Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

DIGIT-KLÍMA


kori

Recommended Posts

Elvileg az ECO gombbal tudod kikapcsolni a klímát. Nem kell 0-ra rakni a ventit. A többire csa tippelni tudnék, mert csak öcsémé digites, és nem mélyedtem bele a működésébe.

OKé köszike!

De le kell venni nullára ha nem akarom,hogy menjen a venti, mert nem szabad OFF ra rakni.Mert ha leveszem 0ra és nincsen kikapcsolva a ECO gombbal akkor, elvileg megy,de nem tudom, mert néha világít a ECO néha nem, rossz a lámpa...még a fogyasztáson sem tudom megnézni mert nem látok semmit, mert pixelek elszaladtak...

Nah még egyszer köszike :rolleyes:

Nah pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

Elvileg, ha bekapcsolod a klímát, akkor elindul a belső venti is hiába van 0-án a vent, különben lefagyna a hőcserélő. Ha bekapcsolod az ECO gombot, akkor kikapcsol a venti. E kez útm. szerint az OFF gombbal csak akkor szabad kikapcsolni a szellőzés vezérlést, ha meghibásodott a rendszer.

Én ha nem szellőztetek (klíma, vagy ECO) akkro mindig OFF-ot nyomok, lehet hogy nem kéne??

Link to comment
Megosztás:

Én ha nem szellőztetek (klíma, vagy ECO) akkro mindig OFF-ot nyomok, lehet hogy nem kéne??

Helloka!A kezelési könyv szerint nem nagyon, csak akkor ha hiba van a rendszerben. Nekem az előző tulaj mindig OFF ki-be kapcsolásnál, és egy idő múlva megadta magát az előtét ellenállás,én most cseréltem ki, de nem bebizonyított tény, hogy emiatt ment volna tönkre, de lehet. Lényeg, hogy nem jó neki, csak akkor OFF ha két -- van minden oldalon,mert az a hiba...kezelésije szerint!

Ennek tudatában hogyan szellőztetsz, úgy hogy ne menjen tönkre?

Venti nullra plusz ECO? De akkor mi hűti az előtét ellenállást?És ha csak 0ra rakom a ventit, akkor is többet fogyaszt az autó mint AUTO módban klímával?

Fogós kérdések :rolleyes:

Nah pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

Helloka!A kezelési könyv szerint nem nagyon, csak akkor ha hiba van a rendszerben. Nekem az előző tulaj mindig OFF ki-be kapcsolásnál, és egy idő múlva megadta magát az előtét ellenállás,én most cseréltem ki, de nem bebizonyított tény, hogy emiatt ment volna tönkre, de lehet. Lényeg, hogy nem jó neki, csak akkor OFF ha két -- van minden oldalon,mert az a hiba...kezelésije szerint!

Ennek tudatában hogyan szellőztetsz, úgy hogy ne menjen tönkre?

Venti nullra plusz ECO? De akkor mi hűti az előtét ellenállást?És ha csak 0ra rakom a ventit, akkor is többet fogyaszt az autó mint AUTO módban klímával?

Fogós kérdések :rolleyes:

Nah pacsek, Edy

S(z)óval.

A klímát az ECO gomb kikapcsolja. Vagyis, ha világít, akkor nem hűt a klíma, az autó ECOnomy módban, klíma nélkül üzemel (-->alacsonyabb fogyasztás)

Badarság, hogy nem lehet OFF-al kikapcsolni. Hiszen ha nem lenne jó ez az OFF állapot, akkor minek lenne ott egy OFF kapcsoló!?

Egyébként, ha OFF-on van, akkor melegszik az előtét ellenállás, hiszen azért off, mert nem kap tápot...

Végül... Ha a venti szabályzását 0-ra kapcsolod, a klíma is kikapcsol (vagyis mintha benyomnád az ECO-t). Pont amiatt, hogy ne hűtse fölöslegesen a klíma a légcsatornát.

Lefagyni nem tud, mert az adagoló szelep, és a vezérlés nem engedi (persze lefagyhat, de ez hibajelenség...).

Ja... Ha 0-n van a venti, akkor nem megy a klíma se, vagyis klíma nélüli fogyasztással autózol! (~ECO mód)

Link to comment
Megosztás:

S(z)óval.

