Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Huhh, hát ha nincs kedved bontani, úgy nehéz lesz... vannak tipikus helyek ahol be tud ázni, de a legkönnyebb úgy rájönni, hogy legalább a kárpitokat kipakolod a csomagtartóból, beülsz (a csomagtartóba), magadra csukod a hátsó ajtót, és megkérsz valakit hogy locsolja óvatosan de módszeresen kannából az autó hátsó részét kívülről, te meg figyeled hogy hol folyik be. A kárpitokat azért kell lebontani, mert lehet hogy éppen azoktól nem látod hol folyik be a víz.

Tipikus pontok körben a hátsó ajtó tömítése, illetve a kábelátvezető ahol az elektromos vezetékek mennek át a hátsó ajtóba. Előfordulhat még hogy a hátsó lámpák körül ázik be, mondjuk mert valaki kivette és rosszul rakta vissza őket, illetve szélsőséges esetben (bár ez ritka) a szélvédő is lehet hibásan beragasztva a hátsó ajtóba, amellett is befolyhat.

Ha a pótkerék vizes az üregében, akkor felette a padlóburkolatból is csavarni lehet a vizet elvileg. Ha nem így van, és a padlóburkolat nem vizes, akkor viszont lehet hogy alulról, a kasztni felől ázik be, a kerekek felverik oda a vizet mondjuk egy hiányzó gumidugón keresztül.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! 2 problémára szeretnék választ találni!
1: Nem működik a helyzetjelző kapcsolója! Ha a helyzetjelző állásba fordítom a gombot akkor semmi sem történik ,viszont ha elkapcsolom rendes világításra akkor a helyzetjelző is ég is a rendes országúti.Ilyenkor felkapcsol minden a műszerfal világítás és a rendszámtábla világítás.Azt mondják a kapcsoló a rossz ,nem tudom más találkozott már ilyen problémával?!
2: Amikor kigyullad a szegénység jelző azaz a kevés üzemanyag lámpa mindig megyek tankolni,de CSAK 30-32 LITER üzemanyag megy bele és elpukkan a pisztoly miközben tudtommal 52 literes a tank és a mutató is azt mutatja ,h oké tele vagyok.Erről is hallottam ,hogy valami el van koszolódva ,de nem olyantól akinek Merivája van!
Aki tud válaszolni annak előre is köszönöm egyébként egy 2004 es Meriva A ról van szó!!!
  

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, SzabóMilán írta:

Sziasztok! 2 problémára szeretnék választ találni!
1: Nem működik a helyzetjelző kapcsolója! Ha a helyzetjelző állásba fordítom a gombot akkor semmi sem történik ,viszont ha elkapcsolom rendes világításra akkor a helyzetjelző is ég is a rendes országúti.Ilyenkor felkapcsol minden a műszerfal világítás és a rendszámtábla világítás.Azt mondják a kapcsoló a rossz ,nem tudom más találkozott már ilyen problémával?!
2: Amikor kigyullad a szegénység jelző azaz a kevés üzemanyag lámpa mindig megyek tankolni,de CSAK 30-32 LITER üzemanyag megy bele és elpukkan a pisztoly miközben tudtommal 52 literes a tank és a mutató is azt mutatja ,h oké tele vagyok.Erről is hallottam ,hogy valami el van koszolódva ,de nem olyantól akinek Merivája van!
Aki tud válaszolni annak előre is köszönöm egyébként egy 2004 es Meriva A ról van szó!!!
  

Nézz alája, nincs valamiért behorpadva a tank? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok szeretnék érdeklődni hogy valakinek volt e hasonló tapasztalata ha igen hogy orvosolta adott egy meriva 2004 1.6 és a műszerfal időközönként menet közben elejti a mutatókat aztán összevissza villognak rajta az ikonok majd visszajön és megy egy darabig aztán ujra... pár napja meg indulni sem akart csak 3. startra volt hajlandó elindulni... kaptam olyan infót hogy az immobiliser központ a müszerfalban van azért nem idul biztos ott van valami baj,  ez már biztos mert kivettem a műszerfalat és ténleg nem indult a kocsi csak ha visszadugtam az oracsoportot a csatlakozóra már indult is. de itt láthatólag nincs semmi ba de csak látszólag, esetleg valaki tud segíteni hol kezdjek hozzá a méricskélésnek ??? vagy hol vizsgálódjak ? ténleg olyan az érzetem ha menet közben amolyan kontakt hiba lép fel és valami nem érintkezne rendessen .... de mi és hol ?? köszönöm előre is a segitséget

