Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Motortérzárat rakatott már valaki az autójába?

A neten mindenhol ugyanaz a leírás van hozzá, és nem igazán értem hogy ez hogyan működik...

Van elektro mechanikus meg bowdenes, de a bowdenes drágább meg szét kell hozzá fúrni az autót ahogy láttam, plusz nemtom mennyire jó az ha a kesztyűtartóba oda van húzva a zárszerkezet és szépen az autóban ülve nekiláthat a hombre szétberhelni.

Azt írják hogy gyújtásra vagy riasztóra kell kötni. Gyújtást nem tud adni gyári kulcs nélkül az utastérből, ha tilt az immo, ugye?

Hát erről még nem hallottam,de kb 3 perc alatt adok gyújtást kulcs és minden nélkül.....

Link to comment
Megosztás:

Hát erről még nem hallottam,de kb 3 perc alatt adok gyújtást kulcs és minden nélkül.....

Ahhá!

Gyanús vagy.. szerintem te loptad el Vicsor Kocsiját ! Az is Zőőőd :(

Viccet félretéve, Vicsor!

Van valami hír a kocsiddal kapcsolatban?

Egyik nap majd szívrohamot kaptam, azt hittem a te kocsidat látom.. De csak az első betű egyezett a rendszámban :)

... a telefonomban benne van a számod, meg a rendszámod

Link to comment
Megosztás:

Ahhá!

Gyanús vagy.. szerintem te loptad el Vicsor Kocsiját ! Az is Zőőőd :(

Viccet félretéve, Vicsor!

Van valami hír a kocsiddal kapcsolatban?

Egyik nap majd szívrohamot kaptam, azt hittem a te kocsidat látom.. De csak az első betű egyezett a rendszámban :)

... a telefonomban benne van a számod, meg a rendszámod

freeze,az őrszem,amugy én is figyelgetem,hátha...

Link to comment
Megosztás:

az EGR koszolódásnak van valami előjele? Elsősorban mondjuk motorkontroll lámpára gondolok, vagy csak rángatás fogyasztás növekedés, CO emelkedés ilyesmik?

Finom, apró rángatásokkal szokott bejelentkezni, meg esetleg, ha komolyabb fordulaton hajtod, utána gázelvétel és üresbe rakod, akkor lefullad, vagy nem akarja felvenni újra a túrát. Egyébként a gépen nekem a kedvenc alkatrészem... :)

Link to comment
Megosztás:

olyannal még nem taliztam pedig vizes egr van benne... :)

enyémben is az van,jól leis égettem a kezem vele:) kiszedtem,nyomtam neki a féktisztitót,közben haver adta az áramot,hogy tengely mozogjon. A féktisztito ugye jól párolog,pláne 28 fokon,egyszer csak berobbant:) No eltűnt fél szemöldököm,havernak meg bajsza:)

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt valahogy én is így érzem, riasztóra meg hasonlóan felesleges kötni talán. Esetleg egy kapcsolóra..

Egyébkétn erről van szó:

klikk

"... hogy illetéktelenek - még az utastérbe jutás ellenére se tudják a felnyitni motorháztetőt. A motortérzár mint tökéletes kiegészítő védelem ..."

Itt a lényeg (szerintem)! A bejutást kell megnehezíteni! Ha már bent van, akkor "rengeteg" ideje van. Mindenre rájön, mindent hatástalanít, hiszen a bűnözés van lépéselönyben nem a védelem.

Ennél a szerkezetnél sokkal olcsóbb, de legalább olyan hatékony megoldás a kombifogós nyitás: nyitókar eltávolítás, bowden rövidre vágás, fogó a pótkeréknél elhelyezve. :( :)

Link to comment
Megosztás:

enyémben is az van,jól leis égettem a kezem vele:) kiszedtem,nyomtam neki a féktisztitót,közben haver adta az áramot,hogy tengely mozogjon. A féktisztito ugye jól párolog,pláne 28 fokon,egyszer csak berobbant:) No eltűnt fél szemöldököm,havernak meg bajsza:)

Nálam is hasonló, csak én nitrohígítóval adtam elő, az sem szerette a szikrát... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy:

Nem rég vettem egy 2000-s évjáratú astrát és a gyári riasztót nyomkodva észrevettem, hogy az ablakokat is felhúzza.

Csakhogy én addig játszottam vele mig riasztáskor nem mennek fel az ablakok. Mit kell csinálni, hogy ismét azt csinálja amit kell??? Mondtak már sok mindent, hogy gyújtásnál nyomkodjam stb... Eddig semmi...

Válaszotok köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy:

Nem rég vettem egy 2000-s évjáratú astrát és a gyári riasztót nyomkodva észrevettem, hogy az ablakokat is felhúzza.

Csakhogy én addig játszottam vele mig riasztáskor nem mennek fel az ablakok. Mit kell csinálni, hogy ismét azt csinálja amit kell??? Mondtak már sok mindent, hogy gyújtásnál nyomkodjam stb... Eddig semmi...

Válaszotok köszönöm!

gyári a cuccos,vagy utólagos beépités?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hangcuccot szeretnék rakni a kocsimba, csak nem tudom hogy vigyem hátra az erősítőnek az áramot, vagyis a motortérből az utastérbe hol húzzam át a kábelt. Nem látok semmi rést, vagy lyukat. Esetleg valakinek lenne valami ötlete? Előre is köszi!

2000-es évjárat 1.4 16V 4 ajtós Astra G

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hangcuccot szeretnék rakni a kocsimba, csak nem tudom hogy vigyem hátra az erősítőnek az áramot, vagyis a motortérből az utastérbe hol húzzam át a kábelt. Nem látok semmi rést, vagy lyukat. Esetleg valakinek lenne valami ötlete? Előre is köszi!

2000-es évjárat 1.4 16V 4 ajtós Astra G

Hali,Szokott lenni egy vakdugó a tűzfalon a fékmunkahenger környékén,ott be lehet vinni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szeretnék az autómba bicskakulcsot!

A gyári kulcsban az elem 1,5-2hónap alatt lemerül, mind a kettőben!

Nem tudom, hogy ez megoldaná-e a problémám!

Állítólag túl sokat fogyaszt alap helyzetben a kulcs!

Esetleg valakinek erre ötlete mi lehet a baj?

Vagy milyen bicskakulcsot vegyek bele, melyik a jó és a rossz?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szeretnék az autómba bicskakulcsot!

A gyári kulcsban az elem 1,5-2hónap alatt lemerül, mind a kettőben!

Nem tudom, hogy ez megoldaná-e a problémám!

Állítólag túl sokat fogyaszt alap helyzetben a kulcs!

Esetleg valakinek erre ötlete mi lehet a baj?

Vagy milyen bicskakulcsot vegyek bele, melyik a jó és a rossz?

ez szinte kizárt, két évet kell bírni egy elemnek kábé, ott valami nem oké

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.