Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Igen ez a fogyasztás nekem is érdekes téma! Én is csodálkoztam itt a 6,5 es értékekkel ami nekem örök álom! Nekem 6,7 volt a legjobb nagyon hosszú távon. Győr - Zalakaros. Ilyen átlagos utjaim folyamán átlag a 7,8-8,5. Most ezekben a hidegekben rövideket menve kemény 9 meg felette. Nem tudom hogy a XEP motor mennyivel jobb. De azt nem akarom elhinni hogy XE motorral amibe 91 ezer km van és semmi hibakód. Nekem fogyaszt nyáron 7,5-8 at városozva másnak ugyanez városba 6,5-7et. Ennyivel nem hinném hogy az enyém szarabb. Én is karbantartom a kocsimat időben szokott lenni olaj légszűrő csere. Nagyon nem vagyok a "taposom keményen" fajta. Néha rám jön "nyomd neki" forma akkor néha pár 100 méter erejéig el szoktam nyomni 5500 ig. Akkor el szoktam csodálkozni hogy még 4500 nál mindig épül fel a nyomaték. Ez az ami egy benzinesnek nagyon nagy előnye. Párom dieselje 3000 felett már igencsak semmit tud. Egy előzésnél ez a széles nyomatéktartomány jó dolog. Persze 1,6 16V jobban tetszene !

Link to comment
Megosztás:

:D :D :lol: :( :lol: :lol: :D :lol:

ne nevess! hanem érvekkel indokolj :D mert konkrét liter/km adatok nem hallottunk :D

elgondolkodtam, hogy vajon mi volt ilyen vicces, esetleg neked más érték jön ki ebből a számításból? mert ha igen akkor elég hadilábon állsz a számokkal :P vagy esetleg az értetlenségemen? sajnos nem vagyok gondolat olvasó így rébuszokból nem tudom kivenni mi is a szitu :P mert hogy táblázat meg 1/4ig van akkor tankolok, és hogy 52L írtál majd kiderült soha nem tankoltál annyit majd valami 500km meg volt 41-42 liter :lol: vazze ezt rakd össze :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen ez a fogyasztás nekem is érdekes téma! Én is csodálkoztam itt a 6,5 es értékekkel ami nekem örök álom! Nekem 6,7 volt a legjobb nagyon hosszú távon. Győr - Zalakaros. Ilyen átlagos utjaim folyamán átlag a 7,8-8,5. Most ezekben a hidegekben rövideket menve kemény 9 meg felette. Nem tudom hogy a XEP motor mennyivel jobb. De azt nem akarom elhinni hogy XE motorral amibe 91 ezer km van és semmi hibakód. Nekem fogyaszt nyáron 7,5-8 at városozva másnak ugyanez városba 6,5-7et. Ennyivel nem hinném hogy az enyém szarabb. Én is karbantartom a kocsimat időben szokott lenni olaj légszűrő csere. Nagyon nem vagyok a "taposom keményen" fajta. Néha rám jön "nyomd neki" forma akkor néha pár 100 méter erejéig el szoktam nyomni 5500 ig. Akkor el szoktam csodálkozni hogy még 4500 nál mindig épül fel a nyomaték. Ez az ami egy benzinesnek nagyon nagy előnye. Párom dieselje 3000 felett már igencsak semmit tud. Egy előzésnél ez a széles nyomatéktartomány jó dolog. Persze 1,6 16V jobban tetszene !

nyugi robi a legtöbb embernek mint nekem is és sok cartársnak is ennyit fogyaszt :lol:

ez benzines autó nem pedig diesel! de van akinek szinte jobban eszik mint egy diesel :lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Igen ez a fogyasztás nekem is érdekes téma! Én is csodálkoztam itt a 6,5 es értékekkel ami nekem örök álom! Nekem 6,7 volt a legjobb nagyon hosszú távon. Győr - Zalakaros. Ilyen átlagos utjaim folyamán átlag a 7,8-8,5. Most ezekben a hidegekben rövideket menve kemény 9 meg felette. Nem tudom hogy a XEP motor mennyivel jobb. De azt nem akarom elhinni hogy XE motorral amibe 91 ezer km van és semmi hibakód. Nekem fogyaszt nyáron 7,5-8 at városozva másnak ugyanez városba 6,5-7et. Ennyivel nem hinném hogy az enyém szarabb. Én is karbantartom a kocsimat időben szokott lenni olaj légszűrő csere. Nagyon nem vagyok a "taposom keményen" fajta. Néha rám jön "nyomd neki" forma akkor néha pár 100 méter erejéig el szoktam nyomni 5500 ig. Akkor el szoktam csodálkozni hogy még 4500 nál mindig épül fel a nyomaték. Ez az ami egy benzinesnek nagyon nagy előnye. Párom dieselje 3000 felett már igencsak semmit tud. Egy előzésnél ez a széles nyomatéktartomány jó dolog. Persze 1,6 16V jobban tetszene !

