Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Ez bizony igaz. És ezért nem valós a sebesség, a megtett km számláló, ill. a fogyasztás sem, mivel valójában 100-on csak 92-3-4-5-öt mész.

Én miután föltettem a 195/55 R15-öt bemértem GPS-sel, 150 nél 1 km/h-t téved az órám.

A tévedésre még rádobhat az, ha felnicserénél a gumi átmérője kisebb mint a gyári. Pölö a 175/65 R14 re majdnem mindenki 195/50 et rak, ami kisebb. A 175/65R14-es átmérője valahol 195/50R15 és a /55 között van, én az utóbbit választottam. Minnyá megpróbálok számokkal is szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

No itt is vagyok.

Tehát átmérők:

175/65 R14 584mm

195/50 R15 577mm

195/55 R15 595mm

A gumibolt.hu-n szép táblázat van erről.

Itt meg van egy gumiméret-kalkulátor ami a sugáron és a kerületen kívül az eltérést is megmondja százalékos arányban, valamint azt is, hogy mennyit fog csalni a kilóméterórád. :wink:

Egyébként hallottam olyat is, hogy az hogy az autók nagy részének sebességmérője gyárilag siet néhány százalékot egy elég bárgyú megoldás a gyárak részéről a gyorshajtás megakadályozására. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem nem biztos, hogy ebbe a fórumba való de gumival kapcsolatos.

Tehát: Szerintetek elfér-e a 205/60R15 gumi G Astrán? A felni 7x15"-os így a felnire föl lehet rakni csak azt nem tudom, hogy elforog-e minden akadály nélkül. A gumibolt.hu táblázata szerint ez a váltóméret. Felnit nem akarok cserélni /nagyobbra/ anyagi okok miatt.

Köszi, Zoli :smt017

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem nem biztos, hogy ebbe a fórumba való de gumival kapcsolatos.

Tehát: Szerintetek elfér-e a 205/60R15 gumi G Astrán? A felni 7x15"-os így a felnire föl lehet rakni csak azt nem tudom, hogy elforog-e minden akadály nélkül. A gumibolt.hu táblázata szerint ez a váltóméret. Felnit nem akarok cserélni /nagyobbra/ anyagi okok miatt.

Köszi, Zoli :smt017

Nekem a gyári gumim 195/65 R15

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ez engem is érdekelne, ahogy azt már itt is említettem. Mostanában sok G Astrát látok 195/65R15-el szaladgálni... Váltottak volna gyári méretet vagy csak nem gyári abroncsokat szerelnek páran?

Ritka a gumisoknál a 195/60-as emiatt néhány nagyokos, aki nem tudja mit tesz...megveszi hozzá 195/65-öst...vagy használtban ezt veszi, mert ebből van.. :) :shock:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy 2000-2001 körüli 2.0 DTI karaván astra kb mennyit fogyaszt? Gyári adat is érdekel, de olyan ember véleménye jobban aki ilyen autóval járkál... (Klímával,klíma nélkül, városban, autópályán stb...) Előre is köszi az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy 2000-2001 körüli 2.0 DTI karaván astra kb mennyit fogyaszt? Gyári adat is érdekel, de olyan ember véleménye jobban aki ilyen autóval járkál... (Klímával,klíma nélkül, városban, autópályán stb...) Előre is köszi az infókat!

http://www.autoplusz.hu/09/teszt/teszt00063.html

http://www.schilleropel.hu/index.php?car=a...muszaki〈=hu

Ezeket nézd meg, de szerintem Te is rátudsz keresni ha akarsz :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig adott a kérdés. G Astrára föl tudok-e rakni 205/60R15-ös gumikat minden gond nélkül?

Köszi a segítséget. :smt017

Az átmérő 12mm-el nő, a szélessége pedig ugyebár 10mm-el, szóval szerintem ennek el kell férnie benne, de Én nem tenném rá az tuti mert nem váltó mérete! inkább 215/55 kellene rá szerintem!

De miért nem mész be egy gumi kereskedőhöz? Szeintem tuti a segítenének neked oda próbálni felszerelés nélkűl! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az átmérő 12mm-el nő, a szélessége pedig ugyebár 10mm-el, szóval szerintem ennek el kell férnie benne, de Én nem tenném rá az tuti mert nem váltó mérete! inkább 215/55 kellene rá szerintem!

