Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Átkerültem ide a tuning részbe, (nem tudtam hogy van...) Kérdésem pedig a következő lenne. Láttam pár videót 1.5 Isu Corsákról amik elég jól fel vannak huzva. Hogyan lehet 1 bar fölé vinni a nyoimást. Nekem 1 barnal elenged egy szelep ugy tudom ez a Wast gate szelep az. És ilyenkor rendesen érezni hogy elmegy a kraft. Érdekelne hogy HOGYAN tudnám 1bar fölé vinni. Mit és hogyan kéne cseréljek. Egy másik Wast gate szeleppel müködne csak? vagy másik turbó??

Link to comment
Megosztás:

Átkerültem ide a tuning részbe, (nem tudtam hogy van...) Kérdésem pedig a következő lenne. Láttam pár videót 1.5 Isu Corsákról amik elég jól fel vannak huzva. Hogyan lehet 1 bar fölé vinni a nyoimást. Nekem 1 barnal elenged egy szelep ugy tudom ez a Wast gate szelep az. És ilyenkor rendesen érezni hogy elmegy a kraft. Érdekelne hogy HOGYAN tudnám 1bar fölé vinni. Mit és hogyan kéne cseréljek. Egy másik Wast gate szeleppel müködne csak? vagy másik turbó??

az a turbó a képen az enyém:D (tartalék), ezt most nem értem, az előbb leírtad, hogy neked úgy van megcsinálva, akkor amíg állítod a szabályzó rugóelőfeszítését, addig emelkedig a nyomás, azaz a turbó-kipufgáz kapacitásáig. A WG a turbón van épp azt iktattad ki a szabályzóval, szóval innentől kezdve a nyomás mértékét az szabályozza nem a wg. Mondjuk belövöd 1,2 bar-ra, akkor mikor eléri a szabályzó ráengedi a nyomást a wg-re ami ugye gyárilag 0,8 körül nyit, így biztos kinyit és a kipufba távozik a fölösleg.

Link to comment
Megosztás:

az a turbó a képen az enyém:D (tartalék), ezt most nem értem, az előbb leírtad, hogy neked úgy van megcsinálva, akkor amíg állítod a szabályzó rugóelőfeszítését, addig emelkedig a nyomás, azaz a turbó-kipufgáz kapacitásáig. A WG a turbón van épp azt iktattad ki a szabályzóval, szóval innentől kezdve a nyomás mértékét az szabályozza nem a wg. Mondjuk belövöd 1,2 bar-ra, akkor mikor eléri a szabályzó ráengedi a nyomást a wg-re ami ugye gyárilag 0,8 körül nyit, így biztos kinyit és a kipufba távozik a fölösleg.

A gyári érték 0,7 ha jol tudom. Nekem fel van huzva 1bar-ra, de fölé nem megy, mert ... leirom hogy viselkedik. Caravan Astra Isuzu. turbónyomás és füstcsavar tekerve van. Katalizátor nincs. Ennyi a változtatás. Tolom neki mondjuk 1padló, majd 2 padló. Amikor eléri a nyomásom az 1 bart, vagy egy hajszálnyival fölé, akkor érezni hogy elenged a nyomás, visszavesz a teljesitmény. (közben taposom a gázt) eltelik kb 1, max 2 másodperc gondolom adddig zár a WG majd ujra tol és megint elenged. Egy az egyben olyan mint a benzines 1.8 GSI Kadettom tiltása volt, csak ez lassabb, lustább "tiltás". Ezért kérdeztem hogyan lehetne tartósan 1 bar főlé menni. Nem akarok én az egekben járni nyomással.. de ha már lehet egy kicsivel több, akkor miért ne?. Nekem meg pont csak az a kicsi több kéne amikor elvész a teljesitmény...

