Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Tanácsot kérnék.

Adott egy (saját) Opel Meriva 1,6 16V Z16XE motoros 2005. évjáratú szgk. Kb. 3 hete amikor a motor eléri az üzemi hőfokot, elkezd „harmadolni” és fulladozni, leginkább 1000-2000 fordulattartományokban, de hatással van az alapjáratra, néha a lefulladásig képes lecsökkenni, de egy gázfröccs után általában visszaáll. Menet közben, ha a fordulatszámot folyamatosan 2000 felett tartom, viszonylag használható az autó, bár ez igen kellemetlen. A hiba hideg motornál nem tapasztalható.

Ez idáig újakra le lettek cserélve a gyertyák, valamennyi szűrő. A benzinszivattyú ki lett szedve és ellenőrizve lett, rendben, a nyomás az üzemanyagrendszerben mérőműszerrel mérve rendben. Porlasztók úgyszintén rendben. A gyújtásmodul leellenőrizve (már amennyire scóp nélkül lehet), nincs rajta sehol sem sérülési/átütési nyom.

Mivel a hiba megjelenése erősen függ a motor üzemi hőfokától, felmerült bennem a gyanú, hogy elektronikai (félvezető) alkatrész/elem lehet a probléma forrása, tehát elsősorban a gyújtásmodulra gyanakszom (bár nincs létható sérülése), vagy esetleg az ECU is okozhat gondot (a Delco Multec HSFI-2,5 nem javítható, így ha benne valami tönkre ment, csak cserélni lehet).

Kérdésem: volt-e már valakinek tapasztalata hasonló problémával? És mi lehet (nagy valószínűséggel) a hiba kiváltó oka/forrása? Köszönöm előre is az ötleteket és a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözölek : Agip-Eni Isint Tech G 5w-30 lett belerakva,Mi forgalmazzuk/gombokérk kaptam-a /,a kocsi nagyon jól viseli.A céges Insigni-ák is ezt nyelik.4500km van benne,nem fogy ,szinét szag normális.Ez az Agip újj olaja az újj arculatban,ez a hivatalos válaszuk.

Link to comment
Megosztás:

T krova!

Mégegyszer, lassabban.

A számodra fontos "arculat" a motornak semmit nem jelent.

Ha a te érzékszerveiddel, felkészültségeddel, műszerezettségeddel érzékelhető lenne a motorolaj alkalmatlansága, már rég rossz lenne.

Nem rossz az olaj, csak van korszerűbb.

A ENI már nem gyártja az említett olajat. Az ENI Agip márkanéven már nem forgalmaz motorolajat.

Ezért próbálnak a nyakukon maradt készlettől szabadulni a kereskedők - akár gombokért is.

A gyártó már forgalomba hozta a GM (Opel) aktuális (visszamenőlegesen kompatibilis) olajkövetelményét (GM Dexos 2) teljesítő olaját.

A marketinggel meg foglalkozzanak a marketingesek, mi maradjunk a tények világában.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözölek,kicsit elbeszélünk egymás mellet,valoszinűleg én fogalmaztam rosszul,elnézésedet kérem. Igen a gyártó két néven forgalmazott ez idáig/piacok válogatták/,és nemrég óta csak ENI néven forgalmaz hazánkban ehhez van az ujj arculatuk....Az Isint Tech valami újj-Eni cimkés, ami ez idáig nem volt a kínálatukban,/az előző GM Dexos 2 olajuk nem volt a legjobb az Opeljeink is útálták/Tény és való nem a leg-leg jobb olaj!! De a mindennapos halykúrászásnak bőségesen megfelel /főleg gombokért/.Heti szinten több kannával-raklappal-tonnát adunk el. Még egyszer megjegyzem van még jobb ,de hétköznapra évi 20 ezere ,2 szer lecserélve 10esenként. Szerintem jobb mint amit a magyar átlag autó megkap ahogy elnézem az anyagi helyzetet,az országban.Fényképet nem tudok berakni de igyekszem.

Link to comment
Megosztás:

T Krova!

"... két néven ..."

Nem.

A gyártó egy néven gyárt és forgalmaz. Először Agip, azután ENI.

"... nem a legjobb ..."

Én értem, hogy ezt a Te felkészültségeddel bátran állítod.

De a GM 2011-ben eladott 9 millió autót. És a GM Dexos 2 az aktuális olajkövetelménye.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Heló !

Az ilyen rejtett hibák a legrosszabbak hibakód nincs csak a zavaró működés.

Én 2 éve küszködök az első elindulás utáni fulladozó 1.4 XER motorral az elindulások között minimum 6-8 ill. 12 vagy annál több óra telik el.

A hiba az első félpercben van gáz adáskor fulladozik hörög majd leáll utána minden rb. jól megy jól fogyaszt.

Valami ötlete van valakinek holkeressük a hibát. ?

Üdv. P.T.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

T jfirpo!

Az előírás nem viszkozitás, jó minőség, hanem az aktuális gyártóművi követelmény (GM Dexos 2) megléte.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Akkor az Opel (GM) 5w-30 (elvileg Dexos2) jó lesz bele?

T jfirpo!

Az előírás nem viszkozitás, jó minőség, hanem az aktuális gyártóművi követelmény (GM Dexos 2) megléte.

GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Castrol Magnatec C3 5W-40,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Castrol Edge Fst 5W-40,

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Egy 2003-as digit klímás meriva tulaja vagyok már 2éve.Sem klíma használatkor,sem fűtéskor nem adja azt a hőmérsékletet,mint ami a kijelzőn van.Most télen kb 15fokos a max levegő,amit tud.Kérdésem:ki kell cserélnem a komplett vezérlőegységet,vagy lehet ezt javítani,vagy esetleg valami szenzor lehet a rossz??Segítségeteket előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ismerosnek merult fel egy kerdese az olaj cserevel kapcsolatban. Egy honap alatt sikerult dontetnie arrol, 5w30 olajat rak az autoba, de most jott a kovetkezo kerdes amire tippem se sincs...

