Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

pedig akkor is ennyit bír!

de mi lehet a baj?

Ha jól emlékszem CR2032-es elem van és volt is benne!

lehet hogy esetleg a kulccsal van a baj,bár hogy mindkettő lemerüljön,azt kizárnám,nekem még a gyári elem van a tarikulcsban,ami 11éves:) és működik.

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy esetleg a kulccsal van a baj,bár hogy mindkettő lemerüljön,azt kizárnám,nekem még a gyári elem van a tarikulcsban,ami 11éves:) és működik.

Akkor légyszives ird már meg nekem, hogy milyen elem van a tiédbe? mi a száma!

Lehet az enyémbe csak valamit beledobtak és köze sincs a kulcshoz és ugye én meg olyan tipust vettem hozzá!

Link to comment
Megosztás:

hali gratula használt multikormány 3000

légzsák kivétele áramtalanítani a kocsit ,2csavar kiteker a kormány hátulján ,kijön a légzsák van rajta 1 T alakú pöcök , kihúzod lejön a dugó a

légzsákból. a dudát is kösd ki a csatija is ott van

most jön ami még nem volt ,,,,,,,,,,,,sima kormányba nem tudom hogy lehet beszerelni a gombsort legyen a te dolgod .

menny vissza a vaterára és még 5000 ért vegyél egy multis légzsákátvezetőt,csévélőt ugyanis a simában nincs meg a kábel ami kéne.

ha megvan ki a kormány le a kormány mögötti felső burkolat 2 csavar a kormány mögött veled szemben (ne hagyd el a takarókat).

van még két ezüstcsavar az alsó burkolathoz tekerd ki azokat is .

Azt megtudjátok mondani, mekkora dugókulcs kell a kormányrögzítő csavar oldásához?

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez van benne! Akkor nem értem mi a baj!

De hát boltba is csak ilyen kitudja mikori elemek vannak! :) :(

Bárki tudja, aki elolvassa a papírján...

Minden normálisabb elem lezárt csomagolásban van, amin fel van tüntetve a dátum is...

Amúgy nem a legvacakabb kínai szemetet kell megvenni, akkor nincs baj. Varta, Maxell, stb ajánlott bele. (Persze az áramköri hiba más tészta, az a jó elemet is megeheti.)

Erre jó megoldás, ha a gyanús kulcsoddal beballagsz egy óráshoz, ott tudnak mérni normlisan áramfelvételt ilyen kis áramoknál is. Ebből látszik, mennyit eszik a kulcsod nyugalmi helyzetben.

Link to comment
Megosztás:

Bárki tudja, aki elolvassa a papírján...

Minden normálisabb elem lezárt csomagolásban van, amin fel van tüntetve a dátum is...

Amúgy nem a legvacakabb kínai szemetet kell megvenni, akkor nincs baj. Varta, Maxell, stb ajánlott bele. (Persze az áramköri hiba más tészta, az a jó elemet is megeheti.)

Erre jó megoldás, ha a gyanús kulcsoddal beballagsz egy óráshoz, ott tudnak mérni normlisan áramfelvételt ilyen kis áramoknál is. Ebből látszik, mennyit eszik a kulcsod nyugalmi helyzetben.

Eddig is ilyen maxell volt benne!

Hát lehet az lesz, hogy elmegyek ilyen óráshoz és kiméretem!

Remélem találok ilyen helyet győrben!

Már nagyon zavar az egész!

Link to comment
Megosztás:

Eddig is ilyen maxell volt benne!

Hát lehet az lesz, hogy elmegyek ilyen óráshoz és kiméretem!

Remélem találok ilyen helyet győrben!

Már nagyon zavar az egész!

Bármelyik órásnak van ilyen műszere, ezzel mérik az órákban az áramfelvételt, ha sok elemet eszik az óra. (karórák)

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik órásnak van ilyen műszere, ezzel mérik az órákban az áramfelvételt, ha sok elemet eszik az óra. (karórák)

Egy kis érdekesség még a távirányítóhoz!

Eddig nem is fordítottam neki nagy figyelmet!

Kb 2hónapja csak a kulcsot használom mert ugye mondom levan merülve az elem néha nyomkodtam de csak világított a led!

