Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Jó lesz vigyázni ezekkel a színes izzókkal, a múltkor kitárgyaltuk, h a xenonra is hogy rámásznak! Én már zöld, sôt piros (!) helyzetjelzôs tuningot is

láttam már. Pirosnál ugye felmerül a kérdés, hogy ez akkor most jön, vagy megy? :huh:

Gyakorlatilag a rendőr akkor sem bünethet meg ha a helyzetjelző kivan égve csak a tompitott nem lehet színes a helyzetjelzőt ugy szinezed ahogy szeretnéd:)

ismerősőmnek piros helyzetjelzője van a piros szuzukijában:)

mindegy nekem egyébként kúrvára tetszik:)

ami meg a megy van jön kérdést illeti piros izzónál ahhoz csak annyit h h főúton mész sötétbe evidens h a tompitottad felnyomod az elnyomja a piros jhelyzetjelzőt ...

Link to comment
Megosztás:

Ezektől a színes helyzetjelzőktől, meg színes rendszámtáblavílágítástól jobban, már csak a gyári audi ledsor koppíntástól kapok agymenést. Kisfalunkban szokott szaladgálni egy íly módon "feltuningolt" off II.-es golf. Éjjel nappal a következők vílágítanak rajta: topított, ledsor, ködfényszóró. Nagyon vagány a verda :huh: Sírni tudnék mikor meglátom.

Link to comment
Megosztás:

Ezektől a színes helyzetjelzőktől, meg színes rendszámtáblavílágítástól jobban, már csak a gyári audi ledsor koppíntástól kapok agymenést. Kisfalunkban szokott szaladgálni egy íly módon "feltuningolt" off II.-es golf. Éjjel nappal a következők vílágítanak rajta: topított, ledsor, ködfényszóró. Nagyon vagány a verda :lol: Sírni tudnék mikor meglátom.

Ilyen helyi vagány gyerekek felénk is vannak, szerencsétlen 2-es golf ami már túl van a 400ezerkm is úgy villog mint egy fenyőfa :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag a rendőr akkor sem bünethet meg ha a helyzetjelző kivan égve csak a tompitott nem lehet színes a helyzetjelzőt ugy szinezed ahogy szeretnéd:)

ismerősőmnek piros helyzetjelzője van a piros szuzukijában:)

mindegy nekem egyébként kúrvára tetszik:)

ami meg a megy van jön kérdést illeti piros izzónál ahhoz csak annyit h h főúton mész sötétbe evidens h a tompitottad felnyomod az elnyomja a piros jhelyzetjelzőt ...

Szerintem butaságokat írtál...

Nem hinném, hogy a műszaki előírások megengednének előre bármilyen színt is a fehéren ill.a kadmium sárgán kívül.

Pirosat pedig biztosan nem:

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/ci...berendezes.html

Kéket sem hiszem, hogy tolerálná a NKH vagy a Rendőrség egy közúti ellenőrzés során, mivel megtévesztésre adhat okot...

Mivel a rendelkezést - amit 1968-ban írták alá a bécsi közúti közlekedési egyezményt - 1980-ban egységesítették Európában, kötve hinném, hogy a jogalkotók abban a gyártókra vagy a tulajdonosra bíznák, hogy miként világítja ki az autóját...

Az evidenciához:

Főútvonalon mész a sötétben, aztán elromlik a kocsid - elfogy pl. az üzemanyagod - és félre kell húzódnod. Innen kezdve tilos tompított fényt használnod, marad a " piros " helyzetjelződ. Na, ilyenkor döntsd el, hogy jön vagy megy ??

http://www.hidegkuti-autosiskola.hu/kreszs...szabalyok_2.htm

Link to comment
Megosztás:

Ezektől a színes helyzetjelzőktől, meg színes rendszámtáblavílágítástól jobban, már csak a gyári audi ledsor koppíntástól kapok agymenést. Kisfalunkban szokott szaladgálni egy íly módon "feltuningolt" off II.-es golf. Éjjel nappal a következők vílágítanak rajta: topított, ledsor, ködfényszóró. Nagyon vagány a verda :huh: Sírni tudnék mikor meglátom.

fastralampa.jpg

2.jpg

1048423.jpgű

Tuning_02.jpg

18340258058.jpg

...... mert szép!

