Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Ami kimaradt. Eddig nem néztem az üzemanyag-fogyasztást. A múltkor azonban teletankoltam, és le is nulláztam a résszámlálót (eddig ezt elfelejtettem, a km állásokat meg nem írtam fel). Mentem 572km-ert, és kigyulladt a tankolás-jelző lámpa. Na sürgősen a kút felé vettem az irányt. Úgy számoltam kb 8 liter körüli fogyasztása lehet. Volt 140km tetőtartóval 3 biciklivel és megbuggyantva, 1/3 város, és szinte végig klíma. Tankolásnál megállt az óra 37,3 liternél. Mondom a kutasnak nyomjon csak rá, mert majdnem üres a tank. Még 8 decilitert kattogtatott bele. Ez ha jól számolom kb 6,7 literes fogyasztás. NAGYON ELÉGEDETT VAGYOK! :lol:

A megengedett max. olajfogyasztás, meg elég durva érték ahogy írtátok (még nem néztem utána, de megkeresem majd a füzetében). 100km-en 0,06 liter, akkor ez 10.000,km-en 6 liter. Ha tehát hozná az autó a megengedett max olajfogyasztást, nem is kellene olajcserére járni, hiszen 30ekm alatt 18 osztva kb 4 literrrel, akkor legalább 4-szer cserélődött az olaj. Huuu... :(

Szerencsére az enyémből eddig még látszólag nem hiányzik egy csepp sem.

Link to comment
Megosztás:

A megengedett max. olajfogyasztás, meg elég durva érték ahogy írtátok (még nem néztem utána, de megkeresem majd a füzetében). 100km-en 0,06 liter, akkor ez 10.000,km-en 6 liter. Ha tehát hozná az autó a megengedett max olajfogyasztást, nem is kellene olajcserére járni, hiszen 30ekm alatt 18 osztva kb 4 literrrel, akkor legalább 4-szer cserélődött az olaj. Huuu... :(

Szerencsére az enyémből eddig még látszólag nem hiányzik egy csepp sem.

Valószínüleg nem lesz az olajfogyi ilyen vészes. Itt a forumon elég sok 1.6 16V tulaj van, de szerintem még senkinek nem sikerült a gyári max. közelébe se menni. 1liter/10 000 km a nagyon durva átlag.

Link to comment
Megosztás:

Valószínüleg nem lesz az olajfogyi ilyen vészes. Itt a forumon elég sok 1.6 16V tulaj van, de szerintem még senkinek nem sikerült a gyári max. közelébe se menni. 1liter/10 000 km a nagyon durva átlag.

Pedig én alá tudom támasztani!Ez amolyan motorsajátosság, aztán sanyi.Ez van.Amíg a benyát nem eszi jobban, meg az oljat mégjobban, addig nincs gáz.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Az olajfogyasztás-témához:

Én is úgy tudom hogy az Ecotec motorok az olajfogyasztásukról híresek, de ez szerintem valami "legrosszab eset"-szerű dolog lehet, mert direkt megnéztem az én ősöreg C20NE Calibrám kezelési könyvét, és abban is 0,07 literes olajfogyit írnak 100km-re, pedig az közel sem Ecotec és még csak nem is 16 szelepes. Igaz ennek az olajfogyasztásnak még a közelébe sem megy.

Link to comment
Megosztás:

Az olajfogyasztás-témához:

Én is úgy tudom hogy az Ecotec motorok az olajfogyasztásukról híresek, de ez szerintem valami "legrosszab eset"-szerű dolog lehet, mert direkt megnéztem az én ősöreg C20NE Calibrám kezelési könyvét, és abban is 0,07 literes olajfogyit írnak 100km-re, pedig az közel sem Ecotec és még csak nem is 16 szelepes. Igaz ennek az olajfogyasztásnak még a közelébe sem megy.

Ez a "kb ennyi csöppen mellé" dolog lehet, mert elenyésző. :(

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam az Opel szervízt olajcsere ügyben. Rákérdeztem, hogy milyen olajat tesznek bele. Ők nem gyárit (5W30-at), hanem a MOL Dynamic 5W40-et teszik bele (szintetikus). Ez alapvetően egy nagyon jó olaj, de azt olvastam az Internetten, hogy az olajoknák az első szám lehet kisebb mint a gyári előírt, de a másodiknak egyeznie kell. Az első szám a hideg állapotú viszkózítási mérőszám, ami minél kisebb annál jobb. Ezért a legjobb olajok első száma 0. A második szám viszont a meleg állapotú viszkózítás(?) amit állítólag nem célszerű túllépni, mert nem passzol a motor hőmérsékletéhez. Szóval hogy van ez akkor :?:

