Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A múltkor írtam, hogy most nagyon jól szerepelt a Semperit Winter Grip az ADAC teszten (A 3. legjobb, 3 csillag) és múltkor volt Auchanban 12.5-ért... lehet, hogy maradt még valahol, amúgy mondjuk 19 körül van, de ahhoz képest, hogy milyen jó még ez sem drága (szerintem)

Thanks az infót, gyorsan levadászom az Auchan tel.számát és csörr. hogy van e még, illetve mennyi az annyi :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi warwolf!

Az biztos, hogy 15-ös méretre váltok a nyári guminál, mert már megvettem az alufelnit. Az visziont érdekes, hogy a 195/50-es közelebb áll a 175/65-öshöz, mint a gyárilag javasolt 195/55-ös! Nem igazán értem, de a jelentős árkülönbség miatt is a 195/50-eshez húz a szívem (pénztárcám). Bár tavaszig még spórolhatok!

Link to comment
Megosztás:

Nos tegnap végre felkerült a téli készlet a kocsira 175/65R14 falken hs 435.

Olyan mintha fellélegzett volna a kocsi :) legalábbis szerintem jobban gyorsul, de persze ez lehet pszichikai érzés is :)

pedig a 185/60 elvileg nem kellene, hogy annyira megterhelje a 90 lovadat. :!: :roll:

Link to comment
Megosztás:

a 17es jó

szép

gyönyörű

nekem 205/40R17-tel van fent (illetve most 14-es téli :) )

lehet vele közlekedni, csak kicsit pattogósabb, kicsit kényelmetlenebb

igazából én amondó vagyok, hogy 15-ös méret felett a száguldás már felejtős a pesti utakon, mert olyan szarok, hogy a futóművedet rázza szét

én most a 14-esekkel sem tépek annyira, jobban féltem annál az autómat

a 17-nél a felni peremére kell vigyázni, vagy szélesebb gumi kell rá, de az meg már nem olyan szép :-)

a parkolás necces, csak lassan és leginkább a derékszöghöz közelítő ívben oldható meg a padkára való felállás

de nem kell ám padkára állni! :idea:

meglepő, de van máshol is hely :)

szóval szerintem jó a 17, csak leginkább kicsi

az enyém most azért eladó, mert 18-ba akarok benevezni tavasztól :wink:

Link to comment
Megosztás:

és a 9 col széles ET30-al befér Astrába hátra??

igazából befelé érdekelne, mert kifelé lehet alakítani... 8)

én azt számoltam, hogy a gyári alu 6.5 col széles (~16.25cm) ET49 (ha jól emléxem)

ha ugyanezt rakom be ET 30-al akkor az ugyi 1.9cm-el megy kifelé

a 9 col meg 2.5 collal nagyobb mint a 6.5-es, akkor az 1.25 kifelé és befelé is, ami 3.125cm

tehát kb. 1.2 cm-el menne befelé a felni, de annyi befér?? vagy kisebb ET-jű kell??

na remélem érthető voltam :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ha alaphelyzetben be is fér akkor is állandóan be fog ütni ha ül 1 ember hátul vagy kátyúba mész (bár nem tudom hol találsz olyat...), hacsak nem olyanok a rugóid mint a kő.

Az ET számokkal kapcsolatban én hallottam valami +/- 10 tűrésről a gyárihoz képest mert a nagyobb eltérés következtében gyorsabban tönkremegy a futómű. Ebből nemtom mennyi igaz, utána kéne járni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ha jól tom, akkor a 16os felnire 215/40es gumma kell, nagyon gáz ha nekem 205/45 lesz rajta???

azt tom hogy csalni fog de az minimális....

nekem most a 3. szetten is 205.45 van és semmi gáz vele.

őszintén?

van -> 280as raiddel elég apaszkodós az első 205s a magyar utakon :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.