Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

1 óra, OpelAtti írta:

Sziasztok Srácok!

Gyengélkedik az akkum mióta bejött a hideg. Már tavaly kezdett gyengülni, mondjuk érthető mivel már régi.

Az utódot keresem, eddig ezt találtam ami tetszik: https://www.arukereso.hu/akkumulator-c3660/exide/premium-53ah-540a-jobb-ea530-p51741066/#

Szerintetek - vélemény?

Amazon.de-n 37 értékelésből 3.9/5 (nem túl jó). Itt olvashatod az egycsillagos értékeléseket (google translate angolra jól fordítja). A legtöbbnek meghalt rövid időn belül.

Nálam gagyi akkuk voltak eddig, nem sokat bírtak. Banner van kb. 2-3 éve. Még nem tudok hosszútávon nyilatkozni, eddig nem volt vele gond.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

érdeklődnék hogy a g astrám 2003.as évjáratú z12xe es a hőfok benne 80 foknál nem akar fentebb menni hosszabb ut után sem, van ismerősm akinke 1.6.ja van és 90 fokig felmegy

Ez motortól is függ vagy a termosztátom a rossz? mert hallottam olyat is hogy hiába cserélem ki ennél tovább nem fog menni 1.2es motornál

Mielőbbi segítséget előre is köszönöm :)

Módosítva : bitu
Link to comment
Megosztás:

Just now, bitu írta:

Sziasztok!

érdeklődnék hogy a g astrám 2003.as évjáratú z12xe es a hőfok benne 80 foknál nem akar fentebb menni hosszabb ut után sem, van ismerősm akinke 1.6.ja van és 90 fokig felmegy

Ez motortól is függ vagy a termosztátom a rossz? mert hallottam olyat is hogy hiába cserélem ki ennél tovább nem fog menni 1.2es motornál

Mielőbbi segítséget előre is köszönöm :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy új jelenség miatt kérnék tanácsot. A kocsinál (G Caravan, 1,4, X14XE; 2000.01) a világítás felkapcsolásakor nem tolja fel a  műszerfal világítását, a km órában lévő számláló meg a középkonzol feletti kijelző (óra-dátum-hőmérő vagy rádió) teljesen lekapcsol. Amikor felkapcsolt világítás nélkül közlekedek akkor megy minden rendesen. Lehet ez a hiba a világításkapcsoló helytelen működésétől? Így télen kora reggel vagy késő du. kicsit kellemetlen autózni országúton, tök sötétben. Köszi

Link to comment
Megosztás:

50 perce, Falugazda írta:

Sziasztok!

Egy új jelenség miatt kérnék tanácsot. A kocsinál (G Caravan, 1,4, X14XE; 2000.01) a világítás felkapcsolásakor nem tolja fel a  műszerfal világítását, a km órában lévő számláló meg a középkonzol feletti kijelző (óra-dátum-hőmérő vagy rádió) teljesen lekapcsol. Amikor felkapcsolt világítás nélkül közlekedek akkor megy minden rendesen. Lehet ez a hiba a világításkapcsoló helytelen működésétől? Így télen kora reggel vagy késő du. kicsit kellemetlen autózni országúton, tök sötétben. Köszi

A fényerőt nem tekerted le véletlen takarításkor?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyurigyerek írta:

A fényerőt nem tekerted le véletlen takarításkor?

Azt már néztem. Sajnos túl egyszerű lenne. Viszont most, hogy mondod a szabályzó is egy egységben van a kapcsolóval, lehet az ment szét? Most készülök le a kocsihoz kivenni a kapcsoló egységet egy kis WD-40 társaságában. Ki tudja, a ráolvasásnál azét több... Thx.

És most elnézést kell kérnem minden jóakaratú fórumozótól aki egy kis időt szánt a hsz-em elolvasására! A sarokban térdepelek, hamut szórok a fejemre, miközben Dél-tiroli bőrgatya-rock üvölt a fülembe 1973-ból... Tényleg az a fényerő-szabályzó volt letekerve. Pedig emlékeim szerint ellenőriztem. Különös szilveszter... Köszi még 1X.

