Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

On 2016. 03. 25. at 8:35, mind_the_gap írta:

Sziasztok,

 

2003as 1.7DTI Merivával kapcsolatosan kérdeznék.

 

- tényleg van benne olaj és vagy víz előfűtő? Ha igen, mitől függ, hogy mikor kapcsol be? Gondolom 11°C-ban nem kéne vagy igen? Normális, hogy az autó környékét ellepi füsttel kb. 10-20 másodpercre?

 

- ez egy ausztriából behozott jármű. Létezik, hogy a világítás 0 állásában megy a tompított, de a műszerfal világítás igen (az csak a következő állásban világít) vagy világítás kapcsoló hibás? Közben egy ismerős azt mondta, hogy ez állítólag a kocsi lámpa programjában állítható a magyar vagy osztrák mód. Ehhez milyen műszer és milyen program kell. Egy elm3.. diag eszközöm van valahol, az jó lehet megfelelő progival?

 

- fékezésnél enyhén elhúzza balra az autót. Szerintetek ez mi lehet? Egyik ismerős szerint hátsó szilent. Igaza lehet?

 

Egyébként mit lehet tudni erről a motorról vagy hol találok róla gyik-ot?

 

Előre is köszi.

Félrehúzó féknél először arra lehet gyanakodni hogy az egyik kerék fékereje jóval gyengébb mint a másik oldalé. Ezt egy sima fékhatás méréssel ki lehet deríteni, addíg kár találgatni.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, mind_the_gap írta:

Most már ott tart a dolog, hogy állandóan ellen kell tartani a kormányt. Első körben próbálok rá szerezni jó állapotú felnit, meg gumikat. Ezek mindenképp kellenek, aztán lehet továbbmenni. Amúgy is rossz állapotúak a gumik..

Tedd azt...bár én még mindíg azt mondom ha félrehúz a fék akkor először is ki kell méretni....de végül is el lehet kezdeni cserélgetni a dolgokat előbb-utóbb rátalálsz a hibás alkatrészre.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 17:28, zotya975 írta:

Tedd azt...bár én még mindíg azt mondom ha félrehúz a fék akkor először is ki kell méretni....de végül is el lehet kezdeni cserélgetni a dolgokat előbb-utóbb rátalálsz a hibás alkatrészre.

Az a vicc, hogy 2 hete vizsgázott az autó. Gondolnám, hogy a féket csak ellenőrzik, no meg, hogy elzúz az autó.. :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok

Opel Meriva A 1,4 16 twinport-ban (2005-ös) hol találom az AC pumpa reléjét? 

A gond a kocsival dióhéjban... Gyújtást ráadom de az AC pumpa nem kapcsol be, ezt már tavaly télen eljátszotta majd 2 hétre a hiba előjövetele után magától megszűnt. Akkor külön adtam neki pozitívot és a pumpa bekapcsolt, most újfent előjött ez a hiba, ugyan azt csinálja. Gyújtás után indítom vagyis indítanék az önindító forog de nem indul be a kocsi persze az AC pumpa most sem kapcsol be csak néha néha. Diagnosztikai gépre kapcsolva semmilyen hibát nem ír, minden jó a kocsin gép szerint. Áramfelvételi görbén az AC pumpának elváltozást nem láttam tehát passz... Ha valaki tud bármit az kérem írjon.

segítséget előre is köszi 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok, azt hittem nem nézek be ide többet, de lehet, hogy tévedtem...

Az astra-t toyotára cseréltem volna, de lehet, hogy egy 2003-2005-ös Meriva lesz belőle.

Lenne pár kérdésem, milyen költségekkel számolnom karbantartáskor? Feszítőkerekek, görgők - miből mennyi van? -, fékek, felfüggesztés, milyen árban vannak? 1.6-os 8 szelepeseket nézem.

A katalizátor meg az egr szelep hajlamos meghibásodni?

 

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. 2007-es 17-es merivánkat kicsit bemutattuk a szallagkorlátnak, aminek köszönhetően a jobb oldali elemek mind sérültek. Azt szeretném kérdezni, hogy bármilyen évjáratú Meriva ajataja jó a 2007-esre? Azt gondoltam, hogy olcsóbban megúszom, ha kicserélem az ajtókat egy használtra és csak az első és a hatsó elemet javíttatom. Van esetleg ötletetek erre a problémára? Az autó tipikus opel szürke. Köszi a segítséget: Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004 es évjáratú Opel Merivám.