Ma csináltam neki olyat, hogy gyujtás és zárásgomb megnyom, ajtók lezár-kinyit!

Utána müködött a központizár távirányítóval!

2-3-szor kiprobáltam!

Akkor lehet nem is elem bajos?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2003-as 5 ajtós full fapad astra G-be beszeretnék szeretnék elektromos ablakot előre és központi zárat!

Ezek biztos kellenek:

2db elektromos ablakemlő szerkezet

2db elektromos ablakemlő kapcsoló

5db központi zár szerkezet

4db kábelköteg az ajtókba

Ezenkívül mi kellhet még?

A B oszlopban megtaláltam a csatlakozót, de csak 2 kábel van benne! Olyan kábelköteget is lehet szerezni ami a küszöbben fut?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis érdekesség még a távirányítóhoz!

Eddig nem is fordítottam neki nagy figyelmet!

Kb 2hónapja csak a kulcsot használom mert ugye mondom levan merülve az elem néha nyomkodtam de csak világított a led!

Ma csináltam neki olyat, hogy gyujtás és zárásgomb megnyom, ajtók lezár-kinyit!

Utána müködött a központizár távirányítóval!

2-3-szor kiprobáltam!

Akkor lehet nem is elem bajos?

Ha érintkezési hiba van benne akkor előfordul hogy elfelejti a kódot a távirányító.

Pl elemcserekor is előfordul, ha huzamosabb ideig nem kap feszt.

Amit csináltál azt jól csináltad, így kell újra betanítani a kulcsot.

Ha máskor is elfelejti de az elem jó, akkor én elkezdeném megkeresni hol van az érintkezési hiba.

Általában az elemtartó lábai szoktak letörni a panelről.

Link to comment
Megosztás:

Ha érintkezési hiba van benne akkor előfordul hogy elfelejti a kódot a távirányító.

Pl elemcserekor is előfordul, ha huzamosabb ideig nem kap feszt.

Amit csináltál azt jól csináltad, így kell újra betanítani a kulcsot.

Ha máskor is elfelejti de az elem jó, akkor én elkezdeném megkeresni hol van az érintkezési hiba.

Általában az elemtartó lábai szoktak letörni a panelről.

Mindíg elfelejti, most kb 1-2 hétig jó lesz aztán megint nem!

a távirányítóban keressem először a hibát?

vagy lehet a vezérlőben is zárlat?

van ilyen indításgátlom, h ha nincs a megfelelő állásban az egyik kapcsoló akkor semmi nem világít a műszerfalon és nem lehet addíg indítani a kocsit!

lehet-e miatt felejti el? vagy a távirányító tárolja a kódot?

mikor betettem a mostani mp3-as rádióm akkor utána egyszerre nem működött a távirányító és akkor mondták a tanítást!

az is lehet, h a lejátszó a bünös? :P :hiya: :lol: :) :(

Link to comment
Megosztás:

Mindíg elfelejti, most kb 1-2 hétig jó lesz aztán megint nem!

a távirányítóban keressem először a hibát?

vagy lehet a vezérlőben is zárlat?

van ilyen indításgátlom, h ha nincs a megfelelő állásban az egyik kapcsoló akkor semmi nem világít a műszerfalon és nem lehet addíg indítani a kocsit!

lehet-e miatt felejti el? vagy a távirányító tárolja a kódot?

mikor betettem a mostani mp3-as rádióm akkor utána egyszerre nem működött a távirányító és akkor mondták a tanítást!

az is lehet, h a lejátszó a bünös? :P :hiya: :lol: :) :(

Ma volt egy kis időm és most nem a pótkulcsom szedtem szét, hanem amit használok!

Elvan törve mind a két láb az elemtartónál! Mikor kiszedtem a panelt és úgy használtam, tökéletesen működött!

Ha a müanyag tokba vissza raktam akkor nem!

Hogyan lehet megforrasztani? Remélem ez a baja!

Link to comment
Megosztás:

Ma volt egy kis időm és most nem a pótkulcsom szedtem szét, hanem amit használok!

Elvan törve mind a két láb az elemtartónál! Mikor kiszedtem a panelt és úgy használtam, tökéletesen működött!

Ha a müanyag tokba vissza raktam akkor nem!

Hogyan lehet megforrasztani? Remélem ez a baja!

