Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni elektromos problémához.
Nyáron már előjött ez a hiba ,és még egyszer kb egy hónapja de akkor negyedóra állás után magához tért.

Ha le akarom húzni az ablakot, leáll az üzemanyag vezérlésem.
Az elmúlt egy hónapban nem mertem húzgálni az ablakot, most viszont elfeledkeztem magamról...
Hozzáteszem járó motor mellet sikerült ez a mutatvány, ahogy megnyomtam az ablak gombot leáll az autó.
Egy darabig bíztam benne hogy visszatérő hibáról van szó, de állandósult.
Jelenleg nem indul a szekér.

Gyújtás ráadása után nem kap áramot az üzemanyag szivattyú.
Amit próbáltam:
1. Akku le vár, vissza
2. Akku le, lehúztam a 4 ajtóátvezető csatit hátha van ott valami zárlat, akku vissza.
3. Üzemanyag relé ellenőrzés:OK.
4. Hibakód olvasás:
P0230: Fuel Pump Primary Circuit
C1904: Ismeretlen kód
P2C3D: Ismeretlen kód

Eddig jutottam kútfőből.
Hol találkozik az ablakvezérlés a tüzelőanyag rendszerrel?
Találkoztatok már ilyen problémával,és ha igen, mi volt a megoldás?
Merre tovább, mit ellenőrizzek?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 16. at 20:24, kahon írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni elektromos problémához.
Nyáron már előjött ez a hiba ,és még egyszer kb egy hónapja de akkor negyedóra állás után magához tért.

Ha le akarom húzni az ablakot, leáll az üzemanyag vezérlésem.
Az elmúlt egy hónapban nem mertem húzgálni az ablakot, most viszont elfeledkeztem magamról...
Hozzáteszem járó motor mellet sikerült ez a mutatvány, ahogy megnyomtam az ablak gombot leáll az autó.
Egy darabig bíztam benne hogy visszatérő hibáról van szó, de állandósult.
Jelenleg nem indul a szekér.

Gyújtás ráadása után nem kap áramot az üzemanyag szivattyú.
Amit próbáltam:
1. Akku le vár, vissza
2. Akku le, lehúztam a 4 ajtóátvezető csatit hátha van ott valami zárlat, akku vissza.
3. Üzemanyag relé ellenőrzés:OK.
4. Hibakód olvasás:
P0230: Fuel Pump Primary Circuit
C1904: Ismeretlen kód
P2C3D: Ismeretlen kód

Eddig jutottam kútfőből.
Hol találkozik az ablakvezérlés a tüzelőanyag rendszerrel?
Találkoztatok már ilyen problémával,és ha igen, mi volt a megoldás?
Merre tovább, mit ellenőrizzek?

Előre is köszönöm!

Ahogy látom 4xeablak utólagos kiépítés. Gyárilag az ECU F6-ról, az első eablakok F1.20-ról és a hátsó eablakok F1.17-ről kapnak áramot.

Ha így van bekötve, semmi közük egymáshoz!

K16-os relé szokott beégni (csere). X1/1 üzemanyag szivattyú: piros/fekete 1,5mm vezeték. 

obd2-codes-explanation.png

Módosítva : DarthVödör
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, DarthVödör said:

Ahogy látom 4xeablak utólagos kiépítés. Gyárilag az ECU F6-ról, az első eablakok F1.20-ról és a hátsó eablakok F1.17-ről kapnak áramot.

Ha így van bekötve, semmi közük egymáshoz!

K16-os relé szokott beégni (csere). X1/1 üzemanyag szivattyú: piros/fekete 1,5mm vezeték. 

obd2-codes-explanation.png

Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni világításkapcsoló cseréjével kapcsolatban (Astra G).

