Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

5 órája, lzsolti2 írta:

Sziasztok!
Segítsetek kérlek! Ha van az autómban komfort modul, azt hol kellene keresnem, találnom?

 

Köszönettel

Zsolti

A jobb oldali á oszlop alján belülről a kárpit alat.Ha jol emlékszem.

Módosítva : kalmim
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!remélem jó helyenteszem fel a kérdéseket. Most vettem egy 2007-es g Astra classicot, 1.6 twinsport. A hirdetés szerint van benne asr és eső is de én nem tudom ez miből derül ki. A kerek több indításának is kiporgott, az asr nem működött. De tudni kell hogy hibás az ABS jeladó is, világít a lámpa és a kilométer óra is időnként leesik. Honnan tudom hogy ezek az extrák benne vannak a kocsiban, lehet a jeladó hibája miatt nem működnek? köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 09. at 9:26, lzsolti2 írta:

Sziasztok!
Segítsetek kérlek! Ha van az autómban komfort modul, azt hol kellene keresnem, találnom?

 

Köszönettel

Zsolti

Szia! Az anyósülés felőli oldalon 

jobb kerékjáratnál műanyag mögött.1 csavar tartja.

de látom már válaszoltak rá. Uppsz

Módosítva : Sadebilly
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gyepal írta:

Üdv!remélem jó helyenteszem fel a kérdéseket. Most vettem egy 2007-es g Astra classicot, 1.6 twinsport. A hirdetés szerint van benne asr és eső is de én nem tudom ez miből derül ki. A kerek több indításának is kiporgott, az asr nem működött. De tudni kell hogy hibás az ABS jeladó is, világít a lámpa és a kilométer óra is időnként leesik. Honnan tudom hogy ezek az extrák benne vannak a kocsiban, lehet a jeladó hibája miatt nem működnek? köszi

A másik topic-ban is kérdeztél, így inkább egy helyen összeszedve egy kicsit itt próbálok reagálni valami használhatót: mint írtad töltesz fel videót amit nagyon támogatnék (vagy keress videót a youtube-on, lehet rálelsz a hibaképre) mert neme sajnos semmit nem mond a "nyomorgó" hang.... Egyébként kb sem sikerült azonosítani hogy honnan jön? Mert könnyen lehet hogy nem is a motortérből hanem a futóműből, tehát akár csapágy, a féknél valami, az is segíthetne hogy ciklikus a hang vagy a sebesség növelésére gyorsul vagy megszűnik vagy hasonló... Más: ha a nem működik valami (pl ABS), akkor miként tesztelnéd a meglétét és a funkcióját? Ha gyújtásra teszed világít az ABS felirat majd kialszik? 

Link to comment
Megosztás:

A hang amikor előjön akkor állandó. Alapjáraton és menetközben is folyamatos nem változik. Egész konkrétan a motorról jön, biztos nem futómű és sztem nem is ékszíj. Az ABS jeladó gyújtás után elalszik de aztán menetközben újra felvillan és idővel a kilométer óra is elmegy. Ez nem függ össze a másik hibával ez már megvolt amikor elhoztuk az autót bár a próbálkozom pont nem látszott. Az asr esp funkció azért is érdekel mert másról is kiderült nem igaz ami a hirdetésben volt és.fontolgatom hogy lépjek-e emiatt, hiszen ezért vettünk egy drágább de elvileg újabb és jobban felszerelt autót, viszont buknak kia dolgok és.meg csak egy hete van nálunk az autó

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Gyepal írta:

A hang amikor előjön akkor állandó. Alapjáraton és menetközben is folyamatos nem változik. Egész konkrétan a motorról jön, biztos nem futómű és sztem nem is ékszíj. Az ABS jeladó gyújtás után elalszik de aztán menetközben újra felvillan és idővel a kilométer óra is elmegy. Ez nem függ össze a másik hibával ez már megvolt amikor elhoztuk az autót bár a próbálkozom pont nem látszott. Az asr esp funkció azért is érdekel mert másról is kiderült nem igaz ami a hirdetésben volt és.fontolgatom hogy lépjek-e emiatt, hiszen ezért vettünk egy drágább de elvileg újabb és jobban felszerelt autót, viszont buknak kia dolgok és.meg csak egy hete van nálunk az autó

Twinport szelep vagy fojtószelepház is lehet a hang okozója. 

