Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Előre is bocsánat ha rossz helyre írtam de itt láttam friss bejegyzéseket!Amúgy mindenhol 2004-6 osok!

Szeretnék segítséget kérni, ill ha valaki ráismer a hibajelenségre annak nagyon örülnék! :) Nekem egy 2005-ös Vectra C van. Problémám egy mindig felbukkanó gyors kattogás! Az autó nyitásakor(mindegy hogy kulccsal nyitom vagy gombbal) és a motor leállításakor.Viszont ha a klíma fel van töltve és működik akkor nem csinálja, csak a klíma a motor leállítás utáni 2-3 mp sziszegést ami(áll) normális! De mivel a klímára nem jöttek rá (már 2 hónapja rohangálok vele) hogy hol ereszt (ami kb 1 hétig bírja) elég vicc ezért nincs feltöltve!Új tömítések elől, új hűtő..! Vissza térve erre a kattogásra nagyon szeretnék rájönni hogy mi lehet! A kesztyűtartó mögül jön a műszerfalból talán de onnan hallani! Sűrű gyors kattogás! Az akku nagyon jó, az autó hibátlanul indul mindig télen is most is 30 fokban mindig!

Válaszokat ötleteket előre is köszönöm!

Üdv!!

Szia!

Valamelyik fűtésállító szervomotor lesz a bűnös.bűnös. Tipushiba.Hol vagy helyileg?Meg is tudom nézni,meg polcon is van egy pár db ilyen motorom.

Link to comment
Megosztás:

A belső levegő szervómotor lesz. Egyszerűen ellenőrizheted, nyomkodod a bekapcsológombját, és végállásba kattogni fog. Eltörtek benne a fogaskerekek fogai. Típushiba, csere. Nem olcsó, cserébe hamar tönkremegy, kínai vacak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy 2004.05. Vectrc c GTS y22dtr motorral az első futómű 285 vagy 295-ös féktárcsával van szerelve, mert hát ugye elméletileg 295 mert ún. "sportfutómű" van alatta de az alkatrész oldalaknál sem teljesen egyértelmű, több helyen is a 285-ös méretűnél fel van tüntetve , hogy kivéve sportfutómű , akkor melyik!?!?

Tudom, hogy egyszerűbb lenne megmérni de most ez volt az egyszerűbb!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy 2004.05. Vectrc c GTS y22dtr motorral az első futómű 285 vagy 295-ös féktárcsával van szerelve, mert hát ugye elméletileg 295 mert ún. "sportfutómű" van alatta de az alkatrész oldalaknál sem teljesen egyértelmű, több helyen is a 285-ös méretűnél fel van tüntetve , hogy kivéve sportfutómű , akkor melyik!?!?

Tudom, hogy egyszerűbb lenne megmérni de most ez volt az egyszerűbb!

Köszi

Szia!

Dobj egy alvázszámot és megmondom.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap kivillant a műszerfalon a kevés olajszintet jelző logó.Viszont olajat fél éve cseréltem,és a maximumon volt a pálcán,ahogy annak lennie kell.Mi lehet a gond?

Az olaj jelző gomba elvileg!Nekem is kellett cserélni már!-pontosabban nálam az volt a ludas!És nálam nem jelzett folyamatosan csak néha bevillant volt h jelzett 1-2 percig aztán napokig nem!Néhány ezer forintos tétel!

De van itt szakvélemény is:

Ez több mindenre is visszavezethető.

1,

Amennyiben csak meleg motornál gyullad ki az olajnyomás lámpa, akkor könnyen lehet, hogy elöregedett/megégett az olaj (hiába csak 7000km van benne), és melegen elveszti a viszkozitását, vagyis annyira lecsökken a kenőképessége, hogy nem tud az olajszivattyú megfelelő nyomást előállítani a kenés biztosítása céljából.

Ebben az esetben egy olajcsere megoldja/megoldhatja a dolgot.

2,

Ha menet közben hol felvillan, hol elalszik a visszajelző lámpa, és az olajszint jó, az olaj nincs megégve (nem koromfekete, és sűrű mint a kátrány) akkor a jeladó gomba vacakol, vagy az érintkezői oxidálódtak el, és nem kap áramot rendesen.

Utóbbi esetben egy drótkefe megoldja a problémát, de a gomba cseréje némi anyagi áldozattal jár.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Van egy Vectra 1.9 cdti caravanom,indultam volna haza a munkából és erős gázolaj szagot éreztem.kiszálltam és láttam hogy folyik az üzemanyagom.Kinyitottam a motorháztetőt és azt tapasztaltam hogy az üzemanyagszűrő elött a gumicső szétnyílt.Van valakinek tippje hogy hol tudok szerezni ilyet és hogy hogy lehet megcsinálni?Két műagyag cső között van a gumicső és rá van roppantva.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Opel vectra c 2004 évj.Sziasztok,segitségeteket szeretném kérni.Cseréltem a biztosítékot és véletlenül rajta hagytam a gyújtást,magnóm csak annyit ír h safe..kódot kér,de akitöl vettem(kereskedő)nem adta ide a szervíz könyvét..mi ilyenkor a tehendő?van vmi titkos kód,vagy minden magnóhoz más???köszönöm..

