Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Vettem ilyet pirosban:

http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&a...8430&kat=hc

a gondom az, hogy ha nincs kapcsolva semmi, akkor is nagyon halványan , de azért világít (csak sötétben látszik, vagy már erős szürkülettől is)

Meg elég gyér fénye van (bár szépnek szép), de erre azért számítottam valahol, csak, hogy pislákol akkor is ha nem kellene, na arra nem.

Mitől lehet? Itt is kóboráram van, ami a wolframos szofita izzónak meg se kottyant, de ez a ledes kütyü már érzékeny rá?

Gondolom a fogyasztása ilyen mikrowatt/óra körüli szinten van, tehát az akksit biztos nem húzza le, de akkor is idegesít, mert sötétben tényleg látszik!!

Lehet hogy fogom a jó kis piros izzófestékemet és szép vékony rétegben lefestem a gyári szofitát, szerintem erősebb lesz a fénye is, meg nem lesz vele pislákolós gondom se.....

Vélemény? B)

Nekem is ilyen van a beltérvilágitás lámpában, nekem is "parázslik" de két év alatt más gond nem volt vele.

Az ajtónál lévö kapcsolókat szétszedtem, hátha valami nem jól van ott, de nem történt változás.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nekem is ilyen van a beltérvilágitás lámpában, nekem is "parázslik" de két év alatt más gond nem volt vele.

Az ajtónál lévö kapcsolókat szétszedtem, hátha valami nem jól van ott, de nem történt változás.

Nincs véletlenül kialvás késleltető, vagy riasztó a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

Semm ilyesmi nincs benne.

Valami olyasmi oka van neki, hogyha nem működik a belső világítás akkor mindkét sarkon táp van, de az eltérő "betáplálás" miatt kicsit más a két sarkon a feszültség, és ez elég a lednek a parázsláshoz. Amit vettem 220-as ledizzót (puszi Day! B) ) úgyanígy viselkedett amikor váltókapcsolós foglalatba tekertem be. Lekakcsolva is parázslott.

Link to comment
Megosztás:

Nincs véletlenül kialvás késleltető, vagy riasztó a kocsiban?

De van mindkettő!!!! G astra. Késleltető gyárilag, riasztó utólagosan. Akkor azért pislákol ugye??

De mivel a fényével sem vagyok elégedett, így a következőn töröm a fejem:

Van nekem 1db 21/5w-os helyzetjelző/féklámpa piros 18ledes izzóm superFlux ledekkel:

http://c-sale.unas.hu/spd/unas_849761/1157...fokban_vilagito

Namármost én ezt be akarom kötni az utastér világítás helyére (kiváltva a szofita izzót és a Led-es szofiát, ami harmatgyengén "muzsikál".

A 18 lednek köszönhetően még az 5W is erősebben világít mint a korábbi 8ledes 10W-os szofita. De az igazán brutál az az lenne ha a 21W-ra kötném be. Kipróbáltam B)

Szerintetek huzamosabb ideig használva sem lenne baj, vagy milyen következményei lehetnének?

Link to comment
Megosztás:

De van mindkettő!!!! G astra. Késleltető gyárilag, riasztó utólagosan. Akkor azért pislákol ugye??

De mivel a fényével sem vagyok elégedett, így a következőn töröm a fejem:

Van nekem 1db 21/5w-os helyzetjelző/féklámpa piros 18ledes izzóm superFlux ledekkel:

http://c-sale.unas.hu/spd/unas_849761/1157...fokban_vilagito

Namármost én ezt be akarom kötni az utastér világítás helyére (kiváltva a szofita izzót és a Led-es szofiát, ami harmatgyengén "muzsikál".

A 18 lednek köszönhetően még az 5W is erősebben világít mint a korábbi 8ledes 10W-os szofita. De az igazán brutál az az lenne ha a 21W-ra kötném be. Kipróbáltam :D

Szerintetek huzamosabb ideig használva sem lenne baj, vagy milyen következményei lehetnének?

A parázslást, pislákolást ellenállás közbeiktatásával lehet megszüntetni. De ezt már ezren milliószor leírták.

A piros utastér világítás? Az tényleg brutál! B) Mobil kupi? Én biztos rosszul lennék tőle. Jobb volna oda 8 LED-es vagy SMD-s szofita, ízlés szerint hideg v. meleg fehér fényben.

Link to comment
Megosztás:

A parázslást, pislákolást ellenállás közbeiktatásával lehet megszüntetni. De ezt már ezren milliószor leírták.

A piros utastér világítás? Az tényleg brutál! B) Mobil kupi? Én biztos rosszul lennék tőle. Jobb volna oda 8 LED-es vagy SMD-s szofita, ízlés szerint hideg v. meleg fehér fényben.

Ízlés szerint nekem piros lett és kész :D :)

Link to comment
Megosztás:

Piros SMD LED-es szofitát próbáld meg!