nyugi robi a legtöbb embernek mint nekem is és sok cartársnak is ennyit fogyaszt :D

ez benzines autó nem pedig diesel! de van akinek szinte jobban eszik mint egy diesel :D :D

Kollégák !

Ami nektek nem jön össze,arról kár kijelenteni, hogy nem létező dolog! :lol:

A fogyasztás két dolgon múlik: a hardveren és a szoftveren. A hardver maga a technika, ami mindenkinél közel egyforma, mert a gyártási tűrések is +/ - 5% -ban engedik meg a motorok közt a teljesítmény differenciát.

Ami sokunknál eltér az a szoftver, vagyis mi magunk, mert az autó mindig annyit megy és úgy, ahogy azt mi userek parancsoljuk neki!

Azoknál a cartársaknál, akik használják az ötsebességes váltó nyújtotta lehetőségeket a városban is, bizony be lehet szorítani a fogyit a 7 liter alatti tartományba is, de ahhoz igen körültekintőnek kell lenni.

Országúti viszonylatban pedig egyenesen gyerekjáték elérni a bűvös hatost!! :lol:

( Elvakult dízelesek viszont könnyedén hozzák a 4,8-5,5 l-es értékeket, tehát a benzines még így is többet kajál....)

Nyilvánvaló, ha többen csak három fokozattal operáltok városban, akkor nem kell csodálkozni a magasabb üzemanyag felhasználáson.

Robi meg saját magának adta meg a választ a problémáira:

mi a francnak kel 5500 RPM-ig forgatni, mikor úgy is megállsz 100m múlva???

Tudvalévő, hogy a gyorsítások, fékezések majd újra gyorsítások kívánják meg a legtöbb üzemanyagot.

Az EGR tisztán tartása, mint indok a fentiekre, szerintem butaság. Nekem speciel még soha nem volt egyik 16V-s autómnál EGR probléma, igaz, hogy hetente kétszer városon kívül használom, ami 240km-t jelent.

Egyetlen kocsival éltem át EGR problémát, azt is autópálya üzemmódban használtuk többen, folyamatosan 4-5 ezer körül, aztán mégis megadta magát a szelep.

Végezetül pár gyári fogyasztás érték, hogy mennyire reális egy benzinestől a 6-7literes fogyi:

Az adatok 1998-as gyári specifikációk, l/100km-ben megadva, 5ajtós, 5 sebességes modellre. ( Caravan )

Benzines:

X12XE - város: 8 ( 8,2 ) , országúti: 5 ( 5,5 ) , vegyes: 6, 1 ( 6,5 )

X14XE - város: 9,6 ( 9,8 ) , országúti: 5,7 ( 6,0 ), vegyes: 7,1 ( 7,4 )

X16XEL - város: 10 ( 10,2 ) , országúti: 5,9 ( 6,2 ) , vegyes: 7,4 ( 7,7 )

X16XEL - város: 11,5 , országúti: 6,3 , vegyes: 8,2 - 4 seb. automata, Corsika barátom részére ! :D

X18XE-1 : város: 10,9 ( 11 ) , országúti: 6 ( 6,2 ) , vegyes: 7,8 ( 8 )

X20XEV - város: 12 ( 12,1 ) , országúti: 6,6 ( 6,8 ) , vegyes: 8,6 ( 8,8 )

Dízel:

X17DTL - város: 7,7 ( 7,8 ), országúti: 4,9 ( 5,1 ) , vegyes: 5,9 ( 6,1 )

X20DTL - város: 7,5 ( 7,7 ), országúti: 4,7 ( 5,0 ) , vegyes: 5,7 ( 6,0 )

Ha végignézem az engem érintő kivitelt, akkor azt kell mondjam, hogy még mindig tudjuk hozni a gyári normákat, pedig 136ezret gurultunk.

