Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Én utoljára 2005-ben láttam, akkor a bal első sárvédő rügyezett. Azóta nem nagyon használta Sanyi. A legnagyobb gondja, hogy teljesítményadó nemfizetése miatt ki van tiltva a forgalomból. Valahogy biztos vissza lehetne helyezni, de az is plussz pénz.

Igen.

Szépek a Rekordok, Attila Monzája meg nyálcsorgatós.

Régi vezetőnk meg árulja egy ideje a Senatort.

Nem tudjátok, milyen állapotban van most?

Link to comment
Megosztás:

Én utoljára 2005-ben láttam, akkor a bal első sárvédő rügyezett. Azóta nem nagyon használta Sanyi. A legnagyobb gondja, hogy teljesítményadó nemfizetése miatt ki van tiltva a forgalomból. Valahogy biztos vissza lehetne helyezni, de az is plussz pénz.

Az új tulaj,ha kifizeti az elmaradásokat. Talán a pótlékot elengedik,akkor szerencséje lesz. , Utána lehet virgonckodni vele.

Anó a Lanciámat így vettem. Dupla átírás,közúti bírságot is ki fizettem. Így írták át a nevemre. Amíg tartozás van , Adóügyes, Bírságos, addig nem írnak át semmit... Attila

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mennyit kér a senatorért ? csak kiváncsiság képpen....

200......szombaton megnéztem,van szegénynek baja.

az egy tök alap 2.5-ös senator kaszni,elvileg 3.0-s motorral......villanyablak van benne,de az ajtókárpiton ott maradt a lyuk amit valamivel betömtek.a kaszni már megindult pár helyen,a bal első sárvédő még mindig rottyon van. :)

én alkatrésznek néztem,de nem sok minden van benne amiért lehet szeretni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Attila félére gondoltam.

Azt a monzát bontod amit itt volt hirdetve ?

a monza már történelem sajnos......a kaszni finoman fogalmazva nyomokban tartalmazott fémet,de inkább csak fémoxidból ált.hazavittem,lehet cabrio lesz belőle ha az ügyes kezü lakatos barátom 1x nekiáll.

én is arra a senatorra gondoltam....a Vincze Sanyiéra.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos,hogy egyre jobban eltűnnek a Szenik is.. Vagy a Méh be viszik. vagy szét bontják- maradék megy vasba. Mivel kevesen tartották meg ezeket a típusokat. nem nagyon használják. elvermelik ,majd jó lesz a gyereknek, vagy az unokának. Találkoztam ilyennel. Még donor autót sem spájzolnak be..

Ma voltam Erzsébeten. CH s Monzát néztem meg. hát csodaszép. Swejciek vigyáztak rá. Minimális csetreszek kellenek hozzá. Műszerfal,(több helyen repedt) Első ülés emelő konzol, stb. Jobbos index. Hátsó dob. és egy kis mosás. és mehet OT ra...

eddig. 800.e ft- ba van, hogy be került. Még rádob egy pár ezrest és mutogatni lehet majd. Csak ügye idehaza nincs kereslet rá. Még nincs...

Még ha 30 éves is a kicsike.... :-) ...

Admiral /Diplomat... na ahhoz aztán még nehezebb alkalatrészeket össze szedni... De jobb választás lenne,,, :omg:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 3.0-ás 12 szelepes motornál kartergáz visszavezetés hol lehet eltömődve? mert az a hiba áll fenn hogy az elosztó ház és a vezérműlánc dekni-nél nyomja az olajat, hosszabb úton ill nagyobb tempónál, a kartergáz vissza van vezetve ugye a légszűrő házba és mikor nem folyt az olaj mindig olajos volt a karbi teteje egy kicsit és most teljesen száraz ebből következtetek hogy a kartergázzal van vmi probléma. Ha van valakinek vmi ötlete légyszi írjon vagy hogy mi lehet a probléma!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 3.0-ás 12 szelepes motornál kartergáz visszavezetés hol lehet eltömődve? mert az a hiba áll fenn hogy az elosztó ház és a vezérműlánc dekni-nél nyomja az olajat, hosszabb úton ill nagyobb tempónál, a kartergáz vissza van vezetve ugye a légszűrő házba és mikor nem folyt az olaj mindig olajos volt a karbi teteje egy kicsit és most teljesen száraz ebből következtetek hogy a kartergázzal van vmi probléma. Ha van valakinek vmi ötlete légyszi írjon vagy hogy mi lehet a probléma!

