Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

7 - 8 lityiről volt szó de teljesen mind1

hát nem mindegy ,mert nem 7-8 , hanem 8-9 literről volt szó :lol:

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=608517

Én full városban mínusz 2- mínusz 15 fokban eljárok vele 7,3L-ből (eddig 4 telitankolás erdménye ez az adat), nyáron még nem tom mennyi lesz :lol:

És azért gyakran váltok 3000 körül is :(

Link to comment
Megosztás:

Emberek!!!

Nem vagyok szaki! De még én is tudom, hogy ilyen 1-2!! liternyi eltérések lehetnek. Egy márka tipusán belül, mert más és más motorok vannak bennük. és mint tudjuk 2 motor nem lehet teljesen ugyan olyan! mert az eggyik már kopott, a másik frissen szervizelve, ilyen adalék, olyan adalék, meg nem mindegy a benzin minősége sem ugye... én legalábbis ezen a vélmenyén vagyok és még gondolom sok-sok más tényezője is lehet ezeknek az eltőrő adatoknak. persze, ami meglepően hangzik, az az is!

Link to comment
Megosztás:

Az hogyan lehet, hogy ugyanolyan körülmények között 8dl-el eszik többet, mint máskor? Tök sztochasztikusan jelenik meg ilyen fogyasztási csúcs. A mérések kb 600 km-es átlagfogyik.

Gyertya, benzinszűrő miatt lehet ilyen?

nem hiszem, hogy az miatt...

A körülmények nem lehetnek mindig ugyanolyanok, meg a lábad sem biztos, hogy mindig egyformán nehéz :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem hiszem, hogy az miatt...

A körülmények nem lehetnek mindig ugyanolyanok, meg a lábad sem biztos, hogy mindig egyformán nehéz :lol:

Komolyan mondom nem értem. Megnéztem a fogyasztási adatokat. -15 fokban 120-al végig pályán eszik 5,8-at, utána kímélve -4 fokokban 90 körül 7-et, utána 5,5-t. Még azt sem mondom, hogy na most durván toltam neki oszt azé annyi. Lamda jelet hogyan lehet egyszerűen nézni, amíg a régi volt benne sosem csinált ilyen ugrándozást. 6-ot evett pályán 130 + klíma esetében 6,3, amikor meg nem kínáltam 110 fölé, akkor 5,5 alatt evett.

Vagy ennyit kopott volna a motor, ezt sem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom nem értem. Megnéztem a fogyasztási adatokat. -15 fokban 120-al végig pályán eszik 5,8-at, utána kímélve -4 fokokban 90 körül 7-et, utána 5,5-t. Még azt sem mondom, hogy na most durván toltam neki oszt azé annyi. Lamda jelet hogyan lehet egyszerűen nézni, amíg a régi volt benne sosem csinált ilyen ugrándozást. 6-ot evett pályán 130 + klíma esetében 6,3, amikor meg nem kínáltam 110 fölé, akkor 5,5 alatt evett.

Vagy ennyit kopott volna a motor, ezt sem hiszem.

Univerzális Lambda-szondát tettél bele? Az nem jó ide!

Accem oszcilloszkóp kell a kiméréséhez. Nem minden háztartás rendelkezik vele. :lol: Wessznél biztos van.

Link to comment
Megosztás:

Univerzális Lambda-szondát tettél bele? Az nem jó ide!

Accem oszcilloszkóp kell a kiméréséhez. Nem minden háztartás rendelkezik vele. :lol: Wessznél biztos van.

nem, nem. Bosch utángyári. A GM-el (szerkezetileg, kivitelileg) 100%-ban megegyező, cikkszámra mindenre, csak akkor nem volt 60.000-em lambdára. De lassan odafizetem benzinre, ha tényleg amiatt van.

Link to comment
Megosztás:

7 - 8 lityiről volt szó de teljesen mind1

de gyerekek legyen úgy ahogy mondjátok :lol: ha télen városban GH nektek hozza a 6-6,5 litert akkor soha ne add el! és továbbá sokalljátok a 7 litert akkor őszinte részvétem :lol:

szerintem 2 féle g astrát gyártottak az egyik szegmens ami szinte nem is fogyaszt, mert téli zömében városi hozza a 6,5-7 litert akkor nyáron pályán mennyit eszik 3-4-et? :( :D

a másik szegmens jelentős cartársaimal együtt használt autók amik nyáron több pályán haladásnál esznek annyit mint nektek télen vároban :D :D :D

Adjon az isten szebb jövőt! :lol:

amúgy woody a teli tank az hány liter nálad? mert mondjuk én max 40-43 litert tudok tankolni ha villog.

nah már most számoljunk akkor kerek számokkal mondjuk 45 literrel ha most negyed alatt van és a km óra 550-et mutat, akkor hogy a 6,5 fogyi kijöjjön még kell menned 250 km, így 700km egy tank. majd írd a fejleményeket

Freeze szaktárs táblázatát használom, és én 52 l-es tankkal számolok. Az utóbbi 4-5 teletankolás alapján az átlagom 6.5. Egyszer tankoltam úgy, hogy villogott, akkor 41-42 ment bele.

