Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

sziasztok tud valaki valamit a gyári xenon beszereléséről mik kellenek hozzá

Ugyan az, mint a nem gyárihoz. A hangsúly inkább azon van, hogy a beépítés 100%-ig szabályos és nem mellesleg jó is legyen, vagy csak legyen bennt, a többi meg le van ejtve.

Legolcsóbb és mindenkire nézve a legrosszabb megoldás a gyári halogénes lámpatestbe xenon szettet (izzók+trafók) tenni. Retek minőségűek tizenxezer Ft-tól kaphatóak, minőségiek 36-40 e Ft-tól.

Egy fokkal jobb ennél, ha a lámpatest is cserére kerül.

Az igazi megoldás tartalmazza az automatikus fényszóró magasságállítást és a magasnyomású fényszórómosót is. Mindez minőségi anyagokból összerakva, munkadíj nélkül cakk-pakk alsóhangon ~ 200-250e Ft.

Kicsit drága, lassan elavulttá teszi a LED technika és míg itthon a legprimitívebb beépítéssel is átmész(!) a műszakin, addig a határt átlépve az osztrák, német, horvát rendőrök azonnal lekapcsolnak. Magyarázkodhatsz és fizethetsz a legtutibbnak kinéző beépítéssel is.

Pedig rengeteg beépítés található .de és .at végű linkek alatt is (ismerőseim tapasztalata :huh: ).

Itt és itt olvashatsz a lehetőségekről és buktatókról.

Itt és itt a LED- ről.

Link to comment
Megosztás:

Hát az sokba lesz...

Először is kell hozzá a gyári projektoros xenonos lámpatest a trafóval együtt (EPC-ben nem találtam, utángyáriban a projektoros lámpatest trafó nélkül olyan 35e-től /pár, bontottan a komplett xenonos lámpa trafóval olyan 100e/pár), az automata lámpamagasságállító érzékelője a hátsóhídra (gyáriban 120e Ft, plusz van egy 6e Ft-os tartója, utángyártottban nem hinném hogy létezne ilyen), aztán a komplett fényszórómosó rendszer (szivattyú, tartály, csövek, fúvókák, relé, stb... alsó hangon is 50e Ft gyárilag (csak a fúvókák darabja 10e amik a lökhárítóba mennek, és azt még fényezni kell)), és akkor már csak egy másik fényszórókapcsoló kell (amin nincs rajta a fényszórómagasság állítás, mivel az automata lesz), ez gyáriban 30e, meg két darab D2S típusú xenonizzó (nagyjából 10e/db) meg az összerakás, és készen is vagy. Ez eddig a legkisebb költséggel számolva is 326e Ft + munkadíj. Biztos hogy gyári xenon kell?

Link to comment
Megosztás:

Ma hallottam olyat, hogy gyáriban nincs is, csak "tuning" v. utángyári (nevezzük, ahogy akarjuk) készült az Omega mintájára, amit az egyébként minden szükséges egyébbel szerelt Astra G -be lehet beépíteni.

Bár el tudom képzelni, hogy a kifutó G modellt (tehát mielőtt lengyel gyártású CL II. lett volna) top felszereltségi szinten még kívánatosabbá kívánták tenni egyes piacokra, minimum a németre. Így került bele a nálunk (akkor legalábbis) hasznavehetetlen és nem rendelhető nagy navi is.

Akinek lehetősége van rá megnézhetné az eredeti német EPC -t. Ha abban szerepel a xenon, akkor volt gyári, ha nem ....

Link to comment
Megosztás:

Ma hallottam olyat, hogy gyáriban nincs is, csak "tuning" v. utángyári (nevezzük, ahogy akarjuk) készült az Omega mintájára, amit az egyébként minden szükséges egyébbel szerelt Astra G -be lehet beépíteni.

Bár el tudom képzelni, hogy a kifutó G modellt (tehát mielőtt lengyel gyártású CL II. lett volna) top felszereltségi szinten még kívánatosabbá kívánták tenni egyes piacokra, minimum a németre. Így került bele a nálunk (akkor legalábbis) hasznavehetetlen és nem rendelhető nagy navi is.

Akinek lehetősége van rá megnézhetné az eredeti német EPC -t. Ha abban szerepel a xenon, akkor volt gyári, ha nem ....

