Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Benne van az....

Piros 0,75 és Barna-fehér 0,75 :icon4: S15-ös kapcsoló 587-es rész.

Köszi, felírtam magamnak őket. Most tényleg a könyvet bújom de sajna tényleg nincs benne (vagy vaksi vagyok :D )

Addig oké ,hogy S15 - Csomagtérvilágítás kapcsolója - 587 de színek sehol. mkindjárt meglesem a pdf-et hátha azon rajta van

(mert ugye azért ezt kinyomtattam és befűzettem magamnak h mindig kéznél legyen)

Link to comment
Megosztás:

Végre volt egy kis időm, nekiáltam és megcsináltam a belső világításomat.

Köszi a segítséget mindenkinek aki hasznos tanácsot adott.

Legközelebbi aksön a csomagtérvilágítás lesz. Remélem az könnyen megy majd.

Nem rossz, nekem ilyen van:

281765-20110713-fxewY8.jpg

281766-20110713-3cL9pV.jpg

281767-20110713-3ijTLe.jpg

4-4-led sorba van kötve , nincs mellettük ellenálás. Egy 1000forintos tecsós "ledizzó" egy hétig bírta aztán megmekkent és rámszakadt 40 darab led. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, nekem ilyen van:

http://pics.coldline.hu/pics/281765-20110713-fxewY8.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/281766-20110713-3cL9pV.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/281767-20110713-3ijTLe.jpg

4-4-led sorba van kötve , nincs mellettük ellenálás. Egy 1000forintos tecsós "ledizzó" egy hétig bírta aztán megmekkent és rámszakadt 40 darab led. :icon4:

A kis konzolt azt rólad koppintottam :icon4: Régebben már feltöltötted, hasznos volt !

A srác már 2 éve használja a kocsijában, konyhában meg össze vissza a lakásban. Elmondása szerint nem kell neki ellenállás, persze majd ezt meglátjuk :D

Johnny: ha tudod, (vagy bárki) küld már el nekem a kapcsolási rajzokat ami neked van (amin rajta vannak a vezetékek színei is!). Szivargyújtót is be kéne kötnöm. Ami nekem van abban sajna nincs benne.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
A srác már 2 éve használja a kocsijában, konyhában meg össze vissza a lakásban. Elmondása szerint nem kell neki ellenállás, persze majd ezt meglátjuk :)

Ha a saját kis moduljaidról van szó, akkor már eleve rá van építve.. ha megnézed, a ledek között van egy fekete kis valami.. na.. ez egy ellenállás... :D

Tudom, már rég volt.. csak úgy infónak írtam..

Amúgy fényben milyen lett? erősebb, szórtam fénye van? Vagy erősebb,de koncentráltabb, pontszerűbb?

Link to comment
Megosztás:

Ha a saját kis moduljaidról van szó, akkor már eleve rá van építve.. ha megnézed, a ledek között van egy fekete kis valami.. na.. ez egy ellenállás... :D

Tudom, már rég volt.. csak úgy infónak írtam..

Amúgy fényben milyen lett? erősebb, szórtam fénye van? Vagy erősebb,de koncentráltabb, pontszerűbb?

Fényerőben sztem nagyon jó lett, elég erős fénye van, nem mondanám pontszerűnek inkább szórtnak. Majd csinálok róla képet és feldobom.

Amúgy megcsináltam a utastér világításomat is ilyen ledekkel. Elég jó lett :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hali.

Tudtok ajánlani valami jó fajta ledet, vagy izzót a középkonzolba, tavasszal cseréltem ledesre, de már ki is égtek.

A rendszámvilágitásom is ledes izzó, 9db led van benne, na mondom kipróbálom mit mutatna a hátsó helyzetjelzöben, de ott nem világit, valamit át kell esetleg kötni?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Tudtok ajánlani valami jó fajta ledet, vagy izzót a középkonzolba, tavasszal cseréltem ledesre, de már ki is égtek.

A rendszámvilágitásom is ledes izzó, 9db led van benne, na mondom kipróbálom mit mutatna a hátsó helyzetjelzöben, de ott nem világit, valamit át kell esetleg kötni?

Lehet rossz a polaritás, fordítsd meg a két bekötést a lámpánál. A kész "ledes izzók" -ban általában kicsi az ellenállás azért nem bírják sokáig.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kérdezném, hogy blaupunkt 3utas hangszórót érdemes-e illetve belehet-e beépíteni átalakítás nélkül(max kiemelő keret) F astra első ajtajába??

Ha jól tudom a hangszóró beépítési mélysége 56mm az ajtóét nem tudom(de most nincs kedvem azért szétszedni hogy lemérjem ezért kérdezek)!

Egy pioneer fejegység és semmi más. Csak gondoltam jobban szólna mint a gyári hangszórók. Ehhez nem értek várom a válaszotok köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Kérdezném, hogy blaupunkt 3utas hangszórót érdemes-e illetve belehet-e beépíteni átalakítás nélkül(max kiemelő keret) F astra első ajtajába??

Ha jól tudom a hangszóró beépítési mélysége 56mm az ajtóét nem tudom(de most nincs kedvem azért szétszedni hogy lemérjem ezért kérdezek)!

