Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

DIGIT-KLÍMA


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Ma voltam klímásnál, nyomáspróbázta 27bar majd lement 22 bárra mondta a mókus, hogy valahol szivárog és meg kell emelni, hogy alul is megnézzék hol ereszt még a lököst is le kell venni ez rendben. Majd szóljak, mikor nem kell a kocsi és megcsinálja ez is rendben! Majd egyeztetnem kell, a házi sárkányommal mikor nem kell, neki az autó De most ráteszem a gyújtást a nagy ventilátor megy egyfolytában csak gyújtás levételével áll le! Mi lett vele? Hol keresem a problémát? x20xev

Előre is köszi

Leengedte a nitrogént a rendszerből? :D

Mert ha nem, akkor folyamatosan túlnyomást érzékel a nyomáskapcsoló, és hűtené magát...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Ma voltam klímásnál, nyomáspróbázta 27bar majd lement 22 bárra mondta a mókus, hogy valahol szivárog és meg kell emelni, hogy alul is megnézzék hol ereszt még a lököst is le kell venni ez rendben. Majd szóljak, mikor nem kell a kocsi és megcsinálja ez is rendben! Majd egyeztetnem kell, a házi sárkányommal mikor nem kell, neki az autó De most ráteszem a gyújtást a nagy ventilátor megy egyfolytában csak gyújtás levételével áll le! Mi lett vele? Hol keresem a problémát? x20xev

Előre is köszi

Lehet, hogy összeégett egy relé, vagy kiment egy biztosíték a motortérben lévő dobozban. Itt van kapcsrajz, amin el tudsz indulni: https://www.box.com/s/1mjogk5aew7y4s5j2laj Csak a v6 hűtését ismerem, de az krva bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

Leengedte a nitrogént a rendszerből? :D

Mert ha nem, akkor folyamatosan túlnyomást érzékel a nyomáskapcsoló, és hűtené magát...

Szia!

Nem engedte le, de reggel már nem csinálta!

Mi a gyenge pontja a klímának? Mert a motortérben a csöveknél csatlakozásoknál nem ereszt ezt megnézte. De gondolom, a klímahűtő vagy a töm szelence. Még azt is mondta, hogy rosszabb esetben még a műszerfalat is ki kell venni, remélem azt nem!

Köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy összeégett egy relé, vagy kiment egy biztosíték a motortérben lévő dobozban. Itt van kapcsrajz, amin el tudsz indulni: https://www.box.com/...k5aew7y4s5j2laj Csak a v6 hűtését ismerem, de az krva bonyolult.

Szia!

Az volt ez első hogy relé vagy bizti de jó volt!Most reggelre már megszünt.

Köszi a kapcsrajzot és asegítséget.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem engedte le, de reggel már nem csinálta!

Mi a gyenge pontja a klímának? Mert a motortérben a csöveknél csatlakozásoknál nem ereszt ezt megnézte. De gondolom, a klímahűtő vagy a töm szelence. Még azt is mondta, hogy rosszabb esetben még a műszerfalat is ki kell venni, remélem azt nem!

Köszi a válaszokat

Az nem egészséges ha benne van a rendszerben a túlnyomásos nitrogén... főleg ha esetleg el is indul a klímád...

A kompresszor tömszelence esélyes. Ugyanígy esélyes lehet a kompresszor 'flajsnija' (az a blokk, amivel a csövek csatlakoznak), illetve a kompresszor kombinált szelepénél (egy lépcsős szelep-rendszer a kompresszor hátuljában) is el tud menni az O-gyűrű.

Másik lehetséges hely a szárítószűrő a hűtő jobb oldalán.

Ha eredeti a klíma rendszered, akkor van még egy pár gyorscsatlakozó a rendszerben, de azok egy atomtámadást is kibírnak, nem szoktak ereszteni.

Műszerfalat csak abban az esetben kell kiszedni, ha az elpárologtató kilyukadt. De ilyet én még nem láttam.

Hűtőt is kirághatja a korrózió. Alumínium, így szeret lyukadni.

Amúgy a klíma gyenge pontja a kompresszor. Tucatjával újítottam fel ezt a típust :)

Öröm az ürömben, hogy javítható, minden alkatrész kapható hozzá.

Csak egy kérdés... Nyomó és szívóoldalról is mért a srác? Mert maguk a szervizszelepek is szeretnek szivárogni... szerencsére ezeket is lehet cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Az nem egészséges ha benne van a rendszerben a túlnyomásos nitrogén... főleg ha esetleg el is indul a klímád...