Nincs is ebben semmi varázslat vagy nagyot mondás, ahogy sokan azt képzelik... :lol: :( :D

Link to comment
Megosztás:

ne nevess! hanem érvekkel indokolj :lol: mert konkrét liter/km adatok nem hallottunk :(

elgondolkodtam, hogy vajon mi volt ilyen vicces, esetleg neked más érték jön ki ebből a számításból? mert ha igen akkor elég hadilábon állsz a számokkal :D vagy esetleg az értetlenségemen? sajnos nem vagyok gondolat olvasó így rébuszokból nem tudom kivenni mi is a szitu :D mert hogy táblázat meg 1/4ig van akkor tankolok, és hogy 52L írtál majd kiderült soha nem tankoltál annyit majd valami 500km meg volt 41-42 liter :D vazze ezt rakd össze :D

Lacika85! Összefoglalom, de én ezzel le is zártam a témát !!!

Korábbi megnyilvánulásaim ebben a témában:

1.

...hát ezzel kissé vitatkoznék... Decemberben a nagy hidegek idején zömében városban 70-30 % 400 km-es távon 7 l-t evett, amit már sokallottam. A számítás minden esetben telitank utántöltéssel megy, tehát pontos. Január elejétől mentem vegyesben 50-50 % város-országút, a nagy hidegben, és hozzávetőleges számításom szerint (még nem tankoltam azóta) 6,5 körül fog kijönni, ugyanis mentem eddig 550 km-t és a mutató alig van lejjebb, mint 1/4. Ha meglesz a pontos érték leírom...

2.

Freeze szaktárs táblázatát használom, és én 52 l-es tankkal számolok. Az utóbbi 4-5 teletankolás alapján az átlagom 6.5. Egyszer tankoltam úgy, hogy villogott, akkor 41-42 ment bele.

Nincs régóta meg a gép. Eddigi legjobb átlagfogyasztásom 5.9 l volt kb. 500 km-re viszonyítva. 6.3, 6.4 -el általában elmegyek. Ezért írtam, hogy a 7 l-t kissé sokallom. DE! scak a korábbi fogyasztásokhoz képest. Egyébként kifejezetten örültem annak, hogy a nagy hidegben sem megy feljebb 7 l. fölé. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.......

Nem kis élt érzek a nyári 3-4 literes kérdésedben.... Nem is értem, hogy miért akadtál ennyire ki a hozzászólásomon....

3.

Nem akkor tankoltam 41-42 l-t, mikor 500-at mentem, hanem akkor, mikor sárga lámpa égett. Sosem tankoltam még 52 l-t, nem is lehet, mert marad mindig benne.... Általában 1/4- környékén öntöm tele, és a táblázat alapján számolom az átlagot.

....és igen, az 5.9 országúton volt - Bp-Nagyvárad-Bp

Válasz érthetőbben:

400 km-es távon 70%-ban városban evett 7 l-t. Ezt kiszámítottam abból, hogy hány litert tankoltam és hány km-t mentem. (teletöltöttem a tankot, lennulláztam a pillanatnyi km. állást)

Ezek után januártól mentem eddig 550 km-t 50-50% város-országút. A benzinjelző ¼ körül van. Ha ¼ van a tankban az nálam tapasztalat szerint még 16-18 l-t jelent. Tehát 550 km alatt elfogyott kb. 35 l. Ha ezt leosztom 6.3-ra jön ki. DE ez csak körülbelüli. Erre írtam, hogy ha legközelebb teleteszem pontosat tudok mondani.

Remélem világos voltam….. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lacika85! Összefoglalom, de én ezzel le is zártam a témát !!!

Korábbi megnyilvánulásaim ebben a témában:

1.

...hát ezzel kissé vitatkoznék... Decemberben a nagy hidegek idején zömében városban 70-30 % 400 km-es távon 7 l-t evett, amit már sokallottam. A számítás minden esetben telitank utántöltéssel megy, tehát pontos. Január elejétől mentem vegyesben 50-50 % város-országút, a nagy hidegben, és hozzávetőleges számításom szerint (még nem tankoltam azóta) 6,5 körül fog kijönni, ugyanis mentem eddig 550 km-t és a mutató alig van lejjebb, mint 1/4. Ha meglesz a pontos érték leírom...

