Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok,

Ide is felteszem a kérdésemet, mert látom, hogy elektromos dolgokról is szó van ezen a fórumon.

A probléma a következő:

Kinyitom a kocsit, kinyitom az ajtót... nem kapcsol be a belső világítás (még nincs benne a kulcs). Ráadom a gyújtást, felkapcsolom a fényszórót, pislákol a műszerfal világítás, nincs index..

Levettem a gyújtást, kivettem a kulcsot és abban a pillanatban visszajött a belső világítás. Ismét gyújtás és minden jó....

Ez mi a franc lehet?!?!? Utána menet közben semmi gond nem volt.

Ugyanezt az elektromos hibát (műszerfal vibrálás, index nem működés) eljátszotta velem autópályán is indulás után kb 1 órával menet közben.

Másik fórumon relé hibát emlegettek, de én azokat átnéztem és semmi rendelleneset nem találtam (nem tudom, hogy pontosan melyik relé okozhatja). Gyújtáskapcsoló okozhat ilyen hibát?

Amik nem működnek ilyenkor: Műszerfal világítás vibrál, nincs index (még a lámpát sem látom villogni), nincs belső tér világítás.

Amikor kinyitom az ajtót és pl rajta van a világítás ugye megszólal egy sípoló hang...nah ez is nyekereg ilyenkor.. Eddig ezt vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ide is felteszem a kérdésemet, mert látom, hogy elektromos dolgokról is szó van ezen a fórumon.

..............

Ha mindenhova beírod, akkor is kb ugyanazok olvassák...

Amúgy a hiba tipikus kontakt hiba, ezért xar a hangja a buzzernek is.

A reléket hogyan ellenőrizted? (bár csak a másik topicban is említettet kell megnézni, mert az húz csak be a segédgyújtás pozícióban)

Kimérted?

Szemrevételezéssel ellenőrizted az érintkezőit? (korom?)

Link to comment
Megosztás:

Ha mindenhova beírod, akkor is kb ugyanazok olvassák...

Amúgy a hiba tipikus kontakt hiba, ezért xar a hangja a buzzernek is.

A reléket hogyan ellenőrizted? (bár csak a másik topicban is említettet kell megnézni, mert az húz csak be a segédgyújtás pozícióban)

Kimérted?

Szemrevételezéssel ellenőrizted az érintkezőit? (korom?)

Tök laikusan szerintem a multitimer döglődhet, vagy annak a betápja kontaktos.

Link to comment
Megosztás:

????

Na, ez hogy jött ki?

Hol függ a fényszórók köre és a műszerfalvilágítás a multitimertől...?

Sehogy! Az csak az irányjelző körébe van! Még a tápja sem onnan jön! Lehet ő a multitimer helyett a dimmerre gondolt. A dimmelő elektronikától viszont nagyba függ!!! A tompított fényszórók direktbe még a távolsági fények ködlápmák relén keresztül kapcsolódnak.

Link to comment
Megosztás:

Sehogy! Az csak az irányjelző körébe van! Még a tápja sem onnan jön! Lehet ő a multitimer helyett a dimmerre gondolt. A dimmelő elektronikától viszont nagyba függ!!! A tompított fényszórók direktbe még a távolsági fények ködlápmák relén keresztül kapcsolódnak.

A fényszórókkal semmi gondom.... Csak index, belső világítás és műszerfal világítás.

Link to comment
Megosztás:

A fényszórókkal semmi gondom.... Csak index, belső világítás és műszerfal világítás.

Továbbra is a relére, vagy valami körülötte levő kontakthibára szavazok, de majd kiderül.

Ha kopogtatásra helyrejön, az csak erősíti nekem ezt a dolgot.

Reméljük mielőbb kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ide is felteszem a kérdésemet, mert látom, hogy elektromos dolgokról is szó van ezen a fórumon.

A probléma a következő:

Kinyitom a kocsit, kinyitom az ajtót... nem kapcsol be a belső világítás (még nincs benne a kulcs). Ráadom a gyújtást, felkapcsolom a fényszórót, pislákol a műszerfal világítás, nincs index..

Levettem a gyújtást, kivettem a kulcsot és abban a pillanatban visszajött a belső világítás. Ismét gyújtás és minden jó....

Ez mi a franc lehet?!?!? Utána menet közben semmi gond nem volt.

