Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

5 órája, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint lehetséges hogy sok rövidtávon és télén akár 10 fölé is akár.

Kinek mi a tapasztalata a minőségi benzinnel kapcsolatban? Tényleg jót tesz az autónak? Rövidtávú használatkor érdemes használni az autóban? Mol EvoNeo 100 milyen tapasztalatok vannak?

 

Minőségi benzin nem árt az autónak, sőt! Én azt vettem észre hogy pár dl-el kevesebb a fogyasztás, csendesebben jár a motor, jobban húz. Bár én mindig OMW MaxxMotion 95-öt tankolok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Lóránd0607 írta:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Ezek szerint lehetséges hogy sok rövidtávon és télén akár 10 fölé is akár.

Kinek mi a tapasztalata a minőségi benzinnel kapcsolatban? Tényleg jót tesz az autónak? Rövidtávú használatkor érdemes használni az autóban? Mol EvoNeo 100 milyen tapasztalatok vannak?

 

Ha csak hidegen használod akkor igen. Meleg motornál vároban télen kihozható 8,5 körül. Az is függ kinek mi a város... :)

Szerintem kitisztítja, tisztábban tartja az injektorokat és az üa. rendszert.

Én MaxxMotion 95-öt használtam/használok.

A 100-astól dinamikusabb, de nekem nem evett kevesebbet belőle.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

150km alatt az féltankból lesz negyedtank az normális? (középső vonaltól az első fehérig) Van benne dimbes dombos kanyargós rész és max átlagtempó 80-100. Szerintem kicsit sok. Illetve miért van az hogy a hütővíz 80 foknál fennebb nem megy? Régen a 98 benzintől felment és mintha kevesebbet is fogyasztott. Mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

55 perce, presidentÁkos írta:

150km alatt az féltankból lesz negyedtank az normális? (középső vonaltól az első fehérig) Van benne dimbes dombos kanyargós rész és max átlagtempó 80-100. Szerintem kicsit sok. Illetve miért van az hogy a hütővíz 80 foknál fennebb nem megy? Régen a 98 benzintől felment és mintha kevesebbet is fogyasztott. Mit gondoltok?

Nagyban függ a vezetési stílusodtól, domborzati viszonyoktól stb... De valóban féltanktól lefelé sokkal gyorsabban megy a mutató, nem arányos a benzin szinttel. Próbáld ki az OMV MaxxMotion95-öt, nálam bevállt. Egy kicsivel talán csendesebb a motor tőle és 1-2dl-el kevesebbet fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, presidentÁkos írta:

150km alatt az féltankból lesz negyedtank az normális? (középső vonaltól az első fehérig) Van benne dimbes dombos kanyargós rész és max átlagtempó 80-100. Szerintem kicsit sok. Illetve miért van az hogy a hütővíz 80 foknál fennebb nem megy? Régen a 98 benzintől felment és mintha kevesebbet is fogyasztott. Mit gondoltok?

Nem vagyok autószerelő, de banánfán csüngő makákó majom legyek ha a benzinnek a hűtővíz hőmérsékletéhez bármi köze lenne... :-)  Azért nem megy fentebb mert így télen hűvösebb van, meg jó eséllyel már nem áll a helyzet magaslatán a termosztátod, meg aztán az sem mindegy hol használod (milyen viszonyok mellett) és milyen távon az autót... :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Volt esetleg valaki aki nekiállt kipróbálgatni a prémium üzemanyagokat, hogy esetleg melyikkel milyen? Gondolok arra hogy pl van e a Shell V-power és mondjuk az OMV-nek a prémium benzinje közt bármi észrevehető különbség? Próbálok mindig prémiumot tölteni bele mert úgy tudom ezek jobban égnek és ez által elméletileg jobban is kiégetik a lerakódásokat.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2016. 10. 03. at 10:39, L4Fleur írta:

X20DTL, 1 tank 850 km  :-)

 

Szia!

Engem érdekelne hogy hogyan csináltad?Én is egy ilyet vezetek de egy tankkal kb 550 et tudok elmenni.Néha lépek oda neki és ebben általában sok a város is.Vagy ha van valakinek valamilyen tapasztalata szívesen veszem.

x20dtl kombi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Új egyéni rekordot sikerült beállítanom. 5,7L/100km.

761km-re tankoltam 43,33L-t. OMV-re járok igaz most csak sima 95-ös volt benne, országút 100-110, lakott 55-60, 1 személy, csomagtartó fullra tele, igaz nem túl nehéz max 100kg, ja és ennek a távnak fele klímázva.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Nem tudom mennyire reális, de:

Shell FuelSave 95, tiszaújvárosi Shelltől debreceni Shellig, gép szerint 66,7 (Google Maps: 66,8); 35-ös út, 90-100 km/ó, pár lámpával. Tiszaújvárosban első kattanásig megtankolva, Debrecenben pisztoly azonos helyzetben, első kattanásig: 2,9 liter. 100 km-re vetítve 4,3 L. Szélcsend, kb. 20 fok, Z14XE.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Vardar írta:

Nem tudom mennyire reális, de:

Shell FuelSave 95, tiszaújvárosi Shelltől debreceni Shellig, gép szerint 66,7 (Google Maps: 66,8); 35-ös út, 90-100 km/ó, pár lámpával. Tiszaújvárosban első kattanásig megtankolva, Debrecenben pisztoly azonos helyzetben, első kattanásig: 2,9 liter. 100 km-re vetítve 4,3 L. Szélcsend, kb. 20 fok, Z14XE.

