Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Üdv fórumosok! egy kis észre lenne szűkségem :lol:

Van 1 95-ös Vectra 1.7td-m. a kocsival az a gond van, hogy eszméletlen gyenge, lusta, erőtlen. ( a gyári teljesítményhez képest!!) már a harmadik seb.fok.-ot sem tudja kiforogni, 3500rpm-nél váltani kell. több utassal már szinte csigalassú a gyorsulás! milyen okokból lehet ez? az autó egyszer hengerfejrepedéses volt + régi gazdája a minőségi olaj fogalmát sem ismerte. mellesleg az autóban rengeteg km van. ezért én arra gondoltam hogy az adagoló alkatrészek elkokszosodtak,csereérettek(fúvókák,porlasztócsúcs stb.) erről hogy lehet megbizonyosodni?

a másik hogy a turbó halt meg (apropó milyen tüneteket produkál egy rossz turbó?) a sokáig nem cserélt rossz olaj miatt.

szerintetek mit kéne kicserélni felújítani? amúgy a fogyasztással nincs gond (6l/100) és indításkor pöffent kicsit, de utána egy semmit sem kormol (pörgetve sem)!

bocs hogy kicsit hosszú lett várom az ötleteket :)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumosok! egy kis észre lenne szűkségem :lol:

Van 1 95-ös Vectra 1.7td-m. a kocsival az a gond van, hogy eszméletlen gyenge, lusta, erőtlen. ( a gyári teljesítményhez képest!!) már a harmadik seb.fok.-ot sem tudja kiforogni, 3500rpm-nél váltani kell. több utassal már szinte csigalassú a gyorsulás! milyen okokból lehet ez? az autó egyszer hengerfejrepedéses volt + régi gazdája a minőségi olaj fogalmát sem ismerte. mellesleg az autóban rengeteg km van. ezért én arra gondoltam hogy az adagoló alkatrészek elkokszosodtak,csereérettek(fúvókák,porlasztócsúcs stb.) erről hogy lehet megbizonyosodni?

a másik hogy a turbó halt meg (apropó milyen tüneteket produkál egy rossz turbó?) a sokáig nem cserélt rossz olaj miatt.

szerintetek mit kéne kicserélni felújítani? amúgy a fogyasztással nincs gond (6l/100) és indításkor pöffent kicsit, de utána egy semmit sem kormol (pörgetve sem)!

bocs hogy kicsit hosszú lett várom az ötleteket :)

üdv

Először is. Ez nem tuning téma. Másodszor jó lenne, ha leírnád milyen autóról van szó. A, vagy B Veki a delikvens?

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumosok! egy kis észre lenne szűkségem :lol:

Van 1 95-ös Vectra 1.7td-m. a kocsival az a gond van, hogy eszméletlen gyenge, lusta, erőtlen. ( a gyári teljesítményhez képest!!) már a harmadik seb.fok.-ot sem tudja kiforogni, 3500rpm-nél váltani kell. több utassal már szinte csigalassú a gyorsulás! milyen okokból lehet ez? az autó egyszer hengerfejrepedéses volt + régi gazdája a minőségi olaj fogalmát sem ismerte. mellesleg az autóban rengeteg km van. ezért én arra gondoltam hogy az adagoló alkatrészek elkokszosodtak,csereérettek(fúvókák,porlasztócsúcs stb.) erről hogy lehet megbizonyosodni?

a másik hogy a turbó halt meg (apropó milyen tüneteket produkál egy rossz turbó?) a sokáig nem cserélt rossz olaj miatt.

szerintetek mit kéne kicserélni felújítani? amúgy a fogyasztással nincs gond (6l/100) és indításkor pöffent kicsit, de utána egy semmit sem kormol (pörgetve sem)!

bocs hogy kicsit hosszú lett várom az ötleteket :)

