Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

DIGIT-KLÍMA


kori

Recommended Posts

  • 5 months later...

ECC (digit klíma vezérlője) hibakódot, illetve állapotát szintén tech2-vel lehet kiolvasni?

Hibajelenség: a klíma (dupla-digit) találomra kikapcsol menet közben, leállítás után sem indul el, csak ha egy jódarabig áll a vas.

Hűtőkör, töltet, minden egyéb rendben van (szóval ha működik akkor dolgozik ahogy kell...) a kompresszor viszont már nem kap gerjesztést. Ez alapján valami elektromos kehére gyanakszok (kb a nyomáskapcsolók is kizárva, azokra nem jellemző ez a fajta hiba).

Ugye, ugye... suszternek a cipője... eset :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!

A kérdésem van-e valakinek a digitális klimáról és bekötéséről kapcsoplási rajza! Esetleg valaki épített-e be (átépített) manuális helyére?

http://omegaforever.info/?page_id=191

Ezen a linken megtalálod a keresett kapcsolást...

Szerintem ne bonyolítsd az életed, ne akarj digit klímát beépíteni manuális helyére <_<

Hidd el, tudom miről van szó, iszonyat bonyolult (ECU vezérelt többfokozatú venti, halomnyi szenzor, zsalumozgató motor, meg a stb...).

Esetleg akkor érdemes belevágni ha nagyon sok időd, elszántságod van (és/vagy egy komplett digit-es autód donornak :D ).

Tudod, jobb a békesség :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A klima meg van csak be kell kellene rakni, komplet lett ki szerelve a vezérlő konzol mögötte a nagy müa doboz a motorokkal!

Ezek szerint kell a fütő motor is nem jó a régi?

A nagy doboz a légkeverő. Nemtudom pontosan hogy kell-e másik fűtőmotor és radiátor a digit klíma légkeverőjéhez.

Próba cseresznye! :rolleyes:

Ahonnan a klímát szerezted, ott nincs véletlen egy MID-es computer kijelző? <_< (akár pixelhibásan is)

Csak mert az érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

A nagy doboz a légkeverő. Nemtudom pontosan hogy kell-e másik fűtőmotor és radiátor a digit klíma légkeverőjéhez.

Próba cseresznye! :rolleyes:

Ahonnan a klímát szerezted, ott nincs véletlen egy MID-es computer kijelző? <_< (akár pixelhibásan is)

Csak mert az érdekelne...

nem ismerem ezeket a fogalmakt "mid" volt komplett müszer kijelzővel én szereltem ki hogy milyen azt nem tudom, de ki lehet próbálni nem olyan sok csavar tartja ha érdekel meg kérdezem!

Valoszinű nem adja drágán!

Link to comment
Megosztás:

nem ismerem ezeket a fogalmakt "mid" volt komplett müszer kijelzővel én szereltem ki hogy milyen azt nem tudom, de ki lehet próbálni nem olyan sok csavar tartja ha érdekel meg kérdezem!

Valoszinű nem adja drágán!

Olyan fedélzeti kijelző, ami nem osztott képernyős, felül dátum/rádió, középen hibaüzenet/fogyaszás/stb, alul idő.

GM száma: 90 379 234

Ja, és ez a kétcsatis típus, és német nyelvű...

Ha tudsz valamit, dobj egy üzenetet privátban!

Ha már így szétoffoltuk a témát... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

majd jövő héten meg nézem!

ha ennyire otthon vagy az elektronikába mitől van az a jelenség, hogy a bal hátsó ajtóm záráskor nem mindig zár még egyszer rá kell zárni! de nem minden esetben. Nyitásnál minden jó! kulcsal is a gyári távkapcsolóval is csinálja.

Link to comment
Megosztás:

majd jövő héten meg nézem!

ha ennyire otthon vagy az elektronikába mitől van az a jelenség, hogy a bal hátsó ajtóm záráskor nem mindig zár még egyszer rá kell zárni! de nem minden esetben. Nyitásnál minden jó! kulcsal is a gyári távkapcsolóval is csinálja.