Módosítva : Falugazda
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Falugazda írta:

Azt már néztem. Sajnos túl egyszerű lenne. Viszont most, hogy mondod a szabályzó is egy egységben van a kapcsolóval, lehet az ment szét? Most készülök le a kocsihoz kivenni a kapcsoló egységet egy kis WD-40 társaságában. Ki tudja, a ráolvasásnál azét több... Thx.

És most elnézést kell kérnem minden jóakaratú fórumozótól aki egy kis időt szánt a hsz-em elolvasására! A sarokban térdepelek, hamut szórok a fejemre, miközben Dél-tiroli bőrgatya-rock üvölt a fülembe 1973-ból... Tényleg az a fényerő-szabályzó volt letekerve. Pedig emlékeim szerint ellenőriztem. Különös szilveszter... Köszi még 1X.

Nyugi! Nem te vagy az első és sztem az utolsó sem aki bele esik ebbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G-s Astrába tervezek beszerelni egy otthonautomatizálási modult (ha valaki beindítja az autót mielőtt elmenne itthonról, vagy hazaér az autóval, akkor automatikusan kinyitja a garázskaput, távozáskor zárja). 

A modulnak gyakorlatilag 5 és 18 volt között bármilyen egyenfeszültség megfelelő, mérete körülbelül gyufásdoboznyi. A lényeg az, hogy a feszültség megszűnjön a gyújtás elvételekor, tehát például a szivargyújtó egy az egyben megfelelő lenne csatlakoztatási helynek, viszont mégis inkább diszkrétebben, kevésbé láthatóan szeretném elhelyezni.

Olyan kérdésem van, hogy honnan lehetne feszültséget "levenni" a modul számára, és azt elhelyezni úgy, hogy minél kevesebb szereléssel és bontással járjon a művelet? Ideálisnak tűnik a vezető bal térdénél lévő kis tartó, ahol a biztosítéktábla is van.

Mit gondoltok róla?

 

üdv:

Donát

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, markodonat írta:

Mit gondoltok róla?

Lehetőségeid végtelenek. Ha nem lesz gombnyomás és bármi egyéb, akkor szépen beteszed a kardánalagúthoz,  szivargyújtó mögé egy egyszerű saru osztóval, millió helyre tudod fogatni és kötegelni. Emiatt nem raknék piggy-t biztitáblára.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Kukacka írta:

Lehetőségeid végtelenek. Ha nem lesz gombnyomás és bármi egyéb, akkor szépen beteszed a kardánalagúthoz,  szivargyújtó mögé egy egyszerű saru osztóval, millió helyre tudod fogatni és kötegelni. Emiatt nem raknék piggy-t biztitáblára.

Ráadásul a hamutartót (és vele a szivargyújtót) kibontani sokkal könnyebb mint az egész biztosítéktáblát kiforgatni hogy hozzáférj a hátuljához... Még ha lesz is gombnyomás, ha egyébként a hamutartó nincs rendeltetésszerűen használva, még abba is el lehet helyezni a nyomógombot és akkor nem lesz feltűnő.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, imrezltnű írta:

Sziasztok! Olyanban kérem a segítségeteket, hogy van egy Opel Astra F Classic (2001) Ebbe szeretnék szervókormányt berakatni. Tudtok ajánlani egy szerelőt aki vállalná ennek a beszerelését? Segítségeteket előre is köszönöm.