A klímát az ECO gomb kikapcsolja. Vagyis, ha világít, akkor nem hűt a klíma, az autó ECOnomy módban, klíma nélkül üzemel (-->alacsonyabb fogyasztás)

Badarság, hogy nem lehet OFF-al kikapcsolni. Hiszen ha nem lenne jó ez az OFF állapot, akkor minek lenne ott egy OFF kapcsoló!?

Egyébként, ha OFF-on van, akkor melegszik az előtét ellenállás, hiszen azért off, mert nem kap tápot...

Végül... Ha a venti szabályzását 0-ra kapcsolod, a klíma is kikapcsol (vagyis mintha benyomnád az ECO-t). Pont amiatt, hogy ne hűtse fölöslegesen a klíma a légcsatornát.

Lefagyni nem tud, mert az adagoló szelep, és a vezérlés nem engedi (persze lefagyhat, de ez hibajelenség...).

Ja... Ha 0-n van a venti, akkor nem megy a klíma se, vagyis klíma nélüli fogyasztással autózol! (~ECO mód)

Hello!Köszike, akkor szuper...megnyugodtam!Sok hasznos információt mondtál, nagyon sok hála érte. :rolleyes:

De én akkor sem kapcsolom ki OFF ra inkább leveszem 0-ra...

Nah köszike még egyszer!

Pacsek, Edy ;)

Link to comment
Megosztás:

S(z)óval.

Egyébként, ha OFF-on van, akkor melegszik az előtét ellenállás, hiszen azért off, mert nem kap tápot...

Vagyis nem melegszik nem??

Hogy szellőzetetek ha OFF-on van?Lehúzom az ablakot...

Nem volt még digitklímás autóm de előtét ellenállás van mindegyikben, miért menne tönkre ha nem szellőztetek? -> Érdekesn megközelítve: Ha nem szellőztetek ventivel, nem nyüstölöm a ventit vagy előtét ellenállást ....ergo tovább tart... :rolleyes: Az már más kérdés hogy büdös lehet a klímám..

Link to comment
Megosztás:

A mechanikus klímás úgy van kialakítva, hogy ha bekapcsolom a klímát, akkor a venti 1-esre kapcsol, hiába áll a kapcsoló 0-án.

Legegyszerőbb, ha megnézed a klímakompresszor kuplungját. Ha bekapcsolod a klímát forog a kompresszor elején található kuplung, ha kikapcsol, akkor nem forog.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kicseréltem az előtét ellenállást a fűtőmotornál, közben le esett a kesztyűtartó hűtőcsöve.

Nem tudja valaki, hogy hová kell csatlakoztatni a másik végét?

A légcsatornán van egy csonk, a ventitől nem messze. Sötétben tapogatva raktam vissza, sikerült, úgyhogy nem lehet túlzottan elrejtve :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Szerintetek az még normális, ha autópályán folyamatos 140-nel 100 fok körül van a víz?

A klímát nem is mertem bekapcsolni.

Klímát nyomd be nyugodtan, a ventik miatt csak jobban hűl a hűtő (ha meg felmegy a víz, ki tudod kapcsolni).

Nekem klíma nélkül emelkedőn bekapcsolgat a venti (95fok). Ugyanott, klímával, a 90 fokot sem nagyon hagyja el!

Érdemes még olyan manővert csinálni, hogy magasnyomásúval kipucolod a hűtők lamelláit, lehet hogy tele van bogártetemmel, meg egyéb szutyival... Klímáét előlről (maszk leszed), vízhűtőt meg a motor felől tudod kinyomni.

Figyelj arra, hogy a sugár merőlegesen érje a lamellákat, különben összekuszálja őket!

Hűtőd volt savazva? Mivel neked sem mai csibe a géped, lehet hogy van benne 1-2 marék vízkő, és egyéb lerakódás. Asszem Korinak volt hasonló élménye...

Sky

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy amíg nincs a pirosban addíg rendben.

De mióta eldurrant autópályán a fűtéscső azóta kicsit parázok, ha nagyon fent van a hőfok.

A múlkor kiszedettem autószerelővel a hűtőt és akkor ki lett pucolva kívülről, annyira el volt tömődve, hogy nem lehetett átlátni rajta.

Amikor mentem megnézni, hogy kész van-e, éppen akkor akarta feltölteni a rendszert a slagból.