A centrál motor a végét járja.Kipróbálhatod hogy kiszeded és szétszeded - 2 tüske van benne az aljánál azt nyomd ki és óvatosan húzd szét - megpucolgatod és kis WD40.Ha jó lesz akkor Ok, ha nem akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Omega B 2.0 16V digit klíma...problémám, hogy nem igazán fúj meleget. Amíg nem voltak mínuszok, addig semmit sem vettem észre, jól éreztem magam, de ahogy voltak a nagyobb hidegek, max hőfok mellett is majdhogy fáztam. Kezemet odatartva a rostélyhoz is éreztem, hogy inkább csak langyosat fúj. Lehet hogy a műszerfalnál, vagy egyéb helyen elengedi a levegőt? Digit klímásánál is ugyan olyan fűtés csap van, mint a simában?/Lehet beragadt?/ Illetve az lehet-e gond, hogy a klíma kompresszort töltetni kellene? /bár én úgy gondolom a fűtéshez nincs sok köze, de gondoltam megkérdezem, franc se tudja digitális klímal hogyan is csinálja a meleget:)/ Ja és amint bekapcsolom a klímát, rögtön elindulnak a ventillátorok a klímahűtőnél, akár hűteni, akár fűteni akarok.Ez normális?/ Előző omegámnál (C Omega) nem emlékszem ilyen jelenségre./

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omega B 2.0 16V digit klíma...problémám, hogy nem igazán fúj meleget. Amíg nem voltak mínuszok, addig semmit sem vettem észre, jól éreztem magam, de ahogy voltak a nagyobb hidegek, max hőfok mellett is majdhogy fáztam. Kezemet odatartva a rostélyhoz is éreztem, hogy inkább csak langyosat fúj. Lehet hogy a műszerfalnál, vagy egyéb helyen elengedi a levegőt? Digit klímásánál is ugyan olyan fűtés csap van, mint a simában?/Lehet beragadt?/ Illetve az lehet-e gond, hogy a klíma kompresszort töltetni kellene? /bár én úgy gondolom a fűtéshez nincs sok köze, de gondoltam megkérdezem, franc se tudja digitális klímal hogyan is csinálja a meleget:)/ Ja és amint bekapcsolom a klímát, rögtön elindulnak a ventillátorok a klímahűtőnél, akár hűteni, akár fűteni akarok.Ez normális?/ Előző omegámnál (C Omega) nem emlékszem ilyen jelenségre./

Köszi előre is!

Nem, a fűtéshez nincs köze, hogy mennyi hűtőközeg van a rendszerben. Elvileg a ventiknek sem kell mennie fűtés módban. Viszont ha nem A-módban van, és a szélvédőre fújatod a levegőt (valamint ECO gomb sem világít - amivel ugye a kompresszort tudod kikapcsolni), akkor páramentesítő módban megy a levegőztetés, így bekapcsolhatja a kompresszort.

A fűtéscsap ugyanolyan mint a nem digit klímásé, lehet hogy lecsúszott róla a vákuumcső, vagy ahogy mondtad is, leragadt.

Digit klímánál sincs hókuszpókusz a meleglevegő befúvással, annyi, hogy hozzá tud keverni hideg levegőt, ha szükséges...

Tippem az, hogy járó motornál, amikor eléri a motor az üzemmeleg hőfokot, akkor add rá a fűtést, nyisd fel a gépházat, és tapogasd meg, hogy milyen meleg az utastérbe bemenő vízcső... Ha ott meleg, akkor a klíma panel hülyül, hideget kever a meleghez. Ha az AUTO és az OFF gombokat tartod lenyomva egyszerre, pár másodpercig, akkor a klímapanel reseteli magát, lehet segít a dolog.

Ha nem jön be a dolog, de melegvíz megy be az utastérbe, akkor vagy a panel nyekkent, vagy az egyik lamella akadt fent (esetleg vákuumcső szétcsúszott), esetleg a befújt levegő szenzor halott. Gyanítom hogy Tech2-vel erről is többet tudnának mondani!

Ha nem megy víz az utastérbe, akkor lehet hogy rossz a csap, vagy kevés a hűtővíz (bár emiatt kiabál a BC), (avagy hengerfejes a gép, és amiatt nem fűt - bár ugye ennek millió más jelének is kellene lennie...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omega B 2.0 16V digit klíma...problémám, hogy nem igazán fúj meleget. Amíg nem voltak mínuszok, addig semmit sem vettem észre, jól éreztem magam, de ahogy voltak a nagyobb hidegek, max hőfok mellett is majdhogy fáztam. Kezemet odatartva a rostélyhoz is éreztem, hogy inkább csak langyosat fúj. Lehet hogy a műszerfalnál, vagy egyéb helyen elengedi a levegőt? Digit klímásánál is ugyan olyan fűtés csap van, mint a simában?/Lehet beragadt?/ Illetve az lehet-e gond, hogy a klíma kompresszort töltetni kellene? /bár én úgy gondolom a fűtéshez nincs sok köze, de gondoltam megkérdezem, franc se tudja digitális klímal hogyan is csinálja a meleget:)/ Ja és amint bekapcsolom a klímát, rögtön elindulnak a ventillátorok a klímahűtőnél, akár hűteni, akár fűteni akarok.Ez normális?/ Előző omegámnál (C Omega) nem emlékszem ilyen jelenségre./

Köszi előre is!