 

Üdv Anders

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 14 éves Merivam, kb. 1000 km-enként 1 liter olajat eszik. Szerelő anno kompresszióval megmérete, aki szerint a 4. henger sokkal gyengébb teljesítményű, mint a többi. Pénteken a dugóban elkezdett a kipufogó baromira füstölni, gondolom leállhatott az a bizonyos henger. A motort is gyengébbnek éreztem, a füstölés viszont megszűnt. Szerintetek hová vigyem a kocsit, ha minél olcsóbban meg szeretném úszni, és meg akarom szüntetni az olajfogyást is?

Módosítva : N3gro
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A párom egy hete vásárolt egy 2009-es Merivát, külföldről behozott. Soha előtte nem volt Opelünk. Az autó az első 200km-en hibátlanul viselkedett. A hétvégén azonban kigyulladt a motorhiba visszajelző, illetve az ESP visszajelzője. A párom elmondása szerint kétszer le is fulladt egy-egy kereszteződésben (ez még lehet az ő hibája is). A motor hiba visszajelző villogás után folyamatosan világít. Az autó menetközben nem rángat, nem érzékelt problémát, bár mivel most került hozzánk, így nincs összehasonlítási alap! A motor indításnál kicsit nehezebben indul, mint amikor merülőben az akksi. Az olajcserét a héten ejteném meg, illetve a párom használná az autót, már, ha a fenti probléma nem oly mértékű, hogy inkább ne...

Szeretnék kérni egy gyors véleményt, hogy lábon el lehet-e vinni szervízbe, illetve szakszervíz javasolt-e, vagy már csak trailer?

Előre is köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

A villogó motorhibajelző aktuálisan is jelen levő problémára utal, ha csak világít, akkor tárolt hibakódról van szó.

A hibakódok természetét egy viszonylag egyszerű házi módszerrel is ki lehet deríteni, így az autó ha azt nem is árulja el hogy mi a baja, de egy jó kiindulási alapot adhat. A módszer a következő: az autót gyújtásra kell tenni (csak gyújtás, NEM kell elindítani) majd így gyújtáson padlóig be kell nyomni a gáz és a fékpedált is (mindkettőt egyszerre!) és úgy is tartani, miközben figyelni (és számolni) kell a check lámpa villogásait. Négyes csoportokban fog villogni, minden csoport egy hibakódot jelent, a hibakódok pedig négy számjegyűek. 10 villanás 0-nak felel meg, a többi számjegy értelemszerűen annak, ahányat villan. A számjegyek között rövid (pár tizedmásodperces) szünet van, az egyes kódok (avagy négyes számcsoportok) között hosszabb. Példa az egyszerűbb megértés kedvéért:

10 villanás - 1 villanás - 3 villanás - 6 villanás = 0136-os hibakód, és így tovább.

A hibakódok értelmezéséhez segítség ez a link: http://budavill.hu/pages/OBD-kódok-magyarul!.html

Értelemszerűen több hibakód is lehet egymás után, ha elfogytak, abbahagyja a villogást és el lehet engedni a pedálokat illetve le lehet venni a gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Köszönöm a választ. Kiolvastuk a hibakódokat (de a leírásod a jövőben még segíthet), ezalapján: P0300     Rendszertelen/több hengert érintő égéskimaradást érzékelés; P0303     3.henger égéskimaradást érzéke; P1526 Folytószelep vezérlés alsó pozíció nincs betanulva.

Az akksit cserélni kellett, azóta nincs hibavisszajelzés, 10km-t mentünk kb., probléma nélkül.

Viszont a világítás is érdekes lett számomra: járó motornál nem lehet lekapcsolni, 0 állásban is van tompított fényszoró. Ilyet még nem hallottam, láttam... --> közben leszedtem a használati útmutatót. Ez alapján ez a nappali menetfény. Ezt kikapcsolni nem lehet? Csak egy példa: éjszaka, várakozva valahol elindítom a motort, hogy legyen fűtés, de közben meg ég a lámpám? csak én érzem ezt picit hülyeségnek?

