Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Ma megkapta a kocsim a 60-as saválló rendszert....Iszonyat jó hangja lett. ;)

Had kérdezzek már tölled. úgy tudom hogy a diesel autóknak a benzinessekkel ellentétben nem kell fojtás a kipufogórendszerben. tehát mivel neked most jobb lesz az öblítés/kipufogásod/ed így van e valami egyébb észrevételed a hangján kívül?

Link to comment
Megosztás:

Had kérdezzek már tölled. úgy tudom hogy a diesel autóknak a benzinessekkel ellentétben nem kell fojtás a kipufogórendszerben. tehát mivel neked most jobb lesz az öblítés/kipufogásod/ed így van e valami egyébb észrevételed a hangján kívül?

Nincs benne semmi fojtás, egyedül a dobban van egy perforált cső és hangtompításnak megtömve gyapottal. Az észrevételem pedig az hogy licsivel könnyebben pörög föl a motor. Igaz még tekertem a füstcsavaron is egy felet és így együtt a kettő azt eredményezte hogy a max. töltőnyomásom 0.7-ről egy nagyon picivel 0.8 fölé emelkedett. Érezni is rendesen mert most már 2000-es fordulatról is szépen gyorsít 5.-ben is, és persze 3000körül még rátesz egy lapáttal mikor eléri a 0.8-at. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne semmi fojtás, egyedül a dobban van egy perforált cső és hangtompításnak megtömve gyapottal. Az észrevételem pedig az hogy licsivel könnyebben pörög föl a motor. Igaz még tekertem a füstcsavaron is egy felet és így együtt a kettő azt eredményezte hogy a max. töltőnyomásom 0.7-ről egy nagyon picivel 0.8 fölé emelkedett. Érezni is rendesen mert most már 2000-es fordulatról is szépen gyorsít 5.-ben is, és persze 3000körül még rátesz egy lapáttal mikor eléri a 0.8-at. ;)

szóval az a lényeg hogy megnézegetném a motorteredet. csak úgy kíváncsiságból. hátha okosodnék isuzu-ból. sok kicsi sokra megy /mármint tudás/

Link to comment
Megosztás:

üdw. Mindenkinek! Nekem egy vectra B1 2000 DTL van 82LE. Szeretnék rakni rá egy coolert. De fogalmam sincs hova. Akinek DTI van írja le légyszives gyárilag merre helyezték el.

És érdekelne a cooler méretei is... köszönöm

nem olyan egyszerű a kérdés...........

y20dth-n a cooler a vízhűtő előtt , szemből nézve jobb oldalt a vízhűtő szélére van felcsavarozva, de ide úgy csináltak helyet, hogy a klimahűtőt kisebbre faragták., aztán............a levegőcsövek teljesen máshogy vannak a motoron, és környékén. ezek a látható dolgok.

Link to comment
Megosztás:

hát igen elöl néztem levettem a hütörácsot és elöre semmi se fér be... a hütöventi elött talán van 5mm hely ;) fogalmam sincs még hogy oldom meg akkor :S nekem a klima hütö ugyan akkora mint a vízhütö... sajnos olyan zsufolt a motortér hogy elöre még csak véletlen se lehet berakni semmit! akinek van ötlete hogy oldjam meg irja le hátha tud valaki tippet adni! köszönöm a válaszod!

Link to comment
Megosztás:

hát igen elöl néztem levettem a hütörácsot és elöre semmi se fér be... a hütöventi elött talán van 5mm hely ;) fogalmam sincs még hogy oldom meg akkor :S nekem a klima hütö ugyan akkora mint a vízhütö... sajnos olyan zsufolt a motortér hogy elöre még csak véletlen se lehet berakni semmit! akinek van ötlete hogy oldjam meg irja le hátha tud valaki tippet adni! köszönöm a válaszod!

Add el, és vegyél erősebbet :-)

a bosszantó az ezeknél az átépítős dolgokban, hogy rengeteg olyan dolgot érint, ami csak a hely szűke miatt van, pl. ilyen az említett klímahűtő különbözősége, de még a motorburkolat, patentok, csövek, de még el tudom képzelni a vízhűtőt is.

A DTH-nak azt hiszem az adagolója is más, a motorvezérlésről nem is beszélve. szóval nem egyszerű............

Link to comment
Megosztás:

Add el, és vegyél erősebbet :-)

a bosszantó az ezeknél az átépítős dolgokban, hogy rengeteg olyan dolgot érint, ami csak a hely szűke miatt van, pl. ilyen az említett klímahűtő különbözősége, de még a motorburkolat, patentok, csövek, de még el tudom képzelni a vízhűtőt is.

A DTH-nak azt hiszem az adagolója is más, a motorvezérlésről nem is beszélve. szóval nem egyszerű............

vennék ha volna rá pénzem ;) ez magasnyomásu volna ha jol tudom... én arra gondoltam lenézek egy DTI-t és lekopintom! veszek hütöket ha kell stb... bontobol olcsoban kijövök mintha vennék 1 másik kocsit. szeretem meg ezt tudom hogy jó! rendesen szervizelve van... mikor megvettem költötem rá és mára már tuti jo és megbizhato lett. csak a 1.5t kicsit kevés a 82LE mivel ez caravan (profilkép)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hali mindenkinek. Én angliában élek és épp a minap lettem egy 94-es 1.5 td corsa boldog tulajdonosa. Most cserélgetek rajta mindent (ültetés, pufogó..)de sajna nemsok fogalmam van róla , hogy mi merre van mert egy V6-os benzines vectrám van mellette. Szeretnék kicsit a turbónyomáson emelni és az adagolón is állítani! Ezekben tudna nekem valaki segíteni, hogy mit merre találok és hogyan tudom megcsinálni? Nem vagyok kezdő a szerelésben csak amatőr. Csak az írányt kell megmondani és hogy mit csináljak!!!! Coolert könnyű rátenni és segít e valamit?? Előre is köszönöm mindenki segítségét!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

vennék ha volna rá pénzem :) ez magasnyomásu volna ha jol tudom... én arra gondoltam lenézek egy DTI-t és lekopintom! veszek hütöket ha kell stb... bontobol olcsoban kijövök mintha vennék 1 másik kocsit. szeretem meg ezt tudom hogy jó! rendesen szervizelve van... mikor megvettem költötem rá és mára már tuti jo és megbizhato lett. csak a 1.5t kicsit kevés a 82LE mivel ez caravan (profilkép)

Részemről azt tanácsolnám neked hogy a vekin az első lökös alsó részén lévő rácsot kéne kivenni és oda gyártatni egy hosszúkás coolert majd csovekkel a turbó után kötni. pici átalakítás és ha ügyes vagy nem is fog nagyon látszani. csak egy ötlet volt. én a kadim orrán egy széria f astra lököst hordok én is a 2 ködlámpa közötti rács helyére szeretnék egy nagyobb coolert. itt Eger környékén van egy fickó aki olyan hűtőt és coolerokat meg klímahűtőt gyárt amilyen méreteket adsz neki...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Srácok mit lehet kezedni egy Y17DT-vel?

A 60 000 chippen kívül.....

Ilyen alap dolgok érdekelnének, amik bevált módosítások, és picit ruganyosabbá teszik a kocsit.

a jászságban van egy fickó/aszem Jászapáti/ aki megoldás lenne a problémádra nekem ő álligatta az adagolómat úgy hogy nem kicsit jobban szedi a pacskert a ki 1.7TDS. ha gondolod és frlkeresel akkor utánna kérdezhetünknem e képes a tiéden is "isteni csodára".

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.