Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Még egy kérdés: 195/60 R15-ös gumi van rajta, van vkinek tapasztalata, hogy mennyi lehet a különbség ha kisebb a felni/gumiméret?

Ugye most váltóméretre gondolsz?

Önmagában nem jelentős. Komplett rendszer részeként (ECOFLEX) a fogyasztásra gyakorolt összhatás kimutatható.

Link to comment
Megosztás:

3. napja vagyok (remélem továbbra is) boldog tulaja egy Astrának. X14XE, 98-as, 100-at futott, elvileg nagyon kímélték, stb. Szóval, amikor átvettem a tank mutatója a 25 és az 50 közötti jelzés előtt volt, most a 25 és a piros jelzés közöttin van... 180km, több apró szakasz városban, hideg motorral, egy kevés városon kívül. Ez bárhogy is számolom elég rossz átlag. Próbáltam keresni vmi infót a tank mutatójáról, de nem találtam, mennyi lehet az annyi? Tudom meg kéne várjak egy full tankot és utána számolgatni. Vmi ötlet addig is?

Szia! Én mostanába mindíg tele tankolok 440-et mentem el és a mutató kicsivel a negyed felett volt és mégis csak 28l-t tudtam tankolni. Szerintem az órában ne bízz! Nekem z14xe-m van de szerintem a tank ugyan az mint a tiéd.

Link to comment
Megosztás:

Ezt azért kétlem, hogy az INA MOL benzint árulna. Voltak az INA-nak saját finomítói...

Úgy bizony voltak,de a mol a többségi tulajdonosa az INA-nak Tifon-nak .Persze a termelést nem állították le,hanem minden megy a régiben.De viszont az is igaz,hogy tőlünk is megy ki vasúton nem kevés üzemanyag.A magyarországi forgalmazók a moltól viszik a cuccot,valaki saját kamionnal valaki a klacskával,west bridge-vel.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én mostanába mindíg tele tankolok 440-et mentem el és a mutató kicsivel a negyed felett volt és mégis csak 28l-t tudtam tankolni. Szerintem az órában ne bízz! Nekem z14xe-m van de szerintem a tank ugyan az mint a tiéd.

Tájékoztató jellegű :rolleyes:

Ugye teletank 52L

Tartalék,amikor elkezd világítani a csórósági jelző az 10L

Akkor hogyan is van a féltank 26L,és negyed 13L???

Nem szabad foglalkozni vele,teletank mensz 500at majd megint teletank ,aztán lehet számolni,az a tuti.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én mostanába mindíg tele tankolok 440-et mentem el és a mutató kicsivel a negyed felett volt és mégis csak 28l-t tudtam tankolni. Szerintem az órában ne bízz! Nekem z14xe-m van de szerintem a tank ugyan az mint a tiéd.

Szia,

amikor megvettem a gépet én is csak félig töltöttem.

Majd amikor az első negyed kifogyott belőle (ami a teletankhoz képesti 3. nagyed) akkor állt a mutartó kb. 180 km.-nél. Megörültem neki, majd amikor láttam, hogy az utsó "negyeddel" nem mentem csak 100-at, akkor bizony néztem egyet...

Valóban az a legbiztosabb, ha teletöltöd, majd a következő tankolásnál számolgatsz.

J.

Link to comment
Megosztás:

most 2 hónapja 9.5 körül van a fogyasztás.

csak városban és pont olyan távokra hogy a motor éppen felmelegszik.

és nem szúrom neki nyélen.

remélem nyáron jobb lesz.

Nekem is itt körül van a fogyi! :rolleyes: Ez még automata is ráadásul.

Most öntöttem meg 99-es benzinnel és mostantol meleg motornál sportautomata módban hajtom,hogy tisztuljon.

Aztán majd meglátjuk hogy reagál.

Link to comment
Megosztás:

nekünk és 8-9 körül van városban most 1.4 16V astra... :lol:

ilyen időben ez a normális! nem kell hinni a 6 meg 6,5 literes történeteknek! az mese habbal :lol: vagy nem tudják hogy kell kiszámolni és ez jön ki nekik :( ha ennyit enne ki lenne az a hülye aki drágábban vesz dízel autót? :D

több kis dízel autó tulaj ismerősöm van és nekik is simán megeszi a 7 - 8 litert ilyenkor!

Link to comment
Megosztás:

ilyen időben ez a normális! nem kell hinni a 6 meg 6,5 literes történeteknek! az mese habbal :lol: vagy nem tudják hogy kell kiszámolni és ez jön ki nekik :lol: ha ennyit enne ki lenne az a hülye aki drágábban vesz dízel autót? :(

több kis dízel autó tulaj ismerősöm van és nekik is simán megeszi a 7 - 8 litert ilyenkor!

