Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Az meg mér? Az Olympia-Rekord az tudtommal a Rekord A előtt volt, és '53-'60-ig gyártották, beleérve a P1-et is. A tied meg csak egy Rekord C, igaz annak gyönyörű, csak túl fiatal ahhoz hogy Olympia lehessen.

Majd megmutatom a gyártmánytáblát a motortérben. 8)

Az van ráíva,hogy:Olympia-Rekord C COUPE

Hát ezért :lol: :lol: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Majd megmutatom a gyártmánytáblát a motortérben. 8)

Az van ráíva,hogy:Olympia-Rekord C COUPE

Hát ezért :lol: :lol: :wink:

Jó, de a típustáblán kívül sehol sem hívják azt az autót Olympia-Rekordnak, nem? Amúgy nekem is Calibra A van a típustáblára írva (mintha lenne belőle B is), meg hivatalosan a Calibra mint külön típus nem létezik, hanem csak a Vectrának egy 85-ös kóddal ellátott karosszériaváltozata. Tulajdonképpen egy Vectra kupé, csak más nevet adtak neki.

Link to comment
Megosztás:

Jó, de a típustáblán kívül sehol sem hívják azt az autót Olympia-Rekordnak, nem? Amúgy nekem is Calibra A van a típustáblára írva (mintha lenne belőle B is), meg hivatalosan a Calibra mint külön típus nem létezik, hanem csak a Vectrának egy 85-ös kóddal ellátott karosszériaváltozata. Tulajdonképpen egy Vectra kupé, csak más nevet adtak neki.

Nekem akkor is Olympia Rekord picit :sad5:

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltük öcsém autóján a difit. Igazából csak a difit szerettük volna, de nem ment bele a sper a régi házba, így teljes hídcsere lett :? Állítólag kicsit búg. Remélem nem rossz ez is. Amúgy az eredetiben darabokra törtek a csoportkerekek. És került bele riasztó is, ami a centrált is zárja. Tényleg Chyga! tudnál bekötési rajzot küldeni enforcer riogatóhoz? Mert az irjelző vezérlés nem akar működni. Az új hidrotőkék pedig nem hozták meg a várt eredményt :evil: Az egyik szelep a hármas v. négyes hengernél kb 2000 fordulattól erősen kattog. olyan hangja van mint egy varrógépnek :? de már semmi tippem nincs mitől lehet ez a hang.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

A difi hang nagyjából megoldódott. De a köv problem merültm fel: A szelepek vmiért csattognak. Szereztünk alighasznált hidrotőkéket, de maradt minden a régi. Elkezdtük kicserélgetni egyenként őket, de ez sem járt sikerrel. Mértünk kompressziót, mind a négy hengerben 11.5. Ma kinyomkodtuk az összes tőkéből az olajat, szétszedtük őket és átmostuk az összeset gázolajjal. Majd visszaraktuk őket, a himbákat addig húztam meg, íg el nem kezdte benyomni a tőkék tetejét. De most meg nem akarja feltölteni őket az oilnyomás. Pedig van, a gyári műszer középen áll alapjáraton, olaj a felső nívón. A veztengely felett van négy vagy öt aluszegecs(dugó), amiből az egyik kicsit ki volt nyomódva, de visszaütöttem. Plízz Segítsen vki nekünk, mert egy 1000 km-es túra vár a gépre és így nem lehetne nekivágni.

Link to comment
Megosztás:

A difi hang nagyjából megoldódott. De a köv problem merültm fel: A szelepek vmiért csattognak. Szereztünk alighasznált hidrotőkéket, de maradt minden a régi. Elkezdtük kicserélgetni egyenként őket, de ez sem járt sikerrel. Mértünk kompressziót, mind a négy hengerben 11.5. Ma kinyomkodtuk az összes tőkéből az olajat, szétszedtük őket és átmostuk az összeset gázolajjal. Majd visszaraktuk őket, a himbákat addig húztam meg, íg el nem kezdte benyomni a tőkék tetejét. De most meg nem akarja feltölteni őket az oilnyomás. Pedig van, a gyári műszer középen áll alapjáraton, olaj a felső nívón. A veztengely felett van négy vagy öt aluszegecs(dugó), amiből az egyik kicsit ki volt nyomódva, de visszaütöttem. Plízz Segítsen vki nekünk, mert egy 1000 km-es túra vár a gépre és így nem lehetne nekivágni.

