Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

hát ebben nem vagyok biztos...de te sem legyél...kollégámék S40-esében (max második szériás..szerintem nem volt kanyarkövető mégis így kezdte...de igazából azt sem értem ez mire jó.....

ok, akkor módositok: az opelek nem bólintanak, csak a kanyarkövetők.

meg a hondák se, sőt, a honda civicben nem lencsés a gyári xenon lámpa, hanem sima. ( más mint a nemxenon, de nem lencsés)

Link to comment
Megosztás:

a., A gyári xenonok a terheletlen autó hossztengelyéhez vannak szabályozva, a hossztengely eme állapotának változásához igazítja a lámpatestet. Sz@rik az emelkedőre és a lejtőre, meg a huppanókra. Ez nem ideges diszkólámpa.

b., A xenonizzó fénykibocsátása más fizikai méreteken történik, mint a hagyományos izzóé (lásd neon és izzó közti kül.). Ezért aztán hagyományos testbe berakva hiába állítgatjuk akárhogy, a szórt fény mindig jelentősen több lesz, mint a H7-é, és vakítani fog (min. jóval erősebben, mint a H7), ha fejre állsz is.

c., Az ENSZ nem véletlenül fogadta el a vonatkozó szabványt, ezt naponta tapasztalhatjuk az utakon azok miatt, akik "majd maguk manuálisan szabályozzák", "a rendőr mehet a fenébe", meg "egyébként is kinyalhassa mindenki" filozófiák elvén csak másokkal akarják betartani a szabályokat.

Link to comment
Megosztás:

Tempomat bekötéséhez segítséget kérnék!

2001-évj. Y17DTI pontos bekötési instrukciókra volna szükségem vagy valakire aki segítene.(nem várom el ingyen)

Féklámpa kapcsoló gyári négy pólusú-kuplung kapcsoló gyári-kormánynál nincs csatlakozó a tempomat kapcsolónak de nekem van egy gyári csatim egy bontott kábelkorbácsból ami egy benzines kocsiban volt.Ezért ez alapján nem tudom bekötni.

Találtam régebbi írásokat amiben az ECU-csatlakozó 44-62-29 es lábainak bekötéséről van szó de itt nincs taglalva,hogy ezen lábakról hová kell kötni a vezetékeket!Ha valakinek volt már dolga ilyennel akkor ne kiméljen megosztani az információit.

Email:szlobodacsaba@mail.datanet.hu

Köszönettel:Sz.Csaba :rolleyes:

még ha be is kötöd hogy programozod fel?

Link to comment
Megosztás:

még ha be is kötöd hogy programozod fel?

Gondoltam nálad! :-) Pátyon lakom-nem vagy messze! A bekötést megoldom,csak az volna a kérdésem,hogy az ECU-csatiba való három darab plusz érintkezőt opel boltban vajon meg tudom vásárolni?

Vagy mit javasolnál?

Üdv:Sz. Csaba

Link to comment
Megosztás:

a., A gyári xenonok a terheletlen autó hossztengelyéhez vannak szabályozva, a hossztengely eme állapotának változásához igazítja a lámpatestet. Sz@rik az emelkedőre és a lejtőre, meg a huppanókra. Ez nem ideges diszkólámpa.

b., A xenonizzó fénykibocsátása más fizikai méreteken történik, mint a hagyományos izzóé (lásd neon és izzó közti kül.). Ezért aztán hagyományos testbe berakva hiába állítgatjuk akárhogy, a szórt fény mindig jelentősen több lesz, mint a H7-é, és vakítani fog (min. jóval erősebben, mint a H7), ha fejre állsz is.

c., Az ENSZ nem véletlenül fogadta el a vonatkozó szabványt, ezt naponta tapasztalhatjuk az utakon azok miatt, akik "majd maguk manuálisan szabályozzák", "a rendőr mehet a fenébe", meg "egyébként is kinyalhassa mindenki" filozófiák elvén csak másokkal akarják betartani a szabályokat.

köszi az infókat de vmit félre olvastál írásomban....én nem azt pártolom, hogy hagyományos lámpatestekbe tegyenek xenon-t, hanem a körítést nem értem...én pl olyan lámpát használok, amelyikben lencsés a lámpatest, nem gyári....többek egybehangzó véleménye, hogy a lencsés véletlenűl sem csinál olyan jelenséget amit a 2-es pontban leírtál..mert ez "irányítja" a fényt ls abszolút áttetsző a lámpa "burája" is előtte...tehát én úgy gonodlom pl, hogy ilyen lámpatestbe behelyezett xenon egyáltalán nem veszélyes, ha a kocsit egyébként is rendeltetés szerűen használja vki (értsd: pl a lámpa magasság állítója sem dísznek és bohóckodásnak van, hanem ha le van terhelve a gépjármű és nem jó helyre világítana emiatt, akkor állítani kell rajta, de mivel előre meygünk nem úgy mint ahogy régen kellett volna, a lámpatestnél egy karral, hanem elktronikusan).