Vidd el egy óráshoz, vagy egy elektroműszerészhez, ha nem vagy tapasztalt ne kisérletezz vele, mert szétégeted a panelt.

Elég kicsi a hely sajna, szóval egy mezei forrasztópákával nem igen férsz hozzá rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2003-as 5 ajtós full fapad astra G-be beszeretnék szeretnék elektromos ablakot előre és központi zárat!

Ezek biztos kellenek:

2db elektromos ablakemlő szerkezet

2db elektromos ablakemlő kapcsoló

5db központi zár szerkezet

4db kábelköteg az ajtókba

Ezenkívül mi kellhet még?

A B oszlopban megtaláltam a csatlakozót, de csak 2 kábel van benne! Olyan kábelköteget is lehet szerezni ami a küszöbben fut?

kábelt lehet kapni

nem árt még:

- központizár-vezérlő egység

- néhány biztosíték

Az ablakhoz tuti kell olyan kapaszkodó, amibe belemennek a kapcsolók, illetve ígény szerint nem lyukas ajtókárpit.

A központi zárról nem tudok nyilatkozni, de sanszos, hogy kulcscsere lesz, vagy legalábbis zárcsere.

Link to comment
Megosztás:

kábelt lehet kapni

nem árt még:

- központizár-vezérlő egység

- néhány biztosíték

Az ablakhoz tuti kell olyan kapaszkodó, amibe belemennek a kapcsolók, illetve ígény szerint nem lyukas ajtókárpit.

A központi zárról nem tudok nyilatkozni, de sanszos, hogy kulcscsere lesz, vagy legalábbis zárcsere.

Kulcsot nem kell cserélni, csak a zár szerkezetet. De az meg egybe van építve a központi motorral.

balos kapaszkodót tuti kell cserélni, jobbosba bele lehet tenni a kapcsolót szépen.

Amúgy a kulcs nyomógomb problémára annyit, hogy szépen meg lehet forrasztani, (nem pillanat pákával) de utána az elemtartó alá érdemes betenni valamit,hogy ne a forrasztás tartsa az elemtartót. (radir darab, vagy valami kis műanyag) nekem 3 évesen már törött volt mindkét kulcsban, akkor megcsináltam rendesen, és 10 évesen még elemet sem kellett cserélnem benne, mire eladtam!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Szeretném megvalósítani az astrámban ezt az un. comming home funkciót. Tehát amikor zárom az ajtókat (Reteszelés/deadlock) vagy kinyitom akkor kapcsolja fel a lámpákat x másodpercre. Elöl a ködfényszóró vagy a tompított, hátul pedig a tolatólámpát szeretném erre a célra használni. Néztem két eszközt erre a célra, az egyik egy kész dolog, csak szerintem kicsit magas az ára...

http://www.totalclosure.com/

A másik pedig vilcompnál szerezhető be(unimas-2p), nem kifejezetten erre van, de szerintem jó lehet. Amit nem tudok, hogy 30V/10A elég-e a lámpáknak(a 30V az oké, a 10A-ben nem vagyok biztos) Ennek itt a leírása:

Programozható, dupla időzítő modul autós és hobby célra

- 0.5 és 240 másodperc közötti működési időkre programozható

- a két relé egymást követő működése is kiváltható egy indítójellel

- 2 db 30V / 10A terhelhetőségű, független, morze érintkezős relé

- indítási módok: negatív és pozitív szintváltozás vagy impulzus

- pneumatikus v. elektromos, komfort-, és totálzárak illesztése riasztóhoz

- motoros tetőablak záráshoz, közvetlen zármotor vezérléshez

- egyedi időzítésekhez is, kapuzárás, beléptetés stb.

- egyszerű, a feladathoz igazítható programozási módszer

- kis méret, csatlakozós kivitel

Szerintetek lehetne az utóbbit erre használni? (Nyilván kell szerelni egy kicsit, hogy az izzók kapjanak delejt...)

Előre is köszi a hozzászólásokat.

Link to comment
Megosztás:

Kulcsot nem kell cserélni, csak a zár szerkezetet. De az meg egybe van építve a központi motorral.

balos kapaszkodót tuti kell cserélni, jobbosba bele lehet tenni a kapcsolót szépen.

