Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

No gyerekek. Újabb kérdés, főként 1,7TD Isuzu motorosokhoz.

- Kinek hány fokon működik a traktor?

- Mikor kapcsol be a ventilátor?

- Hány ventilátor van a kocsijában (a hűtőn)?

Azt hiszem ennyi egyenlőre.

Ja és a csapvíz jó a kocsinak, ellenben az embernek nem (tudni illik a halak basznak benne). :D

Így meghúzva, hamarabb melegszik kicsikét, de 80 fok átlagban, ventit még nem hallottam-láttam bekapcsolni, 1 nagy venti van a motor felől, elől meg egy kicsi+egy üres lemez keret, ami szerintem a klímáé.

Link to comment
Megosztás:

No gyerekek. Újabb kérdés, főként 1,7TD Isuzu motorosokhoz.

- Kinek hány fokon működik a traktor?

- Mikor kapcsol be a ventilátor?

- Hány ventilátor van a kocsijában (a hűtőn)?

Azt hiszem ennyi egyenlőre.

Ja és a csapvíz jó a kocsinak, ellenben az embernek nem (tudni illik a halak basznak benne). :D

Az enyém 90-92 fok között működik (tavaly kapott új QH termosztátot)

A ventillátor még nem kapcsolt be benne a hűtővíz miatt.

Egy ventillátor van benne, utólag beépített Diavia klímás, a hűtőventillátor hűti a klímahűtőt is, a klíma miatt viszont rendszeresen dolgozik a venti.

Link to comment
Megosztás:

No gyerekek. Újabb kérdés, főként 1,7TD Isuzu motorosokhoz.

- Kinek hány fokon működik a traktor?

- Mikor kapcsol be a ventilátor?

- Hány ventilátor van a kocsijában (a hűtőn)?

Azt hiszem ennyi egyenlőre.

Ja és a csapvíz jó a kocsinak, ellenben az embernek nem (tudni illik a halak basznak benne). :D

A műszer szerint 81-82 fokon van a víz, de a termosztát 86-87 fok körül kezd kinyitni.

Ha picit elkezdem "húzni a fülét" (emelkedőn felfelé, padlógáz környékén), akkor felmegy - műszer szerint - 90 fokig is a víz. De ha jön a lejtő, akkor már hűl is vissza.

A ventilátorok 91-92 fok körül kapcsolnak. Amint bekapcsolnak, pillanatok alatt (kevesebb mint egy perc) lehűtik a vizet, és kapcsolnak is ki.

Az előző mondatból ki is derül, hogy két venti van. Az egyik a hűtő bal oldalán hátul, a töltőlevegő visszahűtőre rányúlva, a másik pedig a hűtő előtt, annak jobb oldalán. Vectra B, klíma nélküli változat.

Egy cimborám szerint az esővíz még jobb, mint az ioncserélt víz. Kibróbálta elektrolízissel.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót Adam1.

Úgy néz ki hogy a HF tömítés volt szar + van egy gátszakadásom is. HF rotty.

A ventilátor kapcsoló gomba gyári adatok szerint 90-95, ill. 100-105 foknál kapcsol. Venti hőkapcs.

Na akkor most hogy van ez??? Nem értem. Én ilyet kaptam és ez az adat alapján kapcsol is "sajnos". Vélemény vagy esetleg valamelyik benzinesé is jó bele?!

Van még egy ilyen is elvileg bele megy de benzineshez írja: 2,0 benzinesé

Mi legyen gyerekek? Én hallgatok tapasztaltabb emberekre.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót Adam1.

Úgy néz ki hogy a HF tömítés volt szar + van egy gátszakadásom is. HF rotty.

A ventilátor kapcsoló gomba gyári adatok szerint 90-95, ill. 100-105 foknál kapcsol. Venti hőkapcs.

Na akkor most hogy van ez??? Nem értem. Én ilyet kaptam és ez az adat alapján kapcsol is "sajnos". Vélemény vagy esetleg valamelyik benzinesé is jó bele?!

Van még egy ilyen is elvileg bele megy de benzineshez írja: 2,0 benzinesé

Mi legyen gyerekek? Én hallgatok tapasztaltabb emberekre.