Szóval ahogy írtam nem értem a magasságállító automatikáját minek kell (illetve azt mondom ahogy fentebb is írtam ezt egy minimális kezelési tudással meg lehet oldani ezzel is ami "nekünk van")

A fényszóró mosó...ezt sem igazán értem....ha az okoskának egy latyakos időben a szélvédőre nem kerül anyag, akkor azt sem törli le..szóval a gyári is simán szórhat, koszos lehet...esőben igazából szinte mind1, mert úgysem töröl annyit plána ha csak spricni, hogy ne legyen vizes, az meg hogy vki koszos lámpával közlekedik, megint oda kerül vissza, hogy minimális kezelési tudás...ha koszos a lámpa és nem látok miatta rendesen, akkor ne reflektort kapcsoljak, hanem áljak meg és tisztítás, nem gondolom hogy pl a permetezett víz lapát nélkül úgy le fogja takarítani, mint pl egy nedves ronggyal való letörlés....

Egy szónak is száz a vége ez egy blöd lökött szabály szerintem..a megfelelő lámpatestbe én körítés nélkűl is engedélyezném az ilyen fényforrást.

Szek: a "c" pontodhoz annyit hozzátennék, hogy akik erre sem képesek, hogy beállítsák a fényszóró magasságát azoknak aztán modnhatsz akármit nekik e gépjármű egy "black box" és a gyári xenon sem tud azzal mit kezdeni, ha ez a kedves (L)user pl megkoccol egy másik gépet és nem megy el beállítattni a fényszórót, mert azt sem tudja ilyenkor mi van..a xenon automatikus magasság állítója sem azt nézi hova ver a fényszóró fénye, hanem egy alsó felső állás között előre beprogramozott függvény szerint a kocsi hossz tengelyének dőlséét figyelembe véve korrigál...szóval ha az alap ahonnan elindul már rossz, akkor mindíg rosszul fog beállíni..szóval írathatsz te itt bármi ENSZ és kitudja milyen jogszabályt ha olyan ember ül a gépbe aki sem tudja mit csinál, mi- mire való és ilyenkor aztán moshatja is a fényszóróját az kisüti a szemed....és persze a rendőr megálítja szép gyári xenon...hoyg egyik cartársamat idézzem: KÖSZÖNJÜK EMESE! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ok, akkor módositok: az opelek nem bólintanak, csak a kanyarkövetők.

meg a hondák se, sőt, a honda civicben nem lencsés a gyári xenon lámpa, hanem sima. ( más mint a nemxenon, de nem lencsés)

Én úgy emlékszem Morgó KOMA. tagunk Vectrájában a gyári xenon is minden bekapcsoláskor mozdul egy kicsit "szintez"....

Link to comment
Megosztás:

Én úgy emlékszem Morgó KOMA. tagunk Vectrájában a gyári xenon is minden bekapcsoláskor mozdul egy kicsit "szintez"....

de az vectra C . igaz? mert akkor abba kanyarcucc van és azért szintez. De lehet hogy baromságokat beszélek, majd jövő héten jól megnézem az összes bejövő autót... és akkor okosabb leszek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ÓÓÓ,nem is látszik annyira!Tegyél oda egy kis Opel vagy OPC logót matricást és kész!Vagy valami mást!

Hát ha nem sikerült volna szereznem egyet igen kedvezményesen egy kedves Cartársunk jóvoltából, akkor hagytam volna a fenébe.

opc logós matrica ötletet viszont elteszem a kedvencekbe későbbre :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam nálad! :-) Pátyon lakom-nem vagy messze! A bekötést megoldom,csak az volna a kérdésem,hogy az ECU-csatiba való három darab plusz érintkezőt opel boltban vajon meg tudom vásárolni?

Vagy mit javasolnál?

