Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Medgmondom őszintén kicsit kevésnek tünik az összeg. Annó gondolkodtam én is a hátsó tárcsásításon, de kb. 100 000 hagytam abba a számolgatást.....

Miért jó egy jól működő rendszert átépíteni?

Kiadtok érte egy rakás pénzt, aztán ott vagytok, mint előtte...

A jól beállított dobfék és a tárcsafék közt a fékhatást tekintve alig van különbség!

Persze, jobban néz ki a felni mögött a tárcsa, csak megér ennyit ??

Link to comment
Megosztás:

Miért jó egy jól működő rendszert átépíteni?

Kiadtok érte egy rakás pénzt, aztán ott vagytok, mint előtte...

A jól beállított dobfék és a tárcsafék közt a fékhatást tekintve alig van különbség!

Persze, jobban néz ki a felni mögött a tárcsa, csak megér ennyit ??

Lehet, hogy a hatás közel ugyan az.

De nekem komplett dobfket és fékpofákat kell vennem ami közel annyi lenne mintha, raknék bele tárcsaféket.

Nekem is olcsónak tűnik ez az összeg, mert egy hátsó híd komplettan 40-45 ezer.

Ezért is érdeklődöm, hogy mi kell hozzá. Kérdeztem több embert átlagban 45ezerből kijött nekik.

De hát még ehhez képest is igen csak kevés a 20 ezer és gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a hatás közel ugyan az.

De nekem komplett dobfket és fékpofákat kell vennem ami közel annyi lenne mintha, raknék bele tárcsaféket.

Nekem is olcsónak tűnik ez az összeg, mert egy hátsó híd komplettan 40-45 ezer.

Ezért is érdeklődöm, hogy mi kell hozzá. Kérdeztem több embert átlagban 45ezerből kijött nekik.

De hát még ehhez képest is igen csak kevés a 20 ezer és gyanús.

Sziasztok

De azért illik kézifékkötélből újat rakatni bele, ami 10-15 pénz még pluszba, na meg kérdéses a betétek állapota is. Így meg már közel jársz a 40-45 ezerhez.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a hatás közel ugyan az.

De nekem komplett dobfket és fékpofákat kell vennem ami közel annyi lenne mintha, raknék bele tárcsaféket.

Nekem is olcsónak tűnik ez az összeg, mert egy hátsó híd komplettan 40-45 ezer.

Ezért is érdeklődöm, hogy mi kell hozzá. Kérdeztem több embert átlagban 45ezerből kijött nekik.

De hát még ehhez képest is igen csak kevés a 20 ezer és gyanús.

Bakker !! Ezt nem hiszem el!! :rolleyes: :blink:

Két fékdob a jobbikból 20 ezer, a 4db fékpofa 8 ezer, kötél 8 ezer !

Ez 36 ezer.... Tavaly nyáron cseréltem ki az enyémen, de meg sem fordult nálam, hogy inkább tegyek be helyette valami bontott szar tárcsás hátsóhidat, amit ki tudja minek csaptak oda...

Ti tudjátok, bár szerintem olcsóbban jössz ki, ha megveszed a mostanihoz az alkatrészeket!

Azért a barátság marad, remélem ! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

..háát nekem hátul is tárcsa van gyárilag.., de nem vagyok tőle elájulva..!

Pedig jó még minden alkatrész benne (még gyári).

Áprilisban megy műszakira a gép akkor akarok batéteket cserélni, meg tárcsát is ha szükséges, hátul.

Utána kiváncsi leszek lesz e érezhető fékhatás növekedésem!

Link to comment
Megosztás:

Bakker !! Ezt nem hiszem el!! :rolleyes: :blink:

Két fékdob a jobbikból 20 ezer, a 4db fékpofa 8 ezer, kötél 8 ezer !

Ez 36 ezer.... Tavaly nyáron cseréltem ki az enyémen, de meg sem fordult nálam, hogy inkább tegyek be helyette valami bontott szar tárcsás hátsóhidat, amit ki tudja minek csaptak oda...