A kompresszor tömszelence esélyes. Ugyanígy esélyes lehet a kompresszor 'flajsnija' (az a blokk, amivel a csövek csatlakoznak), illetve a kompresszor kombinált szelepénél (egy lépcsős szelep-rendszer a kompresszor hátuljában) is el tud menni az O-gyűrű.

Másik lehetséges hely a szárítószűrő a hűtő jobb oldalán.

Ha eredeti a klíma rendszered, akkor van még egy pár gyorscsatlakozó a rendszerben, de azok egy atomtámadást is kibírnak, nem szoktak ereszteni.

Műszerfalat csak abban az esetben kell kiszedni, ha az elpárologtató kilyukadt. De ilyet én még nem láttam.

Hűtőt is kirághatja a korrózió. Alumínium, így szeret lyukadni.

Amúgy a klíma gyenge pontja a kompresszor. Tucatjával újítottam fel ezt a típust :)

Öröm az ürömben, hogy javítható, minden alkatrész kapható hozzá.

Csak egy kérdés... Nyomó és szívóoldalról is mért a srác? Mert maguk a szervizszelepek is szeretnek szivárogni... szerencsére ezeket is lehet cserélni...

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Hát azt nem tudom, mert nem lehettem ott a kocsinál. Csak megkeresett, hogy negyed óra a nyomáspróba kiderül, hogy mi van vele. első öt vagy talán tíz perc múlva szólt, hogy 27- röl leeset 25- re a nyomás és az sok meg kell emelni és alulról megfújkálni a dolgokat, de lehet a lökhárítót is le kell venni.

Milyen árakban mozognak a kompresszor alkatrészek?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Hát azt nem tudom, mert nem lehettem ott a kocsinál. Csak megkeresett, hogy negyed óra a nyomáspróba kiderül, hogy mi van vele. első öt vagy talán tíz perc múlva szólt, hogy 27- röl leeset 25- re a nyomás és az sok meg kell emelni és alulról megfújkálni a dolgokat, de lehet a lökhárítót is le kell venni.

Milyen árakban mozognak a kompresszor alkatrészek?

jó pár éve abbahagytam a bulit, akkor asszem 20-25e körül mozgott a komplett kit, amit én vettem. ebben benne volt minden tömítés, szeleplap, o-gyűrű ami a kompresszorban volt.

ehhez még hozzájön még a felújítás munkadíja, illetve a ki-be szerelésé.

magát a tömszelencét helyben is lehetne cserélni, de az a baj, hogy a két pajzsrész összeillesztésénél van 1-1 nagy O gyűrű, amiket javasolt cserélni, mert nem egy életbiztosítás...

aztán ha 1 év múlva amiatt megint lehet lebontani a rendszert, az nem öröm.

ha meg már szét van borítva a kompresszor, akkor érdemes kipucolni, megforgatni a szelepeket, stb....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sky az A omega kompresszorához is van cuccod? :D Áll még a "ha lemegyek jó lesz a klímám" dolog? :D

Hát, max rendelni tudnék hozzá.

Mivel nem foglalkozok vele már, így elkoptak a készletek :)

Sajnos én nem tudom megcsinálni, mivel évente egyre kevesebbet vagyok otthon, max apám, ha bevállalja. Ő meg annyira nem szeret autókkal babrálni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A vasam (96 Omega B, x25xe automata, digit klima) a tavalyi év nyara végén lett összerakva. Moci ki volt véve, mert a külsőn kívül a motortér is át lett fújva. Lényeg az, hogy a szerelőm, aki a motort kivette cserben hagyott és egy másiknak kellett visszarakni. Nagyon sok hiba volt, többek között a vákuumok se úgy voltak bekötve, ahogy azok gyárilag vannak. A nagyja vákuum csöveket a helyükre raktuk utána, de egyet nem tudtam bekötni, azt, ami a motorérből megy az utastérbe. Ha jól tudom az a fűtéshez kell. Hozzátenném, hogy fűteni fűt, de nem kell gatyára vetkőzni, plusz lábra nem igazán akar fújni. A többi állásban oda megy a levegő, ahova kell! A klímát feltöltöttük, de kiderült, hogy a szelepnél enged, amit most szeretnék kicserélni. Van még egy problémám. Folyamatosan lemerült az akkum, ha néhány órát állt a kocsi. Kimértük és kiderült, hogy min. 0,5 amper áramfogyasztás van akkor is, ha a kocsi áll és nem megy semmit. Annyi már tudok, hogy azon a szálon megy el a ménkü, amelyik az utastérbe megy. Nem akarok témaromboló lenni, most jön a kérdés. Amikor a pozitív sarut visszarakom, akkor a pollenszűrőnél lévő vákuum dobot hallom dolgozni, de csak egyszer. Az normális, hogy akkor kezd el dolgozni? Nem találtam eddig rá magyarázatot. A műszarfal ki lett cserélve, de úgy érzem amint bejön a jó idő megint "ki akarom venni"!