Amúgy a kulcs nyomógomb problémára annyit, hogy szépen meg lehet forrasztani, (nem pillanat pákával) de utána az elemtartó alá érdemes betenni valamit,hogy ne a forrasztás tartsa az elemtartót. (radir darab, vagy valami kis műanyag) nekem 3 évesen már törött volt mindkét kulcsban, akkor megcsináltam rendesen, és 10 évesen még elemet sem kellett cserélnem benne, mire eladtam!

öööö... nekem nem cseréltek zárat se

full fapad volt. lett bele rakva ablakemelő, meg központi, simán is nyit, meg távolról is. persze akkor már ha mókolod a kocsit, spéci indításgátló sem árt, meg ablakfelhúzó modul

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretném megvalósítani az astrámban ezt az un. comming home funkciót. Tehát amikor zárom az ajtókat (Reteszelés/deadlock) vagy kinyitom akkor kapcsolja fel a lámpákat x másodpercre. Elöl a ködfényszóró vagy a tompított, hátul pedig a tolatólámpát szeretném erre a célra használni. Néztem két eszközt erre a célra, az egyik egy kész dolog, csak szerintem kicsit magas az ára...

http://www.totalclosure.com/

A másik pedig vilcompnál szerezhető be(unimas-2p), nem kifejezetten erre van, de szerintem jó lehet. Amit nem tudok, hogy 30V/10A elég-e a lámpáknak(a 30V az oké, a 10A-ben nem vagyok biztos) Ennek itt a leírása:

Programozható, dupla időzítő modul autós és hobby célra

- 0.5 és 240 másodperc közötti működési időkre programozható

- a két relé egymást követő működése is kiváltható egy indítójellel

- 2 db 30V / 10A terhelhetőségű, független, morze érintkezős relé

- indítási módok: negatív és pozitív szintváltozás vagy impulzus

- pneumatikus v. elektromos, komfort-, és totálzárak illesztése riasztóhoz

- motoros tetőablak záráshoz, közvetlen zármotor vezérléshez

- egyedi időzítésekhez is, kapuzárás, beléptetés stb.

- egyszerű, a feladathoz igazítható programozási módszer

- kis méret, csatlakozós kivitel

Szerintetek lehetne az utóbbit erre használni? (Nyilván kell szerelni egy kicsit, hogy az izzók kapjanak delejt...)

Előre is köszi a hozzászólásokat.

Csak egy ötlet:

Nem tudom mennyire vagy benne az elektronikában, de szerintem ezt egy 555-ös időzítő kapcsolással meg lehetne oldani, igaz ehhez kellene készíteni egy nyákot, de az egész egy-két ezer ft-ból kihozható. A jelet a központi zárról le lehetne venni, ez is állítható idő tartományú, az igaz hogy relé kell hozzá mert nem igazán terhelhető, de a ködfényszóró reléjét is simán elbírná akár közvetlenűl.

De ha nem akarsz vele nyüglődni, inkább vegyél valamit ami erre van kitalálva.

Felcsigáztad a fantáziámat, én lehet megpróbálom :-)))

Link to comment
Megosztás:

Kulcsot nem kell cserélni, csak a zár szerkezetet. De az meg egybe van építve a központi motorral.

balos kapaszkodót tuti kell cserélni, jobbosba bele lehet tenni a kapcsolót szépen.

Amúgy a kulcs nyomógomb problémára annyit, hogy szépen meg lehet forrasztani, (nem pillanat pákával) de utána az elemtartó alá érdemes betenni valamit,hogy ne a forrasztás tartsa az elemtartót. (radir darab, vagy valami kis műanyag) nekem 3 évesen már törött volt mindkét kulcsban, akkor megcsináltam rendesen, és 10 évesen még elemet sem kellett cserélnem benne, mire eladtam!

Már tuti biztos, hogy a törés a baja, nem az elem, mert multkor mikor megigazgattam az elemtartót és felfrissitettem az agyát utána megint jó volt 3hétig!

Valószínű megint elmozdult a törésnél és elfelejtette a dolgát!

Mivel lehet megforrasztani? Bár csak itthon ilyen pillanat forrasztóm van :huh: :lol: , de mindenképp meg kell csináltatnom!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.