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam az Opel szervízt olajcsere ügyben. Rákérdeztem, hogy milyen olajat tesznek bele. Ők nem gyárit (5W30-at), hanem a MOL Dynamic 5W40-et teszik bele (szintetikus). Ez alapvetően egy nagyon jó olaj, de azt olvastam az Internetten, hogy az olajoknák az első szám lehet kisebb mint a gyári előírt, de a másodiknak egyeznie kell. Az első szám a hideg állapotú viszkózítási mérőszám, ami minél kisebb annál jobb. Ezért a legjobb olajok első száma 0. A második szám viszont a meleg állapotú viszkózítás(?) amit állítólag nem célszerű túllépni, mert nem passzol a motor hőmérsékletéhez. Szóval hogy van ez akkor :?:

Csao!

Azt hogy a hidegviszkozitást lefelé eltolod (eltolják) azt értem, de a meleg viszkozitást miért is nem szabad túllépni??? Hiszen akkor még melegebb időben is mégjobb, biztosabb kenés van nem?? 8) :shock:

Amúgy szerintem a viszkozitási ajánlást nyilván a motor kenési konstrukciója, kialakítása is meghatározza.!

Ha az Opel már a 30 -as olajat is megfelelőnek tartja és ajánlja akkor a 40 -es meg főleg jó kell hogy legyen bele!!

Ez inkább csak a technikai fejlődést mutatja, nem a gyári spórolást!

Amúgy már többször megvitattuk, és itt osztom sokak véleményét, miszerint nem annyira az olaj, márkája, vagy jobbnál jobb minősége a mérvadó a motor éllettartamát tekintve, hanem a lelkiismeretes olajcsere, a perióduson belül! Hogy pl. nem taposom ki az autó belét csonthidegen...stb....

Én ehhez tartom magam! Persze az autónak nem fog megártani, ha valami extra minőségű olajat kap!! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Csao!

Azt hogy a hidegviszkozitást lefelé eltolod (eltolják) azt értem, de a meleg viszkozitást miért is nem szabad túllépni??? Hiszen akkor még melegebb időben is mégjobb, biztosabb kenés van nem?? 8) :shock:

Amúgy szerintem a viszkozitási ajánlást nyilván a motor kenési konstrukciója, kialakítása is meghatározza.!

Ha az Opel már a 30 -as olajat is megfelelőnek tartja és ajánlja akkor a 40 -es meg főleg jó kell hogy legyen bele!!

Ez inkább csak a technikai fejlődést mutatja, nem a gyári spórolást!

Amúgy már többször megvitattuk, és itt osztom sokak véleményét, miszerint nem annyira az olaj, márkája, vagy jobbnál jobb minősége a mérvadó a motor éllettartamát tekintve, hanem a lelkiismeretes olajcsere, a perióduson belül! Hogy pl. nem taposom ki az autó belét csonthidegen...stb....

Én ehhez tartom magam! Persze az autónak nem fog megártani, ha valami extra minőségű olajat kap!! :wink:

Én itt (is) olvastam az infót: http://kenoanyag.mol.hu/repository/148158

Részlet:

:arrow: "A W betű előtt minél kisebb számot látunk, annál jobbak a hidegfolyási jellemzők. Minél magasabb a kötőjel utáni második szám, annál viszkózusabb az olaj magas hőmérsékleten"

"Amennyiben a motorunkat nem ilyen kis viszkózítású olajhoz tervezték, vagy az átlagosnál intenzívebb terhelésnek van kitéve, ill a motor már erősen kopott, az alacsony viszkózítás elégtelen kenési állapot kialakukását eredményezheti. Általános szabály, hogy csak a téli viszkózításban térhetünk el az előírástól kedvezőbb irányba" :!:

Lehet, hogy az én autóm esetében a W40-es olaj, már nem elég "sűrű" ill túl viszkózus a megfeleő kenéshez :?: Akkor miért ezt teszi bele a szervíz (5W40) és tér el a gyári előírástól (5W30) :?: Ha az idézettek helytállók (a MOL miért írna hülyeséget?), akkor nekem elvileg a 0W30-as olaj lenne a legmegfelelőbb. Az általad leírt üzemeltetéssel meg teljesen egyetértek!