Gyorsan elrohantam fagyállóért és desztilált vízért.

Azért szomorú, hogy ennyire lelketlenek a szerelők.

A belső tisztításhoz jó a hűtő tisztító adalék, vagy van valami más bevált módszer?

Remélem nem kell kivenni a helyéről mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek az még normális, ha autópályán folyamatos 140-nel 100 fok körül van a víz?

A klímát nem is mertem bekapcsolni.

A szitu Nálam ua.Csak annyi a különbség hogy akkor megy 100-ba ha megy a klímám a pályán, ha kikapcsolom akkor gond nélkül viszi a 140-et 95 fokkal tartósan (tudom ha megy a klíma akkor még hideg motornál is indul a 2 első venti, de Nálam ez van).Városban is csak annyi hogy 95-ig felmegy klímával, de semmi gond még dugóban sem.Szóval csak autópályán van gáz.Nem tudom mi a sz@r lehet,de gyanús hogy hűtőt kéne cserélnem, amúgy is volt rajta egy hajszálrepedés és Nekem is mint Neked van benne hűtőtömítő.

Kori írt a tapasztalatiról a hűtés terén és kapcsi rajzot is tett fel.

Te múltkor cseréltél sapkát a hűtővíz tartályon, nem az volt akkor a gond?

Én vszínűleg még kimosom idén a hűtőt (ahogy írták vízkőoldó és ecet) de ha nem jön be akkor jövőre lehet hogy új hűtőt kell beszereznem.

Bogarak nincsenek , se a klímahűtő se a vízhűtő lamellái között - ránézésre szemrevételezés alapján de ha kinn lesz kiglancolom ezt is.

Azt kell ellenőrizni hogy a 3 fokozat kapcsol -e a hűtésben és hogy megy -e a segéd szivattyú.

A V6-nál ahogy olvastam 5 relé, 3 bizti és 2 hőgomba szabályozza a ventiket.

A hűtés témakor valóban megérne egy új topicot....

Link to comment
Megosztás:

Te múltkor cseréltél sapkát a hűtővíz tartályon, nem az volt akkor a gond?

Az a helyzet, hogy városban jobb lett, nem megy klímával sem 100-ig.

Azért nem értem a dolgot, mert autópályán jobbnak kellene lennie a hűtésnek nem?

Szerintem 140-es tempónál a menetszél jobban hűt, mintha menne az összes venti városi körülmények között.

Ma meg elkezdett csikorogni az egyik klíma venti, már csak az kell, hogy az is beálljon.

Na mindegy, ha lesz időm kicserélem és a hűtőt is kiganézom.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy városban jobb lett, nem megy klímával sem 100-ig.

Azért nem értem a dolgot, mert autópályán jobbnak kellene lennie a hűtésnek nem?

Szerintem 140-es tempónál a menetszél jobban hűt, mintha menne az összes venti városi körülmények között.

Ma meg elkezdett csikorogni az egyik klíma venti, már csak az kell, hogy az is beálljon.

Na mindegy, ha lesz időm kicserélem és a hűtőt is kiganézom.

Nekem is csikorgott, de a hűtő ventim.De megszűnt magától. - és ok is most.

Franc tudja lehet hogy hűtő kimosás segít.Lehet hogy a klímahűtő is melegszik mint állat amúgy aztán megy a hűtőre....

Segédszivattyút is le kellene tesztelned.

Azt nem zudom hogy megy e minden hűtési fokozatom ventik tekintetében.

qva érdekes hogy nekem is meg neked is van bene hűtőtömítő basz.....lehet hogy ez ront a hűtés hatásfokán?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A hütő kimosásához a legjobb megoldás a negyed kiló trisó.

Igaz régen alkalmaztam, mikor még keleti verdám volt (skoda).

Sajnos ott mindennapos a viz forralás.

Miután a hütőfolyadékba szórtam és játam vele kb. fél órát utána természetesen hütő viz csere.

Már nem forralta a vizet.