Előre is köszi!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vasam (96 Omega B, x25xe automata, digit klima) a tavalyi év nyara végén lett összerakva. Moci ki volt véve, mert a külsőn kívül a motortér is át lett fújva. Lényeg az, hogy a szerelőm, aki a motort kivette cserben hagyott és egy másiknak kellett visszarakni. Nagyon sok hiba volt, többek között a vákuumok se úgy voltak bekötve, ahogy azok gyárilag vannak. A nagyja vákuum csöveket a helyükre raktuk utána, de egyet nem tudtam bekötni, azt, ami a motorérből megy az utastérbe. Ha jól tudom az a fűtéshez kell. Hozzátenném, hogy fűteni fűt, de nem kell gatyára vetkőzni, plusz lábra nem igazán akar fújni. A többi állásban oda megy a levegő, ahova kell! A klímát feltöltöttük, de kiderült, hogy a szelepnél enged, amit most szeretnék kicserélni. Van még egy problémám. Folyamatosan lemerült az akkum, ha néhány órát állt a kocsi. Kimértük és kiderült, hogy min. 0,5 amper áramfogyasztás van akkor is, ha a kocsi áll és nem megy semmit. Annyi már tudok, hogy azon a szálon megy el a ménkü, amelyik az utastérbe megy. Nem akarok témaromboló lenni, most jön a kérdés. Amikor a pozitív sarut visszarakom, akkor a pollenszűrőnél lévő vákuum dobot hallom dolgozni, de csak egyszer. Az normális, hogy akkor kezd el dolgozni? Nem találtam eddig rá magyarázatot. A műszarfal ki lett cserélve, de úgy érzem amint bejön a jó idő megint "ki akarom venni"!

Előre is köszi!

Üdv!

A vákuumdob mozgatása normális. Minden akksi levételnél-ráadásnál csinálja.

Én inkább a kijelző körül néznék körbe. (nekem is az szívta az akksit, és kb pont fél ampert vesz fel...). Esetleg utólagos rádió, riasztó?

Egyszerű amúgy a képlet... méred folyamatosan az áramfelvételt, nyugalmi állapotban, és elkezded kihúzogatni a biztosítékokat az utastérben. Amelyiknél leesik az áramfelvétel, azon az ágon kell keresd azt a fogyasztót, ami leszívja az akksit.

Az a vákuumcső ami az utastérbe megy, az 'táplálja' az egész lamellarendszert. Ha azt nem kötöd be, akkor gyakorlatilag nem mozognak a lamellák a kocsiban, így nem tudod a levegőt keverni, irányítani, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A vákuumdob mozgatása normális. Minden akksi levételnél-ráadásnál csinálja.

Én inkább a kijelző körül néznék körbe. (nekem is az szívta az akksit, és kb pont fél ampert vesz fel...). Esetleg utólagos rádió, riasztó?

Egyszerű amúgy a képlet... méred folyamatosan az áramfelvételt, nyugalmi állapotban, és elkezded kihúzogatni a biztosítékokat az utastérben. Amelyiknél leesik az áramfelvétel, azon az ágon kell keresd azt a fogyasztót, ami leszívja az akksit.

Az a vákuumcső ami az utastérbe megy, az 'táplálja' az egész lamellarendszert. Ha azt nem kötöd be, akkor gyakorlatilag nem mozognak a lamellák a kocsiban, így nem tudod a levegőt keverni, irányítani, stb.

A lamellák mozognak,de megnéztem egy másik ugyanilyen Omit (arról néztem le a vákuumot) és úgy emlékszem, hogy mintha két cső menne be, de lehet tévedek. Kimegyek és megnézem. Ami még eszembe jutott. Olvastam a topic előzményeit és másnál is láttam kiírva olyan problémát, hogy az oldalsó és a hátsó üléssori rostélynál hűvösebb a levegő. Na, nekem a hátsónál egyenesen hideg levegő jön be, míg elől megy a meleg. Még egy kérdés maradt ki. Ami még fura, hogy amikor a sarut visszarakom és a fűtés először kapcsol be akkor a bizti tábla felől hallom, hogy kapcsol egy relé, de ez utána nem jön elő, ha ki-vagy bekapcsolom akkor sem.