Ez elég munkaigényes és nem túl gyakori szerelés, szerintem olyan sok szerelő nem foglalkozik ilyennel. A kormánymű cserén kívül, a szervószivattyút ( plusz csöveket, szervóolaj tartályt)is be kell szerelni, amihez konzol kell, és szerintem főtengely szíjtárcsát is kell cserélni, mert alapból ékszíj hajtja a generátort, ide meg már fogasszij kell. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 06. at 12:57, zotya975 írta:

Ez elég munkaigényes és nem túl gyakori szerelés, szerintem olyan sok szerelő nem foglalkozik ilyennel. A kormánymű cserén kívül, a szervószivattyút ( plusz csöveket, szervóolaj tartályt)is be kell szerelni, amihez konzol kell, és szerintem főtengely szíjtárcsát is kell cserélni, mert alapból ékszíj hajtja a generátort, ide meg már fogasszij kell. 

Köszönöm a válaszodat. Igen tudom, hogy sok mindent kell beszerezni és még kormány oszlopot is cserélni kell. Éppen ezért szeretnék egy olyan szerelőt aki elvállalja a munkát.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, imrezltnű írta:

Köszönöm a válaszodat. Igen tudom, hogy sok mindent kell beszerezni és még kormány oszlopot is cserélni kell. Éppen ezért szeretnék egy olyan szerelőt aki elvállalja a munkát.

A kormányoszlop cserében nem vagyok biztos, sajna ilyet még nem csináltam szóval csak gyanítom hogy marad a régi. 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎01‎.‎06‎. at 11:29, imrezltnű írta:

Sziasztok! Olyanban kérem a segítségeteket, hogy van egy Opel Astra F Classic (2001) Ebbe szeretnék szervókormányt berakatni. Tudtok ajánlani egy szerelőt aki vállalná ennek a beszerelését? Segítségeteket előre is köszönöm.

Lehet olcsóbb lenne eladni s venni egy szervóst.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyurigyerek írta:

Lehet olcsóbb lenne eladni s venni egy szervóst.

De nem mókásabb. :-) Engem nem érdekel a szervókormány, mert ritkán parkolok olyan helyre ahol érezném a hiányát,  de amúgy jó dolog, az öcsém szedánjában van, tök érdekes a kormányt tekergetni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé egy kicsit a témát és a hátsó nyitás érzékelő érdekelne engem. Ha jól hámoztam ki, akkor kell nekem 2 db ilyen:

(https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/ajtonyitas_kapcsolo/ajtonyitas_kapcsolo_opel_51037)

A B oszlopban lévő fekete dugót kiveszem, és ha szerencsém van, akkor a B oszlop kipattintása után látnom kell (alul?) egy kábelt, amit fel kell varázsolnom a foglalatig. Ez a kábel hogy néz ki, milyen színű, milyen csatlakozó van rajta? Mielőtt megveszem, szeretném megnézni, hogy egyáltalán ott van-e ez a kábel.

 

A másik kérdésem, hogy a belső világítást én gyengének találom. A hátsó kapaszkodóknál nálam nincs lámpa, de az ezekhez tartozó vezetékek mennyire vannak kivezetve a lámpa helyéig? Ott vannak, csak a lámpa nincs ott, vagy nekem kell betennem vezetéket, hogy elérjen odaáig. Illetve lámpát csak bontóban tudok venni, vagy van a Cromaxnál, csak én nem találtam meg? Esetleg hagyjam az egészet a fenébe és vegyek egy LED-et a meglévő belső lámpába, mert még kevesebbet is fogyaszt és elég erős fénye, hogy az utasteret megfelelően bevilágítsa?

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Vardar írta:

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé egy kicsit a témát és a hátsó nyitás érzékelő érdekelne engem. Ha jól hámoztam ki, akkor kell nekem 2 db ilyen:

(https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/ajtonyitas_kapcsolo/ajtonyitas_kapcsolo_opel_51037)

A B oszlopban lévő fekete dugót kiveszem, és ha szerencsém van, akkor a B oszlop kipattintása után látnom kell (alul?) egy kábelt, amit fel kell varázsolnom a foglalatig. Ez a kábel hogy néz ki, milyen színű, milyen csatlakozó van rajta? Mielőtt megveszem, szeretném megnézni, hogy egyáltalán ott van-e ez a kábel.