Ti tudjátok, bár szerintem olcsóbban jössz ki, ha megveszed a mostanihoz az alkatrészeket!

Azért a barátság marad, remélem ! :lol: ;)

Én nem haragszok meg ha valaki elmondja a véleményt és ezt is fontolóra veszem.

De ugye mivel nem komplett hidat cserélek igy talán nem kisebb az esélye annak, hogy szart rakok bele.

Kinek a pap és kinek a paplan. :D Nem azonnal akarom megcsinálni, de hátsó fékkel mindenképp kell valamit csinálnom és érdeklődöm, mi lenne a jobb.

Link to comment
Megosztás:

A fékcsöveket nem is gondoltam. Amire a féknyereg tartókonzoljának a helye megvan a hátsóhídon?

Minden megvan a hídon ami kell. Dob le, tárcsa fel. Nem emlékszem, hogy csöveket cseréltek volna, persze lehet. És szerintem jobb lett tárcsával, kinézetre biztosan. És mivel a híd marad a sajátod, nem kell félned, hogy vmi szart kapsz, tárcsát ugyis látod hogy milyen, betétet szintén, kötél új, szóval szerintem nincsen vesztenivalód. Ha már ugyis cseréni kell, akkor inkább tárcsa.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Párszor már biztos volt ez a kérdés, de nálam most eléggé aktuális lett!

Hátsó dobfékemet szeretném cserélni tárcsára.

Kedvező áron találtam alkatrészeket hozzá.

Az én autóm X14XE 4x100-as ABS-es.

Ahol érdeklődtem ezekre az alkatrészekre /tárcsa+betétek,féknyereg+tartókonzol, porvédőlemez, kézifékbowden/ a srác ezt az összeget irta nekem.

16 000 Ft: Használt állapotú, de még használható tárcsákkal és betétekkel.

20 000 Ft : kb 2-3000km-ert ment tárcsákkal és betétekkel.

Más alkatrész nem kell hozzá? Ugytudom kerékagy az ugyanaz és abban van az ABS jeladó.

Fékcsövekkel kell valamit mahinálni, meg hát gondolom új fékolaj érdemes /nálam amúgy is kell/.

Esetleg kell még valamilyen alkatrész hozzá? Tanácsokat elfogadok.

Ez igaz.

Még egy kérdés hozzá. A fékcsövek? Érdemes megvenni a tárcsafékes fékcsöveit vagy ugyan az a kettőé????

Én is cseréltem, még tavasszal. Sokkal jobb lett a fékhatás, mondjuk én új tárcsa/betét -el raktam össze.

A Kaszni és híd közötti gumifékcső marad, de onnantól kell az a kb 30 cm fém fékcső (annak rögzítői ) és gumifékcső a munkahengerig.

A munkahenger konzolt a kerékagy (ami szintén maradhat ) csavarjai rögzítik, bontott kézifékkötelet raktam be, semmi baja nem volt.

Igaz azóta eladtam az autót, de szerintem érdemes volt áldozni rá. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én is cseréltem, még tavasszal. Sokkal jobb lett a fékhatás, mondjuk én új tárcsa/betét -el raktam össze.

A Kaszni és híd közötti gumifékcső marad, de onnantól kell az a kb 30 cm fém fékcső (annak rögzítői ) és gumifékcső a munkahengerig.

A munkahenger konzolt a kerékagy (ami szintén maradhat ) csavarjai rögzítik, bontott kézifékkötelet raktam be, semmi baja nem volt.

Igaz azóta eladtam az autót, de szerintem érdemes volt áldozni rá. :blink:

Akkor kell fékcsövet is vennem hozzá. Remélem sikerül megcsinálni, bár a hozzászólásokból tekintve nem nagy ördöngösség.

kb. 3-4 órás munka!

Mindenkinek köszönöm a válaszát! Remélem sikerül összehozni! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor kell fékcsövet is vennem hozzá. Remélem sikerül megcsinálni, bár a hozzászólásokból tekintve nem nagy ördöngösség.

kb. 3-4 órás munka!