Egy ideje kontaktos az eredeti fényszórókapcsoló. Ma kivettem, kipucoltam, visszaraktam, nem javult meg: láthatóan a csúszóérintkező egyik kilógó bütyke laposabbra volt kopva a többinél. Szeretnék újat venni,  de "új"-ként csak olyat láttam, amire az első ködlámpa kapcsolója is be van építve (csak a használtak között láttam olyat, ami csak hátsó ködlámpához tartalmaz kapcsolót, ráadásul az oldalmatricán ott is még más sorszámok voltak). A kapcsolótestből kijövő lapérintkezők egyforma számúak és elrendezésűek (ha jól láttam). Lehet abból bármi baj, ha ilyet építek be?

(Nem szeretnék első ködlámpát feltenni, tényleg csak az elromlott kapcsoló működésre bírása a célom.)

Előre is köszönöm a segítséget,

Miklós

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 21. at 23:45, miklos0123 írta:

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni világításkapcsoló cseréjével kapcsolatban (Astra G).

Egy ideje kontaktos az eredeti fényszórókapcsoló. Ma kivettem, kipucoltam, visszaraktam, nem javult meg: láthatóan a csúszóérintkező egyik kilógó bütyke laposabbra volt kopva a többinél. Szeretnék újat venni,  de "új"-ként csak olyat láttam, amire az első ködlámpa kapcsolója is be van építve (csak a használtak között láttam olyat, ami csak hátsó ködlámpához tartalmaz kapcsolót, ráadásul az oldalmatricán ott is még más sorszámok voltak). A kapcsolótestből kijövő lapérintkezők egyforma számúak és elrendezésűek (ha jól láttam). Lehet abból bármi baj, ha ilyet építek be?

(Nem szeretnék első ködlámpát feltenni, tényleg csak az elromlott kapcsoló működésre bírása a célom.)

Előre is köszönöm a segítséget,

Miklós

https://opel.7zap.com/hu/car/t98/p/7/5-3/#4

http://csergowebshop.hu/alkatresz?csn=6240100&cat=

https://cromax.hu/vilagitas_kapcsolo_opel_astra_g_37280

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy autóm manuális ablakkal, és van egy totálkáros , amiben elől gyári elektromos ablak van.

Szeretném felhasználni  törött autó alkatrészeit, mit kell átépíteni, hogy működjön?

Nyilván a kárpit, mechanika, kapcsolók, az tiszta. huzalozás, vezérlés érdekelne, mi van kiépítve, mit kell nekem kibontani a töröttből, és  beletenni az újba.

 

topyjo

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 01. at 18:12, topyjo írta:

Sziasztok!

Van egy autóm manuális ablakkal, és van egy totálkáros , amiben elől gyári elektromos ablak van.

Szeretném felhasználni  törött autó alkatrészeit, mit kell átépíteni, hogy működjön?

Nyilván a kárpit, mechanika, kapcsolók, az tiszta. huzalozás, vezérlés érdekelne, mi van kiépítve, mit kell nekem kibontani a töröttből, és  beletenni az újba.

 

topyjo

Szia! Szerintem egy az egybe rakd át az ajtókábeleket.Itt segítettek nekem is a hatsot összehozni van egy útvonal rajz szín helyesen...

szivesen át küldöm de ha visszaolvasol lehet megtalálod .Én popszegecsel rögzítettem a mechanikát.Biztosítéktablát szerintem át kell nézni hogy a főbb vezetékek megvannak e...ha nincs akkor be kell húzni de nekem szerencsém volt mert már elindították csak az ellenpárját kellett berakni.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, 

Vettem egy Osram PX-5 nappali mentfényt, amit itton szeretnék beszerelni a G Astrámba. 2kábel megy az akksi sarukra, 1 a helyzetjelző kábelére, hogy lekapcsoljon a DRL, amikor felkapcsolom a fényszórót + 1-et olyan helyre kell kötni, ahol gyújtás ráadására felkapcsolja automatikusan. Meg tudnátok mondani, hogy az utóbbit hova kössem?

Ha jól gondolom, akkor ha behúzom az utastérbe, akkor a biztosítéktáblába be lehetnek kötni pl a szivargyújtó vagy elektromos ablak biztosítékára.

