Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

mindig el tudod rontani az ember kedvét :)

Te ezzel vagy elégedett, én meg azzal, hogy 500 km még egy negyed tankom van fele pálya, fele országút megosztással.

valakit érdekel még a honda insight?

4 fő, plafonig pakolt csomagtartó.

1.3 as motor, automata váltó, az 500 km ből 200 klimázva.

budapest-sopron-ausztria- budapest útvonalon használtam, nem padlón, de nem is 60 nal...

Link to comment
Megosztás:

mindig el tudod rontani az ember kedvét :D

Ja, már nekem is eszembe jutott hogy valaki linkeljen már be egy V8-ast amelyik 30litert fogyaszt, csak hogy ellensúlyozzuk Uhuhu benzingőzzel üzemelő taligáit.

Én amúgy azzal vigasztalom magam hogy oké hogy az Insight keveset eszik, de cserébe legalább randa. :)

Link to comment
Megosztás:

valakit érdekel még a honda insight?

4 fő, plafonig pakolt csomagtartó.

1.3 as motor, automata váltó, az 500 km ből 200 klimázva.

budapest-sopron-ausztria- budapest útvonalon használtam, nem padlón, de nem is 60 nal...

Hát igen ez nem olyan mint a nagy tudású főnököm priusa :)

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz, magadtól nem sajnálod a csokit, de az autótól a benzint igen? :)

Igen, sajnálom tőle. Az egy gép, arra való, hogy minél olcsóbban elvigyen A-ból B-be.

Úgyis fel lehet fogni, hogy ha havonta másfél helyett egy tank benzin fogy el, akkor van fél tank benzin ára élvezkedni. Most van akinek csoki, van akinek pia, van akinek autózás, van aki elkurvázza, stb. de a lényeg, hogy amikor nem élvezkedésről van szó, akkor a lehető legolcsóbban üzemeljen. Ha másnak tud 6 literrel menni, akkor nekem ne egyen nyolcat, ha csak lehelem a gázpedált...

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy van az a helyzet, amikor gyalog vagy kerékpárral kicsit nagy a táv, tömegközlekedéssel meg megoldhatatlan. Munkába járni meg kell valahogy, sok cég meg nem fizeti a bejutást, így nem mindegy a fogyasztás. Pl. nekem is arra kell az autó, hogy eljussak A-ból B-be, és az esetek 50-százalékánál ez nemis lenne megoldható tömegközlekedéssel, nembeszélve arról, hogy az esetek 100%-ában autóval olcsóbb!!! Nekem, aki nem megy túl sokat egy hónapban - kb. 1000km/hónap az utóbbi két év átlaga - egy másfélszeres fogyasztás kb. 12000Ft-ot vinne ki pluszban a zsebemből. Azért ennyiből már elég sok csokit lehet enni, vagy akár át lehet számolni kenyérre vagy folyékony kenyérre, ki mit szeret. :)

Arra utaltam az előbb, hogy 1-1 literen nem érdemes agyalni, ha 8 helyett 12-t eszik, az persze már nagyon durva lenne... Én is munkába járásra használom elsősorban, és sajnos egy fillért nem tudok belőle érvényesíteni..., úgyhogy nekem se mindegy... evvan.

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy van az a helyzet, amikor gyalog vagy kerékpárral kicsit nagy a táv, tömegközlekedéssel meg megoldhatatlan. Munkába járni meg kell valahogy, sok cég meg nem fizeti a bejutást, így nem mindegy a fogyasztás. Pl. nekem is arra kell az autó, hogy eljussak A-ból B-be, és az esetek 50-százalékánál ez nemis lenne megoldható tömegközlekedéssel, nembeszélve arról, hogy az esetek 100%-ában autóval olcsóbb!!! Nekem, aki nem megy túl sokat egy hónapban - kb. 1000km/hónap az utóbbi két év átlaga - egy másfélszeres fogyasztás kb. 12000Ft-ot vinne ki pluszban a zsebemből. Azért ennyiből már elég sok csokit lehet enni, vagy akár át lehet számolni kenyérre vagy folyékony kenyérre, ki mit szeret. :)

Itt az igazság!

