Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

1 óra, BpeterB írta:

Üdv Mindenkinek!

Most vásároltam egy 2003-as évjáratú, Z14XE motorkódú lépcsős hátú gk-t.

Valahol a motortérben keresnék gyújtásra feléledő pozitív kábelt, nappali menetfényhez kellene.

Tudnátok segíteni, hogy mit és merre keresgéljek?

Előre is köszönöm!

Üdv. Peter

Szia!

Motortérben mondjuk az AC relénél van könnyen hozzáférhető +12V. Van egy kis hátrány is, mert mondjuk gyújtás levétel után 1-2 mp-ig még lesz rajta feszültség, de ettől teljesen használható. Legalábbis én ezt használom évek óta: https://photos.app.goo.gl/eVbnY7WY3WAzcDsS7

Ebben a dobozban található a relé: https://photos.app.goo.gl/GLqjoKL3BEQt1sxg9

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

3 órája, BpeterB írta:

Üdv Mindenkinek!

Most vásároltam egy 2003-as évjáratú, Z14XE motorkódú lépcsős hátú gk-t.

Valahol a motortérben keresnék gyújtásra feléledő pozitív kábelt, nappali menetfényhez kellene.

Tudnátok segíteni, hogy mit és merre keresgéljek?

Előre is köszönöm!

Üdv. Peter

 

1 óra, kobraCode írta:

Szia!

Motortérben mondjuk az AC relénél van könnyen hozzáférhető +12V. Van egy kis hátrány is, mert mondjuk gyújtás levétel után 1-2 mp-ig még lesz rajta feszültség, de ettől teljesen használható. Legalábbis én ezt használom évek óta: https://photos.app.goo.gl/eVbnY7WY3WAzcDsS7

Ebben a dobozban található a relé: https://photos.app.goo.gl/GLqjoKL3BEQt1sxg9

Tolatólámpa kapcsoló a váltónál? 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kobraCode írta:

Szia!

Motortérben mondjuk az AC relénél van könnyen hozzáférhető +12V. Van egy kis hátrány is, mert mondjuk gyújtás levétel után 1-2 mp-ig még lesz rajta feszültség, de ettől teljesen használható. Legalábbis én ezt használom évek óta: https://photos.app.goo.gl/eVbnY7WY3WAzcDsS7

Ebben a dobozban található a relé: https://photos.app.goo.gl/GLqjoKL3BEQt1sxg9

Meglesem, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Lenne pár kérdésem és illetve hátha tudnátok nekem segíteni keresek központi kijelzőt a gyári ami benne volt az siemens WE jelzésű volt 24-pines ha minden igaz ha valaki tudna azt előre is megköszönömém illetve annyi lenne a gondom még h az előző tulaj kicserélte a index kart és az ablaktörlőt kart is és most szereztem bele bc-s kart de nem csinált semmit hiába nyomkodtam a gombokat ismerös szerint le van tiltva a bc benne engedélyeztetni kell egyéb ként 2002-es g astra y20dth motorkódú elegance kivitel előre is köszönöm válaszaitokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Fényre sötétedő tükröt szeretnék beépíteni. Kérdésem, hogy a tető környékén hol találok gyújtásra kapcsolt pozitív szálat? Illetve, hogy amikor meghúzom a világítás kapcsolót, akkor a belső világításra a kapcsoló + vagy - -t ad? Az alany coupe, sima alap belső lámpával, nem térképolvasós.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ktomika írta:

Üdv mindenkinek!

Lenne pár kérdésem és illetve hátha tudnátok nekem segíteni keresek központi kijelzőt a gyári ami benne volt az siemens WE jelzésű volt 24-pines ha minden igaz ha valaki tudna azt előre is megköszönömém illetve annyi lenne a gondom még h az előző tulaj kicserélte a index kart és az ablaktörlőt kart is és most szereztem bele bc-s kart de nem csinált semmit hiába nyomkodtam a gombokat ismerös szerint le van tiltva a bc benne engedélyeztetni kell egyéb ként 2002-es g astra y20dth motorkódú elegance kivitel előre is köszönöm válaszaitokat.

Veramon esetleg? Nem gyári, de szinte mindent tud és megfizethető. GM karokat lehet venni újonnan is (én kaptam tempomatos és BC gombos ablaktörlőkart nemrég). Akár megpróbálhatod itt a webshop-ban. Ebay-en néha van új, kicsit kedvezőbb áron. Esetleg utángyártott, új? Használtban ebay vagy egyéb internetes forrás vagy bontó, amit még tudok javasolni.

Link to comment
Megosztás:

egyébként bocs az elírásért 32 pines a kijelző csatlakozó illetve ezzel kapcsolatban miért vegyek veramont ha állitolag gyárilag bc-s az autom csak "állitólag engedélyeztetni kell" csak annyi a bökenő hogy nem találok ugyan ilyen 32 pines középkonzolt sehol.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ktomika írta:

egyébként bocs az elírásért 32 pines a kijelző csatlakozó illetve ezzel kapcsolatban miért vegyek veramont ha állitolag gyárilag bc-s az autom csak "állitólag engedélyeztetni kell" csak annyi a bökenő hogy nem találok ugyan ilyen 32 pines középkonzolt sehol.

Akkor nézz utána, hogy "állítólag" csak engedélyeztetni kell?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 6/24/2018 at 1:18 PM, Sadebilly said:

Szia!

en vettem eBayen tempomatos indexkart nem túlzok fél év múlva az egész szétesett darabjaira.

kinai no name volt működött rendesen csak a használatot nem bírta.Azota vettem egy olasz márkájut a Bardiban valami magnetti marellit jó pénzért és ég és föld a kettő.

