Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Inkább ezer kilóméterenként nézz bele...

ha már olaj, a hét végén volt olajcsere az autómban, utólag láttam, hogy talán nem a megfelelő olaj került bele a gépbe, (benzines 1.4 twinport, 2006) az olaj pedig "15W40 MOL turbo diesel". :) (ven még hozzá kb. 2 liter, tudnék hozzápótolni, ha fogyogat, eltettem a dobozt)

állítólag ez is megteszi, mert van rajta valami hihetetlen hoszzú lista mindenféle olaj-azonosítóval... ez is simán elmegy benzinesre is.

szerintetek elfogadható ez most egy periódusra, vagy le kellene engedni?

Link to comment
Megosztás:

ha már olaj, a hét végén volt olajcsere az autómban, utólag láttam, hogy talán nem a megfelelő olaj került bele a gépbe, (benzines 1.4 twinport, 2006) az olaj pedig "15W40 MOL turbo diesel". :) (ven még hozzá kb. 2 liter, tudnék hozzápótolni, ha fogyogat, eltettem a dobozt)

állítólag ez is megteszi, mert van rajta valami hihetetlen hoszzú lista mindenféle olaj-azonosítóval... ez is simán elmegy benzinesre is.

szerintetek elfogadható ez most egy periódusra, vagy le kellene engedni?

Atyaúristen ki tette azt bele?????? :D ,azonnal harakirit kövessen el,de előtte kérjen bocsánatot.

Abba 5W30 való.10w -s is csak akkor,ha már rohadtul zabálja az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mennyi hiányzott belőle mikor kopogni kezdett, mert nem érte a nivo pálca alját, de a nyomás visszajelző sem jelzett... de ez mind1, mert tudom h 10 ezer km után olajtöltés 1 litro aztán go

Akkor hegesszetek a pálca aljához még vmit, hogy belelógjon. :)

Link to comment
Megosztás:

ha már olaj, a hét végén volt olajcsere az autómban, utólag láttam, hogy talán nem a megfelelő olaj került bele a gépbe, (benzines 1.4 twinport, 2006) az olaj pedig "15W40 MOL turbo diesel". :) (ven még hozzá kb. 2 liter, tudnék hozzápótolni, ha fogyogat, eltettem a dobozt)

állítólag ez is megteszi, mert van rajta valami hihetetlen hoszzú lista mindenféle olaj-azonosítóval... ez is simán elmegy benzinesre is.

szerintetek elfogadható ez most egy periódusra, vagy le kellene engedni?

Azt sürgősen le kell engedni. Szét fogja nyomni a szimeringeket.

Link to comment
Megosztás:

ha már olaj, a hét végén volt olajcsere az autómban, utólag láttam, hogy talán nem a megfelelő olaj került bele a gépbe, (benzines 1.4 twinport, 2006) az olaj pedig "15W40 MOL turbo diesel". :) (ven még hozzá kb. 2 liter, tudnék hozzápótolni, ha fogyogat, eltettem a dobozt)

állítólag ez is megteszi, mert van rajta valami hihetetlen hoszzú lista mindenféle olaj-azonosítóval... ez is simán elmegy benzinesre is.

szerintetek elfogadható ez most egy periódusra, vagy le kellene engedni?

Ez egész konkrétan sz@r ebbe az autóba... :D Olajos topikot fusd át, aztán válassz valami normális, belevalót, van választék. Aki ezt beletette, őt meg kerüld el messzire... Azért egy mai Opel motor már nem motoros balta...

Link to comment
Megosztás:

Atyaúristen ki tette azt bele?????? :) ,azonnal harakirit kövessen el,de előtte kérjen bocsánatot.

Abba 5W30 való.10w -s is csak akkor,ha már rohadtul zabálja az olajat.

Ismerősöm aki beletette, neki van egy 15 éves rönója és "ő is ezt használja és semmi gond vele" és nincs különbség ezek között alapon.

Csak gondoltam rá kérdezek a fórumon. Ezek szerint jól tettem.