Link to comment
Megosztás:

A témában itt van még egy jó cikk: http://totalbike.hu/esztergany/olaj01/

Idézet:

:arrow: "A viszkozitás a folyadékok áramlási ellenállásának (tehát folyékonyságának) a mértéke. Hétköznapi módon kifejezve a nagyobb viszkozitású folyadék nehezebben folyik, a kisebb viszkozitású pedig hígabb, folyósabb. A folyadékos sűrűsége a hőmérséklettől függően változhat. A kenőolajoknál ez úgy alakul, hogy a hőmérséklet növekedésével csökken a viszkozitás. Télen hidegindításkor - amikor a legfontosabb lenne, hogy mielőbb kialakuljon az olajfilm a súrlódó alkatrészek között - a sűrű olajat nehéz eljuttatni a kenési helyekre, túlmelegedett olaj viszont annyira híg lehet, hogy a súrlódó alkatrészek között nem alakul ki megfelelő vastagságú stabil kenőréteg. A motor szempontjából az lenne az ideális, ha széles hőmérséklet tartományban maradna azonos az olaj viszkozitása.

:arrow: A motorgyártók által az egyik leggyakrabban ajánlott a SAE10W-40 viszkozitási indexű olaj, de persze a különböző motorkonstrukciók esetében ettől lehetnek eltérések.

Az említett két számmal jellemzik a motorolajok hidegoldali tulajdonságait, illetve melegtűrését. A 10W (a W a winter - tél szóra utal) jellemző azt jelenti, hogy a motorolaj kb. -20 C-ig megfelelő kenőképességű, ez alatt azonban már annyira besűrűsödik, hogy nem biztos, hogy eljut a kenőanyag hidegindításkor minden alkatrészhez. Minél kisebb ez a szám, annál kevésbé sűrűsödik be hidegben az olaj, vagyis hidegindítás után hamarabb kialakul a kenőfilm a motor kritikus részein, ami hozzájárul a motor hosszabb életéhez. Amennyiben elvetemült szibériai vagy észak-skandináv túrákat tervezünk, választhatunk az 5W40, vagy a 0W40 viszkozitási indexű olajok közül. (A 0W jelű motorolajok -30C hőmérsékleten is használhatók.)

Ezzel szemben a második szám az olaj melegtűrését jellemzi. A nyári kánikula beköszöntével egyre magasabb értékeket mutat az olajhőmérő, és a városi araszolgatás csak ront a helyzeten. A nagy teljesítményű sport, vagy szupersport motorok magasabb hőmérsékleten is üzemelnek. A hőmérséklet növekedésével egy pont után már annyira lecsökken az olaj viszkozitása, hogy kifolyik az egymással súrlódó alkatrészek közül, és nem fejti ki kenőhatását. A 40-es szám a magyarországi klimatikus viszonyoknak általában megfelel, de sportosabb vezetési stílus mellett, vagy versenymotorokban indokolt az 50-es, esetleg 60-as motorolajok használata.

Link to comment
Megosztás:

Amiket bekopiztál azok egyike sem mondd ellent annak én is leírtam. Viszont továbbra sem értem, hogy miért ne lehetne a melegviszkozitási értékkel felfelé eltérni. Vagy ahogy te írtad... " :oops: :roll: :roll:

"A motor szempontjából az lenne az ideális, ha széles hőmérséklet tartományban maradna azonos az olaj viszkozitása."

"A hőmérséklet növekedésével egy pont után már annyira lecsökken az olaj viszkozitása, hogy kifolyik az egymással súrlódó alkatrészek közül, és nem fejti ki kenőhatását."

Hát itten van a kutya elásva!! Tehát ELVESZÍTI az eredeti viszkozitását!

A W számok tudomásom szerint nem az olaj viszkozitását jelölik, hanem azt a hőmérséklet tartományt ahol a kenőképességüket képesek még megtartani! Az, hogy a viszkozitás elvesztése miatt nem képesek kenni az más kérdés.....

szerintem.... :oops: :roll:

Az egyszezonú olajok pl. ilyenek...nyári: 25W - 40

Link to comment
Megosztás:

Akkor kénytelen leszek pontosabban utánanézni a dolognak - eddig abban a hiszemben voltam, hogy ez nem nagy probléma, lazán bevettem azt, amit a Szervízben mondtak....

A fogyasztási adatok Neked is így alakulnak?

Nekem átlag 8-8.5 a fogyi, most leesett 7.5 körülre valamiért. Időjárás, jobban teker a csí, árapály-változások? Nem tudom.

Vegyes használatban, közepes-nehéz lábbal, sokszor légkondival.

1.6 100LE

Link to comment
Megosztás:

. Na sürgősen a kút felé vettem az irányt. Úgy számoltam kb 8 liter körüli fogyasztása lehet. Volt 140km tetőtartóval 3 biciklivel és megbuggyantva, 1/3 város, és szinte végig klíma. Tankolásnál megállt az óra 37,3 liternél.

Hmm, tuti? Nekem a lámpa kisárgulásakor kb. 44 liter fér bele a gyárilag asszem 53 literes tartályba.

1.4, kisebb tank vagy hamarabb villanó lámpa lehet a dolog hátterében?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.