Link to comment
Megosztás:

Opel vectra c 2004 évj.Sziasztok,segitségeteket szeretném kérni.Cseréltem a biztosítékot és véletlenül rajta hagytam a gyújtást,magnóm csak annyit ír h safe..kódot kér,de akitöl vettem(kereskedő)nem adta ide a szervíz könyvét..mi ilyenkor a tehendő?van vmi titkos kód,vagy minden magnóhoz más???köszönöm..

Szia!

Irány opel szalon.Forgalmi és csekély 10000ft!-ért megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel vectra c caravan 2006 12.

Automatikusan nyíló csomagtér problémám lenne.

Nyílik rendesen, csukodani viszont csak félig akar meg áll, olyankor megint meg nyomom a gombot fel megy megint. Újra gomb nyomás elindul és megint meg áll.

Utána vissza és kicsit rá kell segítenem kézzel...

Nem mindig csinálja!

Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Miért lehet az hogy a klíma bal oldalon tökéletesen működik a közepétöl a jobb oldal felé meg nem hűt rendesen? Valamivel hidegebb mint a kűlső levegő, de nem jó.

Vectra 2.2 dízel digitklímás.

Szia!

Úgy látom egy cipőben utazunk.Pont nekem is tegnap jött elő ez a hiba.Holnap este megnézem,mert szerintem valamelyik szervomotor lesz a bűnös.Ha valamire jutok szólok.Vagy éppen te szólj ha rájöttél :-) .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Tudna abban valaki segíteni, hogy egy 2008-as C-Vectrának, hogy lehet szétszedni úgy a műszerfalát, hogy az később is összerakható legyen és sértetlen? :) Van benne egy Parrot kihangosító, ami nem működik, valszeg nem kap feszültséget, mert nem is világít, telefon sem találja. Meg szeretném keresni, hogy hol van bekötve vagy végignézni a kábelét, mert szerintem az is lehet, hogy valahol eltört. 

Előre is köszi a segítséget!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2015. 12. 28. at 19:06, Laci22 írta:

Sziasztok!

Ha vennék a 2008-as Vectrámba egy a linken látható navis autórádiót, akkor azt elég csak a régi helyére betenni, vagy fel is kell tanítani?

http://www.ebay.com/itm/Android-4-4-Autoradio-DVD-GPS-NAVI-Fur-OPEL-Vauxhall-Zafira-Astra-Ruckfahrkamera-/181724140040?hash=item2a4f9a5208:g:A50AAOSweW5VN2Ih

Köszi!

Ezeket nem kell tanítani! Arra figyelj, hogy Vectrába való legyen, mert az Astrás és Zafirás kivitelben középen ven egy él ami nem fog szépen mutatni Vectrában!

Ha gyári navis fejegység is érdekelne az van nekem is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Természetesen én is egy problémával fordulnék a márka társaimhoz...

Egy 2.2 benzin Z22SE vasról van szó.

A hiba mit produkál. Fél órás üzemidő után, a visszaváltások utáni kigyorsításnál, rántást produkál az autó. Majd kezdi elveszíteni az alapjáratot, amelyet aztán akár lefulladás követ... Ezt követően bekapcsol a szerviz üzemmód és nem tudom adagolni a gázt, hanem automatán, magának állítja be a fordulatszámot a vezérlő egység...

Leállítást követően a szerviz lámpa továbbra is világít, de a gáz pedál újra használható és alapjárat is normális...

A hibaüzenetek amiket mutat:
-szívócső nyomásérzékelő hiba
-motoros fojtószelep hiba
-fals levegő érzékelő hiba

Valakinek esetleg bármilyen ötlete, hogy melyik irányból közelítsem meg a problémát. Próbálok tájékozódni mielőtt alkatrész vásárlásba kezdenék :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Természetesen ha a probléma megoldódott, megosztom veletek a csodát! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Vectra vásárlás előtt állok, volt már C-s 2.2 dízelem, most az 1.9 (120LE) verzióban gondolkodok.

Tudnátok mondani egy pár dolgot ami segíthet a döntésben, pl. mik a típushibái, mire kell figyelni amikor ami problémaforrás lehet meg bármit ami segíthet abban, hogy ne szaladjak bele valami drága javításba egyből vásárlás után. Mennyi kilométert bírnak ezek az 1.9-es motorok komolyabb generál nélkül?

Balázs

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
20 órája, pjotr írta:

Gyenge a fűtés az autónkban, a termosztát cserélve lett, de a jelenség még mindig ugyanaz. A gyanú az hogy a fűtőradiátorban van dugulás. Hogyan lehet legkönnyebben hozzáférni a fűtőradiátorhoz? (Y20DTH)

Szia.Sehogy.Müszerfal ki,merevitő ki,klima le,viz le,..........stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni. Van egy 2008-as 1.8 Benzin c-Vectrám. Most tapasztalom, mikor hidegebb van(napközben 2-3c), hogy elég lassan melegszik fel és ha fel is melegszik, de pl 60kmph-val megyek folyamatosan, akkor képes visszahűlni a víz. Szerintem ez nem normális dolog. Mit javasoltok? Termosztát? Vagy próbáljam ki a régi trükköt és papírt rakok a hűtő elé :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.