Én lehet, hogy visszavinném azt az autót!

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Gyepal írta:

A hang amikor előjön akkor állandó. Alapjáraton és menetközben is folyamatos nem változik. Egész konkrétan a motorról jön, biztos nem futómű és sztem nem is ékszíj. Az ABS jeladó gyújtás után elalszik de aztán menetközben újra felvillan és idővel a kilométer óra is elmegy. Ez nem függ össze a másik hibával ez már megvolt amikor elhoztuk az autót bár a próbálkozom pont nem látszott. Az asr esp funkció azért is érdekel mert másról is kiderült nem igaz ami a hirdetésben volt és.fontolgatom hogy lépjek-e emiatt, hiszen ezért vettünk egy drágább de elvileg újabb és jobban felszerelt autót, viszont buknak kia dolgok és.meg csak egy hete van nálunk az autó

Ennyiből nem is tippelgetnék, rengeteg minden lehet a hang okozója... Ellenben a különlegesebb extrák és a Classic II nekem valahogy picit ellentmondásos, közel sem vagyok biztos abban hogy az ASR elérhető volt a G Classic II-ben. (Egyébként szerintem Twinport-ot vettél és nem Twinsport-ot...)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Gyepal írta:

A hang amikor előjön akkor állandó. Alapjáraton és menetközben is folyamatos nem változik. Egész konkrétan a motorról jön, biztos nem futómű és sztem nem is ékszíj. Az ABS jeladó gyújtás után elalszik de aztán menetközben újra felvillan és idővel a kilométer óra is elmegy. Ez nem függ össze a másik hibával ez már megvolt amikor elhoztuk az autót bár a próbálkozom pont nem látszott. Az asr esp funkció azért is érdekel mert másról is kiderült nem igaz ami a hirdetésben volt és.fontolgatom hogy lépjek-e emiatt, hiszen ezért vettünk egy drágább de elvileg újabb és jobban felszerelt autót, viszont buknak kia dolgok és.meg csak egy hete van nálunk az autó

Konkrétan átb@sztak!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Gyepal írta:

A hang amikor előjön akkor állandó. Alapjáraton és menetközben is folyamatos nem változik. Egész konkrétan a motorról jön, biztos nem futómű és sztem nem is ékszíj. Az ABS jeladó gyújtás után elalszik de aztán menetközben újra felvillan és idővel a kilométer óra is elmegy. Ez nem függ össze a másik hibával ez már megvolt amikor elhoztuk az autót bár a próbálkozom pont nem látszott. Az asr esp funkció azért is érdekel mert másról is kiderült nem igaz ami a hirdetésben volt és.fontolgatom hogy lépjek-e emiatt, hiszen ezért vettünk egy drágább de elvileg újabb és jobban felszerelt autót, viszont buknak kia dolgok és.meg csak egy hete van nálunk az autó

A hang kapcsán még az ugrott be, hogy lehet hogy a szervokormány hangjára gondolsz? Mert sokan akik nem ismerik a G vagy H Astra-t, a szervó rásegítés működését jellemző hangra azt hiszik hogy meghibásodás... 

Link to comment
Megosztás:

Közben hazajöttünk a balcsirol, gond nélkül. Amikor megálltunk még egyszer meghallgattam, felnyitott motorháztetőnel és most határozottan ekszijnak tűnt. Már kértem időpontot a szerelonktol.

