Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Digit klímánál, ha bekapcsolom az ECO-t, akkor fog vmivel csökkenni a fogyasztás?

Vagy ez nem befolyásolja a fogyasztást?

Most írta vki - nekem is digit van - hogy nekem télire nem kell havonta 1x klímát kapcsolni, mert alapból ez MINDIG klímázik. Ha ECO-t kapcsolsz, akkor nem klímázik, csak fűt a beállított hőmérsékletre. Ha jól tévedek, ezek szerint az ECO fogyasztáscsökkentő tényező. De hát ezt a neve is mutatja, ugyi.

Más: Én anno az F-fel országúton képes voltam 5.2-es fogyival menni. Nem látom be, Nektek a mostani benzines, azért valamelyest hasonló motorokkal, miért ne lehetne reális az országúti 6 lityó (ugye ebből elég parázs vita volt előbb).

Más: ma elkeztem vezetni freeze cartárs táblázatát, meglátom mi sül ki belőle, remélem, még évekig vezetgethetem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megígértem, hogy közzéteszem a fogyasztásomat, ha újból teletankolom a gépet... Szóval egyesek ha hiszik, ha nem a következő érték jött ki:

A januári mínuszokban a mai napig :

600 km (280 km országút, 320 km város - kb 2700-3000 váltásokkal)

38.36 l benzin

ha ezt leosztom:

6.4 l-es átlag. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megígértem, hogy közzéteszem a fogyasztásomat, ha újból teletankolom a gépet... Szóval egyesek ha hiszik, ha nem a következő érték jött ki:

A januári mínuszokban a mai napig :

600 km (280 km országút, 320 km város - kb 2700-3000 váltásokkal)

38.36 l benzin

ha ezt leosztom:

6.4 l-es átlag. :lol:

Fúúú,lecserélem a 47-es 37-esre. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megígértem, hogy közzéteszem a fogyasztásomat, ha újból teletankolom a gépet... Szóval egyesek ha hiszik, ha nem a következő érték jött ki:

A januári mínuszokban a mai napig :

600 km (280 km országút, 320 km város - kb 2700-3000 váltásokkal)

38.36 l benzin

ha ezt leosztom:

6.4 l-es átlag. :D

Én elhiszem :D

Fúúú,lecserélem a 47-es 37-esre. :lol:

:lol: :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném megtudni a nálamnál tapasztaltabb kollégáktól, hogy szerintetek a fullra tankolt autóm ha 550 km megtétele után úgy villog mint éjjel a sárga jelzőlámpa akkor az ok-e? Tény, hogy pörgettem ,3000 felett váltottam, meg hogy hideg is van.. De nem sok az egy kicsit? Szerintetek? Köszi a válaszokat,sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném megtudni a nálamnál tapasztaltabb kollégáktól, hogy szerintetek a fullra tankolt autóm ha 550 km megtétele után úgy villog mint éjjel a sárga jelzőlámpa akkor az ok-e? Tény, hogy pörgettem ,3000 felett váltottam, meg hogy hideg is van.. De nem sok az egy kicsit? Szerintetek? Köszi a válaszokat,sziasztok!

De ez milyen közlekedés?

Város? Hosszútáv? Hideg motoros rövidtávok?

Link to comment
Megosztás:

Jellemzően hideg és rövidtávú, talán összesen 100 km volt az amit városon kívül "töltöttem".

Hát ha abból a tapasztaltból indulunk ki, hogy villosáskor több eseben is csak olyan 43-45 liter tudunk tankolni, akkor az

550 km-re számolva 45 / 5,5 = 8,1 liter / 100km

Ez szerintem teljesen reális az elmondottak alapján.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha abból a tapasztaltból indulunk ki, hogy villosáskor több eseben is csak olyan 43-45 liter tudunk tankolni, akkor az

550 km-re számolva 45 / 5,5 = 8,1 liter / 100km

Ez szerintem teljesen reális az elmondottak alapján.

Szia Freeze!

Legutóbb sikerült "nyakig" tankolva belelocsolni 50 litert akkor már szépen villogott egy napja,direkt azért csináltam hogy megtapasztaljam mennyi megy bele.

Gondolom már nem sok volt benne..Mondjuk így akkor a 9 lityit közelíti, gondolom ez nyáron és hosszabb utakra használva azért lejjebb megy..?