Nekem 6 km re van a melóhelyem egy város széli telephelyen. Ahová a busz olyan ritkán jár hogy überszar. Plusz ugye az egyenlőtlen munkarend túlórák, tehát busszal nem tudnám megoldani illetve nagyon nagyon nehezen. Akár nagyon szélsőséges esetben ez a 6 km nekem akár 1,5-2 órát is elvenne a napomból. Bicikli szintén nem jó mert egy nagyon forgalmas főúton tudom csak megközelíteni ami enyhén szólva balesetveszélyes + vannak szakaszai ahol kerékpárral behajtani tilos van pont eme ok miatt. Tehát maradna a földút. Locs pocs időben tényleg jó lehet. Tehát sajna vagy melóhely váltás vagy kocsi váltás ez maradt. A vicc az mikor megvettem akkor körüljártam a témát olyanokkal is beszéltem akik ilyenbe ülnek, és biza mindenkinek beérte városi kocsikázás mellet is a 7,5 max a 8 literrel. Nem vagyok az a padlóig nyomom típus tehát a vezetési stílus nem hiszem hogy gond lenne. Mikor megvettem a kocsit akkor ennek tudatában tettem. Sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen fejlett technika mint a G astra nem fogja beérni 8 lityivel. Gondoltam arra is hogy motorikusan vmi nagyon el van benne romolva. Visszatérve a diesel kérdésre: Van nálunk egy csaj aki egy 1,3CDTI corsával jár ő is kb ezt a 6 kmt teszi meg oda meg vissza és már 3 éve csinálja semmi gondja nincsen, max az ha kigyorsít akkor kicsit nagyobb a füstje mint az átlag ilyen corsáknak. És ami a lényeg neki MAXXXXXX 6 lityit eszik meg ugyanilyen körülmények között mint az enyém. Szóval szerintem jó választás lenne, csak attól félek amit itt már más is írt, hogy nehogy egy lehasznált darabot fogjak ki, mert akkor lesz ám porlasztócsúcs és társai problem.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ezen a hideg fogyasztáson nem lehetne egy kicsit reszelni azzal, hogy magasabb blokkhőmérsékletet hazudunk a vezérlőnek, mint ami valójában van? Persze nem lehet túlzásba vinni, mert ha nagyon elszegényíti a keveréket, akkor meg azért kell jobban nyomni, de ha épp annyit hazudnánk, hogy még használható legyen?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ezen a hideg fogyasztáson nem lehetne egy kicsit reszelni azzal, hogy magasabb blokkhőmérsékletet hazudunk a vezérlőnek, mint ami valójában van? Persze nem lehet túlzásba vinni, mert ha nagyon elszegényíti a keveréket, akkor meg azért kell jobban nyomni, de ha épp annyit hazudnánk, hogy még használható legyen?

Legyén nálad mindig egy pohár forró víz,és abba kell tenni az érzékelőt :)

Link to comment
Megosztás:

Legyén nálad mindig egy pohár forró víz,és abba kell tenni az érzékelőt :)

Mikrokontrollerrel sima ügy megoldani, hogy 50 fokos hőmérsékletig a vezérlőnek 15 fokkal többet mutasson, aztán 50 és 70 között csökkenjen le az eltérés nullára, és 70 fok felett meg mutassa a valódi értéket.

Link to comment
Megosztás:

Mikrokontrollerrel sima ügy megoldani, hogy 50 fokos hőmérsékletig a vezérlőnek 15 fokkal többet mutasson, aztán 50 és 70 között csökkenjen le az eltérés nullára, és 70 fok felett meg mutassa a valódi értéket.

Biztos megoldható egy váltókapcsolóval.

Egyik állásban érzékelő

Másik állásban a termisztornak valami középső értékének megfelelő ellenállás.

De biztos meg van az oka a dúsító üzemmódnak.

Link to comment
Megosztás:

valakit érdekel még a honda insight?

4 fő, plafonig pakolt csomagtartó.

1.3 as motor, automata váltó, az 500 km ből 200 klimázva.

budapest-sopron-ausztria- budapest útvonalon használtam, nem padlón, de nem is 60 nal...

http://emc.elte.hu/~uhuhu/kp071.jpg

3 személy, tele pakkal.