Link to comment
Megosztás:

Főútvonalon mész a sötétben, aztán elromlik a kocsid - elfogy pl. az üzemanyagod - és félre kell húzódnod. Innen kezdve tilos tompított fényt használnod, marad a " piros " helyzetjelződ. Na, ilyenkor döntsd el, hogy jön vagy megy ??

Sőt még rosszabb, kiég a tompítottad, de ezt valószínűleg nem veszed észre azonnal - ha nincs esetleg hibajelzése. Marad azon az oldalon a helyzetjelző. Valaki jön szembe, az lát egy fehér tompítottat meg egy piros valamit. Na az ilyenkor mit gondoljon? Nem értem, miért kell ezekkel a szinekkel variálni. Ha egyszer elő van írva, hogy elől fehér fénynek kell lennie egy autón, akkor az fehér és nem zöld, kék vagy piros. Egyedül a ködlámpa lehet sárga, mert az jobban átmegy a ködön. A közlekedés veszélyes dolognak számít, nem értem, miért kell egyeseknek beleokoskodniuk. Paksi erőműbe se mehet be minden hülye és csinálhat, amit akar...

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag a rendőr akkor sem bünethet meg ha a helyzetjelző kivan égve csak a tompitott nem lehet színes a helyzetjelzőt ugy szinezed ahogy szeretnéd:)

ismerősőmnek piros helyzetjelzője van a piros szuzukijában:)

mindegy nekem egyébként kúrvára tetszik:)

ami meg a megy van jön kérdést illeti piros izzónál ahhoz csak annyit h h főúton mész sötétbe evidens h a tompitottad felnyomod az elnyomja a piros jhelyzetjelzőt ...

Már csak azért sem hiszem, h igazad van, mert ezekre a "helyzetjelzőkre" már a csomagolásra ráírják, h csak beltérben használható,

meg h vegyük figyelembe az adott ország közlekedési szabályait... Szerintem tilos....

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag a rendőr akkor sem bünethet meg ha a helyzetjelző kivan égve csak a tompitott nem lehet színes a helyzetjelzőt ugy szinezed ahogy szeretnéd:)

ismerősőmnek piros helyzetjelzője van a piros szuzukijában:)

mindegy nekem egyébként kúrvára tetszik:)

ami meg a megy van jön kérdést illeti piros izzónál ahhoz csak annyit h h főúton mész sötétbe evidens h a tompitottad felnyomod az elnyomja a piros jhelyzetjelzőt ...

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

II. FEJEZET

ÁLTALÁNOS MŰSZAKI ELŐÍRÁSOK

Helyzetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

Link to comment
Megosztás:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

II. FEJEZET

ÁLTALÁNOS MŰSZAKI ELŐÍRÁSOK

Helyzetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

Na b**a meg akkor dobhatom ki?:Dpedig ugy tetszett:S

kösz a rávilágitást csak h kicsit irónikus legyek:)

Link to comment
Megosztás:

és mi a helyzet a xenon cuccokal azoksem mindig hófehérek?láttam már kékeset is meg az mi amikor jön távolról egy autó és a szivárvány minden szinében pompázik a lámpa mikor odaér mellém mégis fehér fénye van??ez mi?

Hali Amire te gondolsz az nem biztos hogy xenon,hanem egy sima vetítőlencsés lámpa,azt látod messzziről mindenféle színűnek.pl:fiat puntó 2.

Én jégkék helyzetjelző égőket tettem be,ami kikapcsolt állapotban kék,de ha bekapcsolom,akkor teljesen fehér fényt ad.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Rég jártam erre, de most a segítségeteket kérném, mert a kereső nem hozott jó eredményt. Valaki régebben linkelt ide egy indexforúmos hozzászólást a komfort modult építettem házilag témában. Anno lementettem a kapcsrajzot meg a beültetésijét, de a kivezetések megnevezése a következő:

12 csati 9 pont

11 pont

28 csati 10 pont

24 pont

Ezek melyik stekker milyen színű vezetékei?

www.astra-sport.co.uk honlapján ami van leírás abban meg sajna csak a vezetékek színei vannak.