Leönttetem a kocsiból és normális olajat rendelek bele. Eddig csak kb. 500 km-t mentem azóta. Köszönöm a gyors segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm aki beletette, neki van egy 15 éves rönója és "ő is ezt használja és semmi gond vele" és nincs különbség ezek között alapon.

Csak gondoltam rá kérdezek a fórumon. Ezek szerint jól tettem.

Leönttetem a kocsiból és normális olajat rendelek bele. Eddig csak kb. 500 km-t mentem azóta. Köszönöm a gyors segítséget!

Apukám 20 éves Passatjába is 15W-s olaj kell, de az Astrámba mégsem önteném bele. Annak az kell, ennek meg ez.

Link to comment
Megosztás:

Új fogyasztási rekordom van:880km egy tankkal-5.9l/100km(52l ukrán benzinnel-200Ft/L)

90%pálya+10% város:4 személy+200kg a csomagtartóban 100-as tempóval max 3000-es rpm....

(ugyanez a táv 140-es tempóval 10l/100km)

Az nem annyira rossz... Küldhetnél ebből a jó ócsó naftából errefelé is...csőpostán... :)

Egyébként az árán kívül milyen tapasztalatod van a Szergej-benzinnel? Észrevenni valamit a hazai tankoláshoz képest (sűrűbben kell benzinszűrőt cserélni, stb.)?

Link to comment
Megosztás:

Új fogyasztási rekordom van:880km egy tankkal-5.9l/100km(52l ukrán benzinnel-200Ft/L)

Egy ilyen fogyival én is kiegyeznék!

Nekem pont fordítva vannak a számok:9,5 l.Mondjuk mi a lehető legrosszabb feltételek

között autózunk:Csak rövid táv,város,hideg motor,automataváltó,X16XEL motor.

Lehet,hogy akkor ehhez képest mégiscsak jó a fogyasztása? :)

Link to comment
Megosztás:

Én elégedett lennék a helyedben, nálam városban 8,8-at fogyaszt kézi váltóval az 1.6os.

Egy ilyen fogyival én is kiegyeznék!

Nekem pont fordítva vannak a számok:9,5 l.Mondjuk mi a lehető legrosszabb feltételek

között autózunk:Csak rövid táv,város,hideg motor,automataváltó,X16XEL motor.

Lehet,hogy akkor ehhez képest mégiscsak jó a fogyasztása? :)

Link to comment
Megosztás:

Én elégedett lennék a helyedben, nálam városban 8,8-at fogyaszt kézi váltóval az 1.6os.

Hát igen én is ki tudnák egyezni egy ilyen 7,5-8 lityis városi fogyasztással. De sajna télen 6 km átlagot használva keményen 9-9,5. De volt 10-11 között is. Közröhej hogy öregapám IIes golfja megállt bőven 8-9 lityibe városban és 7-8ba városon kívül. Jah és abba semmiféle lambda szar meg 1000 jeladó nem volt. Egy jól megépített német karbi aztán csáá. Nem akarom egyszerűen elhinni hogy egy hengerenkénti injektoros autó amibe 1000 jeladó van nem képes egy max 8 lityivel beérni városba és 6-7 be vidéken. Alublokk ló###### anyagból ennek pikk pakk kéne melegedni is szal szerintem itt nagy szar van a palacsintában. Nagyon opel párti vok de ez az ecotec fogyasztásilag egy hatalmas negatív vicc. TWP szerintem sokkal jobb e téren. De továbbra is nekem az a véleményem ha sok város akkor = diesel. Szal nálam most ez a projekt valszeg C corsa 1,3 CDTI lesz. Mert kiszámoltam hogy ezen a 6 km-s úton nekem havonta megesz a kocsim 8000 ft ára üzemanyagot, és ez csak a bejárás. Ami az eszméletlen gyenge fizumból rengeteg, ugyanez egy c corsa max 6 literjével 4500!!!!!!!! FT hát nagyon nem mind1. Tudom kisebb kényelmetlenebb ügyetlenebb dehát sajna eljutottam oda hogy pénz beszél minden más ez után jön. Úgyhogy júniustól ha vkinek kell akkor az enyém eladó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen én is ki tudnák egyezni egy ilyen 7,5-8 lityis városi fogyasztással...

