Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

Z22YH
EGR szelep lefalazásában, kiiktatásában tudna nekem valaki segíteni? (Gondolom szoftverfrissítést is kell végezni)

Tudtommal a 2006-s évtől már nem is volt ezekben a motorokban már nem volt ez a szelep! Okoz ez gondot a motorban a későbbiekben?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy sürgős segítséget szeretnék kérni tőletek, remélem tudtok nekem segíteni ebben a témában.

Hétfőn nekem koccantak hátulról, így a kb. fél éve összerakott OPC Line hátsó része az autónak megsérült, de szerencsére csak a lökhárító, szoknya és a diffuzor, mivel most ezt úgy is cserélni kell így szeretném az eredeti OPC hátsó lökhárítót feltetetni az autómra, ugye bár az eredeti dupla kipufogós diffuzor betéttel (eddig is ez volt benne csak ezt én úgy szerkeztettem bele).

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi a gyári száma az eredeti Vectra C OPC hátsó lökhárítónak?

Valamit, hogy ezt a lökhárítót fel lehet-e tenni az én autómra (2007 Vectra C, 5 ajtós)?

Még az Opelben is bajban vannak ezzel a kérdéssel, amit átküldtek nekem, hogy nekik ezt hozza a rendszer az a GTS-nek a lökhárítója volt.

Megköszönném ha valaki meg tudná adni ennek a számát, bízok benne hogy valakinek van eredeti OPC-je és az esetleg tudja ezt vagy meg tudja nézni.

Ahogy nézegettem külföldi oldalakon és fórumokon, úgy tűnik hogy a GTS-nek kell megvenni a lökhárítóját és abba kell beletenni az OPC-s diffuzort és arra kell ráragasztani a takaró OPC-s szoknyát.

Ez így lehetséges?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Módosítva : norbyee
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló! Egy segítséget szeretnék! 1,9 cdti-t szeretnék venni,egy ami aggaszt a kettőstömegű lendkerék esetleges cseréje! Kb mennyibe fáj egy ilyen csere? Mi a ráutaló jellegzetes hibajelenség,amit egy esetleges próbakörön ki lehetne szűrni?

Bocs ha már ezerszer találkoztatok ehhez hasonló naív kérdéssel! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Helló! Egy segítséget szeretnék! 1,9 cdti-t szeretnék venni,egy ami aggaszt a kettőstömegű lendkerék esetleges cseréje! Kb mennyibe fáj egy ilyen csere? Mi a ráutaló jellegzetes hibajelenség,amit egy esetleges próbakörön ki lehetne szűrni?

Bocs ha már ezerszer találkoztatok ehhez hasonló naív kérdéssel! :unsure:

Kettős tömegű miatt kuplungot, és főtengely szimeringet, és kinyomócsapágyat is érdemes cserélni, mert szét kell hozzá szedni az egész autót, és az említett alkatrészek is kb annyit mennek el mint a kettős tömegű. (vagy nem sokkal többet, és elég húzós lenne a kettős tömegű cseréje után 30.000 km-el megint szétszedni az egészet.)

Emiatt legolcsóbban is számítani kell 300.000 Ft-ra mindennel együtt. Kettős tömegű problémát könnyű kiszűrni, leállításkor, elindításkor csattog a motor, remeg a kaszni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következő érdekelne, a fékkopás érzékelőből csak egy darab van a vectrákban? Tegnap bevillant a jelzése, az érzékelőt is cserélnem kellesz a fékbetétekkel együtt? Köszi a választ.

Módosítva : Tustam
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Újonc vagyok még, így előre is bocsánat ha már nagyon sokszor feltett kérdésekkel fogok jönni.

Ma vettem egy 1.8-as GTS vectrat, 2003-as évjárat, 185.000 km-el. Mivel külföldön élek (és itt is vettem), ezért a kilóméter valós. Az autó alapvetően jó állapotban van, egy konkrét "hibát" leszámítva. Mégpedig, hogy egy kormány ikon világít folyamatosan a fedélzetin. A tulaj azt mondta semmit nem írt a gép amikor rádugták és hogy egyébként semmi baja (ami így is van). Kérdésem, hogy mégis mi lehet a baj? Érzésre nem nagyon érzek semmi furcsát sem a futóművön, sem a kormányzáson.

Másik, hogy mivel többezer kilóméteres túrára készülök, így mik azok az általános dolgok amiket esetleg érdemes kicserélni mielőtt nekivágok (mármint az összes szíjjon, olajon és szűrőn kívül)? Tehát mik azok a dolgok amiket ennyi kilóméter után érdemes kicseréltetni? Szeretném rendberakni az autót teljesen. Vezérlés volt cserélve feszítőgörgőkkel és vízpumpával együtt (hála Istennek) kb 40000 km-rel ezelőtt.

Előre is köszi a választ mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy C vectra 2.2dti automata seb.váltós autóm.

A következő hibajelenség jött nála elő...