Valszeg tényleg átvertek bizonyos szinten. Közben meg az autó az eddig látottakhoz képest rozsda és belső tér szempontból a legszebb. Nincs kedvem elölről kezdeni az autókereskedők ha nem muszáj, inkább csak a hibák javítási költséget behajtani, ha kiderül hogy tudniuk kellett róla. Nagyon tudnám szeretni az autót, ha nem kell attól felni mikor jön a következő rejtett hiba. Köszi mindenkinek a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Gyepal írta:

Ez generátor is simán lehet... De vezérlés is lehet, mármint annak valamelyik egysége (pl feszítő csapágy), de a hosszbordás szíjnak feszítő görgője is tud hangot adni... A Z16XEP motor szerkezeti felépítését annyira nem ismerem, de megkockáztatom hogy a hosszbordás szíj relatíve könnyen levehető mint Z16XE esetében, és akkor a generátor is kézzel átforgatható és a feszítő görgő is. De ilyen hang tényleg millió dologból jöhet, szerelőnek több ötlete lenne ha élőben a motorteret vizslatná.... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, de már nem az első Astram van, jelenleg egy G Caravan. Kicsit elkezdtem tuningolni, de tényleg csak kicsit, nem is nevezném talán tuningnak. A lényeg, hogy gondoltam a hátsó ajtókba is teszek hangszórót. Megtudtam, hogy 13 cm-es kell bele, és, hogy kell kiemelő keret. Mi sem egyszerűbb (gondoltam akkor), este a neten kerestem 13 cm-es hangszórókat és Astra G hátsó ajtóhoz való kiemelő keretet. Megrendeltem személyes átvétellel. Pár nap múlva e-mail-t kaptam, hogy nincs a megrendelt hangszóró, de ad helyette Ground Zero GZIF 52X-et, úgy, hogy nem kellett ráfizetnem, pedig kb. kétszer annyiba került, mint az eredetileg rendelt SAL. A megrendelt keret cikkszáma 27123-04.

Otthon sehogy nem akart összeállni a cucc, a hangszóró nem ment bele a keretbe és a hangszóró rögzítőfülei kilógtak, nem volt mihez rögzíteni. Órákig kínlódtam, neten kerestem, ahogy ilyenkor szokás. Egy autóhifis oldalon leírják, hogy ebbe a beépítő keretbe csak az a hangszóró jó, amelyiknél a 13 cm-es körön belül fúrtak lyukakat a rögzítő csavarnak (pl. Mecatron130 mm). A leírásokban azt is megtaláltam, hogy az általam vásárolt beépítőkeretbe maximum 111,5 mm átmérőjű hangszóró építhető be. A Ground Zero pedig hiába az elvileg beépíthető 130 mm átmérőjű, a leírásában szerepel, hogy a beépítéshez minimálisan 114 mm átmérőjű nyílás kell. Szóval írtam a cégnek, másnap mentem, a pasi adott másik keretet. Belepróbáltuk a hangszórót, ebbe belement és a rögzítőfülek is lyukon voltak. Szemre kicsit nagynak találtam, de rá volt írva, hogy Opel 130 mm, a cikkszáma 271230-01. Hazamentem és szerelésbe kezdtem.  Ajtót szétszedtem, az ablakemelő zégergyűrűjével kicsit kínlódtam, de megoldottam. Aztán jött a feketeleves. A beépítő keret nem a G Astra hátsó ajtajába való :( Nagy bele, nincsenek lyukon a csavarhelyek. Ha beteszem - mondjuk úgy, hogy fúrok lyukakat - akkor meg nem lehetne visszarakni a kárpitot. Itt egy kicsit feladtam :(  Írtam a cégnek ismét, azt sem mondanám, hogy amatőrök, még ha nagyon annak tűnnek is, mert egy kifejezetten autó hifivel foglalkozó cég, beépítő műhellyel. Nem értem, hogy egy ilyen egyszerű feladatot nem tudnak megoldani, pedig a G Astra nem ritka autó, ezerszámra futkos.