Üdv:Sz. Csaba

Üdv!

1.4-es benzinesbe építettem már be pár éve. Kábelsarut sehol nem fogsz találni, Opelék nem árulnak, Würth esetleg tarthat, de ha nincs mintád, nem tudnak adni.

De nem is kell, mert az ECU-tól a tűzfalig megvan a vezeték. Én az ECU csatlakozójának tetejét szedtem le, és ott forrasztottam hozzá a gyári vezetékekhez. 4 vagy 5 vezeték kellett, mert a kormánykapcsoló és a kuplungérzékelő is így lett bekötve... az egész egy óra alatt megvolt úgy, hogy a kuplungkapcsoló ellencsatiját egy videópanelről műtöttem le, a kormánykapcsoló csatiját meg levágtam és összeforrasztottam.

Ha van türelmed kibányászni a tűzfal-csatit, az persze sokkal szebb megoldás, és asszem normál 2,5-es rugóssaru-párral van megoldva. Ha jól emlékszem, van bontott belső kábeled -> ha nem vágták le, akkor jó is lehet hozzá a saru, és ha még a nagy csati is rajta van, akkor a vezetékek helye is adja magát. Ha nem, akkor abban sajnos nem tudok segíteni, mert a TIS-em nem műxik.

Link to comment
Megosztás:

szia nekem bent van ha rám hallgatsz vidd wessz kollégához ha épp nem tartja fel senki 1 órás mutatvány gyárilag benn van a kuplung kapcsoló és a négypólusú fék kapcsoló

nem viccelek ő a legjobb szaki akivel az elmúlt 2 évben találkoztam csak ajánlani tudom

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

1.4-es benzinesbe építettem már be pár éve. Kábelsarut sehol nem fogsz találni, Opelék nem árulnak, Würth esetleg tarthat, de ha nincs mintád, nem tudnak adni.

De nem is kell, mert az ECU-tól a tűzfalig megvan a vezeték. Én az ECU csatlakozójának tetejét szedtem le, és ott forrasztottam hozzá a gyári vezetékekhez. 4 vagy 5 vezeték kellett, mert a kormánykapcsoló és a kuplungérzékelő is így lett bekötve... az egész egy óra alatt megvolt úgy, hogy a kuplungkapcsoló ellencsatiját egy videópanelről műtöttem le, a kormánykapcsoló csatiját meg levágtam és összeforrasztottam.

Ha van türelmed kibányászni a tűzfal-csatit, az persze sokkal szebb megoldás, és asszem normál 2,5-es rugóssaru-párral van megoldva. Ha jól emlékszem, van bontott belső kábeled -> ha nem vágták le, akkor jó is lehet hozzá a saru, és ha még a nagy csati is rajta van, akkor a vezetékek helye is adja magát. Ha nem, akkor abban sajnos nem tudok segíteni, mert a TIS-em nem műxik.

Üdv!Köszönöm a tanácsokat,sajnos eddig segítséget senkitől sem kaptam ezért kénytelen voltam magam kitalálni a dolgot.Sikerült is! Kapcsolási rajzot Magyar oldalakon csak kp.-ért találtam, ezért egy Német oldalról teljesen ingyen letöltöttem a kapcsolási rajzokat.(ezek elérhetőségét bárkinek szivesen megírom)Az én autómban sajnos a vezetékek az ECU-tól nem voltak kiépítve ezért oda be kellet húzni három szálat ami a kormánykapcsoló és az ECU közötti kapcsolatot ellátja.Már csak aktivizáltatnom kell a rendszert de talán találok majd valakit. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Köszönöm a tanácsokat,sajnos eddig segítséget senkitől sem kaptam ezért kénytelen voltam magam kitalálni a dolgot.Sikerült is! Kapcsolási rajzot Magyar oldalakon csak kp.-ért találtam, ezért egy Német oldalról teljesen ingyen letöltöttem a kapcsolási rajzokat.(ezek elérhetőségét bárkinek szivesen megírom)Az én autómban sajnos a vezetékek az ECU-tól nem voltak kiépítve ezért oda be kellet húzni három szálat ami a kormánykapcsoló és az ECU közötti kapcsolatot ellátja.Már csak aktivizáltatnom kell a rendszert de talán találok majd valakit. :rolleyes:

Én a dunaharaszti Opel-szervizben programoztattam- most néztem a számlát - 2007 nyarán, akkor volt negyed óra és 2628Ft. Szerintem a közeledben is elvállalja bármelyik Opel-márkaszerviz, talán még az idén is. Hívd fel őket, hogy mi a problémád, aztán majd mondanak rá valamit. Ilyenkor évvégén már elég lazák /nálunk/, van hogy megcsinálják számla nélkül, még olcsóbban.