Az autó elvette a teljesítményt,nincs turbó.Ezt párszor eljátszotta,de leállítás-újraindítás és megszűnt a hiba egészen múlt hétig,amikor is egy ideig csak alapjáraton megy az autó,(rángat,le akar fulladni) a teljesítményt már mindíg elveszi,füstöl és érdekes szaga van a füstnek is.

A cégnél ahol dolgozom kitakarították az EGR szelepet,el volt nagyon kormolódva,de a hiba ugyanúgy előjött kb 2 km után...

A szerelő azt mondta,hogy lehet az Egr szelep ment tönkre,lehet légtömegmérő... A baj csak az,hogy nem gyullad ki a csekk lámpa csak a villáskulcs és így elmondása szerint nem tudja kiolvasni a hibát,hogy mit kellene cserélni. Valaki tudna segíteni esetleg,volt hasonló problémája???

Esetleg a kettő közül valakinek nem lenne próbára alkatrésze,ha megoldódna a probléma természetesen ki is fizetném... Gyöngyösön lakom...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Egy kérdésem lenne. Adott egy Signum z30dt 2006 os kiadás, a hibajelenség a következő: (Klíma) minden megy rendesen addig míg meg nem állok és alapjáraton pötyög a motor ekkor az történik, hogy kb 1 perc és elkezd meleget fújni vagyis pontosabban a külső hőmérsékletet.

Benézetem a motortébe és ilyenkor nem mennek a ventilátorok Op commal nézve inaktív a klíma relé :( így sajnos a motor hütése sem megy.

Ha egy kicsit rálépek a gázra egy kicsit megemelve az alapjárati fordulatszámot máris bekapcsol minden a klíma és a vetilátor is.

Mi lehet az oka, hogy letiltódik alapjáraton ?

Esetleg valami alapjárati szenzor vagy minek hívják ezeket?

Annyit még, hogy nemrég lett cserélve klímakompresszor megfelelő mennyiség gáz ment bele 2-3 hete és a csere óta most jött elő ez a dolog.

Mi lehet a gond ?

Köszönöm előre is a segítséget esetleg találkozott e már valaki ilyennel.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Először is elnézést, ha rossz topikban járok, de mindenhol próbálkozok.

Adott egy 2005-ös Vectra C kombi 1,9 diesel 150 Le. Már régóta nálam van és most elkezdett búgni a motorszervó szivattyúja. Akkor is búg, ha csak egy helyben állok, a motor jár, de a kormányt nem tekerem. A kormánymű tetején van az olajtartály a tűzfal tövében (olajszint rendben).

Próbájam meg felújítani, vagy vegyek bontottan egyet?

Válaszotok várom.

Üdv,

Balázs

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Volt valakinek problémája Signum Z19TDH 6 sebességes AISIN automata váltóval? Ránt, nem kapcsol egy rakás sz*r az egész.

Megoldódott a probléma végre!

Az első "váltóguru", akit az ezzel foglalkozó 5-ből választottam azt mondta 2 nap "tesztelés" után, hogy ez biztos vezérléshiba, 390+ÁFA.

A másik szakember, aki megnézte azt mondta, hogy egyértelműen indítókuplung hiba, "csak" 250.

Persze ehhez le kell szerelnmi a váltót, míg a vezérlést a váltó leszerelése nélkül is lehet cserélni.

Tanács: hallgassatok meg több véleményt is, mert a "guruk" is csak emberek.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Hello latom volt mar itt tema az ablaktorlo lapat meghibasodasa! Sajnos nekem is elojott lehuzom neha teljeset torol neha csak ameddig huzom a kart neha le tudom allitani neha nem! Sajnos nincs kezelesi utmutatom a kocsihoz es nem is talaltam valaki tudna linkelni egy letolthetot?! Esetleg a biztositek tablak leirasa is sokat segitene 2002 1.8 vectra c-rol van szo! Elore is koszonom

Módosítva : vennik
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

Előre is bocsánat ha rossz helyre írtam de itt láttam friss bejegyzéseket!Amúgy mindenhol 2004-6 osok!

Szeretnék segítséget kérni, ill ha valaki ráismer a hibajelenségre annak nagyon örülnék! :) Nekem egy 2005-ös Vectra C van. Problémám egy mindig felbukkanó gyors kattogás! Az autó nyitásakor(mindegy hogy kulccsal nyitom vagy gombbal) és a motor leállításakor.Viszont ha a klíma fel van töltve és működik akkor nem csinálja, csak a klíma a motor leállítás utáni 2-3 mp sziszegést ami(áll) normális! De mivel a klímára nem jöttek rá (már 2 hónapja rohangálok vele) hogy hol ereszt (ami kb 1 hétig bírja) elég vicc ezért nincs feltöltve!Új tömítések elől, új hűtő..! Vissza térve erre a kattogásra nagyon szeretnék rájönni hogy mi lehet! A kesztyűtartó mögül jön a műszerfalból talán de onnan hallani! Sűrű gyors kattogás! Az akku nagyon jó, az autó hibátlanul indul mindig télen is most is 30 fokban mindig!

Válaszokat ötleteket előre is köszönöm!

Üdv!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.