Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Egy ilyen fogyival én is kiegyeznék!

Nekem pont fordítva vannak a számok:9,5 l.Mondjuk mi a lehető legrosszabb feltételek

között autózunk:Csak rövid táv,város,hideg motor,automataváltó,X16XEL motor.

Lehet,hogy akkor ehhez képest mégiscsak jó a fogyasztása? :)

Városba nekem is 8-9L nyáron folyamatos rövidtávokkal(2km),higeg motorral,télen 10L is becsúszik.

Ukrán benzinről pedig:a legdrágább kúton tankolok(Okko)8.15griveny-202Ft most a szar váltás miatt,de van 190Ft-körül is,de azokkal azt tapasztaltam,h kevesebbet megyek km-be és talán lustább is vele egy kicsit...

Szal...én meg vagyok elégedve az ukrán benyával,na meg az ára is baráti. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali! Szívesen használnám én másra is csak nem merem/tudom. Nagyon kevés a fizum és sokmindent kell belőle fizetni. Nagyon felment a benzinnek az ára meg a fogyasztás is nagyon rosz. Régebben sokat kirándultunk ezzel az astrával de mára már örülök ha havi 1 belefér. Az utjaim 90 % a melóba járás meg ilyen városi esetleg külvárosi lóti futi. Dieselnek miért lenne baja ha 2*6km -t lenne használva? Meg szerintem annak a fogyasztása tuti hogy nagyon megtetszene és mivel tavasz van tuti hogy újra rámjönne a kirándulhatnék.

Összegezhetem?

Szóval a helyzet az, hogy anyagi helyzetedhez képest a jelenlegi benzines Astra G-vel túlvállaltad magad és mégis dízel felé kacsintgatsz tudatlanság és mindenféle fals információk, alapján.

Próbálkozz inkább egy minden értelemben kisebb Corsaval (pl. 1.0 - 1.2). Vagy tankolj felesbe E85-öt.

Link to comment
Megosztás:

Összegezhetem?

Szóval a helyzet az, hogy anyagi helyzetedhez képest a jelenlegi benzines Astra G-vel túlvállaltad magad és mégis dízel felé kacsingatsz tudatlanság és mindenféle fals információk, alapján.

Próbálkozz inkább egy minden értelemben kisebb Corsaval (pl. 1.0 - 1.2). Vagy tankolj felesbe E85-öt.

A C Corsa 1.0 benzines nekem 5.3-5.5 között fogyasztott átlagban.Igénytelen,megbízható,haverom ilyennel oktat,

most adta el 320 ezer km.-t ment vele apró hibáktól eltekintve(víztócsába hajtott és befröccsent a víz valahova,mire hazahúzták megjavult,ilyesmi)

csak a kopó alkatrészeket kellett cserélje,ugyanolyat vett másikat utána is!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Szívesen használnám én másra is csak nem merem/tudom. Nagyon kevés a fizum és sokmindent kell belőle fizetni. Nagyon felment a benzinnek az ára meg a fogyasztás is nagyon rosz. Régebben sokat kirándultunk ezzel az astrával de mára már örülök ha havi 1 belefér. Az utjaim 90 % a melóba járás meg ilyen városi esetleg külvárosi lóti futi. Dieselnek miért lenne baja ha 2*6km -t lenne használva? Meg szerintem annak a fogyasztása tuti hogy nagyon megtetszene és mivel tavasz van tuti hogy újra rámjönne a kirándulhatnék.

Soroljam, hogy mi baja lehet egy dízelnek, ha csak rövid távon használod?

Egy turbodízel esetén hideg turbóval járni anyagi öngyilkosság. Megmakkan aztán egy turbócserére otthagyod a két év alatt megspórolt meg a következő két évi üzemanyagkülönbözetet (Ford Tdci: közel 300e).

Aztán a második, amikor az adagolófúvókák adják meg magukat. Az sem olcsó, egy Fordnál darabja 75e, 4 db van egy motorban. Lehet szorozni... Nem tudom Opelnél ez mennyi, de a nagyságrend gondolom hasonló.

Aztán ott van még egy probléma. Ha jól vettem ki a hozzászólásodból, nem te nyerted a lottó ötöst. Olcsón viszont csak sokat futott céges dízeleket kapsz bizonytalan előélettel. Szóval könnyen lehet, hogy egy dízelből csak orbitális szívás lesz. A te helyedben inkább én is kisebb benzinesben gondolkodnék. Corsa és társai.

Link to comment
Megosztás:

nekem többet evett az F astra ,mint a jelenlegi G astra. Az 60paci volt, ez meg 90...

Egyebek az aláírásomban....

Nekem az F 1,4 60 lóval kijött vegyesben 7,5 körül.Na ez a G ,ez nem jön ki :)

Hát az para... De dízelt én sem vennék napi 12 km-re... Kis corsa... 1.0 sztem is nyerőbb ötlet... de kirándulni ezzel nem mennék:D

Mi azzal mentünk nyaralni mindenhova,3 személy + csomagokkal telepakolva,akkor felment 5,5-re is a fogyi.(hosszútáv,állandó 90-100)

Link to comment
Megosztás:

nekem többet evett az F astra ,mint a jelenlegi G astra. Az 60paci volt, ez meg 90...