Nincs régóta meg a gép. Eddigi legjobb átlagfogyasztásom 5.9 l volt kb. 500 km-re viszonyítva. 6.3, 6.4 -el általában elmegyek. Ezért írtam, hogy a 7 l-t kissé sokallom. DE! scak a korábbi fogyasztásokhoz képest. Egyébként kifejezetten örültem annak, hogy a nagy hidegben sem megy feljebb 7 l. fölé. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.......

Nem kis élt érzek a nyári 3-4 literes kérdésedben.... Nem is értem, hogy miért akadtál ennyire ki a hozzászólásomon.... :D

Link to comment
Megosztás:

Freeze szaktárs táblázatát használom, és én 52 l-es tankkal számolok. Az utóbbi 4-5 teletankolás alapján az átlagom 6.5. Egyszer tankoltam úgy, hogy villogott, akkor 41-42 ment bele.

Nincs régóta meg a gép. Eddigi legjobb átlagfogyasztásom 5.9 l volt kb. 500 km-re viszonyítva. 6.3, 6.4 -el általában elmegyek. Ezért írtam, hogy a 7 l-t kissé sokallom. DE! scak a korábbi fogyasztásokhoz képest. Egyébként kifejezetten örültem annak, hogy a nagy hidegben sem megy feljebb 7 l. fölé. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.......

Nem kis élt érzek a nyári 3-4 literes kérdésedben.... Nem is értem, hogy miért akadtál ennyire ki a hozzászólásomon.... :D

nem konkrétan rajtad akadtam ki nyugi :lol: csak sok cartársamhoz képest furcsa sok említett fogyasztás :lol: de semmi sem lehetetlen.

Tehát ha 52 litert tankoltál akkor jött ki mondjuk a 6,5L? akkor 800Km tettél meg?

500 km levetítve fogyasztás alatt mi értesz? mert ha ez a 41-42 literhez viszonyítod akkor 8,4L :(

Link to comment
Megosztás:

Freeze szaktárs táblázatát használom, és én 52 l-es tankkal számolok. Az utóbbi 4-5 teletankolás alapján az átlagom 6.5. Egyszer tankoltam úgy, hogy villogott, akkor 41-42 ment bele.

Nincs régóta meg a gép E.ddigi legjobb átlagfogyasztásom 5.9 l volt kb. 500 km-re viszonyítva. 6.3, 6.4 -el általában elmegyek. Ezért írtam, hogy a 7 l-t kissé sokallom. DE! scak a korábbi fogyasztásokhoz képest. Egyébként kifejezetten örültem annak, hogy a nagy hidegben sem megy feljebb 7 l. fölé. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.......

Nem kis élt érzek a nyári 3-4 literes kérdésedben.... Nem is értem, hogy miért akadtál ennyire ki a hozzászólásomon.... :lol:

De hogy ezt nem 100% várossal hoztad (még csak nem is 50-50%-kal 5.9 l/100km) arra mérget mernék venni. :lol:

Téli városi fogyi volt a téma.

Link to comment
Megosztás:

nem konkrétan rajtad akadtam ki nyugi :( csak sok cartársamhoz képest furcsa sok említett fogyasztás :lol: de semmi sem lehetetlen.

Tehát ha 52 litert tankoltál akkor jött ki mondjuk a 6,5L? akkor 800Km tettél meg?

500 km levetítve fogyasztás alatt mi értesz? mert ha ez a 41-42 literhez viszonyítod akkor 8,4L :D

Nem akkor tankoltam 41-42 l-t, mikor 500-at mentem, hanem akkor, mikor sárga lámpa égett. Sosem tankoltam még 52 l-t, nem is lehet, mert marad mindig benne.... Általában 1/4- környékén öntöm tele, és a táblázat alapján számolom az átlagot.

....és igen, az 5.9 országúton volt - Bp-Nagyvárad-Bp :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem akkor tankoltam 41-42 l-t, mikor 500-at mentem, hanem akkor, mikor sárga lámpa égett. Sosem tankoltam még 52 l-t, nem is lehet, mert marad mindig benne.... Általában 1/4- környékén öntöm tele, és a táblázat alapján számolom az átlagot.

....és igen, az 5.9 országúton volt - Bp-Nagyvárad-Bp :lol:

aham

akkor ha sárga lámpa világít tankolsz 41-42 liter körül. azzal mennyit mész el? mert ha 500-at az 8,4 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.