A villamos részéről csak annyi, hogy az összes biztosítékot kivéve ellenőriztük le a fogyasztást, de nem tapasztaltam változást. Ha jól kerestük ki, akkor az a táp kábel átfut a gyújtáskapcsoló túlsó felén lévő műanyag dobozkán. Gondolom áramtalanító lehet, de ebben nem vagyok száz. Utólag csak fejegység+egyéb zenekütyük (kondi, erősítők) került bele. A fejegységen kívüli egységek külön biztin és tápkábelen kapják a betápot, Azzal baj nincs, rámértünk. Annyi átalakítás van még, hogy a központi zár motorok ki lettek iktatva, mivel teljesen kilincsmentes a vas. A riasztó gyári és működik is.

Ha bajos, akkor áttelepülhetünk ezzel a problémával másik topicba....

Előre is köszi!

Annyi még, hogy a kijelző körülre pontosan mire gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

A vákuumdob mozgatása normális. Minden akksi levételnél-ráadásnál csinálja.

Én inkább a kijelző körül néznék körbe. (nekem is az szívta az akksit, és kb pont fél ampert vesz fel...). Esetleg utólagos rádió, riasztó?

Egyszerű amúgy a képlet... méred folyamatosan az áramfelvételt, nyugalmi állapotban, és elkezded kihúzogatni a biztosítékokat az utastérben. Amelyiknél leesik az áramfelvétel, azon az ágon kell keresd azt a fogyasztót, ami leszívja az akksit.

Az a vákuumcső ami az utastérbe megy, az 'táplálja' az egész lamellarendszert. Ha azt nem kötöd be, akkor gyakorlatilag nem mozognak a lamellák a kocsiban, így nem tudod a levegőt keverni, irányítani, stb.

Részben lehet megvan, igazad lehet.Kivettem a műszerfalat és amint lehúztam a kijelző csatijait a fogyasztás leesett 0,14-0,15-re. A kérdést feldobtam az elektromos topikban, csak gondoltam válaszolok, :)

Link to comment
Megosztás:

A lamellák mozognak,de megnéztem egy másik ugyanilyen Omit (arról néztem le a vákuumot) és úgy emlékszem, hogy mintha két cső menne be, de lehet tévedek. Kimegyek és megnézem. Ami még eszembe jutott. Olvastam a topic előzményeit és másnál is láttam kiírva olyan problémát, hogy az oldalsó és a hátsó üléssori rostélynál hűvösebb a levegő. Na, nekem a hátsónál egyenesen hideg levegő jön be, míg elől megy a meleg. Még egy kérdés maradt ki. Ami még fura, hogy amikor a sarut visszarakom és a fűtés először kapcsol be akkor a bizti tábla felől hallom, hogy kapcsol egy relé, de ez utána nem jön elő, ha ki-vagy bekapcsolom akkor sem.

A villamos részéről csak annyi, hogy az összes biztosítékot kivéve ellenőriztük le a fogyasztást, de nem tapasztaltam változást. Ha jól kerestük ki, akkor az a táp kábel átfut a gyújtáskapcsoló túlsó felén lévő műanyag dobozkán. Gondolom áramtalanító lehet, de ebben nem vagyok száz. Utólag csak fejegység+egyéb zenekütyük (kondi, erősítők) került bele. A fejegységen kívüli egységek külön biztin és tápkábelen kapják a betápot, Azzal baj nincs, rámértünk. Annyi átalakítás van még, hogy a központi zár motorok ki lettek iktatva, mivel teljesen kilincsmentes a vas. A riasztó gyári és működik is.

Ha bajos, akkor áttelepülhetünk ezzel a problémával másik topicba....

Előre is köszi!

Annyi még, hogy a kijelző körülre pontosan mire gondoltál?

Két cső megy be, jól emlékszel.

Kijelzőre gondoltam magára. Nekem be-be kapcsolt, és az szívta le.

Hát ha az utastéri biztik nem hoznak változást, akkor valami főágra van kötve... Kapcsolási rajz, próbalámpa, azt hajrá! :)

Nem egyszerű meló...

Na de ne offoljuk tovább, mégiscsak klíma topic...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Két cső megy be, jól emlékszel.

Kijelzőre gondoltam magára. Nekem be-be kapcsolt, és az szívta le.