2.

Freeze szaktárs táblázatát használom, és én 52 l-es tankkal számolok. Az utóbbi 4-5 teletankolás alapján az átlagom 6.5. Egyszer tankoltam úgy, hogy villogott, akkor 41-42 ment bele.

Nincs régóta meg a gép. Eddigi legjobb átlagfogyasztásom 5.9 l volt kb. 500 km-re viszonyítva. 6.3, 6.4 -el általában elmegyek. Ezért írtam, hogy a 7 l-t kissé sokallom. DE! scak a korábbi fogyasztásokhoz képest. Egyébként kifejezetten örültem annak, hogy a nagy hidegben sem megy feljebb 7 l. fölé. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam.......

Nem kis élt érzek a nyári 3-4 literes kérdésedben.... Nem is értem, hogy miért akadtál ennyire ki a hozzászólásomon....

3.

Nem akkor tankoltam 41-42 l-t, mikor 500-at mentem, hanem akkor, mikor sárga lámpa égett. Sosem tankoltam még 52 l-t, nem is lehet, mert marad mindig benne.... Általában 1/4- környékén öntöm tele, és a táblázat alapján számolom az átlagot.

....és igen, az 5.9 országúton volt - Bp-Nagyvárad-Bp

Válasz érthetőbben:

400 km-es távon 70%-ban városban evett 7 l-t. Ezt kiszámítottam abból, hogy hány litert tankoltam és hány km-t mentem. (teletöltöttem a tankot, lennulláztam a pillanatnyi km. állást)

Ezek után januártól mentem eddig 550 km-t 50-50% város-országút. A benzinjelző ¼ körül van. Ha ¼ van a tankban az nálam tapasztalat szerint még 16-18 l-t jelent. Tehát 550 km alatt elfogyott kb. 35 l. Ha ezt leosztom 6.3-ra jön ki. DE ez csak körülbelüli. Erre írtam, hogy ha legközelebb teleteszem pontosat tudok mondani.

Remélem világos voltam….. :lol:

elég lett volna az utolsó bekezdés mert csak konkrétumot kértem nem hsz bemásolást :D

érdekes számítási módszerek, mindenesetre tényleg bármi lehetséges! az én módszerem teletank első kattanás 100km majd megint tankolás első kattanásig. szerintem pontosabb lenne mint hogy 1/4 nél van am utató és kb van benne 16-18L meg, hogy 385km mentem stb stb :lol:

csak így tovább, lehet, hogy ennyire kihozod, de majd oszd vissza mennyit spóroltál meg benzinből és mennyit költesz majd ha le kell kapni a hengerfejet mert kokszos a szelep. mert hogy korán elváltasz az hótzihher.

Részemről is lezártnak tekintem a témát :(

Link to comment
Megosztás:

Kollégák !

Ami nektek nem jön össze,arról kár kijelenteni, hogy nem létező dolog! :D

A fogyasztás két dolgon múlik: a hardveren és a szoftveren. A hardver maga a technika, ami mindenkinél közel egyforma, mert a gyártási tűrések is +/ - 5% -ban engedik meg a motorok közt a teljesítmény differenciát.

Ami sokunknál eltér az a szoftver, vagyis mi magunk, mert az autó mindig annyit megy és úgy, ahogy azt mi userek parancsoljuk neki!

Azoknál a cartársaknál, akik használják az ötsebességes váltó nyújtotta lehetőségeket a városban is, bizony be lehet szorítani a fogyit a 7 liter alatti tartományba is, de ahhoz igen körültekintőnek kell lenni.

Országúti viszonylatban pedig egyenesen gyerekjáték elérni a bűvös hatost!! :lol:

( Elvakult dízelesek viszont könnyedén hozzák a 4,8-5,5 l-es értékeket, tehát a benzines még így is többet kajál....)

Nyilvánvaló, ha többen csak három fokozattal operáltok városban, akkor nem kell csodálkozni a magasabb üzemanyag felhasználáson.

Robi meg saját magának adta meg a választ a problémáira:

mi a francnak kel 5500 RPM-ig forgatni, mikor úgy is megállsz 100m múlva???