üdv

ha turbó haldoklik, akkor kormolna mint állat. szerintem kompresszió mérés, utána porlasztó csúcsokat kellene először megnézni ha ezek rendben akkor adagoló. az enyém is kicsit tunya 2000 alatt mintha nem lenne benne erő, de szerintem porlasztócsúcs gond lesz nekem, amit tavasszal remélhetőleg orvosoltatom:) Az isuzu porlasztócsúcsok elvileg, ha jól tudom két irányba nyomnak egy függőleges porlasztás ami alacsonyabb fordulatra van meg egy 45 fokos ami magasabb fordulaton. Sok függ a csúcsoktól fater kadettján is lett adagoló cserélve utána sem igazán ment, aztán csúcsok ki azóta nagyon harap a verda igaz az szívó dezső. Nekem vegyesbe 5-öt eszik 100on. az olaj miatt viszont lehet kopottabb a motor ezért ajánlatos egy kompresszió mérés. ja ez nem tuning téma:D

Link to comment
Megosztás:

jó jó tudom... bocs... de tervben van a tuning is,másképp hagynám az egészet, csak túlságosan tetszik a gép. ráadásul fullextrás cdx változat... :) 2xairbag,klíma stb.

ez lett volna a másik kérdésem hogy tudtok-e vmi oldalt ami konkrét dolgokat árul el az isuzu moci tuningolásáról. vagy vmi szaki aki segítene, esetleg vmi cég aki ilyennel foglalkozik.

persze mindezt akkor, ha nem kell teljes motorcsere vagy vmi extrém drága cuccot cserélni(pl turbo)

ja és A Veki a verda! :lol:

köszi Üdv

Link to comment
Megosztás:

jó jó tudom... bocs... de tervben van a tuning is,másképp hagynám az egészet, csak túlságosan tetszik a gép. ráadásul fullextrás cdx változat... :) 2xairbag,klíma stb.

ez lett volna a másik kérdésem hogy tudtok-e vmi oldalt ami konkrét dolgokat árul el az isuzu moci tuningolásáról. vagy vmi szaki aki segítene, esetleg vmi cég aki ilyennel foglalkozik.

persze mindezt akkor, ha nem kell teljes motorcsere vagy vmi extrém drága cuccot cserélni(pl turbo)

ja és A Veki a verda! :lol:

köszi Üdv

ITT van egy kis tuning leírás igaz in english:), tuning amit lehetne csinálni (én is ezt akarom) először turbó nyomás emelés kb. 1 bar-ig + egy kis adagoló tuning (ezt még elbírja szerintem, mivel gyárilag vissza vannak azért fojtva ez nem a max ami kijön ebből az isuzuból), aztán lehetne nagyobb cooler, esetleg egy KKK v. GT turbó csere. ha komolyabbat akarsz, akkor már dugók, hajtókar stb. csere izmosabbra + nagyobb adagoló, race porlasztó csúcsokkal stb. stb..

Link to comment
Megosztás:

ITT van egy kis tuning leírás igaz in english:), tuning amit lehetne csinálni (én is ezt akarom) először turbó nyomás emelés kb. 1 bar-ig + egy kis adagoló tuning (ezt még elbírja szerintem, mivel gyárilag vissza vannak azért fojtva ez nem a max ami kijön ebből az isuzuból), aztán lehetne nagyobb cooler, esetleg egy KKK v. GT turbó csere. ha komolyabbat akarsz, akkor már dugók, hajtókar stb. csere izmosabbra + nagyobb adagoló, race porlasztó csúcsokkal stb. stb..

ezt neked sikerült már pontosan lefordítani? a webfordító sztem elég gyenge...

de sztem ebben sincs szóról szóra minden leírva. így nem nagyon mernék magam nekiállni

üdv

Link to comment
Megosztás:

ezt neked sikerült már pontosan lefordítani? a webfordító sztem elég gyenge...

de sztem ebben sincs szóról szóra minden leírva. így nem nagyon mernék magam nekiállni

