Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia!

Szerintem a jobb oldali részt meg tudod csinálni az eredeti kapaszkodó burkolatból kivágva. s bal oldalit azt 1-2 ezer ft-ért tuti kapsz bontóban.

A fűthető tükör kábele 99% hogy benne van az el. ablak kábelkötegében. szóval elvileg mennie kell vele.. 1-2 bizti betétele után.

Kössz. Kárpitdarabot vettem már 2 ezerért, szegecseket is (elég húzós ára volt, 100 forint per darab), már csak be kéne rakni.

Jobboldali részt adott akitől vettem a motorokat.

Tükör szerintem marad a régi, nem szokott párásodni, inkább az első és oldalsó ablak miatt nem látok ki :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megosztanám veletek ködlámpa témában a saját tapasztalatomat, hátha jól jön még valakinek.

U.gy /Depo/ ködlámpám van, melyek fénykévéje a motorházból állítható. Mindenféle szerszám bevetése /hasztalanul/ után jöttem rá, hogy a csavar háza kézzel is forgatható. A menetirány szerint jobb oldali nem egyszerű (nőgyógyászok előnyben), de vékony kézzel megoldható a feladat. Hát ennyi.

Más! Nem tudjátok véletlenül, hogy a távolsági fényszóró/HB3/ fénykévéjének magassága állítható-e valahogy? Én magasnak találom a gyári beállítást.

Köszönöm előre is a válaszaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy elég nagy problémám, azért írok ide az "elektromos kérdések" részhez mert lehet hogy az elektro szervóval van kapcsolatban, igazából megmondom őszintén, hogy nem nagyon értek hozzá.

Egy 2000-es évjáratú 1.6 16V, G-s astrám van.

Szóval a kormányszervó nem mindig indul el és ilyenkor mivel a szervómotort is kell forgatni manuálisan (gondolom én), nehezebb tekerni a kormányt, mintha nem lenne benne szervó...

És ha elindul a szervó akkor nem áll le és jól működik,de ha nem indul el akkor meg nem is jön vissza...

(Szóval menet közben már nem megy el és nem is jön vissza)

Már jártam autovillamosságisnál (Kicserélt valamit a generátorban, mert ha nem tölt eléggé akkor lekapcsolja a legnagyobb fogyasztót, ami ugyebár a kormányszervó) de nem szünt meg a problémám, autószerelő pedig azt mondta, hogy ő max az olajat tudná feltölteni vagy kicserélni de szinte biztos, hogy nem az a baja...

Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van esetleg valami jó ötlete, nagyon megköszönném!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Pár hete volt szó a hátsó ajtóknál lévő belső világítás kapcsoló beépítéséről,végül is van aki beszerelte?

Igen! :D

Két kapcsoló kell a projecthez (kb.2.000 Ft). A "B" oszlopig be van kábelezve a gép. Többet nem tudok mondani, mert villamosságissal csináltattam a szerelést.

Link to comment
Megosztás:

Igen! :D

Két kapcsoló kell a projecthez (kb.2.000 Ft). A "B" oszlopig be van kábelezve a gép. Többet nem tudok mondani, mert villamosságissal csináltattam a szerelést.

Hát az nem egy nagy összeg,én akkoriban még az első ülések kiszerelése miatt tettem le a dologról.Sajnálom a gépet "megbontani",de lehet,hogy mégis megcsináltatom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen! :D

Két kapcsoló kell a projecthez (kb.2.000 Ft). A "B" oszlopig be van kábelezve a gép. Többet nem tudok mondani, mert villamosságissal csináltattam a szerelést.

hihetetlen, hogy mit ki nem spórolnak a magyar piacról.(kábelek, kapcsolók, szigetelések) mindkét autóm külföldről származik (francia, belga) semmi ilyen problémám nincs

Nem azért mondom, de még egy 1200-es ladán is működik ez a funkció

Elszomorító

Link to comment
Megosztás:

hihetetlen, hogy mit ki nem spórolnak a magyar piacról.(kábelek, kapcsolók, szigetelések) mindkét autóm külföldről származik (francia, belga) semmi ilyen problémám nincs

Nem azért mondom, de még egy 1200-es ladán is működik ez a funkció

Elszomorító

Mindez igaz. A magyar piac kivételével. A Classic szériákat jellemzi ez a "jóárasítós egyszerüsítés". Ezeket pedig csak a közép-kelet európai piacra a szánják.

Kíváncsi vagyok, ha a H szériát is classicosítják mi marad belőle.

Link to comment
Megosztás:

ööööö amit egyszer szétszedek soha nem lesz olyan mint régen........................csak jobb :lol: :D

Hát persze...... :D

Lehet jobban járna két petróleum lámpával, azoknak könnyen lejön az üvegjük hőlégfúvó nélkül is...... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.