Az ECU-ra hogy sikerült rákötnöd? Honnan lett sarud?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Köszönöm a tanácsokat,sajnos eddig segítséget senkitől sem kaptam ezért kénytelen voltam magam kitalálni a dolgot.Sikerült is! Kapcsolási rajzot Magyar oldalakon csak kp.-ért találtam, ezért egy Német oldalról teljesen ingyen letöltöttem a kapcsolási rajzokat.(ezek elérhetőségét bárkinek szivesen megírom)Az én autómban sajnos a vezetékek az ECU-tól nem voltak kiépítve ezért oda be kellet húzni három szálat ami a kormánykapcsoló és az ECU közötti kapcsolatot ellátja.Már csak aktivizáltatnom kell a rendszert de talán találok majd valakit. :rolleyes:

ELHOZOD UTOLAGOS KARÁCSONYI AJÁNDÉKKÉNT FELPROGRAMOZOM....

ÉS HA HOZOL DVD-T MÉG TIS2000 DVD-VEL IS MEGAJÁNDÉKOZLAK....

Link to comment
Megosztás:

ELHOZOD UTOLAGOS KARÁCSONYI AJÁNDÉKKÉNT FELPROGRAMOZOM....

ÉS HA HOZOL DVD-T MÉG TIS2000 DVD-VEL IS MEGAJÁNDÉKOZLAK....

HÚÚÚÚÚÚÚÚ! Az igen! Köszönöm előre is! Sajnos az elérhetőséged nekem nincs meg-ezért kérlek,hogy add meg nekem.

Köszi! Email:szlobodacsaba@mail.datanet.hu

Link to comment
Megosztás:

Amúgy kafa a krómgyűrű! :lol:

kösz.

Az nekem is teccik', honnan szerezted? :rolleyes:

Hát a Jézuska hozta, de a Feleségem úgy tudom azt mondta neki, hogy a Vateráról lehet rendelni.

DE amúgy nem króm, csak krómozott műanyag, persze kívülről nem látszik, szép a megmunkálása.

Ettől függetlenül meglepődtem, hogy 4 db műanyag karika 9000 Ft. :blink:

Link to comment
Megosztás:

kösz.

Hát a Jézuska hozta, de a Feleségem úgy tudom azt mondta neki, hogy a Vateráról lehet rendelni.

DE amúgy nem króm, csak krómozott műanyag, persze kívülről nem látszik, szép a megmunkálása.

Ettől függetlenül meglepődtem, hogy 4 db műanyag karika 9000 Ft. :lol:

A tuningnak ára van :blink:

Az enyém is ilyen,de azt már így vettem, nekem nem kellett plexit repesztenem a szereléshez :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én a dunaharaszti Opel-szervizben programoztattam- most néztem a számlát - 2007 nyarán, akkor volt negyed óra és 2628Ft. Szerintem a közeledben is elvállalja bármelyik Opel-márkaszerviz, talán még az idén is. Hívd fel őket, hogy mi a problémád, aztán majd mondanak rá valamit. Ilyenkor évvégén már elég lazák /nálunk/, van hogy megcsinálják számla nélkül, még olcsóbban.

Az ECU-ra hogy sikerült rákötnöd? Honnan lett sarud?

Egy bontott kábelkorbács-ból a multitimer csatiból kioperáltam a sarut,nem teljesen ok de azért megállja a helyét! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én a dunaharaszti Opel-szervizben programoztattam- most néztem a számlát - 2007 nyarán, akkor volt negyed óra és 2628Ft. Szerintem a közeledben is elvállalja bármelyik Opel-márkaszerviz, talán még az idén is. Hívd fel őket, hogy mi a problémád, aztán majd mondanak rá valamit. Ilyenkor évvégén már elég lazák /nálunk/, van hogy megcsinálják számla nélkül, még olcsóbban.

Az ECU-ra hogy sikerült rákötnöd? Honnan lett sarud?

bazz, mi kettő hete elhagyjuk a hajunkat. annyi munka van, hogy egész évben nem volt ennyi....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.