Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

1 barig tuti! Már 4 éve ezen megy nekem kb 80 ezer km. De 1.3ig elmehet. Adagolón fél csavar, zöldkártya így sem akadály, nekem hozza az euro 2-t.

Adagolón már állítottam észrevehető változás volt. Gondolkodom most egy nyitott rendszeren is. Valamint a turbo nyomást hogy leeht növelni? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lenne egy kérdésem van egy 1.7 td (ISUZU ) B opel corsa de gyárilag 1.5 td volt.Nem tudom milyen váltó van rajta 1.5 vagy 1.7..

Teljesítményt ,hogy lehet neki növelni úgy hogy ne kormoljon nagyon.És mennyire bírja Vagy sem a motor? Valaki csinált ilyet?Vagy aki foglalkozik kamrás motor tuningal? 82 Le motorból hány Le lenne kb ?

Link to comment
Megosztás:

Adagolón már állítottam észrevehető változás volt. Gondolkodom most egy nyitott rendszeren is. Valamint a turbo nyomást hogy leeht növelni? :D

én megoldottam a turbó nyomást ...

lehúztam a wastegate-ről a csövet , ledugóztam

oszt csókolom :D

így tölt 1-1.1

de hát hova töltsön többet ,akkora csiga van az 1.5 tádén mint egy nagyobb dió :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

én megoldottam a turbó nyomást ...

lehúztam a wastegate-ről a csövet , ledugóztam

oszt csókolom :D

így tölt 1-1.1

de hát hova töltsön többet ,akkora csiga van az 1.5 tádén mint egy nagyobb dió :D :D

Pontosan mit is dugoztál te le? :)

Link to comment
Megosztás:

én megoldottam a turbó nyomást ...

lehúztam a wastegate-ről a csövet , ledugóztam

oszt csókolom :D

így tölt 1-1.1

de hát hova töltsön többet ,akkora csiga van az 1.5 tádén mint egy nagyobb dió :D :D

Feltéve ha van biztonsági szelep a szívósorban, mert az 1.7en nem mindben van.
Link to comment
Megosztás:

Nincs kedved nekem egyszer belenézni? :D

Ha ilyen a szívósora és látod jobb oldalt azt a gomba szerű képződményt, akkor van benne (csak a légszűrő fedelet kell levenned hozzá). Van EZ a fajta szívósor is (mondjuk ez épp szívó dízelé, de a turbósé is hasonló, hengeres, nem téglalap alakú), ezeket F Astra-ba és B Vectra-ba szerelték, ha jól tudom ez is szétcsavarozható, ezeknél nem itt van a légszűrő, bár azt sem tudom, hogy ezekben van-e szelep, mivel még nem láttam szétbontva.

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

Ha ilyen a szívósora és látod jobb oldalt azt a gomba szerű képződményt, akkor van benne (csak a légszűrő fedelet kell levenned hozzá). Van EZ a fajta szívósor is (mondjuk ez épp szívó dízelé, de a turbósé is hasonló, hengeres, nem téglalap alakú), ezeket F Astra-ba és B Vectra-ba szerelték, ha jól tudom ez is szétcsavarozható, ezeknél nem itt van a légszűrő, bár azt sem tudom, hogy ezekben van-e szelep, mivel még nem láttam szétbontva.

Ilyen van nekem. https://www.google.hu/search?q=opel+astra+1.7+isuzu+motor&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=rsRLVcDPNcK2UcObgeAF&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1173&bih=788#imgrc=cHnznMwJfTkz1M%253A%3BAkHTC9caWfheqM%3Bhttp%253A%252F%252Fi49.photobucket.com%252Falbums%252Ff266%252FDragonfly_SS%252Fastra144.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.opelforum.hu%252Ftopic%252F109-dizel-motorokkal-kapcsolatos-kerdesek%252Fpage-304%3B1024%3B679

Link to comment
Megosztás:

Ha szét szedem és van benne olyan biztonsági szelep, akkor vegyem ki? Mit is fog változni ha kiveszem? :D

Felesleges, mert elvileg 1 bar-nál nyit, csak akkor kell kivenned, ha magasabbra akarod vagy netán 1 bar alatt nyit. Sajna én nem tudom pontosan, hogy mennyinél nyit, mivel az enyémben nincs. De szerintem az 1 bar bőven elegendő, ennyivel nem rövidíted ennek a motornak az életét.

Link to comment
Megosztás:

Felesleges, mert elvileg 1 bar-nál nyit, csak akkor kell kivenned, ha magasabbra akarod vagy netán 1 bar alatt nyit. Sajna én nem tudom pontosan, hogy mennyinél nyit, mivel az enyémben nincs. De szerintem az 1 bar bőven elegendő, ennyivel nem rövidíted ennek a motornak az életét.

Szoval. :) Akkor elméletileg és gyakorlatilag az 1bar-os nyomással nem rövidittem meg a motor életét, nem cseszek szét semmit. :) Akkor a következő kérdés... hogyan tudom megcsinálni az 1bar-os nyomást? Kéne hozzá óra meg ilyenek?