Köszi!

a szelepfedél tetejében van egy sűrű szövésű acélszövet köteg ami szűri/visszatartja az olajat a kartergázból.akkor látod ha leszeded a szelepfedelet és a belsejében lesz egy ponthegesztéssel berakott lemez ami mögött található a szövet.kimosni gyakorlatilag szétszedés nélkül lehetetlen.ha meg lefurkodod a ponthegesztést akkor nem biztos hogy szárvány nélkül vissza tudod hegeszteni és akkor ott fog könnyezni a szelepfedél mindig....ez a gyakorlat sajnos.szerezz inkább egy másik fedelet ami jó.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a szelepfedél tetejében van egy sűrű szövésű acélszövet köteg ami szűri/visszatartja az olajat a kartergázból.akkor látod ha leszeded a szelepfedelet és a belsejében lesz egy ponthegesztéssel berakott lemez ami mögött található a szövet.kimosni gyakorlatilag szétszedés nélkül lehetetlen.ha meg lefurkodod a ponthegesztést akkor nem biztos hogy szárvány nélkül vissza tudod hegeszteni és akkor ott fog könnyezni a szelepfedél mindig....ez a gyakorlat sajnos.szerezz inkább egy másik fedelet ami jó.....

Sajnos nem az a baja, nekem csavarok fogták oda azt a lemezt, le szedtem kitakarítottam, az acélszövetet vissza se raktam de nem szünt meg a probléma :(

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem az a baja, nekem csavarok fogták oda azt a lemezt, le szedtem kitakarítottam, az acélszövetet vissza se raktam de nem szünt meg a probléma :(

eredetileg van egy vékony papírtömítés az elosztó talpa alatt.....ha ezt nem rakod be akkor fog ereszteni mindig is,fém a fémen nem annyira szeret tömíteni önmagában.én vékony klingelitből szoktam vágni.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

eredetileg van egy vékony papírtömítés az elosztó talpa alatt.....ha ezt nem rakod be akkor fog ereszteni mindig is,fém a fémen nem annyira szeret tömíteni önmagában.én vékony klingelitből szoktam vágni.....

Sikerült letömíteni az elosztó és a dekni között, de sajnos most az elosztó fedél és a gyújtás elosztó között nyomja ki :( nem igazán értem hogy mit keres ott az olaj ilyen nagy menyiségben

Link to comment
Megosztás:

Sikerült letömíteni az elosztó és a dekni között, de sajnos most az elosztó fedél és a gyújtás elosztó között nyomja ki :( nem igazán értem hogy mit keres ott az olaj ilyen nagy menyiségben

vagy az olajszint magas,bár én volt h 9 litert öntöttem a 3.0-s motorba és nem volt vele baj és gondolom te sem öntöd túl az olajat vagy ami valószínűbb akkora a kartergázod már hogy mindenütt tolja ki az olajat.a szelepfedélen lévő kis furaton nem képes a végtelen mennyiségű gáz eltávozni.

emelt fordulaton ha pl. gyűrűtörött a motor rengeteg gáz léphet át a forgattyúsházba......

én azt mondanám szedd szét a motort és nézd meg mi a baja......az ilyen jellegű tákolás nem szokott sok jót jelenteni hosszú távon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

P_20140716_091112_www.kepfeltoltes.hu_.jP_20140716_091112_www.kepfeltoltes.hu_.jAnyum Rekordján lejárt a műszaki. Sajnos van pár rohadás rajta, többek közt a bal első torony mellett. Gondoltam lekapom a sárvédőt, gyorsan kihegesztem és léphetek tovább. Nem így lett. Kiderült, hogy a tornyot tartó nyúlvány is rozsdás, ráadásul el is volt törve. Az egész napom ráment, de király lett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.