Segítsetek kérlek, akár az index fórumos linkkel is. (Bár az lehet hogy zafirához volt)

Link to comment
Megosztás:

és mi a helyzet a xenon cuccokal azoksem mindig hófehérek?láttam már kékeset is meg az mi amikor jön távolról egy autó és a szivárvány minden szinében pompázik a lámpa mikor odaér mellém mégis fehér fénye van??ez mi?

Hidd el ez most nem bántás akar lenni, de amiket eddig felvettetél..kék led...xenon, már mind kitárgyaltuk....ahogy előttem is írták szabályban rögzített a lámpák színe...de nem is egyszerűen ezért babrálhatnak meg, hanem pl ha a kocsiban belül van, de kívülről is látszik,( itt nem a műszerfalra gondolok)...tehát helyzetjelző és bármilyen kék vagy piros belső világítás is, már gáz lehet, mert, ha pl a megkülönböztető jelzésekkel azonos (kék, piros), akkor te jogszerűtlenűl ezekkel visszaélve közlekedsz és nem csak azért vagy elmarasztalható, mert nem fehér vagy kadmium sárga, hanem ez már túl mutat egy egyszerű szabálysértésen...szóval vastag lehet a számla...

a xenon pedig ahogy már írták,( mint mondtam), csak a gyári megoldás használható...automatikus magasság állítóval és lámpa mosóval együtt...az utastérből állítható lámpa pedig nem automatikus, hanem elektromos belülről állítható magasságú fényszóró....ez a jogszabály...és erre kattannak rá állítólag elég keményen januártól! :huh:

Link to comment
Megosztás:

és mi a helyzet a xenon cuccokal azoksem mindig hófehérek?láttam már kékeset is meg az mi amikor jön távolról egy autó és a szivárvány minden szinében pompázik a lámpa mikor odaér mellém mégis fehér fénye van??ez mi?

Ez a lencse miatt van. Nekem volt nemrég angel eyes lámpám, sima halogén tungsram izzóval és annál is volt egy szög ahonnan kék, aztán fehér aztán sárga.

Link to comment
Megosztás:

Hidd el ez most nem bántás akar lenni, de amiket eddig felvettetél..kék led...xenon, már mind kitárgyaltuk....ahogy előttem is írták szabályban rögzített a lámpák színe...de nem is egyszerűen ezért babrálhatnak meg, hanem pl ha a kocsiban belül van, de kívülről is látszik,( itt nem a műszerfalra gondolok)...tehát helyzetjelző és bármilyen kék vagy piros belső világítás is, már gáz lehet, mert, ha pl a megkülönböztető jelzésekkel azonos (kék, piros), akkor te jogszerűtlenűl ezekkel visszaélve közlekedsz és nem csak azért vagy elmarasztalható, mert nem fehér vagy kadmium sárga, hanem ez már túl mutat egy egyszerű szabálysértésen...szóval vastag lehet a számla...

a xenon pedig ahogy már írták,( mint mondtam), csak a gyári megoldás használható...automatikus magasság állítóval és lámpa mosóval együtt...az utastérből állítható lámpa pedig nem automatikus, hanem elektromos belülről állítható magasságú fényszóró....ez a jogszabály...és erre kattannak rá állítólag elég keményen januártól! :huh:

léteznek sárgás szinű xenonok is,amikről senki sem mondja meg,hogy az,amugy a rendőr a helyszinen nem tudja megmondani,hogy valójában xenon e a világitásod vagy sem,tehát max berendelhet a központba egy vizsgára,de azt tudjuk,hogy a műszakiját nem érvénytelenitheti....

Link to comment
Megosztás:

léteznek sárgás szinű xenonok is,amikről senki sem mondja meg,hogy az,amugy a rendőr a helyszinen nem tudja megmondani,hogy valójában xenon e a világitásod vagy sem,tehát max berendelhet a központba egy vizsgára,de azt tudjuk,hogy a műszakiját nem érvénytelenitheti....

ezen ugorjunk, mert ha KPM-el együtt vannak ott, akkor a helyszínen kis műszaki, motortér nyitogatás, majd rendszám leszerelés és forgalmi eldobás...szigorított műszaki.... :huh: szóval nem lehet ezt csak úgy megúszni....