Ha isuzud van, akkor a gyári kell bele, mert 2 sebességes a venti. Az első fokozat egy ellenálláson keresztül kapcsolja a ventit 90-95 fok között lassú fordulatra, a második fokozat kapcsol 100-105 körül, akkor megy teljes fordulaton a venti.

Ha nincs lassú fokozatod, akkor tönkrement az ellenállás. Én az astrában a hűtőmaszk mögött találtam meg az ellenállást. A középső függőleges merevítőre van felszerelve.

Megjegyzem én az enyémben még sose hallottam teljes fordulaton dolgozni a ventit, csak amikor rövidrezártam a gombát, hogy egyáltalán müxik-e :D

Link to comment
Megosztás:

Ha isuzud van, akkor a gyári kell bele, mert 2 sebességes a venti. Az első fokozat egy ellenálláson keresztül kapcsolja a ventit 90-95 fok között lassú fordulatra, a második fokozat kapcsol 100-105 körül, akkor megy teljes fordulaton a venti.

Ha nincs lassú fokozatod, akkor tönkrement az ellenállás. Én az astrában a hűtőmaszk mögött találtam meg az ellenállást. A középső függőleges merevítőre van felszerelve.

Megjegyzem én az enyémben még sose hallottam teljes fordulaton dolgozni a ventit, csak amikor rövidrezártam a gombát, hogy egyáltalán müxik-e :D

Jelen pillanatban nincs lassú fokozat csak olyan van ami kb 100-105 foknál kapcsol, és beindul mind a két ventilátor (kicsi elöl és a nagy belül). Mit keressek pontosan, hogy néz ki az az ellenállás? Az eleje már többszőr volt törve (min 2x) lehet hogy ez miatt nem jó az ellenállás?!Amúgy már egyszer végignéztem a vezetékeket és nem emlékszem hogy lett volna rajta vmi is. Én azt hittem hogy a két fokozat az a két ventit kapcsolja. Az 1. a kicsit elöl, a 2. a nagyot belül.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Jelen pillanatban nincs lassú fokozat csak olyan van ami kb 100-105 foknál kapcsol, és beindul mind a két ventilátor (kicsi elöl és a nagy belül). Mit keressek pontosan, hogy néz ki az az ellenállás? Az eleje már többszőr volt törve (min 2x) lehet hogy ez miatt nem jó az ellenállás?!Amúgy már egyszer végignéztem a vezetékeket és nem emlékszem hogy lett volna rajta vmi is. Én azt hittem hogy a két fokozat az a két ventit kapcsolja. Az 1. a kicsit elöl, a 2. a nagyot belül.

Vélemény?

Az előtét ellenállást a ventilátornál keresd, elvileg úgy van megcsinálva, hogy ha megy a venti, akkor hűti az ellenállást is. Szóval a venti légterében lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Isi az a gond hogy úgy van fent a motoron hogy azt inkább nem írom le. Amúgy kész a verda 130ban megállt mindenestől. A turbót víz is hűti és természetesen a turbó és a blokk közt ereszt szal jöhet le a kipuf megint, hogy meglegyen csinálva.

HF felújítás:

- HF gépmühely által felújítva 60e (két gátszakadás, szelepfészek, szelepek, kamrák, síkólás süllyesztés, vezérlés beállítva)

- HF tömítés készlet 9e

- HF pakolás 25e

- HF csavarkészlet 10e

- munkadíj 30e

Egyéb: Vízpumpa termosztát 15e

Viszont most HF felújítás után szép mély dörmögős hangja van 1300-1500 fordulatnál kicsit odalépve érezhetően elindul és nem olyan csörgősen mint régen. A fogyasztásra leszek kíváncsi illetve ha kicsit megjárattam a dolgokat emelek turbónyomást. Bár ezen az IhI turbón fix száras a wastegate szóval kell vmi szabályzó, de akkor is csak 3000 fordulatnál tölti majd csak (ha jól gondolom).

Vélemény? Hozzászólás?

Link to comment
Megosztás:

Isi az a gond hogy úgy van fent a motoron hogy azt inkább nem írom le. Amúgy kész a verda 130ban megállt mindenestől. A turbót víz is hűti és természetesen a turbó és a blokk közt ereszt szal jöhet le a kipuf megint, hogy meglegyen csinálva.