Kaposvár - Balatonszárszótól M7 - Budapest, Marczibányi tér és környéke (sok-sok kör parkolóvadászat) - Dabasig M5 - Kiskunlacháza (Bugyi és Kk.lacháza között az útlezárva :) csak Taksony felé lehet elérni 14km-es kerülővel - Solt - Dunaföldvár - Kaposvár

Jó idő volt, tehát végig klíma. A táv 525 km, fogyasztás (ugyanazon a kúton rátankolással mérve) 5.21 l/100km.

Csak a fogyasztásért nem fogok Hondára váltani, hiába is agitálsz! :D

Link to comment
Megosztás:

Itt az igazság!

A vicc az mikor megvettem akkor körüljártam a témát olyanokkal is beszéltem akik ilyenbe ülnek, és biza mindenkinek beérte városi kocsikázás mellet is a 7,5 max a 8 literrel. Nem vagyok az a padlóig nyomom típus tehát a vezetési stílus nem hiszem hogy gond lenne. Mikor megvettem a kocsit akkor ennek tudatában tettem. Sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen fejlett technika mint a G astra nem fogja beérni 8 lityivel. Gondoltam arra is hogy motorikusan vmi nagyon el van benne romolva.

Hát én megnézném azt a benzines G Astrát,de mondhatjuk,hogy bármely hozzá hasonló kategóriás

autót(Golf,Focus)amelyik városban 7,5 l.ből kijön!

Ha jól emlékszem a gépkönyvben is 9 l. körül van adva neki városi fogyi!

Link to comment
Megosztás:

Igen, sajnálom tőle. Az egy gép, arra való, hogy minél olcsóbban elvigyen A-ból B-be.

Úgyis fel lehet fogni, hogy ha havonta másfél helyett egy tank benzin fogy el, akkor van fél tank benzin ára élvezkedni. Most van akinek csoki, van akinek pia, van akinek autózás, van aki elkurvázza, stb. de a lényeg, hogy amikor nem élvezkedésről van szó, akkor a lehető legolcsóbban üzemeljen. Ha másnak tud 6 literrel menni, akkor nekem ne egyen nyolcat, ha csak lehelem a gázpedált...

Így már értem.

Nekem az autóvezetés öröm (ha úgy tetszik élvezet), a csokievés nem. Ezért láttam úgy a helyzetet ahogy.

Link to comment
Megosztás:

Hát én megnézném azt a benzines G Astrát,de mondhatjuk,hogy bármely hozzá hasonló kategóriás

autót(Golf,Focus)amelyik városban 7,5 l.ből kijön!

Ha jól emlékszem a gépkönyvben is 9 l. körül van adva neki városi fogyi!

én csak városban kevesebb mint 7.5tel járok az 1.4 twinporttal :) napi 2x12km reggel+délután erős forgalomban, nyáron szerintem még jobb lesz ha gyorsabban melegszik ;)

télen egyszer panaszkodtam itt hogy 7.5 fölé ment egy tankolás de akkor nagyon hideg volt.. és általában tolom is neki, nem 2000nél váltogatok :D

ja, és gagyi lukoil-es benzinnel járok ;)

Link to comment
Megosztás:

én csak városban kevesebb mint 7.5tel járok az 1.4 twinporttal :) napi 2x12km reggel+délután erős forgalomban, nyáron szerintem még jobb lesz ha gyorsabban melegszik :P

télen egyszer panaszkodtam itt hogy 7.5 fölé ment egy tankolás de akkor nagyon hideg volt.. és általában tolom is neki, nem 2000nél váltogatok ;)

ja, és gagyi lukoil-es benzinnel járok ;)

Szintén zenész :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ti vettétek meg azt a két Astrát amibe véletlenül Z10XEP(vagy Honda Insight) motort raktak a gyárban! :)

szerintem csak egyszerűen jól hozzáfaragták a városi szaladgáláshoz a körítést, váltó ultrarövid, stb

viszont ha sokat kéne vele járnom pályán akkor nem lennék ennyire boldog...

Link to comment
Megosztás:

szerintem csak egyszerűen jól hozzáfaragták a városi szaladgáláshoz a körítést, váltó ultrarövid, stb

viszont ha sokat kéne vele járnom pályán akkor nem lennék ennyire boldog...

Hát a rövid váltó az herót DE nagyon! De városba tényleg tuti, G astránál nekem bejön a váltó nagyon de városba sokszor dilemmába vagyok hogy akkor most tegyem vissza kettőbe mikor szütyörögni kell.

