Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Akkor ezekszerint a classicocben biztos hogy nincs benne a ködlámpa csatlakozoja,plussz a kábel?

Ilyen sporolosak lettek?

Állj szembe a kocsival baloldalon feküdj alá , ha van egy csatlakozó lógva ami a duda kábelkötegéből lóg akkor van ködlámpa csati

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint a classicocben biztos hogy nincs benne a ködlámpa csatlakozoja,plussz a kábel?

Ilyen sporolosak lettek?

Hát káromkodtam magamban egy sort,amikor le akartam neked fényképezni a kábelvéget. Ugyanis nincs ott... És sejtem is, hogy miért.

Tavaly munkahelyen sikerült tolatáskor beleakadni egy farakásba, ami leszabta a lökös elejét félig. Elvittem a szervizbe, ott megcsinálták. És előtte tuti ott volt mindkét felén, most egyik helyen se látom. Ha jobb idő lesz, alámászok, nem csak előrébbkötötték-e. De nagyon mérges leszek ha levették. (nem classic, tuti ott kell lennie)

Link to comment
Megosztás:

Igy van. Még a műszerfal mögötti 10cm-es utánfutó visszajelző egy szál vezetéket sem teszik bele feleslegesen. Nem is értem, hogy a kollégának, hogy lehetett benne plusszba. Mondjuk az övét még abban a korban rakták össze, amikor az ajtódíszlécet is színre fújták (én német szakmunkások rakták össze).

az utánfuto viszsajelzö szál az nekem bent volt......

Link to comment
Megosztás:

Maérkezett meg az elektromos ablakemelő. Két kérdésem van: a vezetőoldali kapcsolók egy tömbben vannak, ezt hogy építem be a foganytúba? ki kell vágni belőle darabot? A másik pedig, hogy az utasoldali kapcsoló egybe van öntve a kilincses műanyagdarabbal (kilics körüli rész plusz a fogantyú külső fele, de ez elég ramaty állapotban van, tiszta karc az egész. Ezt csak úgy tudom cserélni, hogy egy kapcsolós ugyanilyen részt kell vennem újan, vagy egy kapcsoló nélkülit, és valahogy átberhelni a kapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

Maérkezett meg az elektromos ablakemelő. Két kérdésem van: a vezetőoldali kapcsolók egy tömbben vannak, ezt hogy építem be a foganytúba? ki kell vágni belőle darabot? A másik pedig, hogy az utasoldali kapcsoló egybe van öntve a kilincses műanyagdarabbal (kilics körüli rész plusz a fogantyú külső fele, de ez elég ramaty állapotban van, tiszta karc az egész. Ezt csak úgy tudom cserélni, hogy egy kapcsolós ugyanilyen részt kell vennem újan, vagy egy kapcsoló nélkülit, és valahogy átberhelni a kapcsolót?

A gyári cucchoz az ajtókárpitot(műa. borítással) cserélni kell kompatibilisre, mert akkor lessz meg neki a gyári pontosságú rész. A full fapadban nincsenek vakdugók úgy tudom.

Link to comment
Megosztás:

A gyári cucchoz az ajtókárpitot(műa. borítással) cserélni kell kompatibilisre, mert akkor lessz meg neki a gyári pontosságú rész. A full fapadban nincsenek vakdugók úgy tudom.

Ez a bajom, hogy nincs vakdugó. A jobb elsőhöz adott fogantyút gombbal, akkor a másik felére nem lenne elég ugyanolyan fogantyú vakdugóval? Vagy muszáj az egész kárpitot cserélni? Ha ezt tudom akkor nem vágok bele, mert így nem 20 ezer az a 20 ezer, hanem sokkal több. Késő bánat.

Ködlámpa csatlakozó: mienkben megnéztem újra, sehol nem látom, szomszédéban ott vannak. Viszont felfedeztem 2 vezetéket, aminek a végén nincs csatlakozó, csak le van szigszalagozva a vége (nem néztem megy-e benne kábel). Ezeknek a vége az első toronynál van, a torony és a kocsi külseje között. Másnak is van ilyen? Mi lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Ez a bajom, hogy nincs vakdugó. A jobb elsőhöz adott fogantyút gombbal, akkor a másik felére nem lenne elég ugyanolyan fogantyú vakdugóval? Vagy muszáj az egész kárpitot cserélni? Ha ezt tudom akkor nem vágok bele, mert így nem 20 ezer az a 20 ezer, hanem sokkal több. Késő bánat.

Ködlámpa csatlakozó: mienkben megnéztem újra, sehol nem látom, szomszédéban ott vannak. Viszont felfedeztem 2 vezetéket, aminek a végén nincs csatlakozó, csak le van szigszalagozva a vége (nem néztem megy-e benne kábel). Ezeknek a vége az első toronynál van, a torony és a kocsi külseje között. Másnak is van ilyen? Mi lehet ez?

