Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Én úgy tudom 190 körül sacc/kb!De majd ő megmondja pontosan.

Endorf az Astrába is több fér ha magasabban van a jobb oldala?Én is ismertem régen egy messzi galaxisban ,nem itt

olyan embert aki járt ki üzemanyagért.De ez biztos nem igaz és ha kérdik is már elfelejtettem ki az.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom 190 körül sacc/kb!De majd ő megmondja pontosan.

Endorf az Astrába is több fér ha magasabban van a jobb oldala?Én is ismertem régen egy messzi galaxisban ,nem itt

olyan embert aki járt ki üzemanyagért.De ez biztos nem igaz és ha kérdik is már elfelejtettem ki az.

Nem fér több nekem!

Mindegy,h felállok a magasítóra vagy sem....

Viszont nem egy autó van aki feláll rá.Pl:passat,audi,stb.

Link to comment
Megosztás:

És érzel valami különbséget a sima 95-höz képest?

Hát inkább csak az a tudat, hogy folyton van szeleptisztító adalék benne.

Pont az ilyen EGR, korom problémák miatt megnyugtató.

Igazság szerint nem látom okát, hogy másként kellenne mennie, mert ugyanúgy 95-ös, csak adalékos.

Ettől függetlenül Talán-talán annyival fogyaszt kevesebbet, mint amennyivel többe kerül,

Ezt nehéz lemérni még 15.000 km után is mivel sima 95-öt ritkán tankolok, de vannak ere utaló méréseim,

Azért azokat referenciának nem nevezném.

Link to comment
Megosztás:

Hát inkább csak az a tudat, hogy folyton van szeleptisztító adalék benne.

Pont az ilyen EGR, korom problémák miatt megnyugtató.

Igazság szerint nem látom okát, hogy másként kellenne mennie, mert ugyanúgy 95-ös, csak adalékos.

Ettől függetlenül Talán-talán annyival fogyaszt kevesebbet, mint amennyivel többe kerül,

Ezt nehéz lemérni még 15.000 km után is mivel sima 95-öt ritkán tankolok, de vannak ere utaló méréseim,

Azért azokat referenciának nem nevezném.

Most a felújítás után zsinórban már a 4. tanknál járok vele én is.

Egyébként én sem a menetteljesítmény-változásra gondoltam, hanem arra, hogy időnként ezt használva tisztább maradhat a motor... (Bár pár oldallal ezelőtt pont én szóltam le a nagy multik adalékait... :lol: ... Na, de most új motor, új remények...).

Link to comment
Megosztás:

Most a felújítás után zsinórban már a 4. tanknál járok vele én is.

Egyébként én sem a menetteljesítmény-változásra gondoltam, hanem arra, hogy időnként ezt használva tisztább maradhat a motor... (Bár pár oldallal ezelőtt pont én szóltam le a nagy multik adalékait... :lol: ... Na, de most új motor, új remények...).

AMEN

Link to comment
Megosztás:

Én egyfolytába így járok,nekem 9-9.5L/100km(600km-re vetítve)Hosszabb távon 6-7L...

Nagyon bosszantó mert nálam is mostanába ezek a 9 literek vannak igaz én 7,5-8 kmt megyek melóba meg onnan vissza. Mire odaérek addigra melegszik be. Gondoltam én is a lambda tisztitást /cserét állítólag az javulást okozhat. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Én is mértem már ennyit ilyen rövid távon. Nem biztos, hogy potos adat ez, bár a mérésed részleteit nem ismerem

Ma megvolt az eddigi legnagyobb fogyi, igaz 1 hét alatt sikerült összehozni, és csak 3-4 km-eket mentem végig. Így jött össze 11,7 l/100 km 63 km-re vetítve
Link to comment
Megosztás:

Nagyon bosszantó mert nálam is mostanába ezek a 9 literek vannak igaz én 7,5-8 kmt megyek melóba meg onnan vissza. Mire odaérek addigra melegszik be. Gondoltam én is a lambda tisztitást /cserét állítólag az javulást okozhat. Szerintetek?

Hogy lehet lambda tisztítást csinálni?Esetleg tud valaki olcsó gyári lambda szondát??Én napi 2km-es rövidtávokat megyek,tehát a 9L nekem elfogaható...Hosszú távon 6-7L

Link to comment
Megosztás:

Nagyon bosszantó mert nálam is mostanába ezek a 9 literek vannak igaz én 7,5-8 kmt megyek melóba meg onnan vissza. Mire odaérek addigra melegszik be. Gondoltam én is a lambda tisztitást /cserét állítólag az javulást okozhat. Szerintetek?

Szerintem meg ne babráld, ha nincs baja a lambdának, jó az úgy, ráadásul nem filléres tétel. Jön a jó idő, már nem kell sokat aludni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

a kocsiddal mi a helyzet?

Ha engem kérdezel..., szóval két hét alatt belement 2100 km, és elégedett vagyok vele. Csendes, jól húz, hiba nincs. 3000 fölött (3200 körül) egyszer-egyszer ment előzésnél, egyébként melegen 2200-2800 között forgatom még mindig, bántani még nem merem. A hét közepétől már visszaálltam a nálam szokásos 10-15 km-es utakra. Nem tudom, kellene-e még a hosszabb utakat forszírozni, mert már kezdek kifogyni az értelmes ötletekből... Ebben a városi-elővárosi közlekedésben felmelegszik, aztán megyek pár km-t és leállás, majd este ugyanez haza. De mit csináljak, én alapvetően munkába járásra használom...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.