Az ECU jegyzi e az olajcsere periodust. Vagyis sipakol e ha kell neki, es ki kell utni ha csere van?

2007es az auto, 1.4es.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni egy 1,7 CDTI motorban, 101lovas, 2008as, természetesen Meriva az izzítógyertya csere valóban bonyolult?

A kocsi most németben van nálam és egy szerelő azt mondta egy gyertya cseréje kb 80 Euro, amiből én az alkatrészboltban 20 E-ért megtudom venni tehát 60 E lenne a munkadíj, kicsit majdnem sokallom. A szerelő azt mondta eléggé bonyolult a csere. (a kocsit rövid időn belül elszeretném adni azért gondoltam ha már csak egy zárlatos nem cserélném az egészet mind a négyet 180E-ért cserélnék tehát kb 100 a munka :) )

A boltost megkérdeztem van e ehez egy speciális kulcs azt mondta 20Euro, + 20 a gyertya tehát 40 lenne és megcsinálhatnám + a kulcs is megmarad, hátha meggondolom akkor lehet lecserélném mindet 100ból, így már azért csak más lenne.

Azt láttam kicsit ferdén áll benne . . . . elméletileg kijön bonyolult szétszerelés nélkül?

Ez valóban egy speciális gyertya kulcs vagy egy hosszabb csőkulcs is jó lehet, mert vennék egyébként egy készletet mert

az mindíg jó lehet itthon erre gondoltam itt van a városban a Louis boltja

http://www.louis.de/_302fd4d8383447ab58e269ed1ff2e42fac/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003583

mit gondoltok, jó lehet mert vannak benne hosszúk is?

Mindenkinek további szép napot!

Üdv,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 2003-as Z16XE motoros merivám. Mivel ez az első opel-em (kb 1 hónapja van nálam) nem tudom mi számít nem odaillő hangnak.

Szóval a motor alapjáraton szépen jár, azt leszámítva, hogy valamelyik ékszíj, vagy tárcsa cincog nyiszog, melegen is. Ha egy minimális szilikon sprayt ráfújok, akkor abba hagyja, de kb fél perc múlva újra cincog. Ez a kisebbik dolog, de hátha erre is írtok valami megoldást.

Ami számomra ijesztőbb kicsit, az, hogy bizonyos motorfordulatnál, kb 2000-2500 on tartva a gázpedált, üresben, szépen tartja a fordulatot a motor, de néha egy egy ütemes, halk koppanás, kottyanás szerű minimális hang jelentkezik. De nem folyamatosan, csak úgymond a fordulatszám tartása közben néha be-be kottyan. Ha emelem a fordulatot, semmi, teljesen szép hangja van amúgy. Olajfogyasztás szinte 0, nem füstöl, jól húz nagyon. Ezt a koppanást menet közben nem is hallom soha. Tök véletlen halottam meg üresben, tartva a 2000-2500 körüli fordulatot.

Nagyon köszi előre is.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok Merivás forumtársak!

Már vagy 15éve hogy Opel az auto nálam, most is megmaradtam ennél a jól bevált márkánál.Alig két honapja kicseréltük az F-es Astrát egy Merivára ugyan használt de nekünk még új.Olyan dolgot vettem már a vásárláskor is észre ami mostmár zavar is hogy az ablak törlö iszonyatos lassan működik még kettes fokozatban is. Szerintetek mi lehet a gondja?Minden hasznos tanácsot szivesen veszek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítséget,tanácsokat szeretnék kérni tőletek!

Jelenlegi F Astrámat szeretném lecserélni. G Astrában gondolkodtam,de annyira siralmas a felhozatal, hogy borzasztó. Debreceni kereskedések. Rommá tört kocsikat akarnak adni majd 1misiért..no comment... 10ből találni egy normálisat. Viszont jártam keltemben megláttam egy Merivát amit kiábrándultságomban elkezdtem nézegetni és azon kaptam magam ,hogy megtetszett. Sajnos zárva volt, a kereskedő pedig sehol. :( Még visszatérek..

Segítsetek Opelesek! Mennyire megbízhatóak ezek a gépek? 1.7cdti! 2004-es évjárat. Mik a tipikus hibái, illetve vásárláskor mire kell rajtuk odafigyelni? Illetve mekkora szervizelést igényelnek! Az alkatrész árak gondolom Astrákéhoz hasonlóak.

Nagyon szépen köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítséget,tanácsokat szeretnék kérni tőletek!

Jelenlegi F Astrámat szeretném lecserélni. G Astrában gondolkodtam,de annyira siralmas a felhozatal, hogy borzasztó. Debreceni kereskedések. Rommá tört kocsikat akarnak adni majd 1misiért..no comment... 10ből találni egy normálisat. Viszont jártam keltemben megláttam egy Merivát amit kiábrándultságomban elkezdtem nézegetni és azon kaptam magam ,hogy megtetszett. Sajnos zárva volt, a kereskedő pedig sehol. :( Még visszatérek..

Segítsetek Opelesek! Mennyire megbízhatóak ezek a gépek? 1.7cdti! 2004-es évjárat. Mik a tipikus hibái, illetve vásárláskor mire kell rajtuk odafigyelni? Illetve mekkora szervizelést igényelnek! Az alkatrész árak gondolom Astrákéhoz hasonlóak.

Nagyon szépen köszönöm !

Szerintem ezen a linken nagyobb az élet, több választ remélhetsz: http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=2480&na_step=30&t=9103725&na_order=

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.