Módosítva : andriskonyak
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Kedves Opel Meriva A 1.7 cdti tulajdonosok! Egy olyan problémával állok szembe ami sok mindenkivel meg eshetett már vagy valami hasonló! Egy olyan probléma adódott hogy 110km /h elérése után felvillan egyszerre a szervizkulcs illetve a kiporgesgatlo sárga folyamatos jelzése és abba a percbe elmegy a kocsi összes nyomatéke azaz hiába nyomom a gázt egyszerűen nem gyorsul! Elment szervizbe ott turbó hibat jelzett a mindenható computer! Első tulajkent és semmit értés hiányában a szervizes javaslatára a turbó cserére szorult ( felújított)! Nos a hiba ugyanúgy előjött kerek 110nel és kocsiban minden nyomaték meg odaveszett! Le állítottam, újra indít és nincs sárga jelzés viszont 2000-2200 ahol a turbó életbe lép csak erőlködik és pörög a motor! Remélem van valakinek valami kézzel fogható vagy hasonló tapasztalata!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2018. 04. 15. at 15:45, N3gro írta:

Sziasztok! Van egy 14 éves Merivam, kb. 1000 km-enként 1 liter olajat eszik. Szerelő anno kompresszióval megmérete, aki szerint a 4. henger sokkal gyengébb teljesítményű, mint a többi. Pénteken a dugóban elkezdett a kipufogó baromira füstölni, gondolom leállhatott az a bizonyos henger. A motort is gyengébbnek éreztem, a füstölés viszont megszűnt. Szerintetek hová vigyem a kocsit, ha minél olcsóbban meg szeretném úszni, és meg akarom szüntetni az olajfogyást is?

Szia, nálunk is így működött, aztán elvittem a helyi Opel szervizbe, ott a vezető régi barátom.

Hengerfejes, pestre küldték fel, kb 100e azóta hibátlan.

(hozzáteszem, mivel szétborították, jött a kérdés, milegyen?

#kuplung kb 2mm cseréljük?

#hamár akkor vezérlés (komplett)?

Mivel minden igen volt, így lett 300 kiló a művelet, de végülis előbb-utóbb...

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 18. at 21:23, andriskonyak írta:

Szia!

 

Köszönöm a választ. Kiolvastuk a hibakódokat (de a leírásod a jövőben még segíthet), ezalapján: P0300     Rendszertelen/több hengert érintő égéskimaradást érzékelés; P0303     3.henger égéskimaradást érzéke; P1526 Folytószelep vezérlés alsó pozíció nincs betanulva.

Az akksit cserélni kellett, azóta nincs hibavisszajelzés, 10km-t mentünk kb., probléma nélkül.

Viszont a világítás is érdekes lett számomra: járó motornál nem lehet lekapcsolni, 0 állásban is van tompított fényszoró. Ilyet még nem hallottam, láttam... --> közben leszedtem a használati útmutatót. Ez alapján ez a nappali menetfény. Ezt kikapcsolni nem lehet? Csak egy példa: éjszaka, várakozva valahol elindítom a motort, hogy legyen fűtés, de közben meg ég a lámpám? csak én érzem ezt picit hülyeségnek?

Szia, nálunk a P0300 P0303 váltakozva jelentkezett, EGR szelep lett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olvasgatom az előzményeket, volt is ablaktörlővel kapcsolatos kérdés, de nekem talán nem kell rudazatot cserélni...

Barátnőm használja a kocsit, szól hogy nem töröl a jobb első.

Lemegyek, megemelem és a kezemben marad a komplett lapát...

Tőbe törött a rögzítő csavar, kérdésem lehet cserélni valahogy?

Nem volt időm tüzetesen átnézni, éjszakázom azóta, de így reggel úgy láttam, mintha anya lett volna a lapát végén..

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Érdekes jelenséggel találkoztam.

1.80-90 km/h felett kigyullad a szervízlámpa (autó kis villáskulccsal). Ha leállítom és ujraindítom, vagy csak reggel megyek vele nem világít, csak a bizonyos sebesség felett kezd el égni. Hibakódot kiolvastam(volna) de nem volt.Semmilyen teljesítménybeli vsgy egyéb változást nem tapasztaltam.