Már befaragtam a 18db superflux ledes féklámpa/helyzetjelző izzót a 21W-ra kapcsolva. Jó lett, igazi mobilkupi B)

Amikor nem kellene világítania, akkor halványabban is világít mint az előzőleg vásárolt, de ez már nem zavaró egyáltalán. Ha nem lesz vele baj, akkor így marad, ha valami gáz lesz,akkor átkötöm az 5W-ra legfeljebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

sajna nekem most szinte egyszerre kiégett az összes izzó a közép konzolon ezeket szeretném cserélni nem akarok ledet mert én gyári dolgokat szeretem de annyi kivánalmam lenne, hogy minél fehérebb legyen az izzó. mennyi izzót kell vennem? ha középen az összeset cserélni szeretném ill a műszer egység mögöttieket is.

Nekem 3 soros TID em van ott lehet cserélni izzót? vagy esélytelen?

Tudtok valami jó fehérebb fényű izzót?

A másik hogy a helyzetjelzőben most 10W os izzó van ezt lehetne bőviteni 15w osra van egyáltalán ilyen, anélkül hogy nagyon melegedne.

Nekem tetszenek a nappali fények de ezek a karácsonyfa füzérek nem. Valamit erre kellene kitalálni ami jól nézne ki, és nem sufni tunning. a ködlámpában is gondolkodtam hogy berakni egy kisebb fényerejü izzót és akkor lehetne day light de a rendőrnek tuti nem tetszene

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki elindítom a ködlámpa ápgréd pojektet! :D

Sikerült jó áron szereznem 2 db 10W-os 800 lumenes ledet és azt fogom beépíteni a ködlámpaizzó helyére.

Elméletileg a LED egy 80W-os égő fényét tudja produkálni!

Kiderül milyen lesz... :D

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki elindítom a ködlámpa ápgréd pojektet! :D

Sikerült jó áron szereznem 2 db 10W-os 800 lumenes ledet és azt fogom beépíteni a ködlámpaizzó helyére.

Elméletileg a LED egy 80W-os égő fényét tudja produkálni!

Kiderül milyen lesz... :D

Milyen led? Van képed, linked esetleg róla? Csak kiviből :D

Link to comment
Megosztás:

Ha reklám ha nem, itt vettem! :D

Minden fontos infó a lapon van.

Már 50 mA áramra majd kiverte a szemem. :P

De 1000 mA-rel lehet meghajtani. Nálam ha minden jól megy akkor olyan 900 mA körüli lesz. :D

Komoly.. komoly.. kivi leszek mi sül ki belőle.. reméljük nem a led :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen ledet használok én is, super 8-as filmvetítőt átalakítottam digitalizáláshoz. Szerencsére a vetítőben 100W-os halogén volt így a komoly ventilátoros hűtés miatt nem kellett nagy hűtőborda.

Áramgenerátorként egy ledes dimmert használok ami max. 8 A-t tud, elég jól be lehet állítani. Autóban még egy fesz.stab IC is kellene hozzá:

http://www.ledcenter.hu/265-led-dimmerek-l...lag-dimmer.html

:D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen ledet használok én is, super 8-as filmvetítőt átalakítottam digitalizáláshoz. Szerencsére a vetítőben 100W-os halogén volt így a komoly ventilátoros hűtés miatt nem kellett nagy hűtőborda.

Áramgenerátorként egy ledes dimmert használok ami max. 8 A-t tud, elég jól be lehet állítani. Autóban még egy fesz.stab IC is kellene hozzá:

http://www.ledcenter.hu/265-led-dimmerek-l...lag-dimmer.html

:D

Nekem LM317-es IC-vel lesz megcsinálva. Csak még megfelelő ellenállást és hűtőbordát kell szerezzek.

Ugyanis a ködlámpa buráját le fogom digicselni és egy megfelelő méretűre vágott bordára fogom sziloplaszttal ráragasztani, hogyne menjen alá víz.

Tudom, jogszabály szerinte nem csinálhatok ilyet, mert E betű meg minden. De majd vizsgára leveszem, vagy szigszalaggal leragasztom és annyi... :D

Egyébként már gondolkoztam azon, hogy ha angyali szemei lennének a taligának, akkor a projektoros részbe simán belelehetne hekkelni egy-egy ilyen LEDet. Azután már nem kellene félni a szálszakadástól. :P

De 40ezret nem szánok két lámpára. :D Azt a pénzt inkább kiküldöm a kipufogón... :lol::lol:

Link to comment
Megosztás:

Igaz neked nem kell vetítésnél fényerőt állítani, ezért elég egy sima áramgenerátor. Érdemes lenne túlmelegedés ellen védeni a ledet legalább egy hőbiztivel. Hamarosan kapok egy 100W-ost is abból kültéri lámpát akarok csinálni. :D

Link to comment
Megosztás:

Igaz neked nem kell vetítésnél fényerőt állítani, ezért elég egy sima áramgenerátor. Érdemes lenne túlmelegedés ellen védeni a ledet legalább egy hőbiztivel. Hamarosan kapok egy 100W-ost is abból kültéri lámpát akarok csinálni. :D

Köszi az ötletet! Sztem tenni fogok bele egy 66-80 °C környékit...túl drága, hogy csak úgy kiégessem... :D

Az nem olcsó mulatság!!! :D

De nem tudom ki hogy van vele, de lassan mániámmá válik a ledezés... :P

Link to comment
Megosztás:

Nálam is....amit csak lehet lecserélem azaz ledesítek! :D

Hamarosan a veki digit műszeregységet is újra fogom ledezni, sokat fejlődött a led technika mostanában.