Régóta hajtod ezt a kocsit?Fűtöttél már vele?Ha nem akkor lehet még hogy a fűtőradiátor el van "vízkövesedve"....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok a válaszokat, utána nézek a dolgoknak.

Amúgy az autó februárban lesz egy éve, hogy megvan, csak azóta szerintem nem volt még -20, valószínűleg ezért nem éreztem, hogy kevés a fűtőteljesítmény. Skyrangr: Az motor nem hengerfejes, de egy kisebb felújítás ráférne az biztos. :rolleyes:

Jelentkezem, ha átnéztem a dolgokat! Köszönöm még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

No megnéztem az említett dolgokat...minden rendben tűnik. Víz meleg, ECO gomb bekapcsolására leállnak a ventillátorok /csak nem világít, kiégett a led valszeg, ezért nem is foglalkoztam eddig vele :S /, viszont még mindíg langyosat fúj. Viszont megfigyeltem, hogy ha magamra irányítom a levegőt, a középső 2 rostélyon meleg levegő jön, a két szélsőn már jóval hűvösebb, és a hátó ülésekre pedig épp, hogy csak langyos.

Elképzelhető, hogy valahol a műszerfal mögött lesz a hiba mégis? Valahol elengedi a levegőt, vagy szét van csúszva valami? Ja és a levegő nyomása is alacsonyabb a széleken, illetve hátul!!

Üdv: Zéé

Link to comment
Megosztás:

No megnéztem az említett dolgokat...minden rendben tűnik. Víz meleg, ECO gomb bekapcsolására leállnak a ventillátorok /csak nem világít, kiégett a led valszeg, ezért nem is foglalkoztam eddig vele :S /, viszont még mindíg langyosat fúj. Viszont megfigyeltem, hogy ha magamra irányítom a levegőt, a középső 2 rostélyon meleg levegő jön, a két szélsőn már jóval hűvösebb, és a hátó ülésekre pedig épp, hogy csak langyos.

Elképzelhető, hogy valahol a műszerfal mögött lesz a hiba mégis? Valahol elengedi a levegőt, vagy szét van csúszva valami? Ja és a levegő nyomása is alacsonyabb a széleken, illetve hátul!!

Üdv: Zéé

Nem kizárt a dolog! Mondjuk elég jó szívás, mert nem kis meló lebontani a műszerfalat.

Mögötte keresztbe-kasul mennek a lég-idomok, tekintettel a két zónára...

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy feltöltöttük ma a klímámat úgy hogy a nyom és a szívó oldalt is le vákumoltuk -1re. Eztuán a szívó oldalnál beengedtünk kb 500g 134-es gázt és beindítottuk a motort aztán még beszívott összesen 950g gázt. Az adatlapja alapján ennyi kell bele. Az elején amíg szívta a gázt addig hideget is fúlyt belül a klíma de aztán mikor leállítottuk és újra indítottuk akkor már nem indult el a klíma kompresszor. És azóta semm indult el, pedig próbáltam még a mai nap 3-4 szer de semmi. Mi lehet a baj?? Nagyon idegesít mert már nagyon vártam hogy jó legyen. Ja ha benyomom a klíma gombját akkor ad egy gázfröccsöt a motornak de mégsem megy a klíma kompresszor. ;) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy feltöltöttük ma a klímámat úgy hogy a nyom és a szívó oldalt is le vákumoltuk -1re. Eztuán a szívó oldalnál beengedtünk kb 500g 134-es gázt és beindítottuk a motort aztán még beszívott összesen 950g gázt. Az adatlapja alapján ennyi kell bele. Az elején amíg szívta a gázt addig hideget is fúlyt belül a klíma de aztán mikor leállítottuk és újra indítottuk akkor már nem indult el a klíma kompresszor. És azóta semm indult el, pedig próbáltam még a mai nap 3-4 szer de semmi. Mi lehet a baj?? Nagyon idegesít mert már nagyon vártam hogy jó legyen. Ja ha benyomom a klíma gombját akkor ad egy gázfröccsöt a motornak de mégsem megy a klíma kompresszor. ;) :rolleyes:

A töltet mennyisége jó, ennyi kell bele.

Lógass rá egy nyomásmérőt, szívó és nyomó oldalra egyaránt.