üdv

nekem sem sikerült, épp most osztottak le astraf-en belül a dízel topikban, ezért ide írok inkább ezután ezzel kapcsolatban:) itt az adagolóról ír leginkább, de szerintem a turbóval kellene kezdeni, van az a westgate szelep ezt megtudtam már, utána kerestem és azzal lehet a töltőnyomás maximumát állítani. Asszem egy csavarral lehet állítani a membránján, hétvégén megakartam nézni csak h. hozzá férjek le kell vennem a takaró lemezeket a leömlőről meg a turbóról, az meg oda van pöttyet rohadva. Szóval majd kicsit meghajtom a gépet és amikor elég meleg megpróbálom lehajtani a csavarokat v. megmelegítem. Utána állítani fogok a nyomáson igaz egy nyomásmérő órát be kell szereznem, aztán egy kis gázolajat adok az adagolónak ha kevés lenne a mostani. Aztán meglátjuk mivel lesz jobb, nem kell szét forgatni a gépet ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már igy belevagtatok a turboa nekem is lenne egy kerdesem!

Lehet e , illetve ha igen hogyan es hol? ... a turbo nyomast ugy allitani, hogy ne a gyari erteknel kezdjen el tolteni tehat 2500 fordulat korul hanem elotte pl mar 2000-es fordulat korul, ha jol belegondolok szerintem nem megoldahato de azert a kerdes adott. Zotya irt egy linket nagyon korrekt kis leiras a turborol erdemes ELOLVASNI! Vegulis ebbol vontam le en is a kovetkeztetest mivel valoszinuleg ha jol ertelmezem a mukodest mechanikai valtoztatas kene...Jol sejtem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már igy belevagtatok a turboa nekem is lenne egy kerdesem!

Lehet e , illetve ha igen hogyan es hol? ... a turbo nyomast ugy allitani, hogy ne a gyari erteknel kezdjen el tolteni tehat 2500 fordulat korul hanem elotte pl mar 2000-es fordulat korul, ha jol belegondolok szerintem nem megoldahato de azert a kerdes adott. Zotya irt egy linket nagyon korrekt kis leiras a turborol erdemes ELOLVASNI! Vegulis ebbol vontam le en is a kovetkeztetest mivel valoszinuleg ha jol ertelmezem a mukodest mechanikai valtoztatas kene...Jol sejtem?

Ezek a turbók fix geometriásak szóval azon sajnos nem tudunk változtatni, de legalább a nyomáson tudunk:) csak egy változósra való cserével lehetne

Link to comment
Megosztás:

Miindent lehet tuningolni, csak lehet a végén annyi pénzt költesz rá hogy alapból vehetsz azért egy erősebb gyári kocsit.

arra teljesítmény adód kell fizetni, mert be van vésve a forgalmiba és hosszú távon nem éri meg:D egy kicsi tuning még nem kerül sokba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumosok! egy kis észre lenne szűkségem :lol:

Van 1 95-ös Vectra 1.7td-m. a kocsival az a gond van, hogy eszméletlen gyenge, lusta, erőtlen. ( a gyári teljesítményhez képest!!) már a harmadik seb.fok.-ot sem tudja kiforogni, 3500rpm-nél váltani kell. több utassal már szinte csigalassú a gyorsulás! milyen okokból lehet ez? az autó egyszer hengerfejrepedéses volt + régi gazdája a minőségi olaj fogalmát sem ismerte. mellesleg az autóban rengeteg km van. ezért én arra gondoltam hogy az adagoló alkatrészek elkokszosodtak,csereérettek(fúvókák,porlasztócsúcs stb.) erről hogy lehet megbizonyosodni?

a másik hogy a turbó halt meg (apropó milyen tüneteket produkál egy rossz turbó?) a sokáig nem cserélt rossz olaj miatt.