A helyzet a következő... Egy pár napja miközben mentem vele, a sebességmérő, a fordulatszámmérő leesett teljesen, az aksi és az abs jel kigyulladt.

Egy autószerelő ismerősöm rámért, a generátor tölt, az aksi kuka... másnap ki is cseréltettem az aksit az autóban. Mentem vele egy próba utat, hát persze a jelek ismét világítottak, a sebességmérő és a fordulatszámmérő leesve...

Elektronikai hibáról van szó gondolom, de így lehet vele közlekedni? Csak a hibakódot kellene kiiktatni? 

Köszönöm előre is a segítséget! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Van egy új, eredeti Brembo első féktárcsa szettem, gyári csomagolásában, számlával, ha valakit érdekel. 

Sajnos nekem nem lett jó, vissza meg már nem tudtam küldeni, mivel sok idő telt el a vásárlás, illetve a beszerelés között. (ekkor derült ki, hogy sajna nem passzol)

Elvileg Astra G, H, Zafira A, B és Meriva modellekhez jó.

14e Ft-ért a 2 db-ot odaadnám, ne maradjon rajtam. Gyári cikkszáma: 09.7629.10

Helyileg Bábolna -Komárom-Tata-Tatabánya vonalon megtekinthető, illetve posta is megoldható. Tel: 30.298.1898

Tulajdonságok:
Beépítési oldal: elsőtengely
Cikkszám: 09.7629.10
Féktárcsa fajta: Belső hűtésű
Átmérő [mm]: 280
Féktárcsa vastagság [mm]: 25
Minimális vastagság [mm]: 22
Magasság [mm]: 42
Feldolgozás: magas széntartalmú

köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok,
Szereztem szinte ingyen egy CD30 MP3 egységet egy angol bontott autóból. Természetesen nem lett 0000 ra állítva a rádió kód kiszereléskor.. Van rá esélyem, hogy a saját autómba beszerelve működésre tudjam bírni? Op-comom van.. Segítséget előre is köszi..

 

Ha volt már téme, kérlek jelezzétek, kb. merrefelé találok választ kérdéseimre..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
2 órája, Yuri írta:

Hello!

Sajnos édesapám rossz üzemanyagot töltött az autójába (meriva A, 1.es CDTI motorral). A tank tartalmának ürítésének mi a legegyszerűbb módja?

Úgy általánosságban: a hátsó ülések alatt-mögött kell keresni a tank nyílását kialakítástól függöen, itt lehet cserélni benzinpumpát, diesel esetén tank szívócső itt jön ki. Ha nincs ilyen akkor betöltő csövet levenni, a tankból csővel az üzemanyagot kiszívni, ha ez sem jön össze akkor le kell szedni a tankot. Ha alánézel látnod kell, hol a tank és honnan férsz hozzá. Többnyire fentről  a tanknyiláson a lopócső már nem megy le új autóknál. Kanyarós a cső, illetve a beépített visszafolyás gátlók ( borulás esetén megakadályozzák az üanyag kijutását) akadályozzák a cső ledugását. Benzinesnél lehet működtetni az üzemanyanyag pumpát, és azzal kiszívatni a tank tartalmát dieselnél ( szerintem) erre nincs lehetőség.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Vettem egy 2003-as 1.6 ecotec Merivát, amivel nincs is semmi gond, csakhogy mire az első megtekintés és alku után hozzám került az autó, valaki valahol kilopta belőle a nívópálcát a tartójával együtt. A "becsületes"  elkövető annyit még megtett, hogy az eredeti helyére rakott egy másik tartóhüvelyt, amibe bele volt törve a hozzá tartozó pálca nyele. Kibányásztam a törött pálcát, ami szerintem nem is ehhez a motorhoz való, mert nem mutatott olajszintet, pedig tuti, hogy van benne. Vettem bele egy új nívópálcát, de az meg túl hosszú, ugyanis a szintjelző felett vagy 2-3 centivel mutatja a szintet. 

Ha valaki meg tudná írni a gyári tartóhüvely hosszát, és hogy mekkora a gyári nívópálca a műanyag dugó aljától a szintjelző végéig, azt nagyon megköszönném. Motorkód: z16xe. Egyébként jó az autó csak idegesít hogy nem tudom megnézni az olajat és tudom hogy ezeknél a motoroknál különösen jó odafigyelni,  mert csipegetik a kenőanyagot. Előre is köszi a válaszokat! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

2007-es Meriva 1.6 z16xep motor.