Link to comment
Megosztás:

A gyári érték 0,7 ha jol tudom. Nekem fel van huzva 1bar-ra, de fölé nem megy, mert ... leirom hogy viselkedik. Caravan Astra Isuzu. turbónyomás és füstcsavar tekerve van. Katalizátor nincs. Ennyi a változtatás. Tolom neki mondjuk 1padló, majd 2 padló. Amikor eléri a nyomásom az 1 bart, vagy egy hajszálnyival fölé, akkor érezni hogy elenged a nyomás, visszavesz a teljesitmény. (közben taposom a gázt) eltelik kb 1, max 2 másodperc gondolom adddig zár a WG majd ujra tol és megint elenged. Egy az egyben olyan mint a benzines 1.8 GSI Kadettom tiltása volt, csak ez lassabb, lustább "tiltás". Ezért kérdeztem hogyan lehetne tartósan 1 bar főlé menni. Nem akarok én az egekben járni nyomással.. de ha már lehet egy kicsivel több, akkor miért ne?. Nekem meg pont csak az a kicsi több kéne amikor elvész a teljesitmény...

régi hf-emnél 0,7 volt, ez 0,8 alapban, lehet mert sikolva volt ez a hf ;) ;) ha van szabályzód akkor simán feljebb tudod húzni a nyomást persze ha adsz neki anyagot is, mert a turbó 1,5-t is simán előállít, tapasztalat:) nem tudom nekem is bent a szabályzó, de ilyet nem tapasztaltam, persze 4000-4500 rpm körül már elfogy a kraft, mivel 2400 körül adja le a max nyomatékot ha jól emlékszem. De óra szerint amíg nyomom rendesen a gázpedált, addig meg van az 1 bár.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Úgy néz ki sikerült tisztáznom ezt a manuális turbo controlleres rajzot,ez csak a T-elosztós controllerre vonatkozik:

410214062turbocontroller_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szóval.

A T-elosztóban levő rugós golyó kb. +1bar-nál kezd átereszteni,ahogy kipróbáltam kompresszorral.

De be lehet építeni úgy is,ahogy a neten lévő rajz is mutatja,meg ahogy az enyém is,miszerint a turbo és a wastegate közé rakom be a T-elosztót,majd az elosztó "fölé" rakom be az állítót,ahogy azon a nyíl mutatja.

Az állító semmi mást nem csinál,minthogy az elosztóból felfelé áramló nyomást "visszatartja" úgy ahogy mi beállítjuk a tekerőn.

Ekkor koppig be kell tekerni ez belefújással le tudjuk tesztelni,ekkor zár teljesen,majd szépen csavargatva visszafele,szépen ereszti el a levegőt,vagyis kevesebb nyomás megy a wastegate felé,tehát később nyit.

Mivel a gyári turbó kb. 0,7bar-t tud az X17DTL-nél (Garrett GT1544) a wastegate-je kb. 1 bar-nál nyit ahogy próbáltam.

gt1544_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

az alábbi táblázat szerint 2,7 bara az abszolút nyomása ennek a turbónak.

Tehát minél jobban betekered,annál több levegőt enged el az állító,tehát annál kevesebb nyomás éri a wastegate-t,így később fog nyitni.

Magyarán a tekerőnél kicsit "szelelni" fog a plusz nyomás,olyan mintha lyukas volna a gyári összekötő cső a turbo és a wastegate között,de mi mondjuk meg mekkora legyen a "lyuk"

Viszont elég szűk az állítható tartományunk ugyanis kb. 1,7bar-ral gazdálkodhatunk összesen(elég pici a turbónk gyárilag),ha azt akarjuk hogy pl. 1 bar-nál nyisson a wastegate,akkor csak egészen picit kell nyitnunk az állítón,hogy a kívánt nyomás meglegyen,ugyanis a turbónak annyival többet kell dolgoznia,amennyit elengedünk a szabadba.

Szóval,az a controller-tipus annyira nem jó nekünk, inkább ez a sima átmenó golyószelepes volna a legjobb,ez nem enged el felesleges levegőt sehova.

boost_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem érthető volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
nekem is sajna:S:D elrepedt a hf-je ennek a sz...nak, de nem valszínű, hogy a nyomás emeléstől, 1 barig emeltem gyárilag 0,7en ment nekem, elöregedett ennyi a történet.