Tudvalévő, hogy a gyorsítások, fékezések majd újra gyorsítások kívánják meg a legtöbb üzemanyagot.

Az EGR tisztán tartása, mint indok a fentiekre, szerintem butaság. Nekem speciel még soha nem volt egyik 16V-s autómnál EGR probléma, igaz, hogy hetente kétszer városon kívül használom, ami 240km-t jelent.

Egyetlen kocsival éltem át EGR problémát, azt is autópálya üzemmódban használtuk többen, folyamatosan 4-5 ezer körül, aztán mégis megadta magát a szelep.

Végezetül pár gyári fogyasztás érték, hogy mennyire reális egy benzinestől a 6-7literes fogyi:

Az adatok 1998-as gyári specifikációk, l/100km-ben megadva, 5ajtós, 5 sebességes modellre. ( Caravan )

Benzines:

X12XE - város: 8 ( 8,2 ) , országúti: 5 ( 5,5 ) , vegyes: 6, 1 ( 6,5 )

X14XE - város: 9,6 ( 9,8 ) , országúti: 5,7 ( 6,0 ), vegyes: 7,1 ( 7,4 )

X16XEL - város: 10 ( 10,2 ) , országúti: 5,9 ( 6,2 ) , vegyes: 7,4 ( 7,7 )

X16XEL - város: 11,5 , országúti: 6,3 , vegyes: 8,2 - 4 seb. automata, Corsika barátom részére ! :D

X18XE-1 : város: 10,9 ( 11 ) , országúti: 6 ( 6,2 ) , vegyes: 7,8 ( 8 )

X20XEV - város: 12 ( 12,1 ) , országúti: 6,6 ( 6,8 ) , vegyes: 8,6 ( 8,8 )

Dízel:

X17DTL - város: 7,7 ( 7,8 ), országúti: 4,9 ( 5,1 ) , vegyes: 5,9 ( 6,1 )

X20DTL - város: 7,5 ( 7,7 ), országúti: 4,7 ( 5,0 ) , vegyes: 5,7 ( 6,0 )

Ha végignézem az engem érintő kivitelt, akkor azt kell mondjam, hogy még mindig tudjuk hozni a gyári normákat, pedig 136ezret gurultunk.

Nincs is ebben semmi varázslat vagy nagyot mondás, ahogy sokan azt képzelik... :lol: :( :D

csak a gyári adatokkal ne paraszt vakítsunk légyszíves jó?? :D megfordultam pár márkakereskedésben mint értékesítő, a tulajok 90% szerint nem sok köze van a valósághoz, és még a márkaképviseletek is röhögnek rajta!

Link to comment
Megosztás:

Kollégák !

Végezetül pár gyári fogyasztás érték, hogy mennyire reális egy benzinestől a 6-7literes fogyi:

Az adatok 1998-as gyári specifikációk, l/100km-ben megadva, 5ajtós, 5 sebességes modellre. ( Caravan )

Benzines:

X12XE - város: 8 ( 8,2 ) , országúti: 5 ( 5,5 ) , vegyes: 6, 1 ( 6,5 )

X14XE - város: 9,6 ( 9,8 ) , országúti: 5,7 ( 6,0 ), vegyes: 7,1 ( 7,4 )

X16XEL - város: 10 ( 10,2 ) , országúti: 5,9 ( 6,2 ) , vegyes: 7,4 ( 7,7 )

X16XEL - város: 11,5 , országúti: 6,3 , vegyes: 8,2 - 4 seb. automata, Corsika barátom részére ! :lol: X18XE-1 : város: 10,9 ( 11 ) , országúti: 6 ( 6,2 ) , vegyes: 7,8 ( 8 )

X20XEV - város: 12 ( 12,1 ) , országúti: 6,6 ( 6,8 ) , vegyes: 8,6 ( 8,8 )

Köszönöm!

Akkor az enyém még kevesebbet is fogyaszt,mint a megadott érték! :lol:

Lévén,hogy -ritka kivételtől eltekintve -kizárólag városban és hideg motorral járunk vele!Reggel-este 2-3km.Bolt-iskola ilyesmi.

Még be sem melegszik szegény!Én olyan 9 -9.5 körül gondolom nagyjából a fogyiját.