Ja, a dízel fogyi nagyon jó (tanúsítom) Én 1000km-t megyek egy tankkal és ugye nem 330 Ft literje, hanem 300. Csak az adagolót meg ne egye a fene :) Meghát kerreg is rendesen + azért zöld plecsni ide vagy oda, büdi is! Ja, meg a vételárnál pár 100-assal drágább. Ha szerencséd van (mint nekem volt), benzines árban veszed egy hitelét fizetni nem tudó emberkétől.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen én is ki tudnák egyezni egy ilyen 7,5-8 lityis városi fogyasztással. De sajna télen 6 km átlagot használva keményen 9-9,5. De volt 10-11 között is. Közröhej hogy öregapám IIes golfja megállt bőven 8-9 lityibe városban és 7-8ba városon kívül. Jah és abba semmiféle lambda szar meg 1000 jeladó nem volt. Egy jól megépített német karbi aztán csáá. Nem akarom egyszerűen elhinni hogy egy hengerenkénti injektoros autó amibe 1000 jeladó van nem képes egy max 8 lityivel beérni városba és 6-7 be vidéken. Alublokk ló###### anyagból ennek pikk pakk kéne melegedni is szal szerintem itt nagy szar van a palacsintában. Nagyon opel párti vok de ez az ecotec fogyasztásilag egy hatalmas negatív vicc. TWP szerintem sokkal jobb e téren. De továbbra is nekem az a véleményem ha sok város akkor = diesel. Szal nálam most ez a projekt valszeg C corsa 1,3 CDTI lesz. Mert kiszámoltam hogy ezen a 6 km-s úton nekem havonta megesz a kocsim 8000 ft ára üzemanyagot, és ez csak a bejárás. Ami az eszméletlen gyenge fizumból rengeteg, ugyanez egy c corsa max 6 literjével 4500!!!!!!!! FT hát nagyon nem mind1. Tudom kisebb kényelmetlenebb ügyetlenebb dehát sajna eljutottam oda hogy pénz beszél minden más ez után jön. Úgyhogy júniustól ha vkinek kell akkor az enyém eladó lesz.

Szerintem meg ha csak napi 6km-t ( 2x ) használod akkor inkább üljél biciklire, mert azzal nem szennyezel semmit és az izmaidnak is jót teszel. Ha a benzinest nem tartod alkalmasnak a feladatra, akkor a dízelt meg egyenesen megölöd vele, mert azt nem erre találták ki! Reggel beindít, aztán egész nap menni-menni....

Az alublokkot meg nem tudom honnét szedted, de jelen ismereteim szerint az Astrák között egyik sem ilyen konstrukció - még!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg ha csak napi 6km-t ( 2x ) használod akkor inkább üljél biciklire, mert azzal nem szennyezel semmit és az izmaidnak is jót teszel. Ha a benzinest nem tartod alkalmasnak a feladatra, akkor a dízelt meg egyenesen megölöd vele, mert azt nem erre találták ki! Reggel beindít, aztán egész nap menni-menni....

Az alublokkot meg nem tudom honnét szedted, de jelen ismereteim szerint az Astrák között egyik sem ilyen konstrukció - még!

Hali! Szívesen használnám én másra is csak nem merem/tudom. Nagyon kevés a fizum és sokmindent kell belőle fizetni. Nagyon felment a benzinnek az ára meg a fogyasztás is nagyon rosz. Régebben sokat kirándultunk ezzel az astrával de mára már örülök ha havi 1 belefér. Az utjaim 90 % a melóba járás meg ilyen városi esetleg külvárosi lóti futi. Dieselnek miért lenne baja ha 2*6km -t lenne használva? Meg szerintem annak a fogyasztása tuti hogy nagyon megtetszene és mivel tavasz van tuti hogy újra rámjönne a kirándulhatnék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.