Halli! én is átestem egy hf repedésen, nekem a termosztát elromlása ill. felfort a víz és így jött ki nekem

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
régi hf-emnél 0,7 volt, ez 0,8 alapban, lehet mert sikolva volt ez a hf :huh: :lol: ha van szabályzód akkor simán feljebb tudod húzni a nyomást persze ha adsz neki anyagot is, mert a turbó 1,5-t is simán előállít, tapasztalat:) nem tudom nekem is bent a szabályzó, de ilyet nem tapasztaltam, persze 4000-4500 rpm körül már elfogy a kraft, mivel 2400 körül adja le a max nyomatékot ha jól emlékszem. De óra szerint amíg nyomom rendesen a gázpedált, addig meg van az 1 bár.

nekem X17dtl van, a turbo nyomsásom "valahog" nekem is 1.5 bar :lol: és ugyanaz a probléma, hogy eltűnik az erő egy pillanatra majd visszajön....de ez mért van???:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nekem X17dtl van, a turbo nyomsásom "valahog" nekem is 1.5 bar :huh: és ugyanaz a probléma, hogy eltűnik az erő egy pillanatra majd visszajön....de ez mért van???:rolleyes:

Akkor van mérő órád beszerelve gondolom!? Látszik is az órán, hogy vissza esik a nyomás mikor eltűnik az erő, mekkora fordulaton csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként az X17DTL-nél nem lehet sehogyse feljebb tornászni a turbónyomást 1 barig?

akármit állítok csak 0.7bar (10psi) a maximum amit ki tudok hozni,még a wastegate 1bar nyitónyomását se éri el.

Én EZT vettem, tökéletesen teszi a dolgát!

Link to comment
Megosztás:

Akkor van mérő órád beszerelve gondolom!? Látszik is az órán, hogy vissza esik a nyomás mikor eltűnik az erő, mekkora fordulaton csinálja?

Akkor van mérő órád beszerelve gondolom!? Látszik is az órán, hogy vissza esik a nyomás mikor eltűnik az erő, mekkora fordulaton csinálja?

Van óra ige, és érdekes módon, nem esik vissza a rohadt uttó, ugyanugy mutatja folyamatosan az 1.5 bar-t...

Link to comment
Megosztás:

Van óra ige, és érdekes módon, nem esik vissza a rohadt uttó, ugyanugy mutatja folyamatosan az 1.5 bar-t...

Akkor passz, bár az még kérdéses, hogy az órád hova van bekötve, nem e a szívósor környékén elengedi a nyomást, amit mondjuk az óra nem érzékel mert az előtte van??!

Link to comment
Megosztás:

Akkor passz, bár az még kérdéses, hogy az órád hova van bekötve, nem e a szívósor környékén elengedi a nyomást, amit mondjuk az óra nem érzékel mert az előtte van??!
hát őőő intercoolerből ahogy megy vissza az a műanyag csőn keresztül a motorba, oda arra a csőre van bekötve!
Link to comment
Megosztás:

hát őőő intercoolerből ahogy megy vissza az a műanyag csőn keresztül a motorba, oda arra a csőre van bekötve!

Esetleg az adagolónál történik valami, az isuzunál legalábbis a szívócsonkból megy egy kicsi cső az adagoló tetejére, ami némileg szabályozza a mennyiséget, ha nagyobb a nyomás több üzit adagol elvileg. Én oda kötöttem be az órát, meg sem kellett fúrni a csövet sem, csak egy "T" elosztó kell.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Motorcsere előtt vagyok.Egy b combóm van és sajnos megállt benne a gyári motor.Ha már cserélni kell akkor legyen kicsit erősebb így egy 1.5TD motort vettem bele.Olvasgattam a fórumot és láttam hogy az adagolón van egy fekete elektromos doboz ami állítólag egy imobilizer.Ezt hogy lehet ki iktatni?Itt egy kép róla.http://www.migweb.co.uk/forums/engines-transmission/291769-isuzu-turbo-diesel-tuning-guide-19.html

Link to comment
Megosztás:

