Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

Szia!

Lehet valós a km, de a képekből nehéz megmondani! Kuplung pedál elég jó információ lehet! Nekem 170ezer van az autóban, de feleannyit gondolna bárki aki megnézi, mert nem látszódik a belső állapotán! Egyedül a kuplung pedál van megkopva, meg a kormányon egy kicsi rész, az alig észrevehető!

Szóval élőben kell látni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Signumról? Szerintetek valós lehet a km? Képek alapján szép az autó.

Signum

Szia!

Igen, én is azt mondom, hogy kuplung és fékpedált nézd meg! Ami nekem a képről gyanús, az a bal első ajtóbehúzó. Az enyém 2004-es és 142e van benne, de nem ilyen kopott. Az ilyen autókat nem havi 12e-es futásra veszik szerintem...ami reálisabb, az a 160-200e km.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, én is azt mondom, hogy kuplung és fékpedált nézd meg! Ami nekem a képről gyanús, az a bal első ajtóbehúzó. Az enyém 2004-es és 142e van benne, de nem ilyen kopott. Az ilyen autókat nem havi 12e-es futásra veszik szerintem...ami reálisabb, az a 160-200e km.

Az ügyes nepper a fék- és kuplungpedál gumijait cseréli először.Az igényesebbje újrabőrözteti a kormányt is. :o

Úgy tudom a megfelelő műszerrel ki lehet olvasni az ABS vezérlőből a megtett kerékfordulatokat,ez alapján ki lehet számolni a futásteljesitményt.

Link to comment
Megosztás:

Sőttovább mgyek....Ipc ből is kilehet olvasni,illetve a motorvezérlőböl is...Álltalánosságba csak az órába szokták visszatekerni a motorba nem!!!

Van is erről egy sztorim.Még Magyarországon csináltam egy B Vectra DTi-t.Hibakódot kellett rajta olvasni,ha már rá volt dugva,megnéztük a futásteljesitményt is kiváncsiságból.Az órában volt 280ezer,a komputerben 770ezer!!!!!!!!!!!!Olasz import volt a verda :o

Link to comment
Megosztás:

Sőttovább mgyek....Ipc ből is kilehet olvasni,illetve a motorvezérlőböl is...Álltalánosságba csak az órába szokták visszatekerni a motorba nem!!!

ááá, ez már nem igaz. mivel 20 ezerért tekerik, és nem 50 ért mint 2-3 éve, így ma már rendesen meg szokták tekerni az órát.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Új tagként, de ősidők óta opelhasználóként (számtalan Astra F és G után jelenleg egy GTC fut alattam) gondolkoztam el egy nem is kicsi változtatáson: lassan nagyobb család, nagyobb igények mellett egy nagyobb és erősebb autót szeretnék a kötelékbe, rengeteg autó kipróbálása után jutottam el a jelenlegi lehetőséghez: Opel Signum 3.0 V6 CDTI. Nagy motor, nagy kasztni ez kell nekem!

Itt jönne be a szakértelmetek által alátámasztott segítségetek: segítsetek kérlek, hogy mire kell ennél a motornál odafigyelni, milyen gyerekbetegségek lehetnek a signum/vectra technikán, illetve mik a saját tapasztalatotok!

Már kinéztem egyet:

itt található

Ti mit szóltok ehhez? Azt mondták, hogy egy becsődölt opel kereskedésben volt cégautó. Kipróbáltam: a motor lenyűgöző, a belső tér vállalható (koszos a bőr, ennyi), de a kormány rázott - erre azt mondták, hogy valszín a jobb első gumi a hibás, centírozni kell és kész!

Nagyon jó lenne ha már végre meg lenne az igazi, mert nagyon régóta keresem az új szerelmet!

Köszönöm előre is!

P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tagként, de ősidők óta opelhasználóként (számtalan Astra F és G után jelenleg egy GTC fut alattam) gondolkoztam el egy nem is kicsi változtatáson: lassan nagyobb család, nagyobb igények mellett egy nagyobb és erősebb autót szeretnék a kötelékbe, rengeteg autó kipróbálása után jutottam el a jelenlegi lehetőséghez: Opel Signum 3.0 V6 CDTI. Nagy motor, nagy kasztni ez kell nekem!

Itt jönne be a szakértelmetek által alátámasztott segítségetek: segítsetek kérlek, hogy mire kell ennél a motornál odafigyelni, milyen gyerekbetegségek lehetnek a signum/vectra technikán, illetve mik a saját tapasztalatotok!

Már kinéztem egyet:

itt található

Ti mit szóltok ehhez? Azt mondták, hogy egy becsődölt opel kereskedésben volt cégautó. Kipróbáltam: a motor lenyűgöző, a belső tér vállalható (koszos a bőr, ennyi), de a kormány rázott - erre azt mondták, hogy valszín a jobb első gumi a hibás, centírozni kell és kész!