szerintetek mit kéne kicserélni felújítani? amúgy a fogyasztással nincs gond (6l/100) és indításkor pöffent kicsit, de utána egy semmit sem kormol (pörgetve sem)!

bocs hogy kicsit hosszú lett várom az ötleteket :)

üdv

Üdv!

a probléma megoldva! ;) én is felmértem szemmel a turbó, adagolót hogy majd mit is kéne csinálni, és alulról vettem észre h turbóról a i.coolerbe vezető gumicső félbe van szakadva! ezt azonnal korrekt módon ki is cseréltem és láss csodát!!

sokkal de sokkal jobban húz mint azelőtt! érezni ahogy felépül a nyomás. simán vitte a 170-et :P

amúgy én a nyomásnövelésre ezt!"]http://www.vatera.hu/turbo_nyomas_szabalyzo_boost_controller_uj_163871712.html találtam. ezt egyszerűen a turbó és a wastegate szelep közé kell szerelni és a potival lehet állítani, ja és van hozzá egy T elosztó is amire sztem nyomásmérőt lehet kötni ami nagy segítség a beállításhoz is és még jól is néz ki az utastérben! ;)

isi te amúgy mikor kezdenél hozzá? ha van vmi tapasztalat kérlek ne restelj gépelni :P

sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már igy belevagtatok a turboa nekem is lenne egy kerdesem!

Lehet e , illetve ha igen hogyan es hol? ... a turbo nyomast ugy allitani, hogy ne a gyari erteknel kezdjen el tolteni tehat 2500 fordulat korul hanem elotte pl mar 2000-es fordulat korul, ha jol belegondolok szerintem nem megoldahato de azert a kerdes adott.

Ahhoz kisebb turbó kellene, de annak meg az a hátránya, hogy magasabb motorfordulatszámon nem töltene megelelően. A motorhoz túl nagy nagy turbóval meg az lesz a gond, hogy alacsony fordulaton nem pörög fel, nem tölt eléggé.

Ezt úgy szokták megoldani, hogy két kisméretű turbót kapcsolnak össze, vagy változó geometriásat alkalmaznak.

Link to comment
Megosztás:

ez nem is lenne hülyeség amit linkeltél, ha mindez igaz amit írtál:D én a tavasszal szeretnék vagyis már minél előbb, csak férjek hozzá a westgatehez:D

én valszeg kipróbálom.. remélem hatásos, de nem most majd ha lessz rávaló. :lol:

az angol oldal szerint az adagoló membránnal mit is kell csinálni? csak levenni a fehér gyűrűt? nem tok rajta eligazodni!

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz kisebb turbó kellene, de annak meg az a hátránya, hogy magasabb motorfordulatszámon nem töltene megelelően. A motorhoz túl nagy nagy turbóval meg az lesz a gond, hogy alacsony fordulaton nem pörög fel, nem tölt eléggé.

Ezt úgy szokták megoldani, hogy két kisméretű turbót kapcsolnak össze, vagy változó geometriásat alkalmaznak.

Ertem! Koszi a valaszt! - Hat ilyet tuti nem fogok csinalni , hogy turbo osszekapcsolas de gyanitom meg mas se probalkozott vele :lol: es nem is fog :)

Egyebkent egy ilyen osszekapcsolt turbo a motorra lehet negativ hatassal? - marmint ugye hogy hamarabb tolt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a turbónyomást csak egy általatok belinkelt nyomás szabályozóval lehet állítani mert a WG (wastegate) nem állítható gyárilag. Ha az Angol fórumon leírtakat megcsináljátok akkor az 1.7-nél könnyedén elérhető a 100Le + 200Mn körüli érték olyan max 1bar-on.

A membrán alól szokták kivenni azt a szilikon gyűrűt hogy nagyobb nyomásnál több kaját adjon az adagoló + a max üzemanyag csavaron szoktak betekerni 1/4-et max felet. Ettől egyébként javul alacsony fordulaton is az autó.