2000 volt az eBayen és kedvezménnyel volt a bardiban 4500 HUF 

Köszönöm, akkor inkább itthon veszek valami jobbat.

On 6/24/2018 at 2:03 PM, gezoli said:

Szembe állsz az autóval és a motor jobb oldalán.

Köszönöm, meglett. Nem gondoltam hogy magán a blokkon kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, ktomika írta:

Üdv mindenkinek!

Lenne pár kérdésem és illetve hátha tudnátok nekem segíteni keresek központi kijelzőt a gyári ami benne volt az siemens WE jelzésű volt 24-pines ha minden igaz ha valaki tudna azt előre is megköszönömém illetve annyi lenne a gondom még h az előző tulaj kicserélte a index kart és az ablaktörlőt kart is és most szereztem bele bc-s kart de nem csinált semmit hiába nyomkodtam a gombokat ismerös szerint le van tiltva a bc benne engedélyeztetni kell egyéb ként 2002-es g astra y20dth motorkódú elegance kivitel előre is köszönöm válaszaitokat.

Pontosabban mi a kijelző típus jelzése? WE nincs, WK van, de többféle... (5WK7455, 5WK70015, 5WK70025...)

9 órája, ktomika írta:

egyébként bocs az elírásért 32 pines a kijelző csatlakozó illetve ezzel kapcsolatban miért vegyek veramont ha állitolag gyárilag bc-s az autom csak "állitólag engedélyeztetni kell" csak annyi a bökenő hogy nem találok ugyan ilyen 32 pines középkonzolt sehol.

Akkor most van benne MID, vagy nincs? Egyébként nem nagyon ragaszkodik hozzá senki, mert ezeknél kitörik az átvezető fólia. Javítható, de csak időlegesen. Ha mégsem MID van benne, akkor nem lehet "engedélyezni" sem. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, ktomika írta:

Nincs mit.

 https://ipon.hu/magazin/cikk/felhasznalokkal-banyasztat-tobb-weboldal-engedely-nelkul

Tedd olyan oldalra amelyiket meg is lehet nyitni. Chrome, Opera, Firefox, IE. (vagy már törölted?) Mobilon sem jön be...

Egyszerűbb lenne, ha leírnád a típusszámot, amit kértem...

Egyébként nem kell engedélyezni a BC-t, csak tápfeszültség kell neki, és már megy is!

Link to comment
Megosztás:

30 perce, DarthVödör írta:

Nincs mit.

 https://ipon.hu/magazin/cikk/felhasznalokkal-banyasztat-tobb-weboldal-engedely-nelkul

Tedd olyan oldalra amelyiket meg is lehet nyitni. Chrome, Opera, Firefox, IE. (vagy már törölted?) Mobilon sem jön be...

Egyszerűbb lenne, ha leírnád a típusszámot, amit kértem...

Egyébként nem kell engedélyezni a BC-t, csak tápfeszültség kell neki, és már megy is!

pontos típusa Siemens 5wk70026

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 03. at 13:20, shootme2 írta:

Sziasztok. 

Debrecenben és környékén keresek tempomat aktiválásához szükséges eszközzel és hozzáértéssel rendelkező embert. Aki ismer ilyet kérem jelezze.

Köszönöm 

Szia! Van eszközöm és szívesen segítek ha tudok.Magamnak egy X20dtl es autóm van magam csináltam .És volt szerencsém egy A zafirába x18xe is beletenni.irj privatot ha gondolod

Módosítva : Sadebilly
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv!

Motorkód Z16XEP, az ECU különbözik a H és a G Astrában? Mert ahogy olvasgatok H Astrában van tempomatos kivitel ezzel a motorral. És a veramonhoz sem kell az optocsatolós cucc hozzá, mint a Z14XEP-hez.

Még tovább olvastam és megvan a válasz. 

G Astrám van Multec vezérlővel (működik a veramon optocsatoló nélkül), tehát így van reményem a tempomatra, ha jól olvastam.

Módosítva : bcslaci
Link to comment
Megosztás:

Hello! Egy olyan kérdésem lenne hogy...MI LEHET A GOND? miben keressem a hibát?

Riasztó/mozgásérzékelő van a kocsiban. EGY gombnyomás központi MÉG EGY riasztos mozgásérzékelő. De egyszercsak 1 perc mulva magatól riasztani kezd...Ha csak központizok semmi baj...

SZERINTETEK?

Link to comment
Megosztás:

28 perce, 8x57js írta:

Hello! Egy olyan kérdésem lenne hogy...MI LEHET A GOND? miben keressem a hibát?

Riasztó/mozgásérzékelő van a kocsiban. EGY gombnyomás központi MÉG EGY riasztos mozgásérzékelő. De egyszercsak 1 perc mulva magatól riasztani kezd...Ha csak központizok semmi baj...

SZERINTETEK?

Gyári beszerelésű? Patrolline? 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, 8x57js írta:

Full gyári, a kis érzékelők a a lámpánál vannak fent...MIERT?

De a típusa Patrolline? Mert nekem az van benne, mármint riasztóval kérte a tulaj és ezt építették be utólag de az Opel-nél (nálam a szélvédő sarkainál van az érzékelő) és ennek a típusnak van Magyarországi képviselete ahol nagyin segítőkészek, pl nekem emailben elküldtek minden papírt az egységhez... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.