Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Ákos!

Egy kollegám le akarja cserélni a G-Astráját Merivára (öregszik :blink: ). Mit fogyasztanak átlagban 1.4 és 1.6 motorral tekintettel a majd 2 mázsa súlytöbbletre G-hez képest?

mit tóm én. nekem nincs ilyenem, fogalmam sincs....

ezt irták 1 oldallal ezelött:

Ez az autó 2004 márciusi, akkor még lehetett 8 szelepes változatot kapni.

Mi szeretjük. 6-7 liter körüli a fogyasztása nagy átlagban.

ugxhogy 7-9 L motortól függően :)

Link to comment
Megosztás:

Ákos!

Egy kollegám le akarja cserélni a G-Astráját Merivára (öregszik :blink: ). Mit fogyasztanak átlagban 1.4 és 1.6 motorral tekintettel a majd 2 mázsa súlytöbbletre G-hez képest?

nemhittem volna h ennyivel nehezebb a Meriva....

de hogy ne offoljak : Nekem Teccik a mejiva :)

Link to comment
Megosztás:

nemhittem volna h ennyivel nehezebb a Meriva....

de hogy ne offoljak : Nekem Teccik a mejiva :D

Me' biztos nem űltél még Zafirában! Azé'.... :) :lol:

Na jó télleg nem rossz, amúgy amikor a G Astránkat keresgéltük szóba került az Üllői úti Opelkereskedésben egy Meriva lájt nekünk is! Nagyon occsóé megszámolták volna...csak nekem az 1.6 8V motorral fapadosan nem kellett! ...meg a színe is olyan nem szép kékes volt! :) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Me' biztos nem űltél még Zafirában! Azé'.... :) :lol:

Na jó télleg nem rossz, amúgy amikor a G Astránkat keresgéltük szóba került az Üllői úti Opelkereskedésben egy Meriva lájt nekünk is! Nagyon occsóé megszámolták volna...csak nekem az 1.6 8V motorral fapadosan nem kellett! ...meg a színe is olyan nem szép kékes volt! :) :blink:

űtem zafirában :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akink nincs pénze Zafirára, viszont az Ignisnél, meg wagonernél kicsivel autóbb dologra vágyik, annak tökéletes a Meriva. :)

Vagy kompromisszumot köt, és vesz egy jólfelszerelt Astra G-t! :D :)

Éppen tegnap mentelőttem egy Meriva.Előtte kicsit szabálytalanul kanyarodott fel elém, de sem'baj.Mégis csak Opel.Szal nem "büntettem". :lol: De kicsit jobban közelebb menve hozzá megállapítottam, hogy olyan, mint ha egy Corsa C-t felpumpáltak volna.

Meg egyszer gyorsultam is egy ilyennel. 1-2-ben talán partyban volt, de aztán rondán lemaradt.Még a GSi-vel voltam! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Vagy kompromisszumot köt, és vesz egy jólfelszerelt Astra G-t! B) :lol:

Éppen tegnap mentelőttem egy Meriva.Előtte kicsit szabálytalanul kanyarodott fel elém, de sem'baj.Mégis csak Opel.Szal nem "büntettem". :D De kicsit jobban közelebb menve hozzá megállapítottam, hogy olyan, mint ha egy Corsa C-t felpumpáltak volna.

Meg egyszer gyorsultam is egy ilyennel. 1-2-ben talán partyban volt, de aztán rondán lemaradt.Még a GSi-vel voltam! :blink:

Még jó, hogy lelépted a géjesivel! :) Az lett volna az égő, ha ott hagy. :)

Én másfél éve, mikor az autóvásárlás előtt álltam, mentem próbautat vele. Hát azért komolyabbnak tűnt, mint egy Corsa. De tényleg jó volt vezetni, meg azért érződött, hogy egy maibb konstrukció, mint a G-astra.

Csak olyan papás...még ennyire nem vagyok öreg. :o Bordó metálban szerintem jól néz ki..vagy feketében (bár azt nem tudom, létezik-e?).

Súlya meg ennyi, az bizti.

Link to comment
Megosztás:

De tényleg jó volt vezetni, meg azért érződött, hogy egy maibb konstrukció, mint a G-astra.

Nekem nem tünt maibbnak mint a G Astra, inkább csak másnak. Az Astra karavánom nekem testhezállóbb, inkább családi mint a Meriva. Az inkább Turnernek lenne jó kisdízel motorral... hurcolászni a gyerkőcöket.. (azokat már nem kell), bevásárolni, fodrászhoz menni, stb...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már nagyon régen írtam, végre véglegesen bekötötték a netet. Jó volt végig olvasni a hozzászólásokat.

Wolf! Én is Szekszárdon vettem a Merivát(apósom is), és mi is abban a cipőben jártunk mint te. Kaptál valami választ a Gm-nak elküldött leveledre?