Most tankoltam jobb benzint és mikor hosszabb távra megyünk sportban használom a váltót,hogy tisztuljon a motor!

Link to comment
Megosztás:

csak a gyári adatokkal ne paraszt vakítsunk légyszíves jó?? :lol: megfordultam pár márkakereskedésben mint értékesítő, a tulajok 90% szerint nem sok köze van a valósághoz, és még a márkaképviseletek is röhögnek rajta!

Ha így télen a 7 l/100km városi fogyasztást elérném, netán még túl is lépném, akkor már erősen aggódnék. (Z17DTL)

Link to comment
Megosztás:

csak a gyári adatokkal ne paraszt vakítsunk légyszíves jó?? :lol: megfordultam pár márkakereskedésben mint értékesítő, a tulajok 90% szerint nem sok köze van a valósághoz, és még a márkaképviseletek is röhögnek rajta!

Sajnálni tudom az ilyen kereskedőket, bízom benne, hogy ezek húzták le a rolót a válság kezdete óta kialakult leépítésekben! :lol:

Te amúgy hogyan specifikálnád a fogyasztási értékeket, ha már a gyári adatokban kételkedsz?

A hatalmas tapasztalatokon, amit a kereskedésekben szereztél, gondolom van egy kialakult kép, vagy nem?

Szívesen látnám ! :(

Link to comment
Megosztás:

Én olyan fogyasztási adatokat látnék szivesen, mint hogy állandó 90, állandó 120 km/h sebességnél mennyi a fogyasztás. A gyári adatoknak igazából én sem hiszek fenntartások nélkül, de arra talán jók, hogy összehasonlítást lehessen végezni ezek alapján. Tehát ha a megadott adat szerint városban egyik autó 7 litert fogyaszt, míg a másik 9-et, akkor várhatóan ugyanez a különbség megmarad a gyakorlatban is a két autó között.

Link to comment
Megosztás:

NA nekem 1.6 16V Z16XE motoros géppel 8L/100km abszolút vegyes környezet és átlagos gázpedál kezelés.

A 6L alatti benzines fogyasztás én sem hiszem. Kivéve olyan esetben amikor én is összehoztam.

Egyszer!

Tartós 70km/h 5-dikben autópálya túlfújt gumi. Ennyi...

Link to comment
Megosztás:

NA nekem 1.6 16V Z16XE motoros géppel 8L/100km abszolút vegyes környezet és átlagos gázpedál kezelés.

A 6L alatti benzines fogyasztás én sem hiszem. Kivéve olyan esetben amikor én is összehoztam.

Egyszer!

Tartós 70km/h 5-dikben autópálya túlfújt gumi. Ennyi...

Hátszéllel kamion mögött? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnálni tudom az ilyen kereskedőket, bízom benne, hogy ezek húzták le a rolót a válság kezdete óta kialakult leépítésekben! :D

Te amúgy hogyan specifikálnád a fogyasztási értékeket, ha már a gyári adatokban kételkedsz?

A hatalmas tapasztalatokon, amit a kereskedésekben szereztél, gondolom van egy kialakult kép, vagy nem?

Szívesen látnám ! :D

Nem tudom milyen területen dolgozol vagy mennyire vagy műszaki beállítottságú, de amit már régebben egy cartárs megállapított, én is kifejezném mekkora egy dilettáns vagy! Mivel milyen megalapozott tudás rejlik valaminek jelen esetben a gépkönyv gyári adatainak bemásolása mögött?

Reméled ezek húzták le először a rolót? nem tudom de eddig egy márka forgalmazása sem szűnt meg. tudod Képviseletet írtam :lol: az nem ugyan az mint a kereskedő :lol: Ezt nem tudtad sehonnét kiollózni mi? holtig tanul az ember :D nah de nem is ez a lényeg :(

Továbbá az általad írt "hatalmas" tapasztalatommal nem kívánok vitába szállni!

Így gondolsz amit akarsz én nem fogok neked kialakult képeket vázolgatni, mert szerintem hetek vagy hónapok rámennének a vitára. Ennél meg jobb dolgom is van.