Nagyon jó lenne ha már végre meg lenne az igazi, mert nagyon régóta keresem az új szerelmet!

Köszönöm előre is!

P

Hát nem tudom,az a 75 ezer kilométer már a mese kategóriát súrolja.Igen kevés,főleg egy cégautótól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új tagként, de ősidők óta opelhasználóként (számtalan Astra F és G után jelenleg egy GTC fut alattam) gondolkoztam el egy nem is kicsi változtatáson: lassan nagyobb család, nagyobb igények mellett egy nagyobb és erősebb autót szeretnék a kötelékbe, rengeteg autó kipróbálása után jutottam el a jelenlegi lehetőséghez: Opel Signum 3.0 V6 CDTI. Nagy motor, nagy kasztni ez kell nekem!

Itt jönne be a szakértelmetek által alátámasztott segítségetek: segítsetek kérlek, hogy mire kell ennél a motornál odafigyelni, milyen gyerekbetegségek lehetnek a signum/vectra technikán, illetve mik a saját tapasztalatotok!

Már kinéztem egyet:

itt található

Ti mit szóltok ehhez? Azt mondták, hogy egy becsődölt opel kereskedésben volt cégautó. Kipróbáltam: a motor lenyűgöző, a belső tér vállalható (koszos a bőr, ennyi), de a kormány rázott - erre azt mondták, hogy valszín a jobb első gumi a hibás, centírozni kell és kész!

Nagyon jó lenne ha már végre meg lenne az igazi, mert nagyon régóta keresem az új szerelmet!

Köszönöm előre is!

P

Szia! Nagy dizelmotor tapasztalatok utan szerintem nezz utana angol, nemet forumokon, ha teheted. Itthon az is ritka. Nekem pontosan ilyen autom van, 2004-es csak 2,2 benzines. Valto, belso ter azonos. Amik nekem beszartak (nem motorban): belso keringetes allito motorja, legkondi kondenzvizet utasterbe nyomja, tempomat neha nem uzemel, futomu lengokar szilentek puffognak, foleg hidegben. neha egyszeruen leereszt a bal elso ablakemelo, ulesfutes ventillatorja nem kapcsol be (3-as fokozaton kellene), csomagter elektromos kilincse rendszeresen elromlik. szoval erdemes mindent tuzetesen kiprobalni. ami a futomuvet illeti! ne dolj be! ha "csak" centir, akkor megcsinaltak volna! lehet az utkozes eredmenye is...nezz utana.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyanús a 75 ezer km ,szinte hihetetlen!

Egyébként szerintem főleg a motor lehet lutri, nekem fél éve van Signumom, de semmilyen problémám nem volt egyelőre vele, igaz 1.8 benzinről van szó!

Meg szerintem is inkább 2005-től nézegess példányokat, ott már voltak kisebb módosítások, kicsit újabb a felszereltség stb.

Link to comment
Megosztás:

Ja azt akartam kérdezni, hogy valaki nem cserélne bézs bőrbelsőt szövetre?

Nekem szövet van, nagyon szép, újszerű állapotban, de jobban szeretem a bőrt, szóval esetleg ha valaki fordítva lenne vele, akkor érdekelne a csere, persze értékegyeztetéssel!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

ujabb meglepetest okozott Signum pajtas. Egyik delutan nem indult, onindito felol kattogas. Szerelom telefonban vagy behuzomagnesre, vagy akksi cellazarlatra gyanakodott. Mivel automata, treler, irany szerviz. Ott behuzomagnes csere. Osszesen 15e Ft. Tovabbi 3 het panaszmentes, majd csaladdal este kilenckor Budapest Gyor viszonylatban Tatan tankolas utan auto nem indul, csak kattogas oninditotol. Oroszlanybol szerelo kijon, kalapaccsal finoman utoget, majd trelerrel el Oroszlanyba. Csalad + kutya + ketnapi cucc kipakol. Kocsi masnap kesz, allitolagos testkabel meglazulas volt a hiba, onindito is szetszed, de makulatlan. Trelerrel egyutt 30e Ft kifizet.

Masnap reggel kocsi kertben megint nem indul. Kattogas. Idegbeteg mod bekapcsol, vezetekek rangatasa. Kocsi BEINDUL!

Szerviz. Vegso diagnozis: akksibol onindito fele vezeto tapkabel (nem test) total elkorrodalva, nem nagyon erintkezik. Szetszereles, beonozas, osszerakas. Most tovabbi rejtett hibak rettegve varasa. Koltseg osszesites: 15+30+13 = 58e Ft.

Tanulsag: miert nem vagyok autoszerelo... :excl:

Kerdes: erre a rejtett hibara csak talalgatassal lehet rajonni?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de úgy én is tudok autót javítani ,hogy kicserélek mindent, és egyszer majd csak megjavul!

