Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni

Van egy 2004es 1.7 DTi Opel Merivám és a számítógép azt a hibaüzenetet dobja ki, hogy "Vezérműtengely jeladó"

A kocsinak semmi baja, megy szépen, de nem szeretnék meglepődni, hogy 1x csak nem indul emiatt

Beszéltem a Bárdi illetve Unix alkatrészboltokkal, de sehol nincsen ilyen alkatrész

Van valami véleményetek, hogy mi lehet a probléma és milyen alkatrészt kellene beszereznem?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On ‎2017‎. ‎05‎. ‎15‎. at 17:58, Ekeb írta:

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék, illetve tapasztalatokat, mielőtt feleslegesen szabadítanának meg sok pénztől...

Van egy 2006-os 1.3 CDTI Opel Merivánk. Valós 135000 km. Alapvetően jól működik, de most vacakol valami, de nem állandóan.

Lejtőn lefelé üresbe téve sípoló hangot hallatott. Vissza sebességbe, és nem gyorsít rendesen. Mintha csúszna a kupplung. De úgy sípol, mintha csapágy szólna előröl. Szabályosan fütyül.

Vissza üresbe, 1-2 gázfröccs és minden rendben. És ezt az elmúlt hónapban csak 2-3 alkalommal csinálta. Egyébként tökéletesen működik, és többször próbáltam előidézni a problémát, nem sikerült.

Ha kupplung tárcsa lenne kopott, gondolom az folyamatosan jelentkezne. És az nem sípolna.

Várom az esetleges tapasztalatokat, ötleteket.

 

Köszönöm szépen!

Sziasztok,

Nekem ugyanez a gondom 2006-os Opel Merivával és automata váltóval. Mi lehet az oka szerintetek?

Válaszaitokat nagyra értékelném!

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Üdv! Eléggé kihalt ez a fórum, de azért megkérdezném, hátha valaki olvassa és tudna segíteni, előbbre húztam a hátsó üléssort, és amikor visszatolnám, a baloldali ülést nem engedi teljesen hátratolni. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami előírás, hogy hogyan álljon a támla esetleg, vagy a középső ledönthető rész ledöntve vagy állítva legyen közben? Volt már esetleg tapasztalata valakinek ezzel?

Link to comment
Megosztás:

Azért kihalt a fórum mert sajnos kevesen vannak itt Merivások...:( Én sem az vagyok, de annyit tudok segíteni hogy kimásoltam neked a gyári kézikönyvből a hátsó ülésekre vonatkozó részt, hátha ez segít (ha esetleg nem lenne meg). Amúgy ha jól értelmezem, a kézikönyv csak annyit ír hogy ne legyen teljesen hátradöntve az a háttámla amikor tologatod az ülést...meriva1.jpg

meriva2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv mindnekinek!

Kis segítséget szeretnék kérni, hogy ti találkoztatok e már ilyennel és mi lehet a probléma?
2003-as Meriva A (Z16XE) három hengerrel megy. Gyújtótrafó és a gyertya már ki volt cserélve, de még mindig csak három henger működik.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, duczap írta:

Üdv mindnekinek!

Kis segítséget szeretnék kérni, hogy ti találkoztatok e már ilyennel és mi lehet a probléma?
2003-as Meriva A (Z16XE) három hengerrel megy. Gyújtótrafó és a gyertya már ki volt cserélve, de még mindig csak három henger működik.

Válaszokat előre is köszönöm!

Mivel neked injektor sorod van tehát minden hengernél külön injektor végzi a befecskendezést, lehet akár az is rossz. Ha tudod melyik henger nem megy, akkor meg lehet cserélni két injektort és megnézni hogy a hiba vándorol-e. Azzal viszont számolj, hogy kiszedéskor az injektor alatt-felett az O gyűrű esélyes hogy sérülni fog, ebből tehát jó ha van tartalék. Szilikonzsírral megkenve lehet sérülés nélkül visszaszerelni őket. Elektromos szempontból rá lehet mérni az injektor tekercsére, esetleg direkt tápot adni neki, és hallani ha kattog, és működik Ez viszont csak egy-egy pillanatig tartson, mert nem huzamos nyitásra van tervezve. Mondjuk ebből azt nem tudod meg hogy valóban befecskendez-e. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem.

2003as Merivában egy CCR2006 fejegység volt, tönkre ment. Kicseréltem egy CD30 MP3-ra. A gondom a következő. A fejegység működik, csak azt nem tudom, hogy, hogy lehet azt megoldani, hogy az információs kijelzőn megjelenjenek a rádió dolgai. Vásároltam 1 átalakító csatlakozót, mert ugye a CD30nak más a hátulja, mint a CCr2006nak. Ebben a csatiban csak a hangszóróknak, és a tápnak van vezeték. 

 

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A két rádió nem cserélhető az autóban. A tied még canbus nélküli, a CD30MP3 pedig a frissítés utáni canbus-os autókban működik helyesen. Ez azt jelenti, hogy a CD30MP3 más módon kommunikál az autóval és a fenti kijelzővel is. Emiatt pl. a gyújtáslogika sem működik. A CD30MP3 rádiót fel kell tanítani az autóhoz, de önmagában a rádió nem kér kódot, míg a CCR2006-ot újracsatlakoztatás után kóddal tudod indítani.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Két opció jut most eszembe:

- CCR2006, CDR2005 működő rádió beszerzése (ezekhez kell külön négyjegyű kód)

- valamilyen egy vagy két DIN-es rádió beszerelése. Ebben az esetben a fenti kijelző mindig idő+dátum+külső hőmérsékletet fog mutatni. A rádióhoz vásárolni kell még beépítő keretet is.

Ha van kormánytávirányító, akkor az csak az első opció esetén marad használatban (második esetben egyes rádiókhoz ugyan kapható interfész, de elég borsos áron.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
17 órája, csjanos46 írta:

Üdv Zotya.

 

Bocs hogy ide irok de tudom hogy neked Astra F-ed volt.

Azt steretném tudni hogy a magasságállito motoros fényszoron vzszintesen melyik csavarral lehet állitani,ugyanis a lámpa tetején lévő

kereszthornyos csavarra nem reagál.

Kszi előre is.

Szia, előfordul hogy a gömbfej kiugrik a helyéről, és nem mozgatja a foncsort, úgy emlékszem az izzó helyén nyúltam be, és ha tudtam mozgatni a foncsort, ( billegtetni) akkor ez volt a helyzet. Arra hogy hogyan lett visszaugrasztva amikor ez volt a baj sajna már nem emlékszem. 

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya.

Kszi a segítséget sikerült beállítani a lámpát.Olvasom hogy év végétől megszünik a nem klubtagoknak a hozzászolás lehetőség.De lehet hogy ismerjük is egymást mivel 35 évig én is a Graboplastban dolgoztam.Szeretném ha el tudnálak érni. Jólenne egyszer akár beszélni,vagy elérhetőséget cserélni.előre is kszi ha megoldható lenne. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.