egyébként pedig aki utólag gyári lámpába teljesen láthatóan (mert a gyári lámpáknál látszik az izzó is) xenon-t rak, azegyéb más gonoszságra is képes és a helyszínen szétszerelés nélkül bizonyíthatóan szabálysértést követ el! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hidd el ez most nem bántás akar lenni, de amiket eddig felvettetél..kék led...xenon, már mind kitárgyaltuk....ahogy előttem is írták szabályban rögzített a lámpák színe...de nem is egyszerűen ezért babrálhatnak meg, hanem pl ha a kocsiban belül van, de kívülről is látszik,( itt nem a műszerfalra gondolok)...tehát helyzetjelző és bármilyen kék vagy piros belső világítás is, már gáz lehet, mert, ha pl a megkülönböztető jelzésekkel azonos (kék, piros), akkor te jogszerűtlenűl ezekkel visszaélve közlekedsz és nem csak azért vagy elmarasztalható, mert nem fehér vagy kadmium sárga, hanem ez már túl mutat egy egyszerű szabálysértésen...szóval vastag lehet a számla...

a xenon pedig ahogy már írták,( mint mondtam), csak a gyári megoldás használható...automatikus magasság állítóval és lámpa mosóval együtt...az utastérből állítható lámpa pedig nem automatikus, hanem elektromos belülről állítható magasságú fényszóró....ez a jogszabály...és erre kattannak rá állítólag elég keményen januártól! :huh:

[/quote

Sziasztok

Ez a téma akkor is érdeklt és keresgéltem automata magasságállító ügyében. Viszont 5 ajtósba nem találtam, csak a caravan és ami Hic -nek volt(talán Van) autókba lehetett rendelni. Ez esetben mi a helyzet? Tudja vki? Adtak ki gyári xenonos 5 ajtost, de akkor mi van az automata magasság állitóval? Ha pedig létezik, akkor hogyhogy nem ismerik a bontósok sem? Azt hiszem erröl nem esett szó!

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

ezen ugorjunk, mert ha KPM-el együtt vannak ott, akkor a helyszínen kis műszaki, motortér nyitogatás, majd rendszám leszerelés és forgalmi eldobás...szigorított műszaki.... :huh: szóval nem lehet ezt csak úgy megúszni....

egyébként pedig aki utólag gyári lámpába teljesen láthatóan (mert a gyári lámpáknál látszik az izzó is) xenon-t rak, azegyéb más gonoszságra is képes és a helyszínen szétszerelés nélkül bizonyíthatóan szabálysértést követ el! :lol:

valóban,viszont rendszámot nem vehet le,sem pedig forgalmit ,mivel az az autós tulajdona,ha az cserélt lámpatestben benne vannak a megfelelő jelzések ugyancsak tehetetlen,max a xenon amiért szólhat,az meg elintézhető a kpm berkein belül,pár ilyenen túl vagyok már:)

Link to comment
Megosztás:

tehát helyzetjelző és bármilyen kék vagy piros belső világítás is, már gáz lehet, mert, ha pl a megkülönböztető jelzésekkel azonos (kék, piros), akkor te jogszerűtlenűl ezekkel visszaélve közlekedsz

Ez azért nem így van, mert egy megkülönböztetett gépjárműben sem kék vagy piros az izzó, sem a belső világítás.....

megkülönböztető jelzés az csak kint van,tehát kék szinű villogó,belül én ugy tudom,az van,ami,de ugye az észszerűség határain belül...

Link to comment
Megosztás:

megkülönböztető jelzés az csak kint van,tehát kék szinű villogó,belül én ugy tudom,az van,ami,de ugye az észszerűség határain belül...

Megkülönböztető jelzés lehet az ablakra belülről tapasztott piros-kék ledes villogó stb...civil autókban gyakori ez a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

...szigorított műszaki...

Ettől mindig kész vagyok amikor ezt hallom... Olyan hogy szigorított műszaki nincsen, a műszaki vizsgának egyféle követelményrendszere van (most attól tekintsünk el hogy egyes helyeken pénzért meg lehet vásárolni az enyhébb verziót :huh: ), amire az NKH útszéli ellenőrei berendelhetnek az egy egyszerű soron kívüli műszaki vizsga, de semmivel sem másabb mint a kettő (öt) évenként esedékes rendes műszaki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.