Nem a teljes kárpitot kell cserélni. Amibe belemarkolsz, annak az utastér felöli része lepattintható, csak azt kell cserélni, olyanra, amibe belemegy a kapcsoló. (a fogantyúba minek is vakdugó?, max az elektromos tükrök joystikjához kellhet, mert az ott is lyukas) Szerintem barkácsolni lehet, csak nem éri meg. Ha jól értem a jobb oldalihoz megkaptad ezt a műanyag elemet, a balhoz meg nem. Az ajtó kárpitot meg akkor kell cserélned, ha nem akarod a kurblit vakdugózni, vagy zavar, hogy vakdugót kell odatenned.

Link to comment
Megosztás:

Nem a teljes kárpitot kell cserélni. Amibe belemarkolsz, annak az utastér felöli része lepattintható, csak azt kell cserélni, olyanra, amibe belemegy a kapcsoló. (a fogantyúba minek is vakdugó?, max az elektromos tükrök joystikjához kellhet, mert az ott is lyukas) Szerintem barkácsolni lehet, csak nem éri meg. Ha jól értem a jobb oldalihoz megkaptad ezt a műanyag elemet, a balhoz meg nem. Az ajtó kárpitot meg akkor kell cserélned, ha nem akarod a kurblit vakdugózni, vagy zavar, hogy vakdugót kell odatenned.

Jaja közben rájöttem, de akkor a vezetőoldali szélesebb lesz? Mert most odapróbáltam a kétgombos kapcsolót és nem férne bele. A jobboldali részt igaz, hogy megkaptam, de elég karcos, szerintem venni kéne újat.

Mennyibe kerülhet mindkét oldalra az a rész, amibe belemegy a kapcsoló?

Egyelőre dugózom a kárpitot, mert igaz, hogy már 10 éves, de olyan, mint az új, semelyik bontóban nem találnék ilyen állapotú kárpitot, ami gyárilag elektromos ablakkal volt szerelve. Az újnak meg húzós ára lehet, azt majd később.

Fűthető tükörhöz mit kell cserélni, vagy beépíteni? Mert ezen a kábelen van hozzá madzag.

Link to comment
Megosztás:

Jaja közben rájöttem, de akkor a vezetőoldali szélesebb lesz? Mert most odapróbáltam a kétgombos kapcsolót és nem férne bele. A jobboldali részt igaz, hogy megkaptam, de elég karcos, szerintem venni kéne újat.

Mennyibe kerülhet mindkét oldalra az a rész, amibe belemegy a kapcsoló?

Egyelőre dugózom a kárpitot, mert igaz, hogy már 10 éves, de olyan, mint az új, semelyik bontóban nem találnék ilyen állapotú kárpitot, ami gyárilag elektromos ablakkal volt szerelve. Az újnak meg húzós ára lehet, azt majd később.

Fűthető tükörhöz mit kell cserélni, vagy beépíteni? Mert ezen a kábelen van hozzá madzag.

Nem tudom mennyi az új, én úgy alkudtam elektromos ablakra, hogy mindenem meglegyen. A balosban igen, szélesebb a lyuk és az elektromos ablak vezérlőjének is van hely.

Tükörhöz kell a két tükör, a vezérlő gomb, három szál vezetéket át kell vinni jobb oldalról bal oldalra, így ha azt akarod, hogy gyári legyen kérj csatlakozóba pineket is (nem mindegy melyiket, legjobb ha két levágott véget adnak, amiben tuti volt el. tükör kábel), különben összegányolják a vezetéket, meg szétfúrják a csatlakozót meg ilyenek... A tükör fűthetőségéhez kell egy relé is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mennyi az új, én úgy alkudtam elektromos ablakra, hogy mindenem meglegyen. A balosban igen, szélesebb a lyuk és az elektromos ablak vezérlőjének is van hely.

Tükörhöz kell a két tükör, a vezérlő gomb, három szál vezetéket át kell vinni jobb oldalról bal oldalra, így ha azt akarod, hogy gyári legyen kérj csatlakozóba pineket is (nem mindegy melyiket, legjobb ha két levágott véget adnak, amiben tuti volt el. tükör kábel), különben összegányolják a vezetéket, meg szétfúrják a csatlakozót meg ilyenek... A tükör fűthetőségéhez kell egy relé is.

Na akkor az nem lesz B)

Viszont én sem értem meg akitől vettem, miért csak az egyiket adta. Fel is hívom hogy hogyan gondolta a másik felét.

Link to comment
Megosztás:

A lökösből csak simán kivágják a ködlámpa helyét és kész.

