Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A következô miatt kellene: tudom, hogy hülyeség, de egy kis ledet szerelné bele, ami a gyújtás levételekor elkezd villogni, ráadáskor meg kialszik...

Olyan vezetéket találtunk csak, ahol vagy mindig ég, vagy csak a gyújtáskor a led. Az FAstrámban is volt ilyen villogó, ott volt ilyen kábel és tetszett,

most is szeretnék... Lehet, hogy a rádió felé kellene keresgetnünk?... Szóval, ha rajz nélkül mondanátok okosságot, azt is szívesen venném...

Gyújtás levételét ha figyeled egy inverterrel az nem jó? Bár lehet valaki tud ajánlani egy ilyen vezetéket. <_<

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás levételét ha figyeled egy inverterrel az nem jó? Bár lehet valaki tud ajánlani egy ilyen vezetéket. <_<

Hát nem én vagyok ám a szaki, hanem az apósom akivel bütykölünk... fogalmam sincs, mi az az inverter :) relérôl volt szó, de azt elvetettük,

mert mindig fogyaszt. Az inverter (matek miatt találgatok) nem olyan, hogy "megforditja" a feszültséget? amikor kap áramot, akkor a másik felén nem jön ki...

bocs a dilettantizmusért, de én ide járok tanulni :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem én vagyok ám a szaki, hanem az apósom akivel bütykölünk... fogalmam sincs, mi az az inverter <_< relérôl volt szó, de azt elvetettük,

mert mindig fogyaszt. Az inverter (matek miatt találgatok) nem olyan, hogy "megforditja" a feszültséget? amikor kap áramot, akkor a másik felén nem jön ki...

bocs a dilettantizmusért, de én ide járok tanulni :)

jól gondolod, úgy működik. Az is fogyaszt valamit, az állandó 12V-ról működik és figyeli a kapcsolt 12V-ot, ha nincs kapcsolt 12V, akkor kapcsolja a ledet. Ledből meg olyat kell venni, ami alapból villog, vagy csinálni egy astabil multivibrátort az inverter mögé :)

Link to comment
Megosztás:

jól gondolod, úgy működik. Az is fogyaszt valamit, az állandó 12V-ról működik és figyeli a kapcsolt 12V-ot, ha nincs kapcsolt 12V, akkor kapcsolja a ledet. Ledből meg olyat kell venni, ami alapból villog, vagy csinálni egy astabil multivibrátort az inverter mögé <_<

ja, a ledünk az villogós, az biztos. ilyen kábelt merrefele kapni? bármelyik villamossági boltban? és ez a hivatalos neve is? (igy nem igen volt találat a guglin)

Link to comment
Megosztás:

ja, a ledünk az villogós, az biztos. ilyen kábelt merrefele kapni? bármelyik villamossági boltban? és ez a hivatalos neve is? (igy nem igen volt találat a guglin)

ez nem kábel, ez egy integrált áramkör, és némi ismeret is kell, hogy helyesen alkalmazd, bár lehet, hogy már vannak 12V-ra előre gyártott egységek is.

Link to comment
Megosztás:

nézted már amit adtam cuccot?

hivtalak hogy van a vaterán üres obd csati 2500 FT

Bocs, nem volt nálam épp a telefon, aztán meg el is felejtettem.

Még nem jutott rá idő, de az tuti hogy az egyik küldött file vírusos volt, úgyhogy majd nézd át a géped <_<

Link to comment
Megosztás:

köszi az okitást, utánakeresgetek!

Az bezavarna valaminek, ha a gyujtáskapcsoló két érintkezője közé kötnéd be a ledet (folyamatos akku plusz és kapcsolt akku plusz közé)? Így gyujtáson a led rövidre van zárva, anélkül meg a fogyasztókon keresztül záródik az áramköre.

Link to comment
Megosztás:

Az bezavarna valaminek, ha a gyujtáskapcsoló két érintkezője közé kötnéd be a ledet (folyamatos akku plusz és kapcsolt akku plusz közé)? Így gyujtáson a led rövidre van zárva, anélkül meg a fogyasztókon keresztül záródik az áramköre.

Asszem azt csináltuk elôzôleg, de vicces dolgokat produkált: kapcsolgatta a rádiót, meg a világításjelzô (meg hogy a kulcs benne van a gyújtáskapcsban) hangot, ahogy villogott a led.

lehet, hogy g-nél igy nem is lehet megoldani, csak F-nél.. mind1, próbálkozom...

Link to comment
Megosztás:

a biztitáblán vannak üres helyek.

Bizony,nem is 1 hanem sok. Viszont a sokból, kettő be van kábelezve. Amúgy gyanítom a 17 es a hátsó ablak vagy az e.tetőablak lehet előkábelezve.Mintha már halottam volna valami hasonlót. De a 42-esről fogalmam sincs. Nincs a listában.

Link to comment
Megosztás:

Előzőleg lehet rossz helyre írtam, s talán azért nem válaszolt senki se addig.. na majd most <_<

2001, Z14XE motoros Astra G boldog tulajaként engem az boldogít a legjobban, hogy az én kocsimban még nem spóroltak ki olyan nem elhanyagolható, s a komfortot nagyban befolyásoló dolgokat mint pl a motortéri zajcsillapítás, illetve a teljes kábelezettség.

Viszont amíg a későbbi Astrákban már alapfelszereltség, addig az én esetemben hiány az ABS.

Ellenőriztem, elöl a bal oldali kerékagyból megy egy kábel a motortérbe, ha jól tudom akkor ez a sebesség jeladó,

a jobb oldali kerékagyból nem megy kábel, viszont ugyanúgy van rajta egy csati (gondolom, hogy az is a sebesség jeladóé).