HF felújítás:

- HF gépmühely által felújítva 60e (két gátszakadás, szelepfészek, szelepek, kamrák, síkólás süllyesztés, vezérlés beállítva)

- HF tömítés készlet 9e

- HF pakolás 25e

- HF csavarkészlet 10e

- munkadíj 30e

Egyéb: Vízpumpa termosztát 15e

Viszont most HF felújítás után szép mély dörmögős hangja van 1300-1500 fordulatnál kicsit odalépve érezhetően elindul és nem olyan csörgősen mint régen. A fogyasztásra leszek kíváncsi illetve ha kicsit megjárattam a dolgokat emelek turbónyomást. Bár ezen az IhI turbón fix száras a wastegate szóval kell vmi szabályzó, de akkor is csak 3000 fordulatnál tölti majd csak (ha jól gondolom).

Vélemény? Hozzászólás?

Azt tudom, hogy vízhűtéses. Akkor elég jól belenyúlt a zsebedbe, de legalább most frankó lesz, ahogy leírtad egy ilyen hf felújítás többet ér mint amit én csináltam, h vettem egy használtat, mert erősebb nem lett sajnos nekem sőt majdnem, hogy a hf repedéses még úgy repedve erősebb volt, szóval elgondolkodtam, hogy nem e rosszúl rakta össze a mafla szerelője, töltés stb. lehet nem az igazi, hangja sem szebb:( a régit el kellene vinnem felújítani hegeszteni kell+ egy kamra csere nem tudom mennyibe fájna, nekem olyan 1800-2000-től indul meg. Szabályzó kell, de sokkal lejjebb nem tudod vinni a feltöltést ezzel mert geometriától függ legfőképp, inkább azzal, hogy adsz neki az adagolón azzal egy kicsit lejjebb viszi. Én meg nagyon gondolkodom, hogy lehet passzolom faternak a verdát és keresek valami erősebbet, mert ez úgy lenne jó, ha vagy meg lenne emelve a nyomás 1,5 bárra+ adagolón nyomó elem csere ez még megvalósítható, de a porlasztót ki kellene cserélni valami tuningosra csak nem tudom melyik jó ebbe+ a hf-nek el kellene bírnia, ja meg a kuplungnak elég jónak kell lennie, enyém már megcsúszik, gyári nyomáson nem vettem nagyon észre, így az cserés lesz most. Igaz haveromnak 1,5 isuzuja volt 2 bárnál pöffent el neki a hf, utána vett újat és 1,5 báron nyomatta évekig úgy simán bírta neki.

Link to comment
Megosztás:

######a

Hát én most egy darabig nem cserélek, vettem házat arra kell a lóvé de a kocsit kénytelen voltam megcsináltatni.

De ha cserélnék akkor csakis 3as Golf 1,9TDI jöhetne szóba abból is a kombi. De azok 1,5millánál kezdődnek (már a jobbak).

Most ez is jó csak kicsit pofozgatom a legkevesebb lóvéból.

Amúgy a HF el kapcs. én is azon gondolkodtam hogy vegye e 40ért bontottat vagy csináltassam meg a sajátom. Inkább megcsináltattam remélem nem lesz rossz döntés, bár ahogy Te is írtad Isi lehet hogy jó lesz így.

Link to comment
Megosztás:

De ha cserélnék akkor csakis 3as Golf 1,9TDI jöhetne szóba abból is a kombi. De azok 1,5millánál kezdődnek (már a jobbak).

Ezt ugye nem gondoltad komolyan!Ennyiért vehetsz egy lelakottat és felújíttatod A-Z-ig a maradék pénzből!Vagy nagyon fog örülni

neked egy eladó...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Hali mindenkinek!

Segítséget kérnék! Van egy Astra F X17DTL motoros autóm! Annyi bajom van vele, hogy a váltó oldali főtengely szimering szivárog! Ki lett cserélve a hiba továbbra is fenn áll, újra ki lett cserélve úgy nézett ki a dolog hogy jó lesz, de 1000KM megtétele után újra szivárog. Nem gagyi szimering lett bele téve! Ha valaki tud rá megoldást az írjon!