Az sem érdekel ha sokaknak nem is fogyaszt az autó csak termel! Nekem elég volt :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen területen dolgozol vagy mennyire vagy műszaki beállítottságú, de amit már régebben egy cartárs megállapított, én is kifejezném mekkora egy dilettáns vagy! Mivel milyen megalapozott tudás rejlik valaminek jelen esetben a gépkönyv gyári adatainak bemásolása mögött?

Reméled ezek húzták le először a rolót? nem tudom de eddig egy márka forgalmazása sem szűnt meg. tudod Képviseletet írtam :lol: az nem ugyan az mint a kereskedő :D Ezt nem tudtad sehonnét kiollózni mi? holtig tanul az ember :lol: nah de nem is ez a lényeg :P

Továbbá az általad írt "hatalmas" tapasztalatommal nem kívánok vitába szállni!

Így gondolsz amit akarsz én nem fogok neked kialakult képeket vázolgatni, mert szerintem hetek vagy hónapok rámennének a vitára. Ennél meg jobb dolgom is van.

Az sem érdekel ha sokaknak nem is fogyaszt az autó csak termel! Nekem elég volt :P

csak a gyári adatokkal ne paraszt vakítsunk légyszíves jó?? :lol: megfordultam pár márkakereskedésben mint értékesítő, a tulajok 90% szerint nem sok köze van a valósághoz, és még a márkaképviseletek is röhögnek rajta!

Barátom ! Ne csípd be a zsírt ! :lol: :lol:

Elég szép dolog mondhatom, hogy dilettantizmussal vádolsz, mikor magad sem tudod, mit írsz itt össze+vissza!

Olvasd el lsz. még egyszer, mit írtál! Nem vagyok dislexiás, a szövegértésemmel sincs még problémám, tehát mielőtt csapkodsz , nézzél utána a dolgoknak!

Kértem Tőled valamit, mert itt a fórumon megvitatjuk a dolgokat, de látom, igen magasra tettem a lécet! :lol:

Amúgy tényleg bemásoltam a gyári adatokat, mert ennyit nem tudok én sem fejben tartani..., mégpedig abból az anyagból, amit 98'-ban kaptam a kocsi bemutatásakor, bár ez itt most nem lényeges.

A munkámmal is kérkedhetnék, de nem teszem...

Ami meg a bezárásokat illeti:

én is tudom, hogy nem szűnt meg egyetlen hazai márkaképviselet sem, csak kb. a dealerek 40% húzta le a rolót! Ehhez írtam azt, hogy remélem, köztük vannak azok is, akiket említettél, de ez sem érdekes.

Amúgy meg sajnálom, hogy kezdünk itt ellaposodni, szakmai kérdéseket lassan már nem lehet megvitatni, mert hamar megkapja az ember !

A " mikor cseréljek vízpumpát, olajat, kereket, vezérműszíjat, gyertyát, stb. ? " témák már lerágott csontnak számítanak.

A fogyasztásban még láttam valami potenciált! :lol: :(

El is megyek, mert le kell engednem a tankból a mai termelést.... :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

elég lett volna az utolsó bekezdés mert csak konkrétumot kértem nem hsz bemásolást :(

érdekes számítási módszerek, mindenesetre tényleg bármi lehetséges! az én módszerem teletank első kattanás 100km majd megint tankolás első kattanásig. szerintem pontosabb lenne mint hogy 1/4 nél van am utató és kb van benne 16-18L meg, hogy 385km mentem stb stb :lol:

csak így tovább, lehet, hogy ennyire kihozod, de majd oszd vissza mennyit spóroltál meg benzinből és mennyit költesz majd ha le kell kapni a hengerfejet mert kokszos a szelep. mert hogy korán elváltasz az hótzihher.

Részemről is lezártnak tekintem a témát :lol:

Te tényleg reménytelen vagy.... :D

Link to comment
Megosztás:

Nos Urak!

Fogadjátok Freeze békebírót! :lol:

Mivel a táblázatom okán érintett lettem én is, így gondoltam hozzászólók a kérdéshez és tisztázok néhány dolgot.