Akkor lesz reális ha üres tanktól tele tankig számolod. S legalább 2-3 vagy még több alkalommal. 100e km átlagát tudom neked leírni ami 6,41L/100km

Link to comment
Megosztás:

Ugyanezzel a módszerrel:

Tisztán város, 66,2 km 6.61 liter, ez százra vetítve 10,6. Én reálisnak látom mind a kettőt, az üres tank meg valamennyi rezidum térfogattal úgyis rendelkezik, nem tudom kimérni :/ Na mindegy, nekem csak arra kell, hogy valamennyire képben legyek.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Vardar írta:

Ugyanezzel a módszerrel:

Tisztán város, 66,2 km 6.61 liter, ez százra vetítve 10,6. Én reálisnak látom mind a kettőt, az üres tank meg valamennyi rezidum térfogattal úgyis rendelkezik, nem tudom kimérni :/ Na mindegy, nekem csak arra kell, hogy valamennyire képben legyek.

Ha hozzáférsz pontos mérleghez akkor lemérheted az autó súlyát is, bár a benzin sűrűsége sincs pontosan megadva, 0.7-0.8Kg/dm3-el lehet számolni, szóval hibaszázalék ebben is van. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tgabika76 írta:

Hogyne, én is azt használom, az aláírásomban láthatod is. Nem tudom van-e jobb alternatíva, szerintem ez a legelterjedtebb, nekem teljesen megfelel.

 

Négy éve nem használtam. Gondoltam újból elkezdem. De nem találok benne resetet. Így töröltem a kocsit. Hátha jó lesz így .

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Olvastam itt a különféle hozzászólásokat, valamint vitákat is, hogy kinek milyen magas/alacsony a fogyasztása. Az én álláspontom alapján mindkét félnek igaza van, 2019 január óta vezetek egy 2007-es 1.4-es benzines G Astrát. Feljegyeztem az eddigi tankolási ciklusaimat, 2-3 alkalmat leszámítva fogyasztást is számoltam. Nem kell megkövezni, nem sűrűn használom az autót........számomra inkább hétvégi 100km-es használat a jellemző, néha előfordulnak a 10 km alatti városi rohangálós alkalmak. Túl nyomó részt a tankok vegyes fogyasztásúak voltak autópályázás/autóút, város/dugó (persze akadnak csak autópályásak is). Vezetési stílusom: motorféket sokszor alkalmazom, az autót nem szoktam pörgetni, így rendszeresen 2500 alatt már váltom a sebességet. Jellemzően autópályán 100-120 körüli tempóval szoktam haladni, 2-3 havonta előfordul hogy jobban meghajtom de az is csak rövid ideig. Feljegyeztem az üzemanyag árát és a kút márkáját/helyzetét (" a vizezett üzemanyag teóriák miatt"). Az én álláspontom alapján kielemezhető, hogy igen nagy rátája van egy G Astránál a fogyasztási görbének, mivel olykor vegyesben eljárkálok vele kb 6,5 literrel, ám volt amikor kis híján 8,5 literre ugrott a fogyasztásom. Személyes tapasztalatként még azt megjegyezném, hogy hozzávetőlegesen a 110-115-ös tempó körüli értéknél akár 5-5,5 liter is teljesíthető. 2020 nyarán sikerült az eddigi személyes rekord 5,83-as fogyasztás, mely 4 emberrel, végig klímával és csomagokkal jött össze; terep tekintetében pedig félig autópálya félig pedig a Balkán dimbes-dombos útvonalai
Remélem tudok segíteni a táblázatommal és kiinduló pontot biztosítani:) :

50369101916_2f89a1ec3e_b.jpg

Módosítva : havran
Link to comment
Megosztás:

Így van, én sose értettem igazán ezt a fogyasztás-összehasonlítgatós dolgot, pláne azt a részét ha valaki rögtön szervizbe akar menni mert a fogyasztása mondjuk 1 literrel több átlagban mint az ugyanilyen motoros másik autóé. A fogyasztás sajnos túlságosan sokmindentől függ, legjobban persze a vezetési stílustól, de ezen felül a földrajzi adottságokon át (domborzat, város vagy országút) a gumi milyenségén (szélesség, keverék anyaga) vagy az időjáráson (szélirányt/sebességet is beleértve!), esetleg a motorméreten át egészen a terhelésig. Éppen emiatt én nem is csodálkozom rajta hogy a saját autómmal az eddig megtett 49e km alatt volt 6.2, de 13.9 literes fogyasztás is. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Üdv.! Én 700km-t mentem. Ebben kb. 2/3 városban, 1/3 országúton. Kereken 49L tankoltam, azt hiszem ez egyszerűen kiszámítható, hogy 7l/100km. Hogy ez jónak mondható, vagy sem, nem tudom. 1,3-as 8 szelepes evett tisztán városban 6l-t országúton pl. Balatonra oda-vissza 5l-t. Az opel nehezebb, és 100ccm-el több.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.