Merivám 1,4-es, 7 hónapos, és 12.000 km van benne. Minden szupi, csak a kuplung pedálom nyikorog, jövő héten el is viszem szervízbe. Ja, és a hangfalakkal nem vagyok megelégedve. Mikor kicsit "basszusosan" hallgatom rögtön elkezd zörögni. Ezt is ki kéne cserélni valami komoly hangtechnikára. Van valami tippetek?

Nyáron voltunk vele Horvátországba, négyen utaztunk. A hátsóknak nagyon jó dolguk volt, 2 személyessé alakítottuk a hátsó sort, így nagyon jól érezték magukat!

Könyöklőt szeretnék még bele, de az Opel drágán tenné bele, így gondolkodom az univerzálison.

Hát egyelőre ennyi. Abszolút nem bántam meg a Merivát, apósom 1.6-osával összehasonlítva nüansznyi a különbség.

Legyetek jók!

Sokáig nem jártam a topikba, mert nagyon pangott :) Látom most van egy kis élet :) . Gyári önyöklő van az enyémben, és hosszú úton nagyon kényelmes. Előnye, hogy az üléssel együtt mozog, így mindig ugyan úgy áll. Ez részemről az egyik lealkudott extra volt a metálfénnyel, és a CD-s rádióval együtt.

A GM-nek küldött levelemre az alábbi válasz jött:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Tisztelt Uram!

Az Opel Kunden Info Centerhez küldött e-mail üzenetét, melyben a szekszárdi Opel Gemenc márkakereskedésben szerzett tapasztalatairól számol be, területi illetékességből a General Motors magyarországi központjához továbbították.

Sajnálattal olvastam a nehézségekről amelyek új gépkocsija átvétele körül merültek fel.

Az Opel minden erejével azon van, hogy a gépkocsi-tulajdonos a hivatalos márkaszervizben megfelelő kiszolgálásban részesüljön, autóját pedig magasan képzett szakembergárda, jól felszerelt műhelyben fogadja. Ügyfél-elégedettségi mutatók, közvetlen felmérések és ügyfélpanaszok kapcsán folyamatosan értékeljük a kereskedések működését, hogy kizárólag az Opel előírásainak és a márka presztizsének megfelelő szolgáltatást nyújtó kereskedések működhessenek, ezért köszönöm tájékoztatását az Opel Gemenc Ön felé tanúsított magatartásáról.

E-mailjét továbbítottam a magyarországi hálózati igazgatónknak is.

Remélem autója még bizonyítja, hogy az Opel méltó arra a bizalomra, amelyet Ön a márka megvásárlásával fejezett ki.

Tisztelettel:

Kirbus Péter

Ügyfélszolgálati tanácsadó

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ez a nesze semmi fogd meg jól :blink: Egyébként nem csak email-t, hanem rendes levelet is küldtem 4 helyre, echte németre lefordítva. Valószínűleg azért elégedett mindenki az szekszárdi Opelnél történt vásárlással, mert ahogy nekem, úgy gondolom másoknak is felkínálták azt a lehetőséget, hogy az Opel központtól a lakcímre küldött véleménykérő lapot a válaszborítékkal együtt adjam át nekik. Cserébe adnak egy ingyenes 5 alkalomra szóló autókozmetikai bérletet. Hát én beintettem nekik, és kitöltve visszaküldtem a központba. Tudom, hogy sok értelme nincs, de legalább az önbecsülésem megmaradt.

a rángatást AGR szelep cserével tudák orvosolni. ugye Z16SE motor? mert arra van egy hibajavitási szervizinformácio, hogy csere+uj program, és többet nem lesz ilyen baj vele.

rossz szervizbe jársz, ha ilyet nem tudnak fejből.

a váltó az tipushiba, de ha fémre cserélték akkor már az kipipálva.

a kormánymü is ugyanez.

lassan jó autód lesz :lol:

UHUHU ezek a váltó kormánymű és AGR hibák a Z14 XEP-s motoruaknál is várhatók???

Eddig egybként nagyon elégedett vagyok a kocsival, igaz csak 7 hónapos és 6000 km van benne. A fogyasztása is nagyon jó 6-7 liter. A korábbi autóm Astra F 1,4 Ecotec volt, és vagy 130 kg-mal könnyebb. Ez mégis legalább olyan jól megy, és ráadásul sokkal kényelmesebb. Főleg a lányom örül, mert hátul sokkal-sokkal kényelmesebb mint az F volt.

UHUHU esetleg van arról infód, hogy hány év plusz garanciát lehet vásárolni, és mind ezt mennyiért? Gondolkodom rajta, és írtam is ez ügyben a GM központnak, de visszairányítottak a márkakereskedőhöz. Én nem bízom bennük, különösen az előzmények után, ezért szeretném tudni mire számíthatok. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

UHUHU ezek a váltó kormánymű és AGR hibák a Z14 XEP-s motoruaknál is várhatók???
a kormánymü igen,

a váltó ha 2004 utáni az autó, akkor nagyvalószinüséggel nem, mert módositottak rajta, de nem tudom, hogy a _Merivába mikortól szerelik az ujfajta cuccot,

az AGR, meg egyáltalán nem.

a Z14XEP motornak volt egy vezérmülánc visszahivása, de ha nem kaptáll levelet, és nem zörög a motorod, akkor az is OK.