...hát ezzel kissé vitatkoznék... Decemberben a nagy hidegek idején zömében városban 70-30 % 400 km-es távon 7 l-t evett, amit már sokallottam. A számítás minden esetben telitank utántöltéssel megy, tehát pontos. Január elejétől mentem vegyesben 50-50 % város-országút, a nagy hidegben, és hozzávetőleges számításom szerint (még nem tankoltam azóta) 6,5 körül fog kijönni, ugyanis mentem eddig 550 km-t és a mutató alig van lejjebb, mint 1/4. Ha meglesz a pontos érték leírom... :D

Link to comment
Megosztás:

ilyen időben ez a normális! nem kell hinni a 6 meg 6,5 literes történeteknek! az mese habbal :lol: vagy nem tudják hogy kell kiszámolni és ez jön ki nekik :lol: ha ennyit enne ki lenne az a hülye aki drágábban vesz dízel autót? :(

több kis dízel autó tulaj ismerősöm van és nekik is simán megeszi a 7 - 8 litert ilyenkor!

Akkor én már aggódnék! A 6.5 l/100km városit odafigyelés nélkül (sőt! :D ) hozza.

Link to comment
Megosztás:

...hát ezzel kissé vitatkoznék... Decemberben a nagy hidegek idején zömében városban 70-30 % 400 km-es távon 7 l-t evett, amit már sokallottam. A számítás minden esetben telitank utántöltéssel megy, tehát pontos. Január elejétől mentem vegyesben 50-50 % város-országút, a nagy hidegben, és hozzávetőleges számításom szerint (még nem tankoltam azóta) 6,5 körül fog kijönni, ugyanis mentem eddig 550 km-t és a mutató alig van lejjebb, mint 1/4. Ha meglesz a pontos érték leírom... :D

7 - 8 lityiről volt szó de teljesen mind1

de gyerekek legyen úgy ahogy mondjátok :lol: ha télen városban GH nektek hozza a 6-6,5 litert akkor soha ne add el! és továbbá sokalljátok a 7 litert akkor őszinte részvétem :lol:

szerintem 2 féle g astrát gyártottak az egyik szegmens ami szinte nem is fogyaszt, mert téli zömében városi hozza a 6,5-7 litert akkor nyáron pályán mennyit eszik 3-4-et? :( :D

a másik szegmens jelentős cartársaimal együtt használt autók amik nyáron több pályán haladásnál esznek annyit mint nektek télen vároban :D :D :D

Adjon az isten szebb jövőt! :lol:

amúgy woody a teli tank az hány liter nálad? mert mondjuk én max 40-43 litert tudok tankolni ha villog.

nah már most számoljunk akkor kerek számokkal mondjuk 45 literrel ha most negyed alatt van és a km óra 550-et mutat, akkor hogy a 6,5 fogyi kijöjjön még kell menned 250 km, így 700km egy tank. majd írd a fejleményeket

Link to comment
Megosztás:

7 - 8 lityiről volt szó de teljesen mind1

de gyerekek legyen úgy ahogy mondjátok :lol: ha télen városban GH nektek hozza a 6-6,5 litert akkor soha ne add el! és továbbá sokalljátok a 7 litert akkor őszinte részvétem :lol:

szerintem 2 féle g astrát gyártottak az egyik szegmens ami szinte nem is fogyaszt, mert téli zömében városi hozza a 6,5-7 litert akkor nyáron pályán mennyit eszik 3-4-et? :( :D

a másik szegmens jelentős cartársaimal együtt használt autók amik nyáron több pályán haladásnál esznek annyit mint nektek télen vároban :D :D :D

Adjon az isten szebb jövőt! :lol:

Bárcsak 6-6,5 lityi lenne! Csak akkor mondjuk egy 6-700 köbcis talicskában ülnék :D

amúgy woody a teli tank az hány liter nálad? mert mondjuk én max 40-43 litert tudok tankolni ha villog.

nah már most számoljunk akkor kerek számokkal mondjuk 45 literrel ha most negyed alatt van és a km óra 550-et mutat, akkor hogy a 6,5 fogyi kijöjjön még kell menned 250 km, így 700km egy tank. majd írd a fejleményeket

Nekem vegyes járattal teli tankkal, nyáron ami szint úgy 40-45 liter sajna nem tudom pontosan, bk 600km-t megy el.

Link to comment
Megosztás:

Nekem vegyes járattal teli tankkal, nyáron ami szint úgy 40-45 liter sajna nem tudom pontosan, bk 600km-t megy el.

igen szerintem ez is a normális :lol:

régebben volt szó hogy amikor le esett a hó tiszta latyakos havas az út lépésben haladva -10 - 15 fokban volt olyan cartárs akinek akkor is 6 liternél megállt :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.