 

A másik kérdésem, hogy a belső világítást én gyengének találom. A hátsó kapaszkodóknál nálam nincs lámpa, de az ezekhez tartozó vezetékek mennyire vannak kivezetve a lámpa helyéig? Ott vannak, csak a lámpa nincs ott, vagy nekem kell betennem vezetéket, hogy elérjen odaáig. Illetve lámpát csak bontóban tudok venni, vagy van a Cromaxnál, csak én nem találtam meg? Esetleg hagyjam az egészet a fenébe és vegyek egy LED-et a meglévő belső lámpába, mert még kevesebbet is fogyaszt és elég erős fénye, hogy az utasteret megfelelően bevilágítsa?

 

Szia!

Ha kiveszed a B oszlopban lévő fekete  gumitakarót akkor egy kampós drót és meg találod vagy olyan kicsi tükör amit a "fogászaton használnak" szürke vezeték csatival.

Elől meg van a csatlakozó ami hátramegy csak egy bontott vezeték köteg kell hozzá, és a kettő lámpa ,de ha nem akarsz köteget venni akkor 3db vezeték minket oldal +hozzávaló sarú.Ha kel kép küldj egy email címet privátban.

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé egy kicsit a témát és a hátsó nyitás érzékelő érdekelne engem. Ha jól hámoztam ki, akkor kell nekem 2 db ilyen:

(https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/ajtonyitas_kapcsolo/ajtonyitas_kapcsolo_opel_51037)

Igen, de ha találsz bontót, nem kicsit olcsóbb lesz, ezresért vettem 2 hátsót plusz csomitartóba valót. Egyben.
Minden máshol meg neked kell tudni mi van a kocsiban meg mi nincs. És ha nincs mennyire megy a vezetékelés. Hátsó középső pilács is lehet opció, nem drága és akkor kevesebb a vezetékeléses tökölés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé egy kicsit a témát és a hátsó nyitás érzékelő érdekelne engem. Ha jól hámoztam ki, akkor kell nekem 2 db ilyen:

(https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/ajtonyitas_kapcsolo/ajtonyitas_kapcsolo_opel_51037)

A B oszlopban lévő fekete dugót kiveszem, és ha szerencsém van, akkor a B oszlop kipattintása után látnom kell (alul?) egy kábelt, amit fel kell varázsolnom a foglalatig. Ez a kábel hogy néz ki, milyen színű, milyen csatlakozó van rajta? Mielőtt megveszem, szeretném megnézni, hogy egyáltalán ott van-e ez a kábel.

 

A másik kérdésem, hogy a belső világítást én gyengének találom. A hátsó kapaszkodóknál nálam nincs lámpa, de az ezekhez tartozó vezetékek mennyire vannak kivezetve a lámpa helyéig? Ott vannak, csak a lámpa nincs ott, vagy nekem kell betennem vezetéket, hogy elérjen odaáig. Illetve lámpát csak bontóban tudok venni, vagy van a Cromaxnál, csak én nem találtam meg? Esetleg hagyjam az egészet a fenébe és vegyek egy LED-et a meglévő belső lámpába, mert még kevesebbet is fogyaszt és elég erős fénye, hogy az utasteret megfelelően bevilágítsa?

 

 

10 órája, astra 1 írta:

Szia!

Ha kiveszed a B oszlopban lévő fekete  gumitakarót akkor egy kampós drót és meg találod vagy olyan kicsi tükör amit a "fogászaton használnak" szürke vezeték csatival.

Elől meg van a csatlakozó ami hátramegy csak egy bontott vezeték köteg kell hozzá, és a kettő lámpa ,de ha nem akarsz köteget venni akkor 3db vezeték minket oldal +hozzávaló sarú.Ha kel kép küldj egy email címet privátban.

 

Ez a módszer jó lehet, bár nekem gyárilag le volt ragasztva a kábel, így bontanom kellett a burkolatokat is sajnos...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.