Egy pioneer fejegység és semmi más. Csak gondoltam jobban szólna mint a gyári hangszórók. Ehhez nem értek várom a válaszotok köszönöm!!!

Elvileg beépítő kerettel ez még éppen beépíthető, amennyiben 165mm-es átmérőjű.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg beépítő kerettel ez még éppen beépíthető, amennyiben 165mm-es átmérőjű.

Igen 165mm-es. És 3utas blaupunkt. Szerinted érek el vele bármi változást a gyárihoz képest erősítő nélkül? És egyáltalán szoktak előre beépíteni 3utast? Bocs a sok kérdésért nem értek még a hangtechnikához ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen 165mm-es. És 3utas blaupunkt. Szerinted érek el vele bármi változást a gyárihoz képest erősítő nélkül? És egyáltalán szoktak előre beépíteni 3utast? Bocs a sok kérdésért nem értek még a hangtechnikához ;)

lehet 3 utast. de 2utas külön csipogóval szebb lessz/lenne.

és persze, hogy szebben fog. viszont márkánként változik, hogy pl.:mélyebb hang kevesebb avagy több lesz. de később fog torzítani és tisztább lesz a hang. a gyári hangszórók (mind) általában csak középtartományban jók.

bár lehet ehhez már topicot kellene váltani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

F Astrámban szeretném a gyári izzókat(Rendszám, csomagtartó, utastér, esetleg első helyzetjelző) lecserélni LED-ekre. Kérdésem,hogy érdemes -e ezeket a kínai "csak fogom és kicserélem" LED-eket használni, vagy csak pénzkidobás, és érdemesebb lenne valami védelemmel ellátott saját kézzel eszkábált módszert alkalmazni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F Astrámban szeretném a gyári izzókat(Rendszám, csomagtartó, utastér, esetleg első helyzetjelző) lecserélni LED-ekre. Kérdésem,hogy érdemes -e ezeket a kínai "csak fogom és kicserélem" LED-eket használni, vagy csak pénzkidobás, és érdemesebb lenne valami védelemmel ellátott saját kézzel eszkábált módszert alkalmazni?

Helyzetjelzőben, és rendszámvilágításban, nekem is ilyen "oco-dzári ledeszlámpa" van. kb. évente elmennek, mert mind alul van méretezve. Belső világításnak egyedi, saját cucc, azzal látok is. Amit adnak, annak maximum a színe más, de fényereje semmi.

Link to comment
Megosztás:

Helyzetjelzőben, és rendszámvilágításban, nekem is ilyen "oco-dzári ledeszlámpa" van. kb. évente elmennek, mert mind alul van méretezve. Belső világításnak egyedi, saját cucc, azzal látok is. Amit adnak, annak maximum a színe más, de fényereje semmi.

A Tiéddel a melletted álló autókban is látnak ;)

Link to comment
Megosztás:

A Tiéddel a melletted álló autókban is látnak ;)

Nagyon helyes :lol: Lássák csak, mit nem kapnak gyárilag :lol: :lol: (amúgy tompítottam rajta egy kicsit, mert a Hungárián fölkapcsoltam egy pillanatra, és pármásodpercig a jobb oldali sávból csak egy fehér foltot láttam :lol: ) Így már teljesen jó, és elkezdtem "terjeszteni" is. Kértek már egy párat tőlem ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon helyes :lol: Lássák csak, mit nem kapnak gyárilag :lol: ;) (amúgy tompítottam rajta egy kicsit, mert a Hungárián fölkapcsoltam egy pillanatra, és pármásodpercig a jobb oldali sávból csak egy fehér foltot láttam :lol: ) Így már teljesen jó, és elkezdtem "terjeszteni" is. Kértek már egy párat tőlem ;)

Képet, leírást, árat :lol:

Link to comment
Megosztás:

379719-20111111-kdUTe7.jpg

379718-20111111-1dcaUY.jpg

379717-20111111-0dBlEH.jpg

Telefonos kép, és fehéregyensúllyal ennyire sikerült elsötétíteni ;)

A lényeg hogy 3 darab 3-as ledszalagot kötöttem össze, illetve a mobilizálás jegyében alkottam egy izzó méretű "csatlakozót", így nem kellett beforrasztani, bármikor ki lehet szedni, meg egyszerűbb volt betenni is. A srácnak nagyon el van mattulva a lámpa, az enyémben kicsit erősebben világít. ;)

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/379719-20111111-kdUTe7.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/379718-20111111-1dcaUY.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/379717-20111111-0dBlEH.jpg

Telefonos kép, és fehéregyensúllyal ennyire sikerült elsötétíteni ;)

A lényeg hogy 3 darab 3-as ledszalagot kötöttem össze, illetve a mobilizálás jegyében alkottam egy izzó méretű "csatlakozót", így nem kellett beforrasztani, bármikor ki lehet szedni, meg egyszerűbb volt betenni is. A srácnak nagyon el van mattulva a lámpa, az enyémben kicsit erősebben világít. ;)

Ezek a ledszalagok mifélék, honnan, miből valók?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.