Mindenkinek köszönöm a válaszát! Remélem sikerül összehozni! :rolleyes:

Én cseréltem barátomnak kb 2 éve.

25000 Ft ért vettünk egy komplett hátsó hidat, bontóban. Jó tárcsával és betéttel.

Lecsavaroztuk a hídról a 4 csavarral a komplett agyat, majd fel a tárcsást.

A fém fékcsövön hajlítottunk egyet, és betekertem a gumifékcsőbe helyére.

Légtelenítés. s kész. Kb 1 jó óra meló. De legyen 2. Abban már a kézifék kötél csere is benne van,

Az hogy újat kell e venni? Igazából tök felesleges. Ha nem törik meg a ház, akkor 20 évig elmegy egy kézibowden.

Jah és gyári....

Ha veszel egyet. ami után gyártott. nem hiszem hogy többet fog bírni, mint egy pár éves gyári...

Ha kell telefonszám alkatrész ügyben pesten, akkor privi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Xenont szeretnék bele rakatni a gépbe (2008, G Astra Classic) tud e valaki típust ajánlani , vagy esetleg véleményt mondani arról , hogy mikkel kell számoljak , mint esetleg olyan dolog , hogy állítólag lefüstöli a vezetékeket vagy egyéb hátulütők?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Xenont szeretnék bele rakatni a gépbe (2008, G Astra Classic) tud e valaki típust ajánlani , vagy esetleg véleményt mondani arról , hogy mikkel kell számoljak , mint esetleg olyan dolog , hogy állítólag lefüstöli a vezetékeket vagy egyéb hátulütők?

Mostanában eléggé átrágtuk itten valahol a xenontémát. Biztos vagy a dologban? Én a jelenlegi helyzet mellett (fokozott ellenőrzések+ha legálisan csinálod, marha drága) biztosan lebeszélnélek róla...

Ha viszont e mellett döntesz (szíved joga), én most szereltem ki az enyémből és adtam el. Csak azért irom, mert nem túl nagy a műszaki vénám - ha érted, mire gondolok - és simán kiszedtem az enyémből. Be is tudnám mostmár szerelni, volt 2 trafó, amit a megfelelő helyre kell bekötni + 2 megmókolt foglalat a xenonizzónak, mert ugye simán nem megy bele a gyári helyre. A mókolás: a gyári foglalatba való izzóberagasztás...

Ha jó a trafó, szerintem semmi nem füstöl sehol, mondom, nekem simán a gyári kábelekre volt ráültetve, semmi új vezeték vagy ilyesmi...

Mindazonáltal én most nem xenonoznék, bár tagadhatatlan, hogy a gyári fényerő meg sem közelíti a xenonost...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Xenont szeretnék bele rakatni a gépbe (2008, G Astra Classic) tud e valaki típust ajánlani , vagy esetleg véleményt mondani arról , hogy mikkel kell számoljak , mint esetleg olyan dolog , hogy állítólag lefüstöli a vezetékeket vagy egyéb hátulütők?

Ahogyan az elöttem szóló is irta!

Ha nem hivatalosan csinálod /ami drága/ akkor felesleges. Januártól szigorúbban nézik őket, hogy szabályos-e.

Inkább vegyél valami Halogén emeltfényűt, olcsóbb is és nem büntetnek érte.

Ha kell telefonszám alkatrész ügyben pesten, akkor privi!

LacBp, ment a privát!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Xenont szeretnék bele rakatni a gépbe (2008, G Astra Classic) tud e valaki típust ajánlani , vagy esetleg véleményt mondani arról , hogy mikkel kell számoljak , mint esetleg olyan dolog , hogy állítólag lefüstöli a vezetékeket vagy egyéb hátulütők?

Pont most amikor mindenki kifelé szedi? :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tempomat bekötéséhez segítséget kérnék!

2001-évj. Y17DTI pontos bekötési instrukciókra volna szükségem vagy valakire aki elvállalná a dolgot.