Link to comment
Megosztás:

Hát látom akkor nem én vagyok egyedül aki hűtési problémákkal küzd. Sok embertől hallottam, hogy "ez normális opelnél" mondatott. De nem tudom, néha jó néha nem, nekem a klímától nem változik, egyszer fent van egyszer lent, nincsen periódusa, mikor milyen kedve van, ötletem nincsen, tiszta a víz, a hűtő hivatalosan minden ok. De a csövek kemények, mint állat, a ventik mennek, és a segéd szivattyú is fainul működik. 3x mostam át a hűtőt, de trisóval még nem próbáltam,lehet kipróbálom, bár tartok tőle hogy megkezdi. Én is vettem kupakot, de az sem segített. Gondoltam, hogy hengerfejes a gép, de nem dolgozik bele a vízbe. Hűtőt kellene cserélni nálam is...majd beújítok egyre. de 49-65E Ft fele mozog...majd meglátjuk, ha valaki tud ötletett ne tartsa magába! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát látom akkor nem én vagyok egyedül aki hűtési problémákkal küzd. Sok embertől hallottam, hogy "ez normális opelnél" mondatott. De nem tudom, néha jó néha nem, nekem a klímától nem változik, egyszer fent van egyszer lent, nincsen periódusa, mikor milyen kedve van, ötletem nincsen, tiszta a víz, a hűtő hivatalosan minden ok. De a csövek kemények, mint állat, a ventik mennek, és a segéd szivattyú is fainul működik. 3x mostam át a hűtőt, de trisóval még nem próbáltam,lehet kipróbálom, bár tartok tőle hogy megkezdi. Én is vettem kupakot, de az sem segített. Gondoltam, hogy hengerfejes a gép, de nem dolgozik bele a vízbe. Hűtőt kellene cserélni nálam is...majd beújítok egyre. de 49-65E Ft fele mozog...majd meglátjuk, ha valaki tud ötletett ne tartsa magába! :lol:

Veszünk 3 hűtőt arra már jár a flottakedvezmény nem?:lol: Van 20% kedvezményem a csergőnél, de valalki rámlicitálhatna kedvezmény mértékben :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát látom akkor nem én vagyok egyedül aki hűtési problémákkal küzd. Sok embertől hallottam, hogy "ez normális opelnél" mondatott. De nem tudom, néha jó néha nem, nekem a klímától nem változik, egyszer fent van egyszer lent, nincsen periódusa, mikor milyen kedve van, ötletem nincsen, tiszta a víz, a hűtő hivatalosan minden ok. De a csövek kemények, mint állat, a ventik mennek, és a segéd szivattyú is fainul működik. 3x mostam át a hűtőt, de trisóval még nem próbáltam,lehet kipróbálom, bár tartok tőle hogy megkezdi. Én is vettem kupakot, de az sem segített. Gondoltam, hogy hengerfejes a gép, de nem dolgozik bele a vízbe. Hűtőt kellene cserélni nálam is...majd beújítok egyre. de 49-65E Ft fele mozog...majd meglátjuk, ha valaki tud ötletett ne tartsa magába! :lol:

Utángyártott, de új hűtő 29e huf... Csak jó helyen kell keresni (ez egy komlói autósbolt ára).

Különben is... Jön a tél, örülj hogy meleg a vized! :lol:

Hőfokszenzort cserélted már? Éppenséggel szopathat az is.

Ha meg a csövek kemények, az amiatt van, mert nyomás van a rendszerben, az meg amiatt, mert meleg a víz.

Ha nem hűl, egyetlen oka van, xar a hűtő, vagy magában a vízhűtésben van gubanc.

Nem bogaras a klíma-kondi és/vagy a vízhűtő, kap menetszelet a vízhűtő?

Ennyi kínlódás után megérne egy szenzor cserét a dolog, és elvinném szakihoz, hogy kisavazza, ahogy kell.

Termosztátot cseréltél? Tudom hogy v6nál xar helyen van, de próbáld meg, hogy kiveszed, és anélkül kipróbálod, mit mutat.

Egyébként attól hogy nem dolgozik bele a víz a motorba, még lehet hf-tömítéses a vas. Nemis olyan régen volt problémája talán postd cartársnak ugyanez. Igaz neki x20xev-el.

Vagy utolsó ötletként, fogd meg a vasat, add be vmelyik jobbnak tartott Opel szervízbe, ott 100e ft-ért kicserélnek mindent ami a hűtéssel kapcsolatos, és megjavul a vas :D (vagy nem... de akkor add el :lol: )

Egyébként amíg nem éri el a pirosat, addig no para.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.