Ugyanezt az elektromos hibát (műszerfal vibrálás, index nem működés) eljátszotta velem autópályán is indulás után kb 1 órával menet közben.

Másik fórumon relé hibát emlegettek, de én azokat átnéztem és semmi rendelleneset nem találtam (nem tudom, hogy pontosan melyik relé okozhatja). Gyújtáskapcsoló okozhat ilyen hibát?

Amik nem működnek ilyenkor: Műszerfal világítás vibrál, nincs index (még a lámpát sem látom villogni), nincs belső tér világítás.

Amikor kinyitom az ajtót és pl rajta van a világítás ugye megszólal egy sípoló hang...nah ez is nyekereg ilyenkor.. Eddig ezt vettem észre.

Más típusú autómnál volt hasonló hiba, sok-sok pénz fölösleges elköltése helyett keresd meg és ellenőrizd a testelési pontokat. Igen méretes hülyét tud csinálni az emberből egy kis rozsda, ha az a megfelelő helyen van.

Link to comment
Megosztás:

tempomat z14xep beszerelés

Igen korrekt az a kuplung kapcsoló. Nekem eléggé gány módon van benne a tempomat a kocsimba. Kuplung kapcsira forrasztva a kábelek, kormánytok alatt is mókolás :S Nem zárlat veszélyes mert nincsen csupasz ér. Egyszer ha nagyon ráérek majd tutti megcsinálom ######ára. Gyári csatik új nem mókolt kuplung kapcsi rendes vezetékelvezetés.

Link to comment
Megosztás:

Igen korrekt az a kuplung kapcsoló. Nekem eléggé gány módon van benne a tempomat a kocsimba. Kuplung kapcsira forrasztva a kábelek, kormánytok alatt is mókolás :S Nem zárlat veszélyes mert nincsen csupasz ér. Egyszer ha nagyon ráérek majd tutti megcsinálom ######ára. Gyári csatik új nem mókolt kuplung kapcsi rendes vezetékelvezetés.

bontóban vágom le öket igy a legjobb.

csupán 10 óra szenvedés volt a tempomattal.

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyárilag benne van! :D

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és látom már mindenki tempomatol itt. :)

Mikor van ennek értelme, hogy be legyen szerelve? Szóval egy átlag autós mint én, aki mondjuk napi 20-30 km-et megy annak való ez?

Vagy inkább csak azoknak akik pályáznak tbbször 1 héten. :)

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és látom már mindenki tempomatol itt. :)

Mikor van ennek értelme, hogy be legyen szerelve? Szóval egy átlag autós mint én, aki mondjuk napi 20-30 km-et megy annak való ez?

Vagy inkább csak azoknak akik pályáznak tbbször 1 héten. :)

Városban nem használom(nincs sok értelme),hosszú távon viszont marha jó!

Link to comment
Megosztás:

Városban nem használom(nincs sok értelme),hosszú távon viszont marha jó!

Még ha keveset autózol is, már 1-1 hosszú távra megéri, mert NAGYON kényelmes, imádom. Nem kap görcsöt a jobb lábam. Van, h városban is használom (hungárián pl, ha nincs forgalom + pálya bevezetőszakaszokon...)

Főleg azért jó városban, ha nincs forgalom, mert nem lépem túl vele a sebességhatárt. 80-nál beállítom 85-87-re vagy 90re, stb... 30 km/h felett kapcsolható a tempomat, alatta még nem próbáltam :)

Link to comment
Megosztás:

Még ha keveset autózol is, már 1-1 hosszú távra megéri, mert NAGYON kényelmes, imádom. Nem kap görcsöt a jobb lábam. Van, h városban is használom (hungárián pl, ha nincs forgalom + pálya bevezetőszakaszokon...)

Főleg azért jó városban, ha nincs forgalom, mert nem lépem túl vele a sebességhatárt. 80-nál beállítom 85-87-re vagy 90re, stb... 30 km/h felett kapcsolható a tempomat, alatta még nem próbáltam :)

Hátramenetben működik?

Link to comment
Megosztás:

Hátramenetben működik?

Ez két kérdést is felvet bennem:

1., Miért akarsz hátramenetben 30-nál gyorsabban menni?

2., Miért akarsz olyan sokat tolatni hogy tempomat kelljen? Szvsz az ember ritkán tolat 100m-nél többet egyhuzamban (és akkor még sokat mondtam), ez meg még nem akkora táv hogy kéne a tempomat... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.