Aztán próba.

Ha bekapcs után kompresszor fordul párat (és leáll), és felugrik a nyomás (15-17Bar+ , ezért lekapcsolja a magasoldali nyomáskapcsoló), akkor valami dugulás lehet, vagy a hűtés kevés. Tipikusan a szárítószűrő, vagy álló ventik.

Ha a kompresszor egyáltalán nem mozdul, akkor valami elektromos kehe lesz, lehet hogy megadta magát a két nyomáskapcsoló közül valamelyik (vagy a relék, vagy a digitklíma panel, vagy egyéb ).

Ebben az esetben bekapcsolt klíma mellett a kompresszornak direkt táplálást lehet adni, ha elindul, rendesen beállnak a nyomásértékek (~2,5bar szívó, ~13-15bar nyomó), hűt mint a bajnok, akkor elektromos kehe.

Esetleg maga a kompresszor mágnestekercse égett le.

Sok variáció, keress egy jó szakit! Ha jársz Pécs környékén július 7 után, szivesen megnézem! :D

Link to comment
Megosztás:

A töltet mennyisége jó, ennyi kell bele.

Lógass rá egy nyomásmérőt, szívó és nyomó oldalra egyaránt.

Aztán próba.

Ha bekapcs után kompresszor fordul párat (és leáll), és felugrik a nyomás (15-17Bar+ , ezért lekapcsolja a magasoldali nyomáskapcsoló), akkor valami dugulás lehet, vagy a hűtés kevés. Tipikusan a szárítószűrő, vagy álló ventik.

Ha a kompresszor egyáltalán nem mozdul, akkor valami elektromos kehe lesz, lehet hogy megadta magát a két nyomáskapcsoló közül valamelyik (vagy a relék, vagy a digitklíma panel, vagy egyéb ).

Ebben az esetben bekapcsolt klíma mellett a kompresszornak direkt táplálást lehet adni, ha elindul, rendesen beállnak a nyomásértékek (~2,5bar szívó, ~13-15bar nyomó), hűt mint a bajnok, akkor elektromos kehe.

Esetleg maga a kompresszor mágnestekercse égett le.

Sok variáció, keress egy jó szakit! Ha jársz Pécs környékén július 7 után, szivesen megnézem! :rolleyes:

Szia!

Sajnos nem nagyon járok arra, mert békéscsabai vagyok, de azért köszönöm és köszönöm a segítséget is. Azt még had kérdezzem meg hogy hol vannak ezek a nyomáskapcsolók és hogy lehet kimérni. Megpróbálkoznék vele. Ja és nem digit-klímás a verda hanem csak manuális. Ja és mikor feltöltöttük akkor ment vagy 10 percig a kompresszor és utánna kiírta a kijelzőm hogy ölmangel, de ha nem megy a kompi akkor nem irja ki( a motor olajszintje álló állapotban min és max között van). Lehet hogy a vezérlés tiltja a kompit?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos nem nagyon járok arra, mert békéscsabai vagyok, de azért köszönöm és köszönöm a segítséget is. Azt még had kérdezzem meg hogy hol vannak ezek a nyomáskapcsolók és hogy lehet kimérni. Megpróbálkoznék vele. Ja és nem digit-klímás a verda hanem csak manuális. Ja és mikor feltöltöttük akkor ment vagy 10 percig a kompresszor és utánna kiírta a kijelzőm hogy ölmangel, de ha nem megy a kompi akkor nem irja ki( a motor olajszintje álló állapotban min és max között van). Lehet hogy a vezérlés tiltja a kompit?

Hát a klímának nem sok köze van az Ölmangel felirathoz. Olajhiány vagy elhasználódott olaj=nem megfelelő kenés. Az első kilőve, marad a másik. Olajcsere. Ha nem futotta ki a 7500 km-t, akkor válassz másik olajat, mert ez nem belevaló vagy szar minőségű...

Esetleg az olajgomba haldoklik...

Jajj, elnéztem, azt hittem régebbi TD, de akkor nem 7500 hanem 10.000 km....

Link to comment
Megosztás:

Hát a klímának nem sok köze van az Ölmangel felirathoz. Olajhiány vagy elhasználódott olaj=nem megfelelő kenés. Az első kilőve, marad a másik. Olajcsere. Ha nem futotta ki a 7500 km-t, akkor válassz másik olajat, mert ez nem belevaló vagy szar minőségű...

Esetleg az olajgomba haldoklik...

Vagy csak spontán rossz az érintkezése a csatinak. Gumiharang lecsúszik róla okosan, azt elrohad a saru a tokban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.