A nyomásmérő órát az adagoló tetjén lévő membrános rész és a szívócsonkot összekötő csőhöz érdemes beépíteni egy T elosztóval.....Persze komolyabb beavatkozásokhoz kellene egy nagyobb cooler stb....

Viszont az Isuzu motorok hátránya sajnos hogy könnyen melegszenek szóval ha esetleg vmit eltekergettek számítsatok rá hogy ha toljátok rendesen akkor melegedni fog ami hosszú távon nem jó a motornak.

Ja és egy kérdés: Az 1.7TDS mennyit forog 5-ben 100-nál???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a turbónyomást csak egy általatok belinkelt nyomás szabályozóval lehet állítani mert a WG (wastegate) nem állítható gyárilag. Ha az Angol fórumon leírtakat megcsináljátok akkor az 1.7-nél könnyedén elérhető a 100Le + 200Mn körüli érték olyan max 1bar-on.

A membrán alól szokták kivenni azt a szilikon gyűrűt hogy nagyobb nyomásnál több kaját adjon az adagoló + a max üzemanyag csavaron szoktak betekerni 1/4-et max felet. Ettől egyébként javul alacsony fordulaton is az autó.

A nyomásmérő órát az adagoló tetjén lévő membrános rész és a szívócsonkot összekötő csőhöz érdemes beépíteni egy T elosztóval.....Persze komolyabb beavatkozásokhoz kellene egy nagyobb cooler stb....

Viszont az Isuzu motorok hátránya sajnos hogy könnyen melegszenek szóval ha esetleg vmit eltekergettek számítsatok rá hogy ha toljátok rendesen akkor melegedni fog ami hosszú távon nem jó a motornak.

Ja és egy kérdés: Az 1.7TDS mennyit forog 5-ben 100-nál???

üdv, a max. üzemanyag csavart be vagy kifele kell tekerni?

majd lemérem mennyit forog de asszem 2400 körül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a turbónyomást csak egy általatok belinkelt nyomás szabályozóval lehet állítani mert a WG (wastegate) nem állítható gyárilag. Ha az Angol fórumon leírtakat megcsináljátok akkor az 1.7-nél könnyedén elérhető a 100Le + 200Mn körüli érték olyan max 1bar-on.

A membrán alól szokták kivenni azt a szilikon gyűrűt hogy nagyobb nyomásnál több kaját adjon az adagoló + a max üzemanyag csavaron szoktak betekerni 1/4-et max felet. Ettől egyébként javul alacsony fordulaton is az autó.

A nyomásmérő órát az adagoló tetjén lévő membrános rész és a szívócsonkot összekötő csőhöz érdemes beépíteni egy T elosztóval.....Persze komolyabb beavatkozásokhoz kellene egy nagyobb cooler stb....

Viszont az Isuzu motorok hátránya sajnos hogy könnyen melegszenek szóval ha esetleg vmit eltekergettek számítsatok rá hogy ha toljátok rendesen akkor melegedni fog ami hosszú távon nem jó a motornak.

Ja és egy kérdés: Az 1.7TDS mennyit forog 5-ben 100-nál???

nekem 5ben 100nál, 2100at forog kb. (F16os váltó), mondjuk nekem nem igazán melegszik, 85-nél feljebb sosem megy, egyszer nyáron 35 fokban dugóban volt 90 fok, termosztátom új 92 foknál nyit elvileg.

Link to comment
Megosztás:

na isuzu társaim valakinek sikerült valami tuning? a turbónyomást hol tudom állítani?

thx

Hali!

