Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

Nos nekem signumom van kb fél éve...németből érkezett..tehát jóval jobban megkímélt mint a magyarok!

Sztem nagyon jó autó és kegyetlen megy pedig nekem csak a 150Le-s van(1,9cdti)nekem kb 7-8l eszik de ahoz mérten nagyon jól megy és tényleg nem érezhető amikor vált,mert természetesen nekem is automata!

Viszont amire szeretnék megkérni minden kedves felhasználót,h azért mert nincsen pénze drága és új autóra!Hanem még mindig a 10-15 éves gépeket gyilkolja az ne fikázzon le semmi olyat amit ha magával beszélnecsak akkor bármikor elcserélné a régi szakaadt autóját egy olyan csoda gépre amiben csak tesztvezetésen van esélye az egész életben!

Mert vannak akik nagyon sok munkát pénzt és időt ölnek abba,h elmondhassák,hogy van egy ilyen autójuk akkor igen tiszteljék meg őket ennyivel..KÖszönöm és remélem,h senki nem veszi magára akinek nem kell....

Nem nézek senkit azért,mert régi autója van,de nehogy azért nézzenek le mert nekem új van!

Köszönöm a figyelmet

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Nem nagy az élet itt a Signumos topicban, de lenne pár kérdésem.

http://www.hasznaltauto.hu/2990099_opel_signum_2004

Ezt az autót néztem ki magamnak olvasgattam teszteket fogyasztás ügyileg 10l környéke.

azt nem tudom, hogy alkatrész ügyileg mennyire drága?

kevés van ebből az autóból gondolom bontók kilőve elvétve 1-1.

Válaszaitokat előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

T. Tagok!

Van nekem egy olyan gondom, hogy a gyári audio (NCDC2015 színes kijelzővel) saját csili,vili (mp3,bluetoth,USB,Érintőkijelző...stb.) egységre való kicserélése után a komjuter információit nem látom, csak az Opel jelet, dátumot, időt, hőmérsékletet.

A kormányról persze semmi sem vezérelhető,de nem is baj,csak a computer statisztikáit szeretném látni.

Van megoldás, interface,kutyü erre a próblémára?

A kocsi egy Signum 2003 10.28.-ai modell.

Link to comment
Megosztás:

T. Tagok!

Van nekem egy olyan gondom, hogy a gyári audio (NCDC2015 színes kijelzővel) saját csili,vili (mp3,bluetoth,USB,Érintőkijelző...stb.) egységre való kicserélése után a komjuter információit nem látom, csak az Opel jelet, dátumot, időt, hőmérsékletet.

A kormányról persze semmi sem vezérelhető,de nem is baj,csak a computer statisztikáit szeretném látni.

Van megoldás, interface,kutyü erre a próblémára?

A kocsi egy Signum 2003 10.28.-ai modell.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

jók a signumok szerintem is föleg a z32se az aztán veri a többit....

Az, csak keress embert aki ért is hozzá..... Anno a Gombosban nagyon megpróbáltak lebeszélni a 3,2esről (igaz nem Signumba gondolkodtam)... De mégiscsak az van....

Celfy... nos ugyan jónéhány hónap eltelt, de ha Flowa hozzászólására reagáltál.. nos vszínűleg a 4 Omegájából tellett volna legalább 1 Signumra. Más kérdés hogy én is inkább veszek egy 2003-2004es Omegát mint egy fiatalabb Signumot...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Sziasztok.

A 2.2-es Direct signummal van valakinek valamilye tapasztalata? Úgy hallottam, hogy az egy közvetln befecskendezéses benzinmotor. Nem hanngzik rosszul.

van igen! :lol:

pont vele szivok, mert leall uzemmelegen, feltehetoen a konstrukcios hibas uzemanyagszivattyu miatt. masnak van ilyen tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

van igen! :lol:

pont vele szivok, mert leall uzemmelegen, feltehetoen a konstrukcios hibas uzemanyagszivattyu miatt. masnak van ilyen tapasztalata?