De miért nem mész be egy gumi kereskedőhöz? Szeintem tuti a segítenének neked oda próbálni felszerelés nélkűl! :wink:

Helló Qpack!

Te hogyan számoltad ki, hogy az átmérő 12mm-rel nő? Nekem a gyári gumim 185/65R15 ebből kiindulva a 205/60R15 csak 5,5mm-rel nagyobb átmérőben vagyis méretben ez van a legközelebb az eredetihez.

A gumisokról szerintem meg annyit, hogy Ő mindenáron el akarja adni a portékáját. Ha meg beleugrok utánna csak széttárja a kezét.

Na midegy azért köszi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló Qpack!

Te hogyan számoltad ki, hogy az átmérő 12mm-rel nő? Nekem a gyári gumim 185/65R15 ebből kiindulva a 205/60R15 csak 5,5mm-rel nagyobb átmérőben vagyis méretben ez van a legközelebb az eredetihez.

A gumisokról szerintem meg annyit, hogy Ő mindenáron el akarja adni a portékáját. Ha meg beleugrok utánna csak széttárja a kezét.

Na midegy azért köszi.

OK!

Jogos...Én már megint az Én gyári méretemre számoltam (195/60 R15) :oops: így viszont szerintem nyugidtan tetesd rá, mert annak már váltómérete az általad említett méret! és kifelé/befelé az a plussz 5mm(össz 10mm) a szélességben nem okozhat gondot! (legfeljebb ha hátul mégis akkor felkeményíted :wink: )

Üdv

Link to comment
Megosztás:

OK!

Jogos...Én már megint az Én gyári méretemre számoltam (195/60 R15) :oops: így viszont szerintem nyugidtan tetesd rá, mert annak már váltómérete az általad említett méret! és kifelé/befelé az a plussz 5mm(össz 10mm) a szélességben nem okozhat gondot! (legfeljebb ha hátul mégis akkor felkeményíted :wink: )

Üdv

Helló!

Egyébként gondoltam már rá, hogy elég lesz a 195-ös gumi, mert ez biztos elfér.

Nem tudod véletlenül, hogy miért adták ki az egyik autót 195-ös a másikat 185-ös gumival. Az én autóm 2003-as 1.4-es Viva+.

Köszi,helló!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt talán uhuhu sem tudja, de könnyen lehet, hogy egyszerűen attól függ hol szerelték össze...bár mostantól ha jól olvasom, mint CLassic II már mind 195/60-al jön...mert most már a gyártó sor egy része a H-t nyomja így lehet, hogy éppen azok álltak át, ahol 185-össel volt szerelve.., de ez csak találgatás... :) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Titeket is megkérlek, hogy hagyjátok fel a piramisépítéssel - hozzásólás>válasz>viszontválasz>stb... -. Kösziii

Így jó? :)

Egyébként miért nem lehet úgy beállítani, hogy csak az "utolsó", ténylegesen idézni akart rész kerűljön bele :? :?: és akkor nem lenne piramis belőle... :)

Link to comment
Megosztás:

Beállítani nem lehet, a következőt kell tenni:

Amikor többet idézel az pölö így néz ki:/quote Qpack/ /quote Addamsky/......Addamsky szövege....../quote/ .........Qpack szövege..../quote/

Innen kitörlöd onnantól hogy :

/quote Addamsky/......Addamsky szövege....../quote/

és már le is vetted a piramis csúcsát.

Szólj ha nem érthető, magyarázom még.

Link to comment
Megosztás:

Beállítani nem lehet, a következőt kell tenni:

Amikor többet idézel az pölö így néz ki:/quote Qpack/ /quote Addamsky/......Addamsky szövege....../quote/ .........Qpack szövege..../quote/

Innen kitörlöd onnantól hogy :

/quote Addamsky/......Addamsky szövege....../quote/

és már le is vetted a piramis csúcsát.

Szólj ha nem érthető, magyarázom még.

Nyugi adam erre Én is rájöttem, de érdekes módon más fórumon nincs ilyen piramisozás, mert ott alapból nem ismétli csak az utolsót...ha itt nem lehet megtenni, akkor nem lehet..hozzászokunk és szeretjük ezt, mert a mienk :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.