Szerintem nem érdemes a waste-gate-tel szórakozni, kell hozzá egy bleed valve, ami csak adott nyomás elérésekor engedi rá a nyitó-nyomást a wg-re. Nekem van egy amit már nem használok, ezt olcsóért odaaom ha kell. Ezzel belülről állítható a nyomás. Első próbálkozásnak megfelel. Csak vigyázz, mert a biztonsági szelep 1,1 Bár körül kinyit és csak 0,7-nél zár vissza (legjobb kiiktatni :lol:)

Én nagyjából 9sec körül járok 0-100km/h-ra :)

Ja, van valakinek bontott vagy rossz katalizátora Isuzu F Astrára?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerintem nem érdemes a waste-gate-tel szórakozni, kell hozzá egy bleed valve, ami csak adott nyomás elérésekor engedi rá a nyitó-nyomást a wg-re. Nekem van egy amit már nem használok, ezt olcsóért odaaom ha kell. Ezzel belülről állítható a nyomás. Első próbálkozásnak megfelel. Csak vigyázz, mert a biztonsági szelep 1,1 Bár körül kinyit és csak 0,7-nél zár vissza (legjobb kiiktatni :lol:)

Én nagyjából 9sec körül járok 0-100km/h-ra :)

Ja, van valakinek bontott vagy rossz katalizátora Isuzu F Astrára?

Üdv

Ezzel a bleed valve-val, hogy oldod meg? nem kell a waste gate-t megkerülni akkor valahogy vagyis ki iktatni?? Mennyiért adnád?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a turbónyomást csak egy általatok belinkelt nyomás szabályozóval lehet állítani mert a WG (wastegate) nem állítható gyárilag. Ha az Angol fórumon leírtakat megcsináljátok akkor az 1.7-nél könnyedén elérhető a 100Le + 200Mn körüli érték olyan max 1bar-on.

A membrán alól szokták kivenni azt a szilikon gyűrűt hogy nagyobb nyomásnál több kaját adjon az adagoló + a max üzemanyag csavaron szoktak betekerni 1/4-et max felet. Ettől egyébként javul alacsony fordulaton is az autó.

A nyomásmérő órát az adagoló tetjén lévő membrános rész és a szívócsonkot összekötő csőhöz érdemes beépíteni egy T elosztóval.....Persze komolyabb beavatkozásokhoz kellene egy nagyobb cooler stb....

Az 1 bar turbonyomást kb milyen fordulatszámon éri el a turbo?

Gyárilag 2400-nál adja le a max nyomatékot, 168 Nm-t. Tuningolásnál ez eltolódik?

Viszont az Isuzu motorok hátránya sajnos hogy könnyen melegszenek szóval ha esetleg vmit eltekergettek számítsatok rá hogy ha toljátok rendesen akkor melegedni fog ami hosszú távon nem jó a motornak.

Az enyémre mindet lehet mondani, csak azt nem hogy melegszik :lol:

85 fokos víz az már melegnek számít, télen nulla fok alatt ha nem nyomom neki, picivel 80 fok felett dolgozik, és a hűtű hideg.

Ma miután beálltam a garázsba, járattam pár percig alapjáraton, közben 3-ason toltam a fűtést, pár perc után simán visszahűlt 80 fok alá. A hűtő hideg volt.

Link to comment
Megosztás:

nekem 5ben 100nál, 2100at forog kb. (F16os váltó), mondjuk nekem nem igazán melegszik, 85-nél feljebb sosem megy, egyszer nyáron 35 fokban dugóban volt 90 fok, termosztátom új 92 foknál nyit elvileg.

Ugyanez :lol: Elvileg kétutas termosztát van benne, a főág 86 fokon, a mellékág 83 fokon kezd nyitni.

Az én B Vekimben F18WR-es váltó van, 3,74-es végáttétellel. Így 2500-at forog 100nál. A km óta GPS szerint pontosnak nevezhető (1 km/h-val többet mutat)

Biztos vagy az F16 os váltóban? Az opel-infos szerint az A Vekiket is F18 WR-es váltóval szerelték, és ugyanezzel a végáttétellel. Ha így van, akkor a 100nál a 2100 nem tűnik jónak. Valamennyit csal a mechanikus km órád is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.