Igen, az árához képest sok fogy belőle, meg a nyomásszabályzó is gyakori, általában együtt cserélik. Szintén necces lehet a vezérműlánc csere is, ha a km pl nem valós benne.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az árához képest sok fogy belőle, meg a nyomásszabályzó is gyakori, általában együtt cserélik. Szintén necces lehet a vezérműlánc csere is, ha a km pl nem valós benne.

Kepzeld mennyi fogyhat Nemetorszagban es Angliban, ha Facebookon ilyen megjelenhet:

Klikk ide

Van muszaki leiras arra, hogy mikor kell szelepet es mikor szivattyut cserelni...csak ahhoz meregetni kellene, egyszerubb az ugyfel penzet kolteni. Mas. Tegnap beszart a csomagtartom, nem nyilt ki, elvittem egy Opel gyorsszervizbe, nezzek meg, mivel nem tudtam kinyitni, igy megnezni sem mi a baj. Szetszedtek, kicsereltek a csomagternyito kapcsolot, fizettem 12e Ft-ot.

Otthon megneztem a regi kapcsolot, belefolyt a sos hólé, beragadt tole az a kis csapagygolyo, ami ellentart a kilincsnek. Kb 5 perces torlorongyos munkaval megvolt. :lol: Kidobtam az ablakon 9300 Ft-ot ( a kilincs ara). Most duhongok. Miert kell folyton becsapva ereznie magat az embernek? Ha nem megyek vissza-ha visszamegyek nem jartam jol. Arrol nem is beszelve, hogy egy massziv autoba miert epitenek be ilyen konnyen meghibasodo alkatreszt. Irto lagymatag konstrukcio. A kilincs egy gumival nem hermetikusan bevont (azt fogod meg) femlap, amit egy 3mm atmeroju csapagygolyo tart tavol egy 2mm-es mikrokapcsolotol. Mivel nincs leforrasztva befolyik a trunya....nyilvan az uj is be fog ragadni, ha meg ket hetig ilyen ido lesz.

Link to comment
Megosztás:

Kepzeld mennyi fogyhat Nemetorszagban es Angliban, ha Facebookon ilyen megjelenhet:

Klikk ide

Van muszaki leiras arra, hogy mikor kell szelepet es mikor szivattyut cserelni...csak ahhoz meregetni kellene, egyszerubb az ugyfel penzet kolteni. Mas. Tegnap beszart a csomagtartom, nem nyilt ki, elvittem egy Opel gyorsszervizbe, nezzek meg, mivel nem tudtam kinyitni, igy megnezni sem mi a baj. Szetszedtek, kicsereltek a csomagternyito kapcsolot, fizettem 12e Ft-ot.

Otthon megneztem a regi kapcsolot, belefolyt a sos hólé, beragadt tole az a kis csapagygolyo, ami ellentart a kilincsnek. Kb 5 perces torlorongyos munkaval megvolt. :lol: Kidobtam az ablakon 9300 Ft-ot ( a kilincs ara). Most duhongok. Miert kell folyton becsapva ereznie magat az embernek? Ha nem megyek vissza-ha visszamegyek nem jartam jol. Arrol nem is beszelve, hogy egy massziv autoba miert epitenek be ilyen konnyen meghibasodo alkatreszt. Irto lagymatag konstrukcio. A kilincs egy gumival nem hermetikusan bevont (azt fogod meg) femlap, amit egy 3mm atmeroju csapagygolyo tart tavol egy 2mm-es mikrokapcsolotol. Mivel nincs leforrasztva befolyik a trunya....nyilvan az uj is be fog ragadni, ha meg ket hetig ilyen ido lesz.

Én is meglepődtem hátsó izzócserénél, hogy a caravanba gyakorlatilag akadálytalanul be tud folyni a víz a csomagtérajtóba, meg a lámpába. A kárpit alatt egy lepke, a lámpában egy méhecske volt mumifikálódva, lehet elgondolkodom a méz készítésen...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Vktr, megtenned, h ramcsorogsz? 06703854055 koszi!