A meglévő biztosítékra való bekötéssel az a bajom, hogy vagy:

  • Rátekerem a kábelt a biztosíték egyik lábára, és visszadugom. De ez nem a legbiztonságosabb megoldás. 
  • Veszek egy biztosíték adaptert , ami a képen is látható. A környéken nem találtam ilyet, illetve UNIX-ban van vagy 6000Ft-ért, de azt elég soknak gondolom.

mini-lapos-biztositek-adapter-leagazassa

Van valami olyan lehetőség, amihez nem kell behúzni a kábelt? Pl a motortérben valami lehetőség?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

39 perce, kisMikola írta:

Sziasztok, 

Vettem egy Osram PX-5 nappali mentfényt, amit itton szeretnék beszerelni a G Astrámba. 2kábel megy az akksi sarukra, 1 a helyzetjelző kábelére, hogy lekapcsoljon a DRL, amikor felkapcsolom a fényszórót + 1-et olyan helyre kell kötni, ahol gyújtás ráadására felkapcsolja automatikusan. Meg tudnátok mondani, hogy az utóbbit hova kössem?

Ha jól gondolom, akkor ha behúzom az utastérbe, akkor a biztosítéktáblába be lehetnek kötni pl a szivargyújtó vagy elektromos ablak biztosítékára.

A meglévő biztosítékra való bekötéssel az a bajom, hogy vagy:

  • Rátekerem a kábelt a biztosíték egyik lábára, és visszadugom. De ez nem a legbiztonságosabb megoldás. 
  • Veszek egy biztosíték adaptert , ami a képen is látható. A környéken nem találtam ilyet, illetve UNIX-ban van vagy 6000Ft-ért, de azt elég soknak gondolom.

 

Van valami olyan lehetőség, amihez nem kell behúzni a kábelt? Pl a motortérben valami lehetőség?

Köszönöm

Rákötöd a tolatólámpa kapcsolóra ami ott van a váltónál és eleve biztosítva van, gyújtásra jelenik meg benne táp. De ettől függetlenül tehetsz egy lengőbiztit még külön erre ha akarsz, ez pár 100 forint. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

"Rákötöd a tolatólámpa kapcsolóra ami ott van a váltónál"

Egyáltalán hogyan néz ki ez a kapcsoló (és mennyire hol van?) mert én bizony még sohase láttam a motortérben.
Mellesleg - valójában már elég rosszul látok, így lehet az, hogy még sosem vettem észre. Lassacskán csupán úgy tudok vezetni, hogy lazán hadonászok egy nagy fehér bottal ...

Link to comment
Megosztás:

4 perce, L.Fazakas írta:

Egyáltalán hogyan néz ki ez a kapcsoló (és mennyire hol van?) mert én bizony még sohase láttam a motortérben.
Mellesleg - valójában már elég rosszul látok, így lehet az, hogy még sosem vettem észre. Lassacskán csupán úgy tudok vezetni, hogy lazán hadonászok egy nagy fehér bottal ...

A váltó elejébe van betekerve a rajzon a 8-as: https://opel.7zap.com/hu/car/t98/h/2/3-0/

Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎. ‎02‎. ‎05‎. at 21:39, tgabika76 írta:

Igen, szét tudod, de a legjobban akkor jársz ha kiveszed a komplett szivargyújtó-hamutartó egységet (2-2 csavar alul-felül, az alsókhoz ki kell pattintani a hamutartó alatti műanyag elemet, a felsőkhöz elég ha kinyitod a hamutartót. A szivargyújtó körüli rész kipattintható), mert úgy jobban hozzáférsz.

Én ilyen USB töltőre cseréltem, bár hozzáteszem hogy ez nem teljesen méretpontos, a képen látható műanyag menetes részt egy kicsit meg kellett csiszolnom mert amúgy túl vastag az átmérője:

aljzat.jpg

Sziasztok!

A beidézett megoldást szeretném én is megvalósítani. Arról azonban nem találtam semmilyen leírást vagy videót, hogy maga a szivargyújtó foglalat hogyan jön ki a helyéről. Csak ki kell tolni előre? :) Ebben az esetben az izzót is érdemes eltávolítani, vagy az nem zavar semmit?

 

Köszi előre is!