A hátsó agyaknál viszont nem találtam -vagy nem láttam- csatlakozási lehetőséget így valószínűsítem, hogy nem ABS-es az agy...

Ha valakinek konkrét listája van a beépítendő alkatrészekről, illetve egy -akár saját tapasztalaton alapuló- leírása is lenne, az ne tartsa magában!!

(pl.:ABS vezérlő, gondolom új fékcsövek a csatlakoztatás miatt, hátsó tengelyre ABS-s agy, meg gondolom az ECU aktiválása,stb, stb)

Valamint megéri e egyáltalán (tekintetbe véve az alkatrészek árát például) ?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Asszem azt csináltuk elôzôleg, de vicces dolgokat produkált: kapcsolgatta a rádiót, meg a világításjelzô (meg hogy a kulcs benne van a gyújtáskapcsban) hangot, ahogy villogott a led.

lehet, hogy g-nél igy nem is lehet megoldani, csak F-nél.. mind1, próbálkozom...

Tegyél bele egy 2 bemenetes NAND kaput, aminek az egyik felét felhúzod fix tápra, a másikat rákötöd bárhova, ahol van kapcsolt táp. Így akkor lesz magas a kimenet, ha a kapcsolt tápod nincs meg, tehát a gyújtáskapcsoló alaphelyzetben van.

Amikor megjön a gyújtás, a kimenete alacsonyra vált.

Rádió környékén ott van minden fesz, ami ehhez kell. (van fix 12, kapcsolt 12, test)

Link to comment
Megosztás:

Emberkék, hogy én is hozzátegyek valamit már a dologhoz, szereztem egy szép színes kapcsolási rajzot Astra 2001-2004-rôl. Nem tudom, hogy linkeljek, szarakodik a gépem is, valakinek elküldeném e-mailre, hogy rakja fel, hátha másnak is hasznos... van ajánlkozó ? <_<

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele egy 2 bemenetes NAND kaput, aminek az egyik felét felhúzod fix tápra, a másikat rákötöd bárhova, ahol van kapcsolt táp. Így akkor lesz magas a kimenet, ha a kapcsolt tápod nincs meg, tehát a gyújtáskapcsoló alaphelyzetben van.

Amikor megjön a gyújtás, a kimenete alacsonyra vált.

Rádió környékén ott van minden fesz, ami ehhez kell. (van fix 12, kapcsolt 12, test)

Csakhogy ezek a kapuk úgy általánosságban 5V vagy 3,3V max feszt tolerálnak... <_<

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy ezek a kapuk úgy általánosságban 5V vagy 3,3V max feszt tolerálnak... <_<

4000-es CMOS szériából van olyan, ami 15V-ig megy. De egy P csatornás mosfetből (pl. IRF9510), 10k és 100 ohmos ellenállásból meg egy 18V-os zenerből is össze lehet rakni egy invertert ide. Source megy az akku plusz-ra, drain és a minusz közé megy a fogyasztó. Gate a 10k ellenállással megy a minuszra, a kapcsolt akku plusz megy a gate-re a 100 ohmon keresztül. A zener pedig a gate és a source közé van kötve úgy, hogy a katód a source felé mutasson. Gyujtásnál így a mosfet ki van kapcsolva, gyujtás levételekor vezérlést kap, és bekapcsolja a ledet vagy akármit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Astra Classic II be szeretnék utólag előre ködlámpákat beszerelni.. Gyakorlatilag már minden megvan kivéve a táp csatlakozó (ami ugye megy be 2 ködlámpába)..

Már próbáltam bontókban keresni de eddig sikertelenül.. Tud valaki egy jó helyet ahol ez beszerezhető?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Astra Classic II be szeretnék utólag előre ködlámpákat beszerelni.. Gyakorlatilag már minden megvan kivéve a táp csatlakozó (ami ugye megy be 2 ködlámpába)..

Már próbáltam bontókban keresni de eddig sikertelenül.. Tud valaki egy jó helyet ahol ez beszerezhető?

ez ?

Link to comment
Megosztás:

CD4011BC pl ilyen. De gondoltam szólok, mielőtt a kartárs bemegy egy bótba, oszt vesz egy TTL NAND kaput, és az elfüstöl a kezében :)

Csak megoldási tervet írtam, mert ötletet kért a cartárs. Azért mertem így leírni, mivel azt is írta, hogy nem ő fogja megcsinálni, hanem egy hozzáértő emberke.

Én ezt egy Cmos NAND-el oldanám meg, az bírja rendesen a feszt, a kimenete meg elhajt egy ledet direktben. Még villogó led sem kell hozzá, mert 3 ellenállás egy kondi összeállítással még a villogtatást is megoldja.

Ha már konkrétumok, én HCC40107B ic-t ajánlanám. Erre mehet 20V-ig a fesz. Ennyi sosem lesz jó esetben a kocsiban.

(ha meg igen, ennek az ic-nek a halála lesz a legkisebb baj <_< )

A Thomson-os datasheet hozza is a referenciakapcsolásoknál a ledet villogtató kiépítést. (pár Hz emlékeim szerint, de ez variálható, ha kell)

Link to comment
Megosztás:

Inkább lefotóztam.. Ehez keresek csatlakozót:

Én sikeresen leszereltem az enyémről mert más lámpákat tettem fel. Elviekben nekem meg vannak a csatik valahol. Megkeresem és szivesen oda is adom neked. Ha meglesznek írók...

Viszont nekem is lenne egy kérdésem: Szeretnék bekötni egy erősítőt ami részben már sikerült is, csakhogy a tápkábelt nem tudom, hogy vezessem be a motortól a utastérbe?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.