Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Gondoltam kapcsolódik az Opel hétvégi akciójához.Szerintem.Ennyi meg biz' belefér.Egyébként a csapat nagy része, meg nem biztos, hogy családi verdát keres.A Meriva pedig erősen az.Nekem is tetszik, de semmiféleképp 1.4-es mocorgóval.Ez csak az ÉN véleményem.

igen kapcsolodik, csak nem a merivahoz, hanem az Astra topichoz :)

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam kapcsolódik az Opel hétvégi akciójához.Szerintem.Ennyi meg biz' belefér.Egyébként a csapat nagy része, meg nem biztos, hogy családi verdát keres.A Meriva pedig erősen az.Nekem is tetszik, de semmiféleképp 1.4-es mocorgóval.Ez csak az ÉN véleményem.

Nehezedre esik idézni, hogy melyik kérdésre válaszolsz ? :twisted:

G/H-ban írhatnál arról, hogy szüleid vettek-e végül a hétvégén autót :wink: :)

Link to comment
Megosztás:

merQree !

Megrendeltétek végül a kocsit ? Írhatnál némi infót, hol tart a történet

nem rendeltuk meg a kocsit, es ugy dontottunk, hogy sporolunk meg egy evig, addig nyuzzuk a jelenlegi kocsikat.

voltunk egy masik autot megnezni, es igaz, hogy cca 400-450ezerrel dragabb a kiszemeltunk, de belezugtunk teljesen.

ugyhogy az auto project az altatasban van, a meriva pedig csak vegszukseg eseten lesz megrendelve.

azt eldontottuk, hogy 1.6os enjoy-t rendelnenk klimaval :)

de mint irtam, mas kocsiban gondolkozunk

Link to comment
Megosztás:

....nem rendeltuk meg a kocsit, es ugy dontottunk, hogy sporolunk meg egy evig, addig nyuzzuk a jelenlegi kocsikat.

voltunk egy masik autot megnezni, es igaz, hogy cca 400-450ezerrel dragabb a kiszemeltunk, de belezugtunk teljesen....

....a meriva pedig csak vegszukseg eseten lesz megrendelve.....

Aham, már értem. És a másik kocsi az másik márka is ?

ui: azt mondom, hogy életed során egy Meriva vásárlása legyen a legnagyobb "végszükség", amivel szembesülnöd kell :wink: :)

Link to comment
Megosztás:

Aham, már értem. És a másik kocsi az másik márka is ?

ui: azt mondom, hogy életed során egy Meriva vásárlása legyen a legnagyobb "végszükség", amivel szembesülnöd kell

igen, masik marka, nevezetesen az uj ford focus 1.6 trend turnier. de vele egy arban van a ford focus c-max 1.6 trend is...

igaz, 300ezerrel dragabb kb a ford az opelnel, de eleg sok az ismerosok koreben az elegedett fordosok szama :)

es az utobbi idoben vegzett ulestesztek is a dontesunket segitettek...

de nyitott szemmel jarunk!! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A regisztrációs adót beépítik az új kocsi árába?

Mi a különbség a TWINPORT és az ECOTEC motorok között?

Be

Nézz Be a G Astra topicba, ott sokat írtak róla, de röviden: a Twinport az újabb fajta Ecotec, már közvetlen befecskendezéses (de kicsit máshogy mint a többi márka, ezért nem kell neki kénmentes benzin), kevesebbet is eszik assszem...

Link to comment
Megosztás:

Meriva optikai tuning cuccokat melyik magyar oldalon találok?

Külföldi oldalakat (főleg németet ugye...) rengeteget találtam ebben a témában, de jó lenne magyart is találni árlistával.

Pl.:

-a hátsó spoiler

-gallytörőrács

-légterelő

-Lexus lámpák

- stb...

Link to comment
Megosztás:

Meriva optikai tuning cuccokat melyik magyar oldalon találok?

Külföldi oldalakat (főleg németet ugye...) rengeteget találtam ebben a témában, de jó lenne magyart is találni árlistával.

Pl.:

-a hátsó spoiler

-gallytörőrács

-légterelő

-Lexus lámpák

- stb...

tudtommal, - mivel cegunk is gyart gallytoroket - szemelyautora _is_ szigoruan tilos gallytorot felszerelni. a rendeorbacsi a helyszinen leszedheti a rendszamot, ugyanis mar 1-2 kuncsaft jott, hogy mutsuk le a kocsijarol...

meg amugy is nagyon bugyutan nezne ki a meriva a dogtoloval...

Link to comment
Megosztás:

a Twinport az újabb fajta Ecotec, már közvetlen befecskendezéses
nem közvetlen befecskendezéses!!!!!

A Twinport rendszer működésének a nagy mennyiségű visszavezetett kipufogógáz az alapelve. A módszer csökkenti a szívási veszteségeket, amit a fojtószelep okoz, amellyel a benzinesek teljesítményét szabályozzák.

A Twinport részterhelésnél egy második csatornán, a fojtószelep megkerülésével szívja be az égéshez szükséges levegőt, ami a visszavezetett kipufogógázból érkezik. A közvetlen benzinbefecskendezéses motorokkal szemben a Twinport benzinesek nem igényelnek kénszegény benzint.

befecskenedezes_big.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Pakson egy jót vitatkoztam az értékesítővel erről. Ő a következőket mondta:

Enjoy=Essentia+Euro

Cosmo=Essentia+Euro+Enjoy

A papíron meg egészen más van.

Ha rendeltem volna egy Cosmo-t, akkor ezek szerint jól meglepődtem volna, hogy nincs benne légkondi.

Link to comment
Megosztás:

Pakson egy jót vitatkoztam az értékesítővel erről. Ő a következőket mondta:

Enjoy=Essentia+Euro

Cosmo=Essentia+Euro+Enjoy

Tehát ha behelyettesíted az ismeretleneket:

Enjoy=Essentia+Euro :arrow:

Cosmo=Essentia+Euro+Essentia+Euro

Elég hülyén hangzik, de biztos duplán szereltek mindent... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Greg! Ezt nem én találtam ki... Nekem így adták elő Pakson. A lényeg az volt, hogy a Cosmoban minden benne van. HÁT NEM.

Szekszárdon már normálisan adták elő. Azt mondták ami a papírra van vésve. Manapság már ennek is örülni kell.

Tegnap volt 7 hete, hogy megrendeltük a kocsit, de eddig sehol semmi. Jöhetne már...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.