Link to comment
Megosztás:

Szoval. :) Akkor elméletileg és gyakorlatilag az 1bar-os nyomással nem rövidittem meg a motor életét, nem cseszek szét semmit. :) Akkor a következő kérdés... hogyan tudom megcsinálni az 1bar-os nyomást? Kéne hozzá óra meg ilyenek?

1 barral biztonságosan fog üzemelni hosszú évekig, kilométerekig, nekem ez a tapasztalatom. Egy óra azért nem árt, ha van. Azt egy "T" elosztóval bekötöd az adagoló és a szívósort összekötő rövid (asszem 4 v. 5mm es) fekete csőbe, így már tudsz is nyomást mérni. Aztán kell szerezned egy mechanikus turbónyomás szabályzót, hozzá kb. 2 méter üzemanyagcső, azt be kell kötnöd a turbó wastegate szelepéhez, hogy úgymond átverd azt (neten keress leírást, van több is). Egy rövid gumi csövet keress a turbónál. Végül az adagolón lévő, leplombált csavaron egy fél fordulatot tekerj az óra járásával egyezően.

Link to comment
Megosztás:

1 barral biztonságosan fog üzemelni hosszú évekig, kilométerekig, nekem ez a tapasztalatom. Egy óra azért nem árt, ha van. Azt egy "T" elosztóval bekötöd az adagoló és a szívósort összekötő rövid (asszem 4 v. 5mm es) fekete csőbe, így már tudsz is nyomást mérni. Aztán kell szerezned egy mechanikus turbónyomás szabályzót, hozzá kb. 2 méter üzemanyagcső, azt be kell kötnöd a turbó wastegate szelepéhez, hogy úgymond átverd azt (neten keress leírást, van több is). Egy rövid gumi csövet keress a turbónál. Végül az adagolón lévő, leplombált csavaron egy fél fordulatot tekerj az óra járásával egyezően.

Üdv! Az lenne a kérdésem hogy ezek a változtatások kb mennyi +LE-t és nyomatékot jelentenek?

Módosítva : Lacus1126
Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis tanács kelen opel omega b2.5td caraván autómra,motorikusan hogyan tuningoljam meg hogy egy kicsit dinamikusabb,pörgőseb legyen nem érzem benne az erőt úgy ahogy kelen pedig motorikusan semmi baja,túrbó adagoló is rendben van de még is nagyon lusta :) valami hasznos tipp? Első dizel autóm.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Sziasztok!

Van egy Astra H Z19dth-m érdekelve a tapasztalatalaitok hogy megéri e belekezdeni a teljesitmény növelésbe milyen a block mit bír, es meddig éri meg elmenni hogy ne károsodjon a motor. Ki meddig ment el? Egy pár jótanácsot tapasztalatokat megköszönném!

Előre köszönöm!

Üdv
 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Tisztelt BAZS!

Nekem lenne egypár kérdésem hozzád ,ha válaszolsz örülnék.

Vettem egy új Opel Vivaro-t combi twin turbos (145le).

Tuningolhatom-e még új korába?

Két féle tuning-ot nézegettem a chip(állítólag a szervizkor felülírják ,mert másképp lehet ezt írni mint a másik autóknál s rögtön elveszik).

A másik meg egy kis dobozkát kéne csatlakoztatni(nagyon egyszerű az instalálása,csak sok autós műsort néztem s csak szidják őket ,hogy nem is jó s sajna drága is).

Szereljem le a kipufogót(de ha így döntök kéne egy profi ki kiiktatná a részecskeszűrőt s a katalizátort is s felszerel egy komplett üres kipufogót csak hangtompítóval)

Válaszod ,előre is köszönöm(vagy azét ki olvassa s tudna segíteni)!  Nagy Ákos

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

1,7 TD Isuzu motoron alacsony fordulaton szeretnék egy kis plusz erőt.

Adagolón ez a füstcsavar. Levettem róla a plombát. Jól gondolom, hogy befelé tekerve növelem, kifele tekerve csökkentem az üzemanyag mennyiségét?

WP_20170101_17_06_27_Pro.jpg

Turbónyomáson egyelőre nem akarok növelni.  

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok! Még ujj vagyok itt, dizel autóm is most van elöször. Van egy kifejezetten jó állapotú 1997 es kombi x17dtl motorral szerelt F astram. Forgalmiba 60kw szerepel pedig nem isuzu motros! Szeretném, hogy picit erösebb legyen. Olvasgattam a fórumot jó dolgok vannak benne, pl turbónyomás állitás, adagaló állitás stb...turbónyomás állitás az még menne, de az adagoló állitás nem...megtudná valaki mondani mégis merre található az állitócsavar? Merre és mennyit tekerjek ugy ha pl 1bar töltönyomást állitok a turbon. Kb 4-5,5 liter között fogyaszt nagyon megszerettem, de lehetne kicsit erösebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Német motort szerintem ne piszkáld, nem bírja az a tuningot. Ami azon van turbó, az sokmindenre nem jó...

Ha a forgalmiban 60 kW szerepel, akkor a motorszámnál mi szerepel? Lehet, hogy tudsz bele pakolni egy Isuzu motort. Azt fel lehet picit húzni, de nagyon nem, mert elfossa magát a hengerfej, és a hajtókar csapágyak.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.