Nagy segítség lenne, ha valaki tudna mondani egy olyan beépítő keretet (lehetőleg linkkel, vagy cikkszámmal), ami jó a G Astra hátsó ajtóba és beletehető a Ground Zero GZIF 52X hangszóró (fülek körön kívül, beépítéshez 114 mm átmérőjű nyílás kell). Bocsánat, ha hosszú voltam.

 

Módosítva : pszabi
Link to comment
Megosztás:

Szia!

en innen rendeltem annak idején 

tokeletes hatra 

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=1134&termek=21779

13 cm átmérőjű pioneer hangszóró van hátul 

elol 16cm JVC

furatok stimmelnek a kasztniban.A keretre meg úgy fordítottam hogy a hangszórót hogy jó legyen viszont a “füleit” behajtottam vagy le is lehet vágni  mert az ki tud tartani :)

Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

Atnyalaztam közben a szervizkonyvet, hogy mi van az állítólagos extrákkal. Ha jól értem az asr/esp jele hogy van egy TC kapcsoló a váltó felett, ne ez nincs de ahogy végignéztem az összes ezzel hirdetett autót egyiken se látszik, akkor az összes hirdetés kamu?

A gyári riasztó ledje nem világít pedig állítólag van benne riasztó.

Isofixet is írtak, ennek sincs  nyoma, mondjuk ezt eszre vehettem volna.

Nem megy az ablakait és, nem ég a led.

Ezt a vételt úgy tűnik, kicsit elkapkodtam. Az opeltol le lehet kérni, hogy milyen felszereltséggel adtak el az autót?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Sadebilly írta:

Az a baj, hogy ebbe a keretbe is csak olyan hangszóró építhető be, amelyiknek a 13 cm-es körön belül vannak a rögzítési pontjai. Ilyen pedig alig van, azok sem a jobb fajtákból valók. És az én Ground Zerom sem ilyen. Te hogy rögzítetted a hangszórót, ha nem a gyári rögzítőfülekkel? Azt sem tudom, hogy mekkora átmérőjű a nyílás.

 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, pszabi írta:

Az a baj, hogy ebbe a keretbe is csak olyan hangszóró építhető be, amelyiknek a 13 cm-es körön belül vannak a rögzítési pontjai. Ilyen pedig alig van, azok sem a jobb fajtákból valók. És az én Ground Zerom sem ilyen. Te hogy rögzítetted a hangszórót, ha nem a gyári rögzítőfülekkel? Azt sem tudom, hogy mekkora átmérőjű a nyílás.

 

Holnap esetleg ha gondolod mérek és fotozok egyet.

Adtak a hangszóróval csavarokat és az új kiemelokereten több lyuk van így odaforgattam.Ha jól látom 4 kiálló füled van és azok kintebb esnek.Az egyik nekem is ilyen volt... ezeket a füleket hajtottam vissza de nekem volt egy fém káva amiben voltak lyukak és azok már stimmeltek

lefotozom holnap :)

Módosítva : Sadebilly
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a tiéd valami ilyesmi Pioneer lehet:

https://www.emag.hu/pioneer-auto-hangszoro-35-w-13-cm-ts-g1310f/pd/DMLJF0BBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648

Ez jó, mert ennél van lyuk a 13 cm-es körön belül is. Sajnos a Ground Zero nem ilyen, semmilyen más módon nem lehet rögzíteni, csak a kiálló füleivel.

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, pszabi írta:

Szerintem a tiéd valami ilyesmi Pioneer lehet:

https://www.emag.hu/pioneer-auto-hangszoro-35-w-13-cm-ts-g1310f/pd/DMLJF0BBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648

Ez jó, mert ennél van lyuk a 13 cm-es körön belül is. Sajnos a Ground Zero nem ilyen, semmilyen más módon nem lehet rögzíteni, csak a kiálló füleivel.

 

Akkor ne haragudj de valószínű hogyha rogzited mert gyártasz neki fület akkor is ki fogja tartani a 

Karpitot.A fülei nekem ezért kellett lehajtani mert a karpitott nem akartam átalakítani ...bár lehet hogy bátortalan voltam :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.