 

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Az izzó a szivargyújtóval egyben van. (legalábbis nálam)

Igen nalam is, most kuzdok vele nem ertem ezt hogy raktak ossze. Abban esetleg tudtok segiteni hogy a barna es a fekete vezetek kozul melyik a pluszos? Ha jol sejtem a barna de azert jo lenne egy megerosites. Kimerni sajnos most nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, BoMa írta:

Igen nalam is, most kuzdok vele nem ertem ezt hogy raktak ossze. Abban esetleg tudtok segiteni hogy a barna es a fekete vezetek kozul melyik a pluszos? Ha jol sejtem a barna de azert jo lenne egy megerosites. Kimerni sajnos most nem tudom.

Általában a fekete a negatív.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kisMikola írta:

Köszi, holnap rá fogok nézni. Honnan a legegyszerűbb elérni ezt egy Y17DT motornál? Felülről eléggé zsúfolt a dolog. Nem nagyon lehet csak úgy a váltóhoz férni. 

Én talán holnap nézem meg - persze csak ha jó idő lesz, mert nálam mindez annyira nem érdekes.
Nekem kb. egy bő éve működik az utólagos beépítés, de nem is igazán tudom, úgy elsőre mire kötöttem rá a pluszt, mert  amikor beindítom a motort, akkor egyből világít a "nappali fény".
Ha azonban kapcsolom a fényszórókat  (akár tompított akár távfény), akkor ez a nappali fény elalszik. Mindezt azonban egy általam beépített relé vezérli.
Ha leállítom a motort, mégis valamiért kb.2 percig világít még a két LED-sor.
Garázsos megoldásnál mindez persze  lehet nagyon jó is (no meg - amúgy is elmegy, hiszen nem fogyaszt sokat), de számomra elég meglepő, hogy nem azonnal alszik el. Én a motortérben a jobb felső sarokban levő fekete "relés-dobozban" intéztem ezen dolgot, így onnan veszem le magát a gyújtás +12 voltos tápját, illetve ott kapcsol át az általam utólagosan beépített relé is (ami tápfeszét a fényszórók vezetékétől kapja.)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

17 órája, L.Fazakas írta:

Általában a fekete a negatív.

Itt most a barna volt a negatív. :D Sikerült a művelet, de mint mindig most sem ment zökkenőmentesen. A hamutartó egység kiszedésekor kiugrott a hamutartó is a helyéről, vele együtt a rugója is. Azt viszont az istenért nem tudtam visszatenni, fogalmam sincs hova kell beakasztani vagy hogy kell betenni. Így a hamutartó nem lökődik ki magától. Mondjuk nem dohányzom, sosem használom, de azért zavar...

Link to comment
Megosztás:

21 órája, L.Fazakas írta:

Én talán holnap nézem meg - persze csak ha jó idő lesz, mert nálam mindez annyira nem érdekes.
Nekem kb. egy bő éve működik az utólagos beépítés, de nem is igazán tudom, úgy elsőre mire kötöttem rá a pluszt, mert  amikor beindítom a motort, akkor egyből világít a "nappali fény".
Ha azonban kapcsolom a fényszórókat  (akár tompított akár távfény), akkor ez a nappali fény elalszik. Mindezt azonban egy általam beépített relé vezérli.
Ha leállítom a motort, mégis valamiért kb.2 percig világít még a két LED-sor.
Garázsos megoldásnál mindez persze  lehet nagyon jó is (no meg - amúgy is elmegy, hiszen nem fogyaszt sokat), de számomra elég meglepő, hogy nem azonnal alszik el. Én a motortérben a jobb felső sarokban levő fekete "relés-dobozban" intéztem ezen dolgot, így onnan veszem le magát a gyújtás +12 voltos tápját, illetve ott kapcsol át az általam utólagosan beépített relé is (ami tápfeszét a fényszórók vezetékétől kapja.)

Na megcsináltam, működik. Köszi a tolatólámpa kapcsolós tippet @zotya975

Egyébként ha kiveszed az akksit + akksi tálcát, akkor nagyon szépen hozzá lehet férni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.