Hát ha az utastéri biztik nem hoznak változást, akkor valami főágra van kötve... Kapcsolási rajz, próbalámpa, azt hajrá! :)

Nem egyszerű meló...

Na de ne offoljuk tovább, mégiscsak klíma topic...

Marha boldog leszek! :D Lesz mit csinálni, már megint! :D

Link to comment
Megosztás:

Alap (nem világít a board, nem világít az ablak kapcsoló): 0,08A

Bezárva, riasztó élesítve: 0,09A

Alap+belsőtér világítás megy (csak a tükörnél): 0.76A

Alap+board világít: 0,50A

Alap+ablak kapcsoló világít: 0,18A

Alap-ülés bizti (5-ös): 0,08A

Alap-ablak elektronika (7-es): 0,08A

Alap-info display (12-es): 0,07A

Alap-ülés memória (15-ös): 0,08A

Alap-info display (26-os): 0,08A

Alap-rádió, cd-tár, erősítő (mind gyári): 0,08A

Alap-gázrendszer: 0,05A

Ezeket mértem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Pár hónapja az "Elektronikus gondok" topic-ban már feltettem a kérdést de érdemi válasz nem érkezett.Első blikkre talán nem ide tartozik a kérdés,de mivel a problémát okozó alkatrész a klímát is befolyásolja,gondolom nem baj ha it is írok róla.

A kijelző tanulsága szerint -30 fok van kint ami ugye nehezen hihető.E miatt a levegő befújás is igen érdekesen alakul,mivel hiába állítom be mondjuk a 16-17 fokot akkor is meleg levegő jön a szellézőből.Ha a minimumra / LO / állítom na talán akkor fúj hideget.Minden beállítást végig zongoráztam a ECO ki-be Off ...stb-stb.A jelenség fennáll akkor is.A külső hőmérséklet jeladót,vagy szenzor,kinek mi tetszik,már kicseréltem.Sőt amikor lehúztam a csatlakozóról és nem volt rajta semmi ami adatot szolgáltatna,akkor is hol -30 hol -32 fokot jelzett a műszer.A biztosítékok és relék szintén ellenőrízve.Februárban egy kis kontakt sray után helyre jött a dolog,de most már az sem és az ój szenzor sem segít.
Van esetleg valami ötletetek,hogy mit nézzek még meg?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A probléma ami orvoslásra szorul már feltettem a topicban és kaptam is válaszokat, ami hasonló az előttem hozzászoló (Lujdzsi)problémájához. A hőmérséklet visszajelzőm össze vissza mutatja a kinti hőmérsékletet. Kaptam válaszokat amik szerint a belső rendszernek semmi köze sincs a külső hőmérséklet jeladóhoz.

A tegnapi nap amikor szakadt az eső még indulásnál normálisan mutatta a kinti hőmérsékletet, de egy pár kilóméter megtétele után -30-ra átállt és ettől a másodperctől kezdve a rendszer elképesztő erővel elkezdte nyomni a nadrág rohasztó meleg 28C levegőt. Nem értek az autó szereléshez, de az biztos, hogy összeköttetésbe van a kettő . Igaz nekem ha jól mutatta a külső hőmérsékletet akkor sem igazán állt le a belső levegő befúvás.Folyamatosan nyomja hiába éri el a kívánt hőfokot.

Még nem néztem meg semmit azok közzül amit ajánlottatok, mert nincs hely, szerszám és nem akarok még több galibát okozni. Elviszem a vasat autóvillamossági szerelőhöz. Az információkat köszönöm indulásnak jók lesznek.Tudom majd mondani a szerelőnek.

Attila

Link to comment
Megosztás:

Újra Szia mindenki!

A fűtés rendszere körül nem értek, értünk valamit. Ugye a motortérből két vákuumcső jön be az utastérbe. Az egyik cső közvetlen a vákuum rendszerre van kötve a motortérben, a másik viszont egy fűtés csapra (gondolom, annak tűnik). Az a cső, ami a vákuum renszerre van kötve becsatlakozik az utastérben lévő fűtőház rendszerén lévő vákuumba. A másik csövön egyébként simán át lehet fújni, ami egyébként egy, a kormány mögött lévő elektronikus kütyübe csatlakozik. Valami mágneskapcsoló lehet, de nem vagyok benne biztos. Szerintem, ha az kapcsol, akkor kerül az a cső is vákuum alá, de ez csak tipp.