Nekem a bal oldali ujragyártott, mert azt kapta el az őzike lába. A lökösön egy karcolás sem lett, de a rohadék a patájával szétrugta a ködlámpát. Na: az utángyártott rendszeresen bepárásodik, az eredeti meg nem.

nekem az eredeti párásodott az utángyártott nem teszi....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is ugy. ködlámpám van elöl és (egyelőre) nem párásodik.

Az érdekelne, hogy lehet-e a ködfényszórók fénykévéjét állítani szerintetek? Jelenlegi állásában a fénye összemosódik a tompítottal, és jelen állásában - egy tegnap esti zéró látótávolságú ködös szakasz megtétele szerint - sz*rt sem ér... B)

Mik a tapasztalataitok?

Link to comment
Megosztás:

Magasságot lehet állítani, motortér-felülről-hosszú azt hiszem csillag csavarhúzóval.....

Lehet állítani a magasságát, de nem a motortérből, hanem a ködlámpához kell kivülről legugolni és a ködlámpa mellett a rendszám irányában van egy hosszú csavar, amit csillagcsavarhúzóval lehet állítani. Én is nemrég állítottam be, amikor a lelopott lökhárítómat pótoltam.....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget Uraim! B)

az Urakat pontosítanám....általában a gyári előlről állítható(abban is kláttam már felülről állíthatót, de az "ugy" többsége (én csak ilyet láttam) felülről de abban sem vagyok biztos, hogy a motortérből lehet, lehet csak alá feküdve...és még ha jók az emlékeim nem is keresztélűvel, hanem imbusz kulccsal... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most én kérek segítséget: tegnapo gondoltam egyet és kicseréltem a pollenszűrőt. Azonban amikor kiszereltem a kesztyűtartót, találtam egy csatlakozót, ami feket szihgetelőszalaggal volt áttekerve (ezt biztos nem a gyárban csinálták. A kesztyűtartóben egyébként gyári cd tár van, de ez nem annak a dugója, szerintetek mi lehet?

Képek:

SSA41896_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

SSA41901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

SSA41902_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

az Urakat pontosítanám....általában a gyári előlről állítható(abban is kláttam már felülről állíthatót, de az "ugy" többsége (én csak ilyet láttam) felülről de abban sem vagyok biztos, hogy a motortérből lehet, lehet csak alá feküdve...és még ha jók az emlékeim nem is keresztélűvel, hanem imbusz kulccsal... :blush:

Te nyertél, Qpack!

Az igazság az, hogy a lökös és a hűtő között, felülről van "elvi" hozzáférés a 6-os imbusz állítókhoz.

Azért elvi, mert én nem férek hozzá, megfelelő célszerszám nélkül. ;)

De köszönöm még egyszer a segítő szándékúaknak! B)

Link to comment
Megosztás:

Te nyertél, Qpack!

Az igazság az, hogy a lökös és a hűtő között, felülről van "elvi" hozzáférés a 6-os imbusz állítókhoz.

Azért elvi, mert én nem férek hozzá, megfelelő célszerszám nélkül. ;)

De köszönöm még egyszer a segítő szándékúaknak! B)

A rutin...:blush:

Link to comment
Megosztás:

Újabb tempomatos kérdés: Lebontottam a kormányburkolatot, kiemeltem az index kapcsolót és a tövében találtam egy csatlakozót, kb 1x1 cm-es 4 vezeték megy bele, ha jól láttam 2 fekete, egy piros fekete és egy sárga fekete. Ez azt jelenti, hogy be van kábelezve a tempomat, csak egy új indexkapcsoló, egy kuplungkapcsoló és egy Tech2-es programozás kéne ahhoz, hogy tempomatom legyen?

Link to comment
Megosztás:

Újabb tempomatos kérdés: Lebontottam a kormányburkolatot, kiemeltem az index kapcsolót és a tövében találtam egy csatlakozót, kb 1x1 cm-es 4 vezeték megy bele, ha jól láttam 2 fekete, egy piros fekete és egy sárga fekete. Ez azt jelenti, hogy be van kábelezve a tempomat, csak egy új indexkapcsoló, egy kuplungkapcsoló és egy Tech2-es programozás kéne ahhoz, hogy tempomatom legyen?

Nem vagyok szakértő, de olvasva a géped felszereltségét, nem kizárt, hogy Neked be van kábelezve... B)

Link to comment
Megosztás:

Újabb tempomatos kérdés: Lebontottam a kormányburkolatot, kiemeltem az index kapcsolót és a tövében találtam egy csatlakozót, kb 1x1 cm-es 4 vezeték megy bele, ha jól láttam 2 fekete, egy piros fekete és egy sárga fekete. Ez azt jelenti, hogy be van kábelezve a tempomat, csak egy új indexkapcsoló, egy kuplungkapcsoló és egy Tech2-es programozás kéne ahhoz, hogy tempomatom legyen?

ha így néz ki akkor igen

tempomat csatlakozó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.