Bár akkor meg klíma lesz... Ok , akkor no para és előre , igaz? Köszi

szia

Link to comment
Megosztás:

Szia Freeze!

Legutóbb sikerült "nyakig" tankolva belelocsolni 50 litert akkor már szépen villogott egy napja,direkt azért csináltam hogy megtapasztaljam mennyi megy bele.

Gondolom már nem sok volt benne..Mondjuk így akkor a 9 lityit közelíti, gondolom ez nyáron és hosszabb utakra használva azért lejjebb megy..?

Bár akkor meg klíma lesz... Ok , akkor no para és előre , igaz? Köszi

szia

Figy, egy 1.6-os caravan esetén a városbeli hideg rövidtávnál a 10 liter sem ritka.

Tegyük fel, hogy 100-t mentél hosszútávon ahogy mondod. Mondjuk legyen ott 6.5 literes átlagfogyasztás, és számoljunk 50 literrel.

Akkor a 100km-en elmegy 6,5 liter.

50 - 6,5 = 43,5 l.

Ez jut 450km-nyi hideg rövidtávozásra.

Ekkor a tiszta rövidtávozás 43,5/4,5 = 9,66 l/100 km

Ez soknak tűnhet de nekem az 1.6 TWINPORT is megeszik ennyit ilyen körülmények közt, pedig az elvileg jobban fogyaszt mint a tiéd.

Szerintem nincs azzal gond.

Az 1.6 -os motort nem városba tervezték, ott megugrik a fogyasztása nagyon.

Link to comment
Megosztás:

itt vannak az én adataim:

Vezetési stílus:

Asszony : Átlagos (25% használat)

Én :Sportosabb (75%használat)

1.Általános adatok:

Vizsgálati időszak hossza: 1 év 1 hónap

Megtett km: 15.564 km

Elfogyasztott benzin: 1112 liter

Átlag fogyasztás: 7.1 liter

2. részletezés:

Használat megoszlása:

53% vegyes

2% város (üzemmeleg motor, városi forgalom)

9% városközpont (város, hideg motor, rövid távok)

26% hosszútáv

10% hosszútáv+autópálya

Fenti adatok tükrében értékelendő a 7.1 literes átlagfogyasztás

Részletes fogyasztási adatok:

Városközpont: 9,5 liter

Város: 8,8 liter

Vegyes: 7,2 liter

Hosszútáv: 6,2 liter (normál közút, max 90, 100-as tempó)

Hosszútáv+pálya : 6,9 liter (pályán általában 140-150 a tempó)

Link to comment
Megosztás:

Szia Freeze!

Legutóbb sikerült "nyakig" tankolva belelocsolni 50 litert akkor már szépen villogott egy napja,direkt azért csináltam hogy megtapasztaljam mennyi megy bele.

Gondolom már nem sok volt benne..Mondjuk így akkor a 9 lityit közelíti, gondolom ez nyáron és hosszabb utakra használva azért lejjebb megy..?

Bár akkor meg klíma lesz... Ok , akkor no para és előre , igaz? Köszi

szia

Nekem ment már 52.3L is bele!!

Link to comment
Megosztás:

Ammá érdekes, mivel hivatalosan 52 literes a tank és állítólag a legvégét nem lehet kifogyasztani belőle, nehogy levegőre szaladjon az AC.

Félre ne érts, nem azt mondtam, hogy nem hiszem el, csak hogy érdekes. :lol:

Az űrtartalmát nem a tanksapkáig számolják. Ismert okok miatt nem ajánlott addig tölteni.

Link to comment
Megosztás:

Az űrtartalmát nem a tanksapkáig számolják. Ismert okok miatt nem ajánlott addig tölteni.

Ukránba járok tankolni...

Az lehet,h többet is mér a kinti kút.

Tanksapkáig tankolok igen,43L sec-perc belemegy a következő 9L viszont 10perc! :lol:

Nekem megéri és problémám se volt még a csordultig lévő tank miatt,mert ha televágom,onnan azonnal 55km-t megyek haza.

Link to comment
Megosztás:

Ukránba járok tankolni...

Az lehet,h többet is mér a kinti kút.

Tanksapkáig tankolok igen,43L sec-perc belemegy a következő 9L viszont 10perc! :lol:

Nekem megéri és problémám se volt még a csordultig lévő tank miatt,mert ha televágom,onnan azonnal 55km-t megyek haza.

Mennyi ott benzin?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.