A másik probléma, hogy az autó elég lomha 22000rpm felett már tűrhető a teljesítmény de ha 2000 körül jár és emelkedő van hiába lépek oda nulla!

Esetleg valami megoldás, hogyan tudnék teljesítményt növelni házilag egy X17DTL motoron?

Hogyan lehetne a turbónyomáson illetve az adagolón állítani?

Ha valaki tud segíteni, vagy hogy kivel vegyem fen a kapcsolatot az írjon! Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szimmering problémára két javaslatom van.

Valszeg a főtengely azon része ahol a szimmering felfeszik megvan kopva és emiatt hiába cseréled a szimmeringet, az mindig ereszteni fog.

-megpróbálsz a szimmering záró rugóján húzni (rugó kiszed, picit megrövidít, összerak, leforraszt és vissza a helyére)

-a szimmering házából leszúratsz esztergályossal 1mm-t és így bentebb tudod ütni a helyén, ergo nem ott fog felfeküdni, mint eddig a záró felülete

Adagolón lehet neki adni egy kis kaját a füstcsavar tekergetésével, de inkább ott már a turbó haldoklik, ha sok km a gépsasban.

Felújítás, esetleg csere...szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Köszi a választ, valószínű a szimering rugóján lesz húzva, vagy 1mm-el kisebb belső átmérőjű szimering kell, ha létezik!

A gépbe 200e km van, a turbóra nem gyanítom hogy haldoklik, mert azért 2000 felett megindul egyenes úton de emelkedőn hiába lépek oda majdnem csak belefullad! Kompresszió lett mérve, szerelő azt mondta nagyon jó értéket mutat meg minden hengernél szinte teljesen egyforma!

Nem lehetséges EGR szelep probléma?

És az adagolón melyik csavarral tudok adni neki egy kis kakaót? Turbónyomás állítását nem javaslod?

Link to comment
Megosztás:

a T elosztonak van vmi lényege vagy csak anyni h azzal lehet mérő órát be kötni?

én nem ezt a fajtát vettem, de az elosztónak nálam az a szerepe, hogy az órát be tudd kötni, de véleményem szerint ennél a fajtánál is így kell működnie.

Én EZT a fajtát vettem, adnak T elosztót is hozzá.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, nekem x17dtl van azaz 68 ló, adagolón picit állítás+ füstölés feljebb húzva,direkt szűrő, túrbónyomás állítva (0.2-vel kb feljebb húzva) és a kipufogóm az csak egy cső, se közép se hátsódob, és a katalizátort is elhagytam...:D nagyon jól is megy, nem padon mérve ugyan, de 185km/h-val ment vele "valaki". azóta lett egy motor generál is, mert kevés volt benne a kompresszió, most talán egybe van minden....de már hozzászoktam, szal kéne egy kis plusz esetleg ötlet?:P

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, nekem x17dtl van azaz 68 ló, adagolón picit állítás+ füstölés feljebb húzva,direkt szűrő, túrbónyomás állítva (0.2-vel kb feljebb húzva) és a kipufogóm az csak egy cső, se közép se hátsódob, és a katalizátort is elhagytam...:D nagyon jól is megy, nem padon mérve ugyan, de 185km/h-val ment vele "valaki". azóta lett egy motor generál is, mert kevés volt benne a kompresszió, most talán egybe van minden....de már hozzászoktam, szal kéne egy kis plusz esetleg ötlet?:P

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudja mondani hogy akkor ezt a fajtát http://racing-shop.hu/Item.aspx?siID=1000397944 hogy kell be kötni mert néztem a régebbi hozzá szolásokat de nem volt 1értelmü:S

http://pics.coldline.hu/pics/361640-20111017-tkuhnG.jpg

ezen a képen ha jol tudom egy Isuzu turbót láthatsz. Alulról hozzáférni, nem kell levenni a hővédőlemezt felülről. Azt a fekete csövet lehúzod, majd amit vettél eközé a cső közé kell beraknod. A T elosztó meg azért van hogy mérőórát tudj bekötni. Isuzunál a motor mögött van egy kis szellőztető csö, azt kell kettévágni, T elosztó és meget be az óra. Nekem igy lett megcsinálva, semmi gondom vele és érezhető a javulás!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.