Féklámpa kapcsoló gyári négy pólusú-kuplung kapcsoló gyári-kormánynál nincs csatlakozó a tempomat kapcsolónak de nekem van egy gyári csatim egy bontott kábelkorbácsból ami egy benzines kocsiban volt.Ezért ez alapján nem tudom bekötni.

Email:szlobodacsaba@mail.datanet.hu

Köszönettel:Sz.Csaba

Link to comment
Megosztás:

Pont most amikor mindenki kifelé szedi? :blink: :rolleyes:

Én se szedem ki.

Nem kell betojni, semmi nem fog változni az eddigiekhez képest. A szigorításról annyit hogy a rendőrnek nincs joga eldönteni hogy ami az autódban van az xenon-e vagy sem (lévén a rendőr a KRESZ betartását ellenőrzi, és az meg nem szabályozza a xenonkérdést, csak a KÖHÉM rendelet), úgyhogy bebukni csak akkor tudsz vele ha a rendőrség az NKH ellenőreivel együtt igazoltat, de akkor meg elküldenek műszakira ahol csodák csodájára megint minden teljesen szabályos lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én se szedem ki.

Nem kell betojni, semmi nem fog változni az eddigiekhez képest. A szigorításról annyit hogy a rendőrnek nincs joga eldönteni hogy ami az autódban van az xenon-e vagy sem (lévén a rendőr a KRESZ betartását ellenőrzi, és az meg nem szabályozza a xenonkérdést, csak a KÖHÉM rendelet), úgyhogy bebukni csak akkor tudsz vele ha a rendőrség az NKH ellenőreivel együtt igazoltat, de akkor meg elküldenek műszakira ahol csodák csodájára megint minden teljesen szabályos lesz. :rolleyes:

a rendőr az NKH s nélkül is be tud küldeni müszakira... pl: engem, Debrecen felé.

csakhogy ha beküld akkor pénz idő, szopás, és sajnos sok embernek nem müszaki képes az autója, mint ahogy az én coupém se volt az.

nekem 40 ropimba fájt, hogy új vizsgám legyen, merthogx ha már ott voltam akkor kaptam 2 év friss müszakit......

Link to comment
Megosztás:

Én se szedem ki.

Nem kell betojni, semmi nem fog változni az eddigiekhez képest. A szigorításról annyit hogy a rendőrnek nincs joga eldönteni hogy ami az autódban van az xenon-e vagy sem (lévén a rendőr a KRESZ betartását ellenőrzi, és az meg nem szabályozza a xenonkérdést, csak a KÖHÉM rendelet), úgyhogy bebukni csak akkor tudsz vele ha a rendőrség az NKH ellenőreivel együtt igazoltat, de akkor meg elküldenek műszakira ahol csodák csodájára megint minden teljesen szabályos lesz. :rolleyes:

Helyszínen ugrik a műszaki érvényesítő cimke, stb. Útvonal engedély a telephelyig, majd a műszaki vizsgára szintén nem olcsó. És akkor jön a szigorított vizsga és ha minden sikerült következhet az idő és pénzrabló okmányirodai ügyintézés. Büntetés nélkül is húzós.

Hát grat. Mindezt egy kitudja milyen xenonért. Mert gondolom senki nem áldozott alsó hangon 200-250 ezer Ft-ot lámpánként.

Link to comment
Megosztás:

Én azért rákérdeznék hogy mutassa azt a passzust amelyik tiltja a xenont a KRESZ-ben...

Abban egyébként teljesen igazatok van hogy ettől függetlenül is el tud intézni a rendőr nekem egy új műszakit ha nagyon akar, de nem mind ért annyira a dolgához mint hinnénk. Nem akarnám lebecsülni őket, de nekem már el akarta venni egyszer a rendőr még a Calibrám forgalmiját azon az alapon hogy a hátsó szélvédő közepén van egy matrica ami szerinte zavarja a kilátást, aztán amikor rámutattam hogy merő véletlenül az ő Astrájukon is van ugyanott egy RENDŐRSÉG felirat, szóval akkor egyúttal már vonjuk ki azt is a forgalomból, akkor meggondolta magát...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.