Na ez biztos!

Anno én is ledeztem a műszerfalat, középkonzolt, kapcsolókat, BC-t.. még a homorú fejű 5mm-es ledekkel..

Mostanra lehet már mást tennék bele.. igaz, a nagyon tutihoz szét kellene kapni teljesen.. mutatókat le.. de azt még nem akartam..

Így is egész homogén lett, csak néha lehetne kicsit erősebb fénye. (nappal, szürkületben bár akkor úgyis látszik minden :D)

Igaz, a világítás kapcsolót ki kellene kapnom, mert megadta magát a led pilács benne. Szinte 100%, hogy kontaktos lett, mert eleinte csak villódzott. Az volt a vicc, hogy olyan ütemesen, mintha az index ment volna :D

Lehet valamelyik forrasztásom nem lett anno 100-as. Bár nem is tudom mikor csináltam.. egy pár éve biztos..(2008.10.13 Led müszerfal k_konzol) jól saccoltam :P

Link to comment
Megosztás:

Na ez biztos!

Anno én is ledeztem a műszerfalat, középkonzolt, kapcsolókat, BC-t.. még a homorú fejű 5mm-es ledekkel..

Mostanra lehet már mást tennék bele.. igaz, a nagyon tutihoz szét kellene kapni teljesen.. mutatókat le.. de azt még nem akartam..

Így is egész homogén lett, csak néha lehetne kicsit erősebb fénye. (nappal, szürkületben bár akkor úgyis látszik minden :D)

Igaz, a világítás kapcsolót ki kellene kapnom, mert megadta magát a led pilács benne. Szinte 100%, hogy kontaktos lett, mert eleinte csak villódzott. Az volt a vicc, hogy olyan ütemesen, mintha az index ment volna :D

Lehet valamelyik forrasztásom nem lett anno 100-as. Bár nem is tudom mikor csináltam.. egy pár éve biztos..(2008.10.13 Led müszerfal k_konzol) jól saccoltam :D

Nyugi! Nem kontaktos, hanem a LED adta meg magát...én is így jártam vele.

Azóta úgy méretezem, hogy a 18-20 mA-t 14V feszültség esetén érje el. 15-16 mA hatására is szinte ugyanolyan fényesek, mint 20-nál.

Csak így kisebb az esélye hogy túlszalad, ha a generátor nekilódul nagyon tölteni... :P

Link to comment
Megosztás:

Nyugi! Nem kontaktos, hanem a LED adta meg magát...én is így jártam vele.

Azóta úgy méretezem, hogy a 18-20 mA-t 14V feszültség esetén érje el. 15-16 mA hatására is szinte ugyanolyan fényesek, mint 20-nál.

Csak így kisebb az esélye hogy túlszalad, ha a generátor nekilódul nagyon tölteni... :D

Én már nem is tudom mennyire számoltam. (áram) De ha jól emlékszem megvolt a gyári adat, az alapján számoltam, és én se 12 voltra, hanem 14-re.

Az a baj, hogy nincs kedvem szétszedni megint..emlékszem, nem keveset pöcsöltem a kapcsoló T alakú rézlappal, meg az azt nyomó rugós pálcikákkal :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

hy all

láttam már egy csomó autóban hogy úgy van megoldva a csomagtérvilágítás h mondjuk bekötnek egy neoncsövet. Én is vmi hasonlót tervezek. Sajna a corsámban nincs csomagtérvilágítás ezért kérdezném hogy hogyan lehet megoldani azt hogy csak akkor kapcsoljon be a neon ha mondjuk elöl a világításkapcsolót kihúzom és együtt felvillanjon a belső világítással együtt ? gondolom ez vmivel könyebb mintha azt kérddezném, hogy azt hogy lehet hogyha a csomagtérajtót felnyitom :D

Előre is köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

hy all

láttam már egy csomó autóban hogy úgy van megoldva a csomagtérvilágítás h mondjuk bekötnek egy neoncsövet. Én is vmi hasonlót tervezek. Sajna a corsámban nincs csomagtérvilágítás ezért kérdezném hogy hogyan lehet megoldani azt hogy csak akkor kapcsoljon be a neon ha mondjuk elöl a világításkapcsolót kihúzom és együtt felvillanjon a belső világítással együtt ? gondolom ez vmivel könyebb mintha azt kérddezném, hogy azt hogy lehet hogyha a csomagtérajtót felnyitom :D

Előre is köszi a segítséget

Igazából semmivel se könnyebb. Elballagsz egy bontóba, nézel egy ajtókapcsolót a csomitérajtóba (sztem ugyanaz való hozzá, mint pl. az Astráé), a 12V valszeg megvan hozzá a kötegben, és máris megoldhatod gyári módon :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.