Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Sziasztok

Segítségre szorúlnék egy kicsit !

Volna egy 1.6 os vectra c autóm 2002/12 havi .

Sajnos télen elkezdtek a mutatók ugrálni,együtt ugrál a fordulatszám mérő a km óra mutatóval,közbe pár másodpercenként leállítja a fütést,de az ujra felpörög,villog a kormányon a hangosító gomb,és az övnek a bekötésére figyelmeztető hang folyamatosan csilingel :D

De csak reggelenként csinálja kb fél órát!

Most az utóbbi időben már a mutatók is elfekszenek olyan szinten,hogy se benzin szintet,se fordulatot ,se sebességet nem mutat,és a coputernél egy F betű jeleneik meg!

és nem mutat semmit se! egy adatot se :D

ha bekötöm elhalgat,de amikor jó az autó egyszer figyelmeztet!

Elvittem már az egyik opel szervízbe ,de sajna nem tudták mi van vele,megvártuk a telefont a németektől hátha ők már találkoztak ilyen furcsasággal,azt tanácsolták meg kell mozgatni az ABS nek a vezetékeit és csatlakozóit!

De sajna nem lett jó.

Utánna pedig még azt mondták le kell cserélni az ABS csatlakozóját.

Nem segített ez se :D

De rajta volt a TECH2 es mérő is és eddig nem jelzett semmit,most előző héten rátették megint és azt mondták:

a kormány mögött levő vezérlő egység ,modul,panel nem tom pontosan a nevét az a baj,mert amikor ugrál a mutató akkor ez jelenik meg + hibaként !

Valakinek nincsen valami ötlete? mi miatt van ez ?

tényleg ez a gond ?

találkoztatok hasonlóval?

Mert majdnem 200e forint ez a micsoda :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nem mindennapi problémával fordulok hozzátok.

Van egy 2004 évjáratú vectrám 1.9 cdti 120 lovas.

A probléma az vele,hogy valahol hézag van a hajtásláncba.

Motortartó bakok rendbe lendkerék kicserélve futómű szilentek éppek és még is gázadásnál ránt motorféknél szintén.

új lendkerék lett belerakva, vagy bontott?

a lendkerék hiba még a félig benyomott kuplungnál hallható zaj, zörgés alapján is felismerhető...

van ilyen neked?

Link to comment
Megosztás:

új lendkerék lett belerakva, vagy bontott?

a lendkerék hiba még a félig benyomott kuplungnál hallható zaj, zörgés alapján is felismerhető...

van ilyen neked?

Igen volt ilyen hang de uj lendkereket raktunk be és ezzel meg is szünt.

De a hajtásláncba továbbra is megmaradt a hézag.

Link to comment
Megosztás:

az az ... én találkoztam hasonló hibával, és akkor is ez a modul volt a hibás...

sajnos a 2002 es autóknál szinte mindbe megdöglött ez a vezérlőegység.

köszike a választ,akkor cumi van :D

és ezt valahonnan olcsóbban megszerezni nem lehet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok

Segítségre szorúlnék egy kicsit !

Volna egy 1.6 os vectra c autóm 2002/12 havi .

Sajnos télen elkezdtek a mutatók ugrálni,együtt ugrál a fordulatszám mérő a km óra mutatóval,közbe pár másodpercenként leállítja a fütést,de az ujra felpörög,villog a kormányon a hangosító gomb,és az övnek a bekötésére figyelmeztető hang folyamatosan csilingel :sowwy:

De csak reggelenként csinálja kb fél órát!

Most az utóbbi időben már a mutatók is elfekszenek olyan szinten,hogy se benzin szintet,se fordulatot ,se sebességet nem mutat,és a coputernél egy F betű jeleneik meg!

és nem mutat semmit se! egy adatot se :lol:

ha bekötöm elhalgat,de amikor jó az autó egyszer figyelmeztet!

Elvittem már az egyik opel szervízbe ,de sajna nem tudták mi van vele,megvártuk a telefont a németektől hátha ők már találkoztak ilyen furcsasággal,azt tanácsolták meg kell mozgatni az ABS nek a vezetékeit és csatlakozóit!

De sajna nem lett jó.

Utánna pedig még azt mondták le kell cserélni az ABS csatlakozóját.

Nem segített ez se :lol:

De rajta volt a TECH2 es mérő is és eddig nem jelzett semmit,most előző héten rátették megint és azt mondták:

a kormány mögött levő vezérlő egység ,modul,panel nem tom pontosan a nevét az a baj,mert amikor ugrál a mutató akkor ez jelenik meg + hibaként !

Valakinek nincsen valami ötlete? mi miatt van ez ?

tényleg ez a gond ?

találkoztatok hasonlóval?

Mert majdnem 200e forint ez a micsoda :lol:

cim modul hiba

de tudom javítani ha kell..

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Nekem van egy C vectrám kintről behozott cd70 navi van benne nemtudom lenne e még valakinek ez a tipus

szeretnék egy telepitő lemez másolatot mert az enyémben nincs magyar az opelnál meg nem kapok

+ egy kérdés van hozzá 100%-os magyr térkép??? az enyém olyan 50 %os itthol vetterm

Előre is köszönöm csuhas

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos igen...

Így majd 10 év múlva, mire már csak zöldsészállításra használják...talán képbe kerülünk mi is...