Rég gondolkodom azon,hogy veszek egy Signumot vagy egy Vektrát. Omegám volt minden féle. De most ezek jönnek be. És a 3 literes, Ott van lóerő alapból. És most jó a válaszék is. Még az 1,9 esek is tudnak lépegetni.nem szólva a költségeiről

Zafira is be jönne ,csak kicsit magas és robusztusnak tűnik.Majd kiderül, minél maradok. Persze a felszereltség is a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Én nemrég vettem egy Signumot! kb 4 hét használat után, csak jókat tudok mondani róla, szép, kényelmes, hamar hozzászoktam!

2005/5 havi az autó, 1.8 benzines motorral! Szerintem nem mondható lomhának, bár kicsit tartottam tőle, de egész jól megy! Fogyasztása is rendben van, nekem vegyesben most 8.4liter, de jobb lenne ez, csak sok benne a hideg motorral keveset megyek járat! :D

Országúton tudja a gyári értéket ami 6.1liter! Autópálya 7-8liter!

Nagyon kényelmes, komfortos autó, nem csörög, nem zörög semmi, nekem a formája is tetszik, de ez relativ...

Link to comment
Megosztás:

Én nemrég vettem egy Signumot! kb 4 hét használat után, csak jókat tudok mondani róla, szép, kényelmes, hamar hozzászoktam!

2005/5 havi az autó, 1.8 benzines motorral! Szerintem nem mondható lomhának, bár kicsit tartottam tőle, de egész jól megy! Fogyasztása is rendben van, nekem vegyesben most 8.4liter, de jobb lenne ez, csak sok benne a hideg motorral keveset megyek járat! :P

Országúton tudja a gyári értéket ami 6.1liter! Autópálya 7-8liter!

Nagyon kényelmes, komfortos autó, nem csörög, nem zörög semmi, nekem a formája is tetszik, de ez relativ...

Képket majd csinálhatnál róla :D

Turbo után nem lomha ? ^_^

Link to comment
Megosztás:

Én nemrég vettem egy Signumot! kb 4 hét használat után, csak jókat tudok mondani róla, szép, kényelmes, hamar hozzászoktam!

2005/5 havi az autó, 1.8 benzines motorral! Szerintem nem mondható lomhának, bár kicsit tartottam tőle, de egész jól megy! Fogyasztása is rendben van, nekem vegyesben most 8.4liter, de jobb lenne ez, csak sok benne a hideg motorral keveset megyek járat! ;)

Országúton tudja a gyári értéket ami 6.1liter! Autópálya 7-8liter!

Nagyon kényelmes, komfortos autó, nem csörög, nem zörög semmi, nekem a formája is tetszik, de ez relativ...

Na épp erről beszélek,hogy tényleg jól néz ki és kényelmes, és ha kell megy is . És,hogy az 1.8 ennyit eszik ,na ezt nem gondoltam. Többre számítottam. de szuper.. Láttam egy bőröst ,hát az sem volt semmi. nagyon tettszett. Csak akkor az ára is még nagyon fent volt.

- Hideg motoros járás ,azt minden kocsi megérzi. Én ha Beülök a Monzába ,Be indítom,kimegyek ,kinyitom a kaput. Ha az asszony nem nyitja. :D .(lemerül a táv kapcsolója) vissza megyek és szép lassan kiállok. Mire kiérek a fő útra megyek kb 1 km tert és langy meleg. de csak akkor adok neki,ha üzem hőmérsékletet elérte, Addig vissza fogott vagyok. ^_^ És csak suhannak el és néznek át a suzukisok. :D 3 perc után meg én húzok el mellette, de nem nézek át.hogy milyen képet vesz fel az orcájuk. :P

_ szóval nyugodtan bele tehetem a kufferomat egy ilyen kocsiba. Nem fogom megbánni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.