2. Világításkapcsoló ugye 3 állású. 0 - helyzetjelző és tompított.0 és a tompított állásnál tehát a két szélső állásban világít a tompított fény.A napi és össz számláló a műszerfalon olyan halvány hogy szinte nem látható.

Talán műszerfal és kapcsolócsere?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, WoodsAtom írta:

2. Világításkapcsoló ugye 3 állású. 0 - helyzetjelző és tompított.0 és a tompított állásnál tehát a két szélső állásban világít a tompított fény.A napi és össz számláló a műszerfalon olyan halvány hogy szinte nem látható.

Ez nem hiba, így működik a Meriva nappali fénye: ráadott gyújtás esetén a világításkapcsoló "0" állásában is működik a tompított fényszóró, gyújtás levételre kikapcsol. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét.

Kicsit kerekedett a történetem a szervízlámpa világítással kapcsolatban.

A történet az volt hogy időközönként el kezd világítani a kis sárga autó benne a villáskulccsal a műszerfalon. Újraindításnál nem világít. Csak egy idő után kezd, ha kezd..

Szóval .

Szétszedtem a műszerfalat és van mögötte egy fűtéscső vagy ilyesmi. Egy vastak picit rozsdás felületű cső.A műszerfal kábelköteg meg van sérűlve, nekm úgy tűnik kidörzsölődött.Meg mozgattam a kábeleket meggyűrkéltem és visszaraktam mindent.Azóta indítás után egyből világít.Hibakódot nem ad ki, kiolvastam mert van olvasóm.

Alapjában véve ez a kérdésem hogy kontakhiba a műszerfal kötegen okozhatja e a sárga jelzést?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Üdv fijjúk lyányok!

Nősténymmel Meriva beszerzésén gondolkodunk. Többszöri visszaeső gyakorló Opelesként nagyjából tudom, hogy egy GM alsó polcos öszvér autó, már ami a motort/váltót/futóművet illeti. Na de mégis:

Vannak-e sarkallatos pontjai ennek a típusnak? Vagy csak azt nézzem meg rajta, amit  egy tetszőleges Opelen megnéznék?

Kösz már! :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Márkatársak!

Utazni készülök nagyobb csomagmennyiséggel. Tetőboxot kellene felpattintani de tetősínem nincsen, meg most hirtelen 30 ezrem se, hogy vegyek egyet. A szigetelőszalag pedig nem megoldás ugye. Szóval jó magyar szokás szerint kuncsorognék egyet valakitől március idusán pár napra (ígérem, hozok hűtőmágnest szuvenírnek). A kicsikocsim Meriva A. Ahogy néztem a Corsa D/E, Astra J, Zafira C is ugyan olyan rögzítéssel bír. Pécsi vagyok. Előre is köszönöm segítségeteket!!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Kedves fórumozók.

A segítségüket szeretném kérni egy ügyben!

 
Adott egy 2008-ban gyártott OPEL Meriva A típusú Easytronic automata váltóval szerelt gépjármű, amelynek a kijelzőjén megjelent a "hírhedt" F kijelzés.
Az autó elindul, lehet vele menni, de egy idő után, mintha nem találná a sebességet és leáll a hibával.
Az autó történetéhez tudni kell, hogy a tavalyi év folyamán hasonló gondokkal elvittem a lakhelyemen márkaszervízben, ahol a hibakód olvasás (P1732(8) jelen van), diagnosztika után kiderítették, hogy a komplett váltót kell lecserélni. Beszereztem egy ugyanilyen Merivában található váltót, beszerelték 1 évig működött és most ismét előjött ugyanazokkal a hibakódokkal a probléma.
Az internetes fórumokat bújva, külföldi fórumok foglalkoznak a témával és azt mondják, hogy a fogaskerekekkel lehet gond.
A kérdésem, hogy merre induljak, valóban ilyen gyorsan elkopnak ezek a fogaskerekek, és csak a komplett váltó cseréjével lehet orvosolni a bajt?
 
Köszönöm a válaszokat.
Üdv.
PqpSFDbluujB4QB9lCqj09kzHx6k6pzNzjiz4l0Y
 
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.