Kettő kérdésem hölgyek urak, hátha tudtok segíteni.

"alacsony" fordulaton 1500-2300 fordulatig váltogatás közben az autó véletlen időben berángat. Egy egy rángatás nem több. Se hibakód se hibajelzés. Autópályán tartósan forgatva 3500 semmi baja. Pályáról lejövet 2 km újra kezdi :) Van erre valami ötlet szerintetek? Olaj + a szűrők cserélve lettek. azzal kezdtem+gyertyák. A másik fontos kérdés. Merre találhatom az üzemanyag szűrőt (külső)? Mivel vásároltam és a szerelőm nem találta sehol. Vagyis talált egy helyet de szerinte az előző tulaj kikötötte a szűrőt a rendszerből. Köszönöm a válaszokat. Szép napot. Tibor

Link to comment
Megosztás:

8 órája, giljantibor írta:

Sziasztok,

 

2007-es Meriva 1.6 z16xep motor.

Kettő kérdésem hölgyek urak, hátha tudtok segíteni.

"alacsony" fordulaton 1500-2300 fordulatig váltogatás közben az autó véletlen időben berángat. Egy egy rángatás nem több. Se hibakód se hibajelzés. Autópályán tartósan forgatva 3500 semmi baja. Pályáról lejövet 2 km újra kezdi :) Van erre valami ötlet szerintetek? Olaj + a szűrők cserélve lettek. azzal kezdtem+gyertyák. A másik fontos kérdés. Merre találhatom az üzemanyag szűrőt (külső)? Mivel vásároltam és a szerelőm nem találta sehol. Vagyis talált egy helyet de szerinte az előző tulaj kikötötte a szűrőt a rendszerből. Köszönöm a válaszokat. Szép napot. Tibor

Ha jól tudom 2007-től bekerült a szűrő a benzintankba.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

1.7 cdti (101) meriva vásárlás előtt állok, de lenne egy nagyon , számomra fontos dolog mit tudnom kell!

Melyikben van részecskeszűrő, és melyikben nincs!

Lassan 2 hónapja járok utána (Opel szervíz, kereskedők, hiper.szuper szerelők) de az a durva hogy pontosat senki nem tud!

Ha valaki tudna ebben segíteni az nagyon jó lenne, ugyanis részecskeszűrőset nem akarok az tuti.

Állítólag attól is függ melyik ország piacára szánták, de nem értem amelyikben van , abban is miért , mivel magától is tudj az euro 4-et!

 

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék, illetve tapasztalatokat, mielőtt feleslegesen szabadítanának meg sok pénztől...

Van egy 2006-os 1.3 CDTI Opel Merivánk. Valós 135000 km. Alapvetően jól működik, de most vacakol valami, de nem állandóan.

Lejtőn lefelé üresbe téve sípoló hangot hallatott. Vissza sebességbe, és nem gyorsít rendesen. Mintha csúszna a kupplung. De úgy sípol, mintha csapágy szólna előröl. Szabályosan fütyül.

Vissza üresbe, 1-2 gázfröccs és minden rendben. És ezt az elmúlt hónapban csak 2-3 alkalommal csinálta. Egyébként tökéletesen működik, és többször próbáltam előidézni a problémát, nem sikerült.

Ha kupplung tárcsa lenne kopott, gondolom az folyamatosan jelentkezne. És az nem sípolna.

Várom az esetleges tapasztalatokat, ötleteket.

 

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

 

Édesapámnak van egy 2004-es Merivája 1.7CDTI motorral. 

Hidegben (kb +5 fok alatt) jól indul, de az alapjárat ingadozik és időnként le is áll a motor. Nagyjából 5 perc üzem után már stabil az alapjárat és innentől kezdve a hiba már nem tapasztalható. 

Ha a motor még nem hűlt le teljesen vagy melegebb az idő, akkor nincs vele semmi gond.

Mi lehet a probléma?

 

Nagyon köszönöm a segítséget!

 

Üdv!   Gyula

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Tényleg szeretnék segítséget! 2004 es Merivám van. Hátul beázik,de még a pótkerék is rendesen vizes.Tuti h valami tömítésem nem jó ,de nem remélem mert senkinek nem kívánom ,de ha valaki találkozott már ezzel a problémával kérem válaszoljon.Nincs kedvem lebontatni a fél kocsit és ha tudnám melyik úton induljak el megköszönném !!! 
Előre is köszönöm :Szabó Milán

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.