Alapjában nagyon bejön nekem formára belsőre műszaki tartalomra csak ez a fránya fogyasztás ne lenne ilyen sok. Fájó szivvel válnék meg tőle mert már jól "belaktam".

Link to comment
Megosztás:

Hát a rövid váltó az herót DE nagyon! De városba tényleg tuti, G astránál nekem bejön a váltó nagyon de városba sokszor dilemmába vagyok hogy akkor most tegyem vissza kettőbe mikor szütyörögni kell.

Alapjában nagyon bejön nekem formára belsőre műszaki tartalomra csak ez a fránya fogyasztás ne lenne ilyen sok. Fájó szivvel válnék meg tőle mert már jól "belaktam".

Én is nagyon megszerettem a G-t(bár az F.eimet is imádtam-főleg a fehér 5 ajtóst),nem is tervezem eladni,

itt marad míg veterán nem lesz,most így gondolom.

A fogyasztása sem vészes,azért mert 1-1,5 literrel többet fogyaszt most mint szeretnéd,kár lenne megválni tőle.

Ezt már ismered,ha most veszel másikat arra sincs garancia,hogy sokkal kevesebbet fogyaszt.Mire azt is kiismered

átíratod,leszervízeled,kijavítod a hibáit,ha van lehet többet költessz.

1 ,5 litert simán lehet csökkenteni a fogyin :átnézed a motort,szűrőket ,olajat,gyertyákat,kitisztítod a folytószelepházat,

agr-t,gumikat ellenőrzöd,esetleg vezetési stílust váltassz biztos lesz eredménye.

Link to comment
Megosztás:

Hát a rövid váltó az herót DE nagyon! De városba tényleg tuti, G astránál nekem bejön a váltó nagyon de városba sokszor dilemmába vagyok hogy akkor most tegyem vissza kettőbe mikor szütyörögni kell.

Alapjában nagyon bejön nekem formára belsőre műszaki tartalomra csak ez a fránya fogyasztás ne lenne ilyen sok. Fájó szivvel válnék meg tőle mert már jól "belaktam".

Már sokan írták szerintem de néha vidd el kicsit megtolni (gyk. FAGYI :) ), meg ha bemelegedett váltogass fentebb mint szoktál. Visszaolvasva 6km-eket mész vele az (pláne így télen) messze van neki az ideálistól.

Nekem az F Astrám 1 literrel többet evett mikor megvettem 2003ban mint mikor tavaly eladtam, azért mert az előző tulaj úgy használta. Aztán gyertya+szűrőcsere gyárira és pár hónap után csökkent átlag kb 1 litert és nem azért mert ellustult a jobb lábam...

Link to comment
Megosztás:

Már sokan írták szerintem de néha vidd el kicsit megtolni (gyk. FAGYI :) ), meg ha bemelegedett váltogass fentebb mint szoktál. Visszaolvasva 6km-eket mész vele az (pláne így télen) messze van neki az ideálistól.

Nekem az F Astrám 1 literrel többet evett mikor megvettem 2003ban mint mikor tavaly eladtam, azért mert az előző tulaj úgy használta. Aztán gyertya+szűrőcsere gyárira és pár hónap után csökkent átlag kb 1 litert és nem azért mert ellustult a jobb lábam...

Most olajcserés a gép! Megvan az olajom, castrol magnatech 10W-40 plusz gyári GM szűrő az a szürke. Levegőszűrő köv hónapba lesz mert arra most nincsen lóvé. Kérdés tavaly nyáron volt gyertya csere azóta kb 7000 km-t mentem vele. Most bosch van benne érdemes lenne kiszórni? Tudom km az nagyon kevés a gyertyához, de mégis hogy gyári legyen az is??

Link to comment
Megosztás:

Most olajcserés a gép! Megvan az olajom, castrol magnatech 10W-40 plusz gyári GM szűrő az a szürke. Levegőszűrő köv hónapba lesz mert arra most nincsen lóvé. Kérdés tavaly nyáron volt gyertya csere azóta kb 7000 km-t mentem vele. Most bosch van benne érdemes lenne kiszórni? Tudom km az nagyon kevés a gyertyához, de mégis hogy gyári legyen az is??

Miért is teszel a Z14XE-be 10W40-es olajat???????? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.