Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 1 year later...
On 2019. 11. 16. at 23:00, wookie írta:

Mi a sztori?

98-ban vettem a 83-as 2.0E Rekordot. 2002-ben öcsémhez került, majd 2005-ben édesanyámhoz. De ők vettek egy Peugeot 807-et, amibe könnyebb ki-beszállniuk, így visszakaptam. Eddig is folyamatosan csinálgattam, de azért van mit csinálni rajta. Legrosszabbul a hátsó lökös alatti sárvédőrész néz ki. Szerencsére kaptam hozzá javító elemeket. Igazából napi használós lesz, így nem cél az OT. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szép történet... Hirtelen én is elgondolkoztam mi lenne ha visszakerülne hozzám életem első autója. Az egy '80-as Kadett 1.3SR volt (pont mint a lenti prospektusfotón, leszámítva hogy az alufelnik nem voltak meg), én is '98-ban jutottam hozzá (örököltem), de 2000-ben családi nyomásra eladtam ("öreg vacak már, minek szenvedsz még vele?"), és azóta is bánom... :( Azt hiszem örülnék és én is megpróbálnám feltámasztani, csak sajnos ez lehetetlen, a rendszámadatbázis szerint már rég kivonták a forgalomból és valószínűleg el is bontották... sajna mostanra gyakorlatilag elfogytak az ilyenek, de azért nem tettem le róla teljesen hogy egyszer lesz még :cool:

Kadett_sr.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na, én pont ezért őrizgetem már 8 éve a rekit, mióta hivatalból bevonták a rendszámot, azóta enni se kér, elvan a bakon nyugalomban. már csak egy Senator donor hiányzik hozzá, csak azok végképp elfogytak, ha meg nagy ritkán előkerül egy, aranyáron mennek. De jövőre lesz bátyámék esküvője, arra össze kéne lapátolni a vectrat, S utána jöhetne a rekord is végre. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Van nekünk egy Opel Rekord D 1977 1.9 (66kw, 90 LE) autónk. Sajnos sok a probléma vele, de eddig mindig meg tudták a szerelő barátaim oldani.
Most viszont egy olyan helyzet állt elő ami már macerásabb:
A karburátorban a tűszeleppel van probléma, emiatt menet közben megáll az autó.
Tudnátok ebben bárminemű javaslattal vagy ötlettel szolgálni?
Létezik e hozzá felújító készlet vagy komplett karburátor (az eddigi keresgélés alapján semelyiket nem találtam)?
Vagy ha az előző két megoldás nem létezik akkor milyen másik kocsiból lehetne rászerelni egy karburátort ami passzolhat hozzá, feltéve, hogy ez opció?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!
 

Üdv: Geri

Módosítva : Geri Rekord
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2020. 02. 26. at 11:46, Geri Rekord írta:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Van nekünk egy Opel Rekord D 1977 1.9 (66kw, 90 LE) autónk. Sajnos sok a probléma vele, de eddig mindig meg tudták a szerelő barátaim oldani.
Most viszont egy olyan helyzet állt elő ami már macerásabb:
A karburátorban a tűszeleppel van probléma, emiatt menet közben megáll az autó.
Tudnátok ebben bárminemű javaslattal vagy ötlettel szolgálni?
Létezik e hozzá felújító készlet vagy komplett karburátor (az eddigi keresgélés alapján semelyiket nem találtam)?
Vagy ha az előző két megoldás nem létezik akkor milyen másik kocsiból lehetne rászerelni egy karburátort ami passzolhat hozzá, feltéve, hogy ez opció?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!
 

Üdv: Geri

Szia.

 

Nekem injektoros a Rekordom, így ebben ķonkrét segítséget nem tudok nyújtani. De van pár vállalkozás, akik karburátor felújítással foglalkoznak . Érdemes megkeresni őket, hátha tudnak segíteni. Esetleg keresd meg Dedeó Gyulát, ő is nagy szakértője az öreg Opeleknek. A strohm.hu oldalon találsz elérhetőséget hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megvan a műszaki a Rekordra. Előbb azonban a hátsó sárvédők kerék mögötti alját kellett kicserélni, illetve a pótkeréktartót kihegeszteni. Valamint a jobb szélső kormányösszekötőt cserélni.

A műszaki vizsga akadályait simán vette, minden tökéletesen megfelelt, pedig a co méréstől és a bal első lengéscsillapító állapotától tartottam. De ezekkel sem volt probléma.

Következő lépés nyáron lesz, mikor tovább folytatom a kasztni kijavítását.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.