Egyebek az aláírásomban....

Ezt itt most nem értettem! :)

Apámnak ilyen van, Z10XE, három henger... néha meg szoktam hajtani, de 6liter fölé képtelen vagyok felvinni a fogyasztását, akármit csinálok vele...

Hálás kis varrógépmotor! :D Az enyém Z10XEP volt,sötétkék,5 ajtós.

Link to comment
Megosztás:

Ezt itt most nem értettem! :D

Az autók egyéb paraméterei az aláírásomban vannak feltüntetve, bár a 60 és 90 LE-vel egy kis opel fansággal lehet sejteni anélkül is, hogy a 60le az 1,4 8V F Astra és a 90le 1,4 16v G astra. ;)

Mivel az F-nek taposni kellett, hogy menjen, így simán bekajálta azt a mennyiséget, amit most a G fogyaszt, sőőőőt.... :)

Link to comment
Megosztás:

Az autók egyéb paraméterei az aláírásomban vannak feltüntetve, bár a 60 és 90 LE-vel egy kis opel fansággal lehet sejteni anélkül is, hogy a 60le az 1,4 8V F Astra és a 90le 1,4 16v G astra. ;)

Mivel az F-nek taposni kellett, hogy menjen, így simán bekajálta azt a mennyiséget, amit most a G fogyaszt, sőőőőt.... :)

Köszönöm a tájékoztatást az Opel típusú autók motorjainak lóerővel való ellátottságáról!

Bizonyára rám is fért mivel még csak a hatodik Opelomat(Corsa A 2db.Astra F 2db,Ascona,Corsa C,Astra G) használom

és még nem tudok eligazodni a motorszámok ,lóerők,fogyasztások tengerében. :D

"Egyebek az aláírásomban...." Azt nem értettem,hogy hogy jött a témához az,hogy az aláírásodban ott vannak a kocsik adatai.

Az ,hogy egy kocsiról tudjuk,hogy 60 vagy 90 lóerős nem engedi meg ,hogy előre következtetéseket

vonjunk le a fogyasztásáról.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tájékoztatást az Opel típusú autók motorjainak lóerővel való ellátottságáról!

Bizonyára rám is fért mivel még csak a hatodik Opelomat(Corsa A 2db.Astra F 2db,Ascona,Corsa C,Astra G) használom

és még nem tudok eligazodni a motorszámok ,lóerők,fogyasztások tengerében. :)

"Egyebek az aláírásomban...." Azt nem értettem,hogy hogy jött a témához az,hogy az aláírásodban ott vannak a kocsik adatai.

Az ,hogy egy kocsiról tudjuk,hogy 60 vagy 90 lóerős nem engedi meg ,hogy előre következtetéseket

vonjunk le a fogyasztásáról.

Szívesen :D

Pont te írtad, hogy ha a fogyasztáson akar spórolni, akkor vegyen F astrát.......hát erre írtam, hogy azon se fog spórolni, mert ha haladni akar vele, akkor ki kell nyomni a szemét és ugyanannyit -ha nem többet- fog enni mint a jelenlegije.

Link to comment
Megosztás:

Szívesen :)

Pont te írtad, hogy ha a fogyasztáson akar spórolni, akkor vegyen F astrát.......hát erre írtam, hogy azon se fog spórolni, mert ha haladni akar vele, akkor ki kell nyomni a szemét és ugyanannyit -ha nem többet- fog enni mint a jelenlegije.

Ha haladni akar vele akkor ne számolgassa a fogyasztást,se az 1,4 8V ,se az 1,4 16V.-vel.

Link to comment
Megosztás:

Vagy Kis Polski,az is keveset fogyaszt!(és olcsó) :D+léghűtéses

Ezt cáfolom! Nekünk is volt egy "kispolák", 90-es évjárat, kulcsos indítású ( full extrás ) és 6km-en városban simán betolta a 8-9litert.

Hosszú úton meg talán a szagával is elment....igaz, 80-nál többet nem is mertem menni, mert féltem benne! :)

Rövid távon minden autó zabál, el kell gondolkodni, hogy megéri -e a kényelem azt a pénzt, amit a kocsi kivesz a háztartási költségvetésből és ebben nem csak a fogyasztást kell(ene) figyelembe venni!

( vételár, fenntartási költségek: javíttatás, biztosítás, casco, garázsbérlet, stb.stb. )

;)

Link to comment
Megosztás:

Rövid távon minden autó zabál...