Esetleg az adagolónál történik valami, az isuzunál legalábbis a szívócsonkból megy egy kicsi cső az adagoló tetejére, ami némileg szabályozza a mennyiséget, ha nagyobb a nyomás több üzit adagol elvileg. Én oda kötöttem be az órát, meg sem kellett fúrni a csövet sem, csak egy "T" elosztó kell.

hát mostmár megfúrtam ott van, szal az ottis marad:D csak kérdés, mért tűnik el egy pillanatra az erő?:(

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Egy kis érdekesség: ITT azt veszem ki az írásból, hogy továbbfejlesztették a régi kis isuzut:D Löket, furat egy az egyben ugyanaz, csak 16 szelep:) Hf-csere+dugó+hajtókar, aztán had szoljon a régi isuzum:D Ez csak egy kis álmodozás, nem kell komolyan venni:D

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Fejlemény kicsi isuzu tuning témában: a család egyik tagjának birtokába került egy b veki isuzu, meglepődtem rajt, hogy olyan 1700 rpm körül kezd már megjönni az ereje, nem úgy mint az enyémen inkább 2000től. Hirtelen felindulásból a turbóra gyanakszom mert az egy újabb ihi turbó, gyorsan be is szereztem egyet most lesz olajcserés rá is próbálom, majd írok a tapasztalatomról.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Egy kis érdekesség: ITT azt veszem ki az írásból, hogy továbbfejlesztették a régi kis isuzut:D Löket, furat egy az egyben ugyanaz, csak 16 szelep:) Hf-csere+dugó+hajtókar, aztán had szoljon a régi isuzum:D Ez csak egy kis álmodozás, nem kell komolyan venni:D

Ez a 8 szelepes Isuzu motonak kábé a "huszonhatodik" továbbfejlesztése. Már vagy 12 éve 16 szelepes, először lett belőle a G Astrákból ismert 75 LE-s DTI, aztán CDTI, annak is van vagy féltucatnyi veriója.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Fejlemény kicsi isuzu tuning témában: a család egyik tagjának birtokába került egy b veki isuzu, meglepődtem rajt, hogy olyan 1700 rpm körül kezd már megjönni az ereje, nem úgy mint az enyémen inkább 2000től. Hirtelen felindulásból a turbóra gyanakszom mert az egy újabb ihi turbó, gyorsan be is szereztem egyet most lesz olajcserés rá is próbálom, majd írok a tapasztalatomról.

Megtörtént a turbó csere, másnap már vissza is. Nem hozta a várva várt eredményt, még rosszabb volt az ihi-rhf4, így a b veki valószínű az előtöltés miatt indul meg alacsonyabbról, lehetséges, hogy buherálták már.
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv mindenkinek. Szert tettem egy 98-as 2.0 16V X20DTH B Veki caravan-ra. Eddig a G astra topikot tapostam,de mostmár írhatok ide is.

A kérdésem az lenne,hogy szeretnék egy lefújószelepet belerakni, tudom,tudom,nincs értelme,de nekem jó ha cicccc-eg :-)

Valaki esetleg tudna ajánlani valami jófélét? A másik kérdés pedig a cooler.Méretileg mekkora fért el,esetleg típus,ár. Valaki rakott e már be B vekibe nagyobb coolert-amihez pl a gyári lököst nem kell lecserélnem.Max egy két vágást még be vállalok,de nem akarom agyon spoilerezni :-)

Előre is köszönöm az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

üdv. végig olvastam kb a 10edik oldaltól ezt a témát és ez a turbónyomás emelés, + füstcsavar állítás beindította a fantáziám. nem gyorsulási versenyre akarok menni nem akarom hogy hamar szétmennyen a turbó vagy hengerfej. ahogy olvastam 0.6 0.7 BAR a gyári nyomás ha ilyen 0.9 1.0 ra fel emelem lessz olyan érezhető változás hogy megérje megvenni a nyomásmérő órát és a boost controllert? ja és ha már itt tartunk, ha valakinek lenne elfekvőbe ilyesmi cucc, szívesen átvenném :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.