Tegyetek bele fix tőkéket :wink:

Nekem is ki lett járatva belőle az olaj és utánna kuka lett mind.

A fix tőkéket beállítod és zsíroskenyér. A versenyótókba is fixeket szoktak tenni asszem :roll:

Link to comment
Megosztás:

Igazából már arra is gondoltam, hogy a hengerfej annyira ki van kopva, hogy elengedi az olajnyomást és ezért csattognak a tőkék. Mert leginkább a 3-4 hengerek felől hallani. Lehet megpróbálunk felrakni egy másik hengerfejet, csak az karbisé, és nem tom mekkorák benne szelepek, ugyan olyan-e mint az injektorosé. A fix tőkéket hol szerezted? Mert már én is olvastam tuning újságokban, hogy lehet hozzáilyen okosságokat kapni.

Link to comment
Megosztás:

A fix tőkéket hol szerezted? Mert már én is olvastam tuning újságokban, hogy lehet hozzáilyen okosságokat kapni.

Egy haveroméktól szerváltam. Körül kell nézni mert a régebbi mocikban ilyen volt és nem volt mindegyikben ótómata hidrotőke :wink:

Link to comment
Megosztás:

A veztengelyt még nem néztük meg, mert le kell hozzá venni a hengerfejet. Ugyanis előrefelé nem tudom kihúzni, mert ott a lánckerék.

Az általam eddig vizsgált autókban (Ascona C, Vectra, Astra, Omega) a vezérműtengely kiszereléséhez nem kellett a hengerfejet levenni. Igaz nem kihúzni kellett, hanem a csapágykengyelek leszerelése után le lehet emelni.

Link to comment
Megosztás:

De ez CIH motor, és a vez tengely a fej belsejében fut, és csak előrefelé lehet kihúzni, ahol előtte van a lánckerék a lánccal :(  

Köszi Berlina a linkeket.

És neked is Dark :wink:

Szerintem ki lehet húzni csak a hűtőt kell kiszedni. :roll:

A vezérlést meg jelrerekod és leszedheted a lánckereket. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak azért szeretnéd kiszedni a tengelyt, hogy a kopását ellenőrizd, akkor inkább ne tedd.

Az ellenőtzésnek többféle módja van:

- kiszeded a hidrotőkét, és megnézed az alját. Ha nem kopott homorúra, akkor nagy valószínűséggel a tengely is jó.

- a hidrotőke furatán benézve ( lámpa segítségével ) végig lehet nézni a bütyköket

- ha beraksz egy tőkét himba nélkül, forgatod a motort, meg tudod mérni az emelés nagyságát. Ezt ismételd meg az összes bütyöknél, és kiderül, ha valamelyik kopott ( szívó - kip azt hiszem nem egyformán emel).

Link to comment
Megosztás:

Még valami. Hogy kell jelre állítani a motort, és akkor hogy kell állnia a vez.tengelynek? Mert a lendkeréken lévő jelet beállítom, de a veztengelyen a jel kb negyed fordulatot előrébb van. Ha visszaállítottam, akkor összeakadtak a szelepek és a dugattyúk. Most úgy van beállítva, hogy a jelnél váltanak a négyes hengerben a szelepek. És a szelephézagot kell hagyni vagy nem? Mi kinyomtuk az olajat a tőkékből, és adddig húztam a himbákat, amíg el nem kezdte benyomni a tetejét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.