Karácsony előtt gondolom nem jött jókor...

Neked egyébként bőrbelső van a Signumban?

Somi, ez sosem jon jokor, elsore is rajohettek volna (pl kulon tapkabellel adni tapot a motornak es akkor kiderul, h semmi baja.

Igen, szep bezs borbelsoje van.

Link to comment
Megosztás:

annyira birom, hogy itt mindenki annyira baromi okos....

ha ennyire tudod mi a baja akkor mért nem igazitottátok meg azt a kábelt Ti? Azért ez a hiba pontosan olyan amibe mindenki belefutott volna... Még Te is. hisz mit tapasztaltál? nem megy az öninditó. mi szokott lenni 99% ban a baja? Öninditó elhalálozott. Mit javitasz? öninditót. ennyi....

Link to comment
Megosztás:

annyira birom, hogy itt mindenki annyira baromi okos....

ha ennyire tudod mi a baja akkor mért nem igazitottátok meg azt a kábelt Ti? Azért ez a hiba pontosan olyan amibe mindenki belefutott volna... Még Te is. hisz mit tapasztaltál? nem megy az öninditó. mi szokott lenni 99% ban a baja? Öninditó elhalálozott. Mit javitasz? öninditót. ennyi....

Miert kapod fel a vizet? En nem vagyok autoszerelo, de nem is kerek erte penzt.

Ha nem megy az onindito, eloszor is megnezem, hogy kap-e aramot. Hat, ha nem kap, akkor nem az oninditoval van baj, nem? A szerelok elso dolga, h kizavarnak es utaljak az "okostojas" kerdezoskodo ugyfeleket. Te is tudod...nekem mi a frncert kellene ertenem hozza, amit en csinalok, ahhoz ertek.

Amugy pedig en jottem ra, mivel irtam is, hogy idegessegemben megrangattam a kabeleket es beindult, mondtam a szerelonek, hogy kabel gond lesz. Az o dolga csak annyi volt, hogy megcsinalja a vegen.

Link to comment
Megosztás:

Miert kapod fel a vizet? En nem vagyok autoszerelo, de nem is kerek erte penzt.

Ha nem megy az onindito, eloszor is megnezem, hogy kap-e aramot. Hat, ha nem kap, akkor nem az oninditoval van baj, nem? A szerelok elso dolga, h kizavarnak es utaljak az "okostojas" kerdezoskodo ugyfeleket. Te is tudod...nekem mi a frncert kellene ertenem hozza, amit en csinalok, ahhoz ertek.

Amugy pedig en jottem ra, mivel irtam is, hogy idegessegemben megrangattam a kabeleket es beindult, mondtam a szerelonek, hogy kabel gond lesz. Az o dolga csak annyi volt, hogy megcsinalja a vegen.

nem kapom fel a vizet :lol:

ÉS ha legalább 2 db autót csináltál, ami kattogott és öninditó lett a vége, akkor sose fgod többet rángatni a kábel. mint ahogy én se rángattam volna.

Te ezt már sose fogod bevallani, mert tudod mi a baja ( ha tudom hogy elesek akkor leülök elötte), ha nem tudnád, akkor Te is azt mondanád: beszart az öninditóm, csak kattog, és itt a fórumon is azt tanácsolná mindenki hogy javittasd meg.

ennyi.

Link to comment
Megosztás:

nem kapom fel a vizet :lol:

ÉS ha legalább 2 db autót csináltál, ami kattogott és öninditó lett a vége, akkor sose fgod többet rángatni a kábel. mint ahogy én se rángattam volna.

Te ezt már sose fogod bevallani, mert tudod mi a baja ( ha tudom hogy elesek akkor leülök elötte), ha nem tudnád, akkor Te is azt mondanád: beszart az öninditóm, csak kattog, és itt a fórumon is azt tanácsolná mindenki hogy javittasd meg.

ennyi.

Akkor jo, nem is celom, h felduhitsek barkit is, foleg nem teged, aki mindenkinek kapasbol segit. :lol:

Egyik oldalrol igazat adok neked...de masik oldalon ott van, hogy a szerelok nagyon nagy resze nem annyira lelkiismeretes, mintha a sajat penze forogna kockan. Meg jol kibosszankodtam magam.

Link to comment
Megosztás:

Akkor jo, nem is celom, h felduhitsek barkit is, foleg nem teged, aki mindenkinek kapasbol segit. :lol:

Egyik oldalrol igazat adok neked...de masik oldalon ott van, hogy a szerelok nagyon nagy resze nem annyira lelkiismeretes, mintha a sajat penze forogna kockan. Meg jol kibosszankodtam magam.

a fontos rész aláhúzva. ennyi...

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.