Én igazából sose értettem ezt a fogyasztás miatti aggodalmat... amióta volt a Calibrám, azóta úgy vagyok vele hogy ha egy autó 10 liter alatt fogyaszt akkor semmi gond, ha e felett akkor talán elkezdenék gondolkodni azon hogy mi lehet a probléma (persze ezt valószínűleg újragondolnám ha lenne egy V8-asom, de kétliteres benzinesnél nagyobb motorú autó még nem volt a birtokomban). Ugyan én is számolgatom a fogyasztást (lásd link az aláírásomban), de csak az érdekesség kedvéért, ott van például a Corsám ami úgy 9liter körül csipeget 1.2-es létére, mégsem parázom emiatt. Ha ennyi kell neki hogy menjen, akkor ennyi kell...

Őszintén szólva néha csodálkozom rajta hogy emberek mennyit képesek agyalni azon hogy egy literrel lejjebb vigyék az autójuk fogyasztását, és ha ez költségcsökkentési okokból van és nem a környezetvédelmi szempontok motiválják, akkor be kell valljam hogy nem értem. Fura módon az senkinek nem jut eszébe hogy mondjuk kevesebb kaját fogyasszon, pedig szvsz még úgy sem kerülne az éhhalál szélére, és a kosztpénzen is rengeteget lehet spórolni. Ha a kedves tulaj mondjuk 3 zsemlével még két szelet rántotthússal "üzemel" egész nap, akkor miért furcsa az hogy az autónak ehhez meg x liter benzin vagy gázolaj kell? És az sem indok hogy másnak elmegy kevesebb benyával is, mert vannak emberek akik feleennyi rántotthússal is elvannak... :)

Link to comment
Megosztás:

Én igazából sose értettem ezt a fogyasztás miatti aggodalmat... amióta volt a Calibrám, azóta úgy vagyok vele hogy ha egy autó 10 liter alatt fogyaszt akkor semmi gond, ha e felett akkor talán elkezdenék gondolkodni azon hogy mi lehet a probléma (persze ezt valószínűleg újragondolnám ha lenne egy V8-asom, de kétliteres benzinesnél nagyobb motorú autó még nem volt a birtokomban). Ugyan én is számolgatom a fogyasztást (lásd link az aláírásomban), de csak az érdekesség kedvéért, ott van például a Corsám ami úgy 9liter körül csipeget 1.2-es létére, mégsem parázom emiatt. Ha ennyi kell neki hogy menjen, akkor ennyi kell...

Őszintén szólva néha csodálkozom rajta hogy emberek mennyit képesek agyalni azon hogy egy literrel lejjebb vigyék az autójuk fogyasztását, és ha ez költségcsökkentési okokból van és nem a környezetvédelmi szempontok motiválják, akkor be kell valljam hogy nem értem. Fura módon az senkinek nem jut eszébe hogy mondjuk kevesebb kaját fogyasszon, pedig szvsz még úgy sem kerülne az éhhalál szélére, és a kosztpénzen is rengeteget lehet spórolni. Ha a kedves tulaj mondjuk 3 zsemlével még két szelet rántotthússal "üzemel" egész nap, akkor miért furcsa az hogy az autónak ehhez meg x liter benzin vagy gázolaj kell? És az sem indok hogy másnak elmegy kevesebb benyával is, mert vannak emberek akik feleennyi rántotthússal is elvannak... :)

Ebben sok igazság van.

A 350 Ft körülire csúszó benzinár miatt indokolt lehet azért kicsit jobban figyelni, de 1-1 literért vért hugyozni szerintem is felesleges. Azt én sem szeretem, ha valaki csak az autót szapulja, a vezetéstechnikája meg esetleg olyan, amilyen. Ha meg valakire nagy a kabát, hát kisebbre kell cserélni, bármennyire is fáj (tömegközlekedés, gyalog...), erőn felül nem érdemes autót fenntartani...

Link to comment
Megosztás:

A 350 Ft körülire csúszó benzinár miatt indokolt lehet azért kicsit jobban figyelni, de 1-1 literért vért hugyozni szerintem is felesleges. Azt én sem szeretem, ha valaki csak az autót szapulja, a vezetéstechnikája meg esetleg olyan, amilyen. Ha meg valakire nagy a kabát, hát kisebbre kell cserélni, bármennyire is fáj (tömegközlekedés, gyalog...), erőn felül nem érdemes autót fenntartani...

Csakhogy van az a helyzet, amikor gyalog vagy kerékpárral kicsit nagy a táv, tömegközlekedéssel meg megoldhatatlan. Munkába járni meg kell valahogy, sok cég meg nem fizeti a bejutást, így nem mindegy a fogyasztás. Pl. nekem is arra kell az autó, hogy eljussak A-ból B-be, és az esetek 50-százalékánál ez nemis lenne megoldható tömegközlekedéssel, nembeszélve arról, hogy az esetek 100%-ában autóval olcsóbb!!! Nekem, aki nem megy túl sokat egy hónapban - kb. 1000km/hónap az utóbbi két év átlaga - egy másfélszeres fogyasztás kb. 12000Ft-ot vinne ki pluszban a zsebemből. Azért ennyiből már elég sok csokit lehet enni, vagy akár át lehet számolni kenyérre vagy folyékony kenyérre, ki mit szeret. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.