I. Először is konkrét fogyasztási adatok precízen, odafigyeléssel mérve (Z16XEP - 1.6 TWINPORT CARAVAN):

Vezetési stílus:

Asszony : Átlagos (25% használat)

Én :Sportosabb (75%használat)

1.Általános adatok:

Vizsgálati időszak hossza: 1 év 1 hónap

Megtett km: 15.564 km

Elfogyasztott benzin: 1112 liter

Átlag fogyasztás: 7.1 liter

2. részletezés:

Használat megoszlása:

53% vegyes

2% város (üzemmeleg motor, városi forgalom)

9% városközpont (város, hideg motor, rövid távok)

26% hosszútáv

10% hosszútáv+autópálya

Fenti adatok tükrében értékelendő a 7.1 literes átlagfogyasztás

Részletes fogyasztási adatok:

Városközpont: 9,5 liter

Város: 8,8 liter

Vegyes: 7,2 liter

Hosszútáv: 6,2 liter (normál közút, max 90, 100-as tempó)

Hosszútáv+pálya : 6,9 liter (pályán általában 140-150 a tempó)

Nos ezek tények ebből bárki az olvas ki amit akar, ebben benne van a nyári klímahasználat is.

Ha én ki tudok hozni 6 liter körüli fogyasztást egy 1.6 os CARAVAN-ból, akkor az nem irreális egy 1.4-es 5 ajtósnál sem!

Azt hiszem ezt bátran kimondhatjuk.

A gyári fogyasztási adatokat meg lehet közelíteni, de elérni igen nehéz, mint ahogyan a gyorsulási adatokat is.

De! Jó referenciának tartom ezeket az adatokat különböző típusok összehasonlítására, mert ezeket az értékeket

Ugyanolyan, ha tetszik "laboratóriumi" körülmények közt mérték. Sokkal jobb referencia, mint Jóska Pista és

Kovács Mancika adainak összehasonlítása Bözske Erzsókéval.

II.Opelaner, mint dilettáns

Laci!

Ez megütötte a fülem és nem tudom megállni, hogy szó nélkül ne menjek el mellette!

Úgy gondolom nem vagyok egyedül vele, de nekem ez a szó az utolsó ami a neve kapcsán eszembe jutna.

Az elmúlt több mint egy év alatt egy negatív dolog jut eszembe vele kapcsolatosan, az egykori nyers stílusa, melyen sokat változtatott az utóbbi időben. Mindazonáltal megjegyezném azonban, hogy e stílus nem a pökhendiségen, hanem szakmai tapasztalattal alátámasztható magabiztosságon alapult. Sok valóban dilettánst bántott meg az e stílusban kifejtett, egyébként megalapozott szakmai véleményével.

Én személy szerin sok hasznos dolgot tanultam tőle és másokat is ellátott már jó tanácsokkal, ismerettel.

Ne húzz le senkit ilyen könnyedén!

PEACE!

szerk: :lol:

Link to comment
Megosztás:

II.Opelaner, mint dilettáns

Laci!

Ez megütötte a fülem és nem tudom megállni, hogy szó nélkül ne menjek el mellette!

Úgy gondolom nem vagyok egyedül vele, de nekem ez a szó az utolsó ami a neve kapcsán eszembe jutna.

Az elmúlt több mint egy év alatt egy negatív dolog jut eszembe vele kapcsolatosan, az egykori nyers stílusa, melyen sokat változtatott az utóbbi időben. Mindazonáltal megjegyezném azonban, hogy e stílus nem a pökhendiségen, hanem szakmai tapasztalattal alátámasztható magabiztosságon alapult. Sok valóban dilettánst bántott meg az e stílusban kifejtett, egyébként megalapozott szakmai véleményével.

Én személy szerin sok hasznos dolgot tanultam tőle és másokat is ellátott már jó tanácsokkal, ismerettel.

Ne húzz le senkit ilyen könnyedén!

Azt kell mondjam Freeze-zel egyet értek, sőt tovább megyek, ha már itt vki némelyik hozzászólása alapján dilettánsnak nevezhető, az éppen .........( de senkit nem akarok megbántani).

Ha jól emlékszem opelanernek volt 1-2 mellényúlása (nemrégiben uhuhu is megdorgálta, de pont úgy írta, hogy az eddigi kommentjei alapján nem várt volna Tőle olyan véleményt, mint amit éppen írt az adott témában....)

Ettől függetlenül korrekt, segítő jellegű, megalapozott dolgokat ír, képes elismerni ha hibázik és úgy látom van a megnyilvánulásai mögött valamiféle szakmai tapasztalat, műszaki szaktudás.

UFF

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.