Biztos hogy volt gyári xenonos Astra, mindjárt két oka is van annak hogy ezt mondom. Az egyik az hogy az előző hozzászólásomban szereplő cikkeket és árait magam is EPC-ből néztem, tehát benne vannak a xenon cuccai, mindössze magához a xenonos fényszóróhoz (ez tulajdonképpen egy projektoros fényszóró, amiben gyárilag benne van a xenon trafója) nem találtam árat, de maga az alkatrész megvan. Ha gondoljátok esetleg nézhetek hozzájuk cikkszámokat is.

A másik (és sokkal meggyőzőbb) ok pedig az hogy a múlt héten volt szerencsém személyesen is látni gyári xenonos Astrát, igaz az egy majdnem fullos OPC volt, csak a 4 fejlégzsák, a navi meg az esőérzékelős ablaktörlő hiányzott belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag beépíthető és megbízható tempomatot kínálunk 59950 Ft-tól beszerelve!!! (Ez az alaptipus ára)

További infoért kérdezzetek vagy pedig kutakodjatok: www.logicsound.atw.hu

U.i.: Ja van Xenon is! (Meg sok minden más!)

Hát nem áraszt el infóval ez az oldal.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Kb. 1 hónapja vettem a G Astrámat.

Az lenne a probléma, hogy a távirányítós kpz pót távirányítója se nem zár, se nem nyit. Már ki vettem belőle az elemet 1 napra. Úgy programoztam újra ahogy a könyv írja. Gyújtás rá, röviden gomb nyom. De semmi, így sem műkszik. A kis led világít benne gomb nyomáskor.

Mit csináljak vele, hogy működjön?

Ui.: Gyári kpz.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Kb. 1 hónapja vettem a G Astrámat.

Az lenne a probléma, hogy a távirányítós kpz pót távirányítója se nem zár, se nem nyit. Már ki vettem belőle az elemet 1 napra. Úgy programoztam újra ahogy a könyv írja. Gyújtás rá, röviden gomb nyom. De semmi, így sem műkszik. A kis led világít benne gomb nyomáskor.

Mit csináljak vele, hogy működjön?

Ui.: Gyári kpz.

Ha végképp nem mész vele semmire kérdezd meg itt:

www.hevederzar.hu

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az oldal még nincs teljesen kész. Folyamatosan töltjük fel adattal! Ha valami konkrétan érdekelne akkor kérdezz!!!

1 kérdés ha ti 60 e ft tól rakjátok bele a tempomatot akkor minek menjenek az emberek hozzátok egy Astra-G topicban?

mert mondjuk én hivatalosan 40 e ft-ért rakok bele tempomatot pl Z16XEP-be és ez anyaggal munkadijjal programozással és gyári......

Link to comment
Megosztás:

1 kérdés ha ti 60 e ft tól rakjátok bele a tempomatot akkor minek menjenek az emberek hozzátok egy Astra-G topicban?

mert mondjuk én hivatalosan 40 e ft-ért rakok bele tempomatot pl Z16XEP-be és ez anyaggal munkadijjal programozással és gyári......

mert ez olyan tempomat,ami akkor már működik,amikor csak rá gondolsz:)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Kb. 1 hónapja vettem a G Astrámat.

Az lenne a probléma, hogy a távirányítós kpz pót távirányítója se nem zár, se nem nyit. Már ki vettem belőle az elemet 1 napra. Úgy programoztam újra ahogy a könyv írja. Gyújtás rá, röviden gomb nyom. De semmi, így sem műkszik. A kis led világít benne gomb nyomáskor.

Mit csináljak vele, hogy működjön?

Ui.: Gyári kpz.

Na kiderült a turpisság. Az eladó elfelejtette említeni, hogy az egy nyers paneles távirányító. Grátiszba adta, ha elromlana az elsődleges. Így ezzel csak bemegyek az Opelhez és pár ezerért szinkronizálják.

De azért köszi a linket.

További szép napot.

Link to comment
Megosztás:

Na kiderült a turpisság. Az eladó elfelejtette említeni, hogy az egy nyers paneles távirányító. Grátiszba adta, ha elromlana az elsődleges. Így ezzel csak bemegyek az Opelhez és pár ezerért szinkronizálják.

De azért köszi a linket.

További szép napot.

szinkornizálás otthon is megy nem kell ahoz opelhez vinni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.