A másik, amit nem értek. Korábban azt írtátok, hogy a vákuum mozgatja a lamellákat, ami a levegő útját szabályozza. Na, ez digit esetén szerintem nem teljesen igaz, mivel szervó motorok vannak felszerelve, amik állítják a lamellákat. A kérdés az, hogy akkor mit kamillázik az a rengeteg vákuum cső a fűtés körül.

Igazából csak a kíváncsiság hajt, mert fűt, hűt rendesen és a levegő is odamegy, ahova én szeretném, ahova állítottam.

Előre is köszi! :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Újra Szia mindenki!

A fűtés rendszere körül nem értek, értünk valamit. Ugye a motortérből két vákuumcső jön be az utastérbe. Az egyik cső közvetlen a vákuum rendszerre van kötve a motortérben, a másik viszont egy fűtés csapra (gondolom, annak tűnik). Az a cső, ami a vákuum renszerre van kötve becsatlakozik az utastérben lévő fűtőház rendszerén lévő vákuumba. A másik csövön egyébként simán át lehet fújni, ami egyébként egy, a kormány mögött lévő elektronikus kütyübe csatlakozik. Valami mágneskapcsoló lehet, de nem vagyok benne biztos. Szerintem, ha az kapcsol, akkor kerül az a cső is vákuum alá, de ez csak tipp.

A másik, amit nem értek. Korábban azt írtátok, hogy a vákuum mozgatja a lamellákat, ami a levegő útját szabályozza. Na, ez digit esetén szerintem nem teljesen igaz, mivel szervó motorok vannak felszerelve, amik állítják a lamellákat. A kérdés az, hogy akkor mit kamillázik az a rengeteg vákuum cső a fűtés körül.

Igazából csak a kíváncsiság hajt, mert fűt, hűt rendesen és a levegő is odamegy, ahova én szeretném, ahova állítottam.

Előre is köszi! :)

Üdv!

Az egyik cső táplálja vákuummal a fűtésrendszert, a másik valóban az utastérből jön vissza, az nyitja a fűtéscsapot.

A lamellákat vákuumos munkahengerek állítják.

Egyszerűen le tudod tesztelni. Lehúzod a bemenő vákuumot, és ami vákuumos, azt nem tudod állítani (emlékeim szerint gyakorlatilag semmit se).

Gondolhatod, hogy ha szervómotorokat raktak volna oda, akkor nem húznak oda egy marék csövet fölösben...

Amúgy egyszerű a dolog... egy vákuumos munkahenger, meg a hozzá tartozó mágnesszelep sokkal olcsóbb, mint egy szervómotor...

Link to comment
Megosztás:

Az egyik cső táplálja vákuummal a fűtésrendszert, a másik valóban az utastérből jön vissza, az nyitja a fűtéscsapot.

A lamellákat vákuumos munkahengerek állítják.

Egyszerűen le tudod tesztelni. Lehúzod a bemenő vákuumot, és ami vákuumos, azt nem tudod állítani (emlékeim szerint gyakorlatilag semmit se).

Gondolhatod, hogy ha szervómotorokat raktak volna oda, akkor nem húznak oda egy marék csövet fölösben...

Amúgy egyszerű a dolog... egy vákuumos munkahenger, meg a hozzá tartozó mágnesszelep sokkal olcsóbb, mint egy szervómotor...

De kár, hogy nem csináltam képet róla. :) Lehet van benne vákuum munkahenger is, de ezer, hogy villany motor is van benne, kivettünk kettőt is, a kezemben volt és abba csak elektromos vezeték ment, az tuti! Amikor a fűtésvezérlőn állítottuk a levegő útját, akkor a villanymotor (ami a kezemben volt) kezdett el dolgozni. Pont ezért nem értem!! :)

Link to comment
Megosztás:

De kár, hogy nem csináltam képet róla. :) Lehet van benne vákuum munkahenger is, de ezer, hogy villany motor is van benne, kivettünk kettőt is, a kezemben volt és abba csak elektromos vezeték ment, az tuti! Amikor a fűtésvezérlőn állítottuk a levegő útját, akkor a villanymotor (ami a kezemben volt) kezdett el dolgozni. Pont ezért nem értem!! :)

valahova ilyet, valahova olyat rakhattak. egyszer bontottam csak szét a fűtést, pont elég volt. :)

mondjuk a vákuumos működtetésnek csak ON/OFF állása van, így fokozatosan állítani nem lehet, gondolom oda raktak motort (pl hideg-meleg keverés).

a kinti/benti levegőhöz meg elég a vákuumos, mert annak két állása van csak (gondolom a levegő tereléséhez is elég a kétállású lamella...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.