Most nemtom miért mondjátok, 2004-es FULL extrás 1.9 CDTI Caravan már 3.5 millától van, nem is egy... újonnan amúgy se vennék már autót, mert ennél többért vettem anno, de csak a pénzt bukja rajta az ember erősen. Persze a 3.5 se kevés, tudom én, de mégse 10-12.....

Ez ránézésre nem rossz....

Link to comment
Megosztás:

Most nemtom miért mondjátok, 2004-es FULL extrás 1.9 CDTI Caravan már 3.5 millától van, nem is egy... újonnan amúgy se vennék már autót, mert ennél többért vettem anno, de csak a pénzt bukja rajta az ember erősen. Persze a 3.5 se kevés, tudom én, de mégse 10-12.....

Ez ránézésre nem rossz....

hidd el, hogy a magyarországon árult 3,5 millás Vectra C nek nem örülnél...

nekem is ezért nincs.

hulladék , törött, 300.000 km-rel... az összes.

nézzél körbe a mobile.de-n, hogy 2,5-3 milláért miket árulnak. azért eddig keress, mert erre még rájön a hazaszállitás költsége, regadó, forgalomba helyezés, és a kereskedő haszna.

siralmas autók ezek ennyiért

Link to comment
Megosztás:

hidd el, hogy a magyarországon árult 3,5 millás Vectra C nek nem örülnél...

nekem is ezért nincs.

hulladék , törött, 300.000 km-rel... az összes.

nézzél körbe a mobile.de-n, hogy 2,5-3 milláért miket árulnak. azért eddig keress, mert erre még rájön a hazaszállitás költsége, regadó, forgalomba helyezés, és a kereskedő haszna.

siralmas autók ezek ennyiért

Ebben lehet, hogy igazad van, sok a gazember ebben a bizniszben. Eleve nem nagyon bízom a használtautó kereskedőkben. Az tuti, hogy a km nem annyi, amennyi. Viszont annyi előnye van az itthoni vásárlásnak, hogy vihetem a kasztnis meg szerelő barátaimat is, hogy megnézzék....

Mindegy, én úgyis Németországban vennék, el is hozom lábon, ha kell. 100 valamennyi EUR volt a Van-re is a biztosítás, vizsga, ideiglenes rendszám a hazahozatalhoz. De ebben benne van az átírás díja is, tehát már a saját nevemen hozom be, itt csak a forgalomba helyezést kell fizetni. Nyelv nem probléma, van ismerősöm is, ahol alhatok, rá tudok szánni pár napot, hogy megnézzek pár autót. Egyébként a használtautó kereskedők ott is csibészek - csak olyat érdemes nézni, ami nem "nur für Export" mert azoknak sajna szintén véres lehet a torka.... A regadó elég sok sajnos, de úgyis csak 1.8-as, vagy 1.9 CDTI érdekelne.... talán 300 és 500 ezer között lehet valahol, ki kéne számolni.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Hello!

Él még ez a fórum? :lol:

Ha igen olyan kérdésem volna, hogy melyik tipust válasszam a dízel C-s Vectrából? Többfajta motorral láttam már, elsősorban a megbízhatóság és a fogyasztás lenne a szempont. Láttam 6 sebességes 1.9-es 150 lovas motorral is, nekem eddig az a legszimpatikusabb, valamint ha jól olvastam valahol a sima 1.9-es motor 120, a 2.2-es pedig csak 100 lóerős, igaz ez? Valaki homályosítson fel erről a motortipusokról ha nem gond, előre is köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kimerítő választ!

És Te melyiket javasolnád, ha neked kellene választani és a megbízhatóság

és fogyasztás a legfontosabb szempont?

dieselből volt a 2.0 Y20DTH 100 LE

Y22DTR 125 LE, ezek Euro3 motorok adagolóval.

Z19DT 120 LE, de figyelni, mert kint árulták 100 LE s változatban is!!! CR motor 6 seb.

Z19DTH 150 LE

és a 3.0 D 177 EU3 vagy a 184 EU4 motorral..

Link to comment
Megosztás:

Egy opelszerelő ismerősöm a 2.2 dieselre esküszik. Én egy 150 lovas 1.9-est próbáltam 6-os váltóval, limo kasznival. A futóműve nem volt meggyőző, állítólag a GTS fényévekkel jobb. Végre a 200-at nem érte el, de iszonyatosn gyorsult, volna, ha kiismertem volna mikor kell váltani, hogy a turbólyukat kiiktassam. A váltó kicsit akadós volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeteket, akkor a kétliteres verziót kihagyom :lol:

Még egy kérdés: láttam kétféle tipust kijelző ügyileg (amelyikben középen van) van a nagyobb meg a kisebb. Amelyikbe a kisebb van abban nincs is fedélzeti computer? Engem csak a fogyasztás kijelzés érdekel az egészből, vagy azt mindkettő tudja, csak a nagyobb kijelzős az a navigációt is tudja ez a különbség?

Remélem nem túl zavarosan fogalmaztam meg a kérdést :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kijelzőt passzolom, de sztem a kissebb kijelzőhöz nem jár a fedélzeti computer, tehát nincs fogysztás mérés.

A signumnak nagyobb a tengelytávja, ha jól eml, akkor a caravannal Vectrával egyenlő. Talán a hátsó üléssor mozgatható. Más az első lökös is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.