UHUHU esetleg van arról infód, hogy hány év plusz garanciát lehet vásárolni, és mind ezt mennyiért?

sajnos nem tudom.

én nem értékesitő vagyok, hanem szervizes, és ezt az értékesités árulja.

amugy Anyósom is akart az Astrájához garanciát vásárolni, de papiron levezettem neki, hogy mért nem éri meg.

nem fogsz te költeni 1-200 ezer forintot az autódra, meghibásodás miatt, hogy az a belefektetett pénz visszajöjjön.

jattolj le a servizeseddel, hogy a 2 éves kor elött alaposan nézzzék át az autót, és cseréljenek ki mindent, és akkor nem lesz baj...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
hidd el, hogy rossz helyre hordod.

ha ilyen hibát nem találnak meg, amire visszahivás van, illetve napi előforduló hiba, akkor ott baj van.

pont most csinálunk egy ugyanilyen rángatós autót, Z16SE motorral.

az AGR csere után megjavult. ugyhogy mi ügyesek vagyunk. :rolleyes:

a levélnek meg semmi értelme. ugyse történik semmi

Kedves uhuhu!

Elvittük a Merivát másik szervizbe, igazad lett egyszerűen nem történt más mint kicserélték az AGR szelepet, és "szoftverfrissítést" végeztek el. Az autó szuper, szurkolok, hogy sokáig így is maradjon.

Köszönöm a tanácsot!

bbilona

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Medve anyámékkal a múlt héten eladtuk a régi Merivájukat, és megrendeltük az újat 1,6-16V motorral (a régi 8 szelepes volt). Easytronic váltóval, mert anyu férje lábát 1 éve amputálni kellett és így végre vezethet.

A 8 szelepes Meriva egyetlen apró "hibája" az volt, hogy 9-10 litert evett, anyuék nagyon megszerették, nyilvánvaló volt, hogy az új is Meriva lesz. Persze rövid utakon volt használva az igaz.

Mivel a kocsit beszámítja a Maxabo, ha valakit esetleg érdekel áprilisig 2 millióért elviheti. 15ezer km van benne, sérülésmentes, 2 éves. Részleteket pü-ben.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Anyuék Meríviája meglett. Képzeljétek, Z16XE-nek rendelték meg, s végül Z16XEP lett, ugyanzért az árért. :blink: Persze nagyon örültek neki.

Amikor kijött a Merívia, vezettem az 1,8-ast (gondolkodtam, hogy veszek egyet). Nem ad pluszt az 1,6-16V-hez képest (azt is vezettem). Egy hajszállal lendületesebb csak (már én így éreztem), és az utazósebessége is talán +10 km/h ahhoz képest. Használtan megérheti, a Maxabo árult a múltkor egyet, tök olcsón.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A múlt héten sajnos meg kellett látogatnom a szekszárdi Opel Süveges szervizt, mert valami vadbarom olyan sikeresen kinyitotta a kocsija ajtaját a parkolóban, hogy az enyémről némi horpadás, horzsolás kíséretében körömnyi helyen lepattant a zománcfesték. B) Javító festéket akartam venni. Egy parányi fiolányit 1600Ft-ért akartak adni. Ez nem is lett volna probléma. Azonban ha már ott jártam, megkérdeztem, hogy mennyibe kerülne az asistant szolgáltatás és a garancia meghosszabbítás. Az asistantra 7ezret, a garancia idő hosszabbításra a 3. évre 50eFt-ot mondtak. Tegnap viszont megkaptam az Opel magazint, amiben a harmadik évre csak 28200Ft-ot írtak :blink: Ennyire hülyére akarják venni Süvegesék a kuncsaftokat? Apropó mit jelent az az újságban, hogy: "A kiterjesztett jótállás szolgáltatást a CarGarantie nyújtja” Akkor ez nem az Opel? Hogy a túróban van ez?

Módosítva : Wolf
Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
  • 7 months later...

A neten megjelentek az új, 2008-as modellévű Opel MERIVA képek:

151715.4177.jpg

151722.4200.jpg

Hát nem tudom, szerintem ez valami OCSMÁNYSÁG!!!

Az eleje tiszta Opel Astra H, a fara meg az új Opel Zafira B, a kettő együtt meg....

Látszik, hogy mig a 2003-as Merivát külső, valóban profi dizájnerek tervezték, úgy a 2008-ra tervezett új Merivát viszont az Opel gyári mekmesterei.

Valaki szoljon már oda nekik, hogy térjenek észhez! (én is boldog Meriva tulaj